O NAS

Tekst „wstępniaka” po poprzednim, w maju 2014r., nalocie służb na portal Wierni Polsce Suwerennej:

 

0

Szanowni Państwo, Szanowni Rodacy,

portal Wierni Polsce Suwerennej, do którego odwiedzania i współredagowania zapraszam, został stworzony pod koniec 2009 roku. Uczyniliśmy to w konkretnej sytuacji politycznej, w jakiej znalazła się wówczas Polska. Ważyła się sprawa podpisania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego, czyli w istocie sprzeniewierzenia się przysiędze konstytucyjnej i oddania losów Polski w ręce brukselskich biurokratów wykonujących polecenia ponadnarodowych decydentów. Prezydent akceptując Traktat Lizboński wpisał się do grona zdrajców.

Od jesieni 2009 roku portal Wierni Polsce Suwerennej istnieje jako jedna z płaszczyzn jednoczenia polskich patriotów, którzy z troską i odpowiedzialnością myślą o naszej Ojczyźnie. Stworzyliśmy ten portal z intencją, że grono zgromadzonych na nim – krytycznych, odpowiedzialnych i twórczych patriotów, ma szansę zasłużyć swoją publicystyką i działaniem na prawo nazywanie siebie: polskimi narodowcami.

Portal: wiernipolscesuwerennej.com zachowując swoje ramy merytoryczne i programowe startuje obecnie w nowych ramach technicznych i pod rygorystyczną administracją, której jednak nie należy rozumieć jako prewencyjnej cenzury. Będziemy się starać nadać portalowi charakter poważnej platformy medialnej i programowej potrzebnej Polakom na progu istotnych przemian geopolitycznych i regionalnych. Polacy jako naród i państwo polskie muszą być przygotowani do niełatwych zadań jakie stoją przed tymi narodami, które we współczesnym, globalnym, międzynarodowym współzawodnictwie nie chcą być biernym przedmiotem i w konsekwencji stać się ofiarą neokolonializmu i bezwzględnej eksploatacji realizowanych w formie fasadowej integracji, demokracji i instrumentalnego posługiwania się ideologią praw człowieka i obywatela.

Ten portal nie chce zastępować innych form działania, mających na celu jednoczenie Polaków dla wypełniania obowiązku dbania o władztwo Polaków nad swoją Ojczyzną oraz zapewnienia pomyślności obecnemu i przyszłym pokoleniom.

Jestem osobiście przekonany, i wyrażam także pogląd zarządu Stowarzyszenia WPS i grona współpracowników, że skuteczne działanie dla dobra Polski, a zatem dla dobra wszystkich Polaków nie może ograniczać się jedynie do wirtualnej aktywności i do spalania się nawet w najżarliwszych dyskusjach. Najbardziej owocne będą bezpośrednie spotkania ludzi, najważniejszymi pozostają zawsze realne działanie publiczne – zorganizowanych, świadomych Polaków. My będziemy chcieli je inicjować, a także wspierać wszystkie działania publiczne służące autentycznie sprawie polskiej w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

Świadomość Polaków, a także ich duchowość jest najmocniejszym fundamentem trwania polskości i koniecznym atrybutem naszej narodowej wspólnoty, dającym jej zdolność do realnych zwycięstw dla osobistego dobra i dobra naszej Ojczyzny. Intelekt i duchowość są niewątpliwie immanentną właściwością nas jako ludzi, jako specyficznego gatunku- jednocześnie zakorzenionego w naturze i przyrodzie, a zarazem w niewiadomej nieskończoności, którą człowiek stara się zgłębić.

Z różnych źródeł czerpiemy swą duchowość, czyli najtrwalszą, niezniszczalną część naszego charakteru i osobowości. Niewątpliwie wiara religijna jest jednym z najważniejszych i najpowszechniejszych źródeł duchowości. Dla większości współcześnie żyjących Polaków jest to wiara katolicka. Jest to fakt historyczny. Musimy to skonstatować, ale jednocześnie jako ludzie i członkowie polskiego narodu mamy prawo oceniać instytucjonalny kościół katolicki w Polsce i na świecie. Zarazem nikt nie może zabronić Polakom, tak jak i innym katolikom prawa do rozważań filozoficznych, teologicznych i światopoglądowych.

Nie umywamy rąk, ale stwierdzamy jedynie swoją ograniczoność i niemożność wyręczania innych forów w rozstrzyganiu sporów teologicznych i filozoficznych, i dlatego stanowczo i całym przekonaniem stwierdzamy, że nasz portal nie będzie miejscem do dyskusji głównie o sprawach religii, a tym bardziej na temat dogmatyki religijnej, czy liturgii.

Chcemy wyraźnie powiedzieć, że nasze spojrzenie na misję kościoła katolickiego, a także innych kościołów w Polsce jest spojrzeniem przez pryzmat polskiego interesu narodowego.
Głównym polem naszego działania na jakim chcielibyśmy jednoczyć i aktywizować Polaków jest realna działalność publiczna: polityczna, społeczna, gospodarcza, edukacyjna, kulturalna. Na tych polach- realnej działalności publicznej muszą się spotkać Polacy różnych wyznań, a także Polacy agnostycy, czy ateiści, choć oczywistym jest, że główną rzeszę stanowić będą polscy katolicy, gdyż naród polski jest narodem katolickim.

Nie zamierzamy być forum do walki z kościołem katolickim w Polsce, czy tym bardziej narzędziem do zamykania temu kościołowi prawa do wypowiadania się w sprawach publicznych, ale zarazem nie zamierzamy przymykać oko na błędy instytucjonalnego kościoła katolickiego w Polsce i na świecie, tym bardziej jeżeli są to błędy polityczne, które szkodzą kondycji narodu polskiego i ograniczają jego możliwość trwania, a tym bardziej rozwoju. Duchowny kościoła katolickiego w Polsce ( a także innych kościołów) musi mieć świadomość, że jeżeli chce być członkiem polskiej wspólnoty narodowej, to winien opowiadać się za narodem polskim, za polską racją stanu, choć zdajemy sobie z tego sprawę, że może powodować to jego rozterki i stać w sporze z hierarchiczną struktura kościoła katolickiego powszechnego. Bóg nie może być jednak Bogiem jednego narodu, albo Bogiem przeciw jakiemuś narodowi w myśl rzekomo powszechnego dobra. Oznaczałoby to uprzedmiotowienie Boga, bądź uczynienie z Niego, Boga plemiennego, i było, w naszym rozumieniu, przejawem pychy ludzkiej, bądź religijnego szowinizmu.

Nie będziemy także obojętni na wykorzystywanie religii, w tym katolicyzmu i obrzędowości katolickiej do obezwładniania aktywności Polaków na innych polach aktywności publicznej. Obnażać będziemy nie tylko intencje, ale i realne działania różnych samozwańczych „proroków” oraz usypiaczy narodowego czynu, którzy aktywność Polaków chcą sprowadzić jedynie do modlitwy i biernego godzenia się z ponoć przypisanym narodowi polskiemu fatalizmem, bądź „aktywizować” Polaków do różnego rodzaju form mesjanizmu – wobec Wschodu i Zachodu.

Będąc świadomi historii chrześcijaństwa i katolicyzmu na słowiańskich ziemiach polskich, a także różnych meandrów doktryny chrześcijańskiej oraz grzechów hierarchów kościoła katolickiego, a także niebezpiecznego procesu judaizacji współczesnego katolicyzmu, nie stawiamy sobie za cel walki z polskim katolicyzmem, bo musiałoby to oznaczać zburzenie ładu społecznego, zbudowanego na dziedziczonym i przyjętym za tutejszy – ładem etycznym i moralnym. Pomni tego, będziemy wskazywać na te odstępstwa w doktrynie katolickiej, które grożą naruszeniem ładu społecznego, wspólnoty narodowej i państwa polskiego.

Używanie wielkiego kwantyfikatora oraz powoływanie się na fakt, że katolicy – historyczne, bądź współczesne postacie – popełniali zbrodnie, oznacza, że katolicyzm jest zbrodniczy, jest manipulacją – nie wnikamy: zamierzoną, czy nie. Nie znajdziemy bowiem żadnego wyznania, którego przedstawiciele nie popełniali by zbrodni. Nie wolni od tego byli i są agnostycy, czy ateiści, Z pewnością pozostawienie człowieka bez żadnych hamulców etyczno-moralnych ( do czego zmierza współczesny nihilistczny, ateistyczny relatywizm), to droga do barbarzyńskiego „piekła”, wymarzonego przez globalistów i zbrodniczych, judaistycznych syjonistów.

Portal Wierni Polsce Suwerennej i tutejsze forum otwarte jest dla każdego szczerze o Polskę nie tylko zatroskanego, ale gotowego o nią walczyć. W jednym i w drugim zalecamy jednak rozwagę, umiar i nie „obrażanie się” wzajemnie na siebie. Koniecznym warunkiem jest rzeczowość, powściągliwość w epitetach i łatwych uogólnieniach, kultura dyskusji i nie „zamęczanie” edukowaniem na siłę.

Czego najbardziej życzymy portalowi i oczekujemy od gości? – wzrostu ich ilości, włączania się w realne działania publiczne inicjowane przez stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, wzajemnej samopomocy narodowej w dziele odzyskania Polski.

Konstruktywna, twórcza współpraca świadomych Polaków jest nam szczególnie potrzebna obecnie, kiedy podejmowane są próby manipulacji przez pookrągłostołowe partie i całkowicie im usłużne media. zarówno świadomością historyczną przy okazji takich rocznic jak 75 rocznica wybuchu II WŚ i zbliżająca 70 rocznica jej zakończenia, 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, jak i narzucanie interpretacji i wartościowania bieżących wydarzeń, postaw i działań publicznych. Mitologizuje się tzw. przemiany solidarnościowe, jak i rzekomy brak alternatywy dla narzuconej Polsce drogi do integracji europejskiej w ramach Unii Europejskiej. Przekonuje się Polaków do popierania rozwiązań politycznych i gospodarczych, które faktycznie skłócają ją z sąsiadami, marginalizują międzynarodową rolę Polski i pozbawiając samodzielnej wizji rozwojowej. Czyniąc z Polski przedmiot do realizacji obcych celów narodowych i korporacyjnych.

Spotkajmy się na portalu wiernipolscesuwerennej.com żeby wypracować rozwojową wizję Polski, na miarę jej możliwości, dla spełnienia ambicji i potrzeb Polków- twórczego, pracowitego i dumnego słowiańskiego narodu.

Paweł Ziemiński
prezes Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej
współzałożyciel portalu redaktor naczelny portalu wiernipolscesuwerennej.com

Łódź-Warszawa, 01. września 2014r.

za stroną: http://wiernipolscesuwerennej.com/

logo-wps

 

2 Komentarze

Filed under Bez kategorii

2 responses to “O NAS

  1. Iwona

    To nie walka z kosciolem katolickim , tylko walka z jego dzialalnoscia nie zawsze korzystna dla Polski.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.