Dlaczego górnicy nie chcą reformy górnictwa?

542bed3ab27bd_gdJest specyfiką żydo-reżimów, że używane w ich propagandzie pojęcia w normalnych warunkach kojarzą się zawsze z działaniem pozytywnym, ot choćby „prawa człowieka”, czy „reformy”. Jednak w wykonaniu żydo-reżimów oznaczają coś przeciwnego: regres i zniszczenie.

 
Napisano: styczeń 2008

15.01.2008 w żydo-mediach usłyszałem wypowiedź niejakiego J. Steinhoffa (min. Gospodarki w rządzie J. Buzka), że: strajkujące o podwyżki pielęgniarki i lekarze powinni wiedzieć, że m.in. też i oni dopłacają do górników i do eksportowanego węgla.
Ponieważ na początku napisałem, że słyszałem tę wypowiedź w żydo-mediach, więc dodanie, że media te posługują się charakterystyczną dla Żydów interpretacją prawdy będzie właściwie nadgorliwością z mojej strony. Dla pełnego obrazu dodam jeszcze, że technikę skłócania wszystkich ze wszystkimi Żydzi i ich media opanowali do perfekcji (dokładnie to samo w swoich przemówieniach twierdził A.Hitler – ale Hitler to zbrodniarz i wariat, a niektórzy utrzymują, że nawet Żyd -?). A przy okazji młodzi sceptycy powinni też wiedzieć, że media żydowskie, to media powszechne i to nie tylko w Polsce.

Prawda o górnictwie jest następująca. Wielu tzw. „polskich ekspertów” uważa, że państwowe górnictwo węgla to nieopłacalna dziedzina naszej gospodarki, ponieważ budżet RP ostatnimi laty musiał ją dofinansować 40 mld zł pochodzącymi z zagranicznych kredytów. (Nie dość, że likwidowano miejsca pracy oraz zysk z produkcji i eksportu, to jeszcze obciążano gospodarkę, czyli obywateli kredytami !)
Otóż, 40 mld zł to koszt likwidacji 23 kopalń (nigdzie w Europie nie stosowano niszczącego zalewania kopalń, u nas zalewano je łącznie z kosztownym wyposażeniem !!! – Buzek i Steinhoff powinni za to zostać powieszenitymczasem Buzek został odznaczony Orderem Orła Białego i był przewodniczącym parlamentu UE, a ten drugi w żydo-mediach pojawia się jako ekspert), to także koszt odpraw dla zwalnianych górników (ok. 100 tys. straciło pracę) oraz dopłat do kilkakrotnie (nawet 8- krotnie) niższej ceny węgla sprzedawanego przez kopalnie od ceny rynkowej węgla.

Cenę węgla dla kopalń ustaliło na początku lat 90-tych Min. Finansów (tu znów pojawia się nazwisko niejakiego Leszeka B., min. Finasów, później prezesa NBP) i na bramie kopalni cena ta wynosiła od 120 do 190 zł za tonę. Na rynku (skupie) cena waha się natomiast od 700 do 1000 zł, więc dopłata do tony węgla jest w istocie prezentem dla firm pośredniczących w jego sprzedaży.
Ministerstwo Finansów wprowadziło jednocześnie oprócz sztywnych cen za węgiel następujące podatki dla kopalń: eksportowy, ekologiczny, dywidendę (od posiadanego przez kopalnię majątku), popiwek (podatek od wzrostu płac) i oczywiście podatek dochodowy (dotyczy prawie wszystkich podmiotów gospodarczych) oraz VAT.
Kopalnie obciążono także kredytem bankowym, a te, które na początku lat 1990-tych nie wyrażały zgody na prywatyzację obciążono zwielokrotnionymi karnymi odsetkami bankowymi (pozostałe przedsiębiorstwa państwowe również). Mimo, iż MF wprowadziło dodatkowe opodatkowanie kopalń, górnictwo w 2005 r. odnotowało zyski. Poza tym, w dobie kryzysu paliwowego rośnie koniunktura na węgiel. Jeśli chodzi o technologię gazyfikacji węgla i pirolizy (opanowali ją Niemcy w czasie II w. ś) są one dziś doskonale znane i moglibyśmy je stosować uniezależniając się całkowicie od importu surowców energetycznych (w latach 1970. posiadaliśmy instalację do pirolizy węgla).

Niezależnie od powyższego trzeba stanowczo stwierdzić, że utrzymywanie deficytowej gałęzi gospodarki (przedsiębiorstwa), dającej produkcję, jest na pewno opłacalne do momentu, w którym następuje zrównanie wielkości pokrycia jej deficytu z wartością takiej samej produkcji, którą musielibyśmy kupić za granicą. Środki finansowe zostają w kraju i dzięki temu nie zwiększamy bezrobocia i utrzymujemy wyższy popyt w gospodarce kraju – rozumie to przeciętny ekonomista. Poza tym istnieje coś takiego, jak koszty społeczne, które powinny być czynnikiem decydującym w utrzymywaniu nawet całkowicie deficytowej produkcji w dobrze zorganizowanym państwie, jeśli oczywiście będzie to państwo narodowe z narodowym rządem, a nie z żydowskim kolonialnym reżimem, jak we współczesnej Polsce. Nawet na tym prostym przykładzie widać zbrodniczy mechanizm niszczenia kraju przez kolejne żydo-rządy IIIRP.

 

Dariusz Kosiur

za:  http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=21485

Polecam: „Energetyczny rozbiór i kolonizacja Polski” – prof. Włodzimierz Bojarski   http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=17656

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

5 responses to “Dlaczego górnicy nie chcą reformy górnictwa?

 1. paziem

  Rada Krajowa ZZG w Polsce podjęła uchwałę o działaniach mających postawić przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jerzego Buzka i ministra Janusza Steinhoffa. Obaj choć, jak uważają górnicy i związkowcy byli likwidatorami kopalń, spowodowali ogromne straty dla budżetu państwa i ich działania prowadziły do generowania bezrobocia, wciąż brylują w mediach, jako spece od uzdrowienia polskiego górnictwa.

  Janusz Steinhoff – działacz NSZZ „Solidarność”, AWS, minister gospodarki (1997-2001) i wicepremier (2000-2001) w rządzie Jerzego Buzka. Obecnie czynny komentator medialny sytuacji w górnictwie i doradca – Senior Advisor w Roland Berger Strategy Consultants – firmie, która ostatnio przeprowadzała audyt polskich spółek górniczych.

  Jerzy Buzek – działacz NSZZ Solidarność, AWS, premier rządu (1997-2001), twórca czterech reform emerytalnej, zdrowia, administracji i oświaty. Likwidator kopalń. Ten medialny mąż stanu, jak go się preferuje i eksportowy towar PO jest w opałach. – Czas salonów jednak się skończył – mówią „Górnikowi” związkowcy. Trupy jego pseudoreform i polityki likwidacyjnej kopalń zaczynają wychodzić z szafy. Skutki buzkowej reformy służby zdrowia odczuwamy na własnym zdrowiu. Do tej pory nie potrafimy poradzić sobie z bałaganem, który powstał, a którego ojcem był właśnie Buzek. Nic lepszego nie widać w edukacji. Co najbardziej widzą akademicy. Kolejny niewypał, który teraz rozbrajamy to jego reforma emerytalna i OFE, których teraz broni niczym lew i straszy nawet swoich partyjnych kolegów z PO. Wielu mówi wprost, że OFE to było wielkie ssanie emeryckich pieniędzy, na którym zamiast wszystkich Polaków zarobili nieliczni . – Jestem zbulwersowany postawą Buzka i Balcerowicza, którzy bronią OFE. Były działacz Solidarności, jakim był Buzek tak robi? Zamiast stać po stronie pracowników i ludzi wpłacających pieniędzy stanął po stronie biznesu, który stracił nasze pieniądze na giełdzie i nie ma żadnej kary? – pyta Andrzej Chwiluk – przewodniczący ZZG w Polsce. Pamiętamy dobrze, jak buzkowa reforma służby zdrowia – zakończyła się wstrzymaniem usług medycznych w całym kraju na ponad tydzień. Reformy Buzka to wielka kompromitacja i fatalne skutki dla ludzi.

  Tymczasem nieco starsi dobrze pamiętają jego nieudolne rządu i sterowanie zza pleców przez Mariana Krzaklewskiego. Jednak górnicy uważają Buzka, jak i jego ministra Steinhoffa za wielkich likwidatorów polskich kopalń i prowadzących do generowania bezrobocia i nędzy. To wówczas zamknięto najwięcej zakładów wydobycia węgla, a decydowała o tym ponoć efektywność ekonomiczna. – Ale sposób wyliczenia i tryb doprowadzania do pogorszenia wyniku finansowego kopalń był niewiarygodny i za straty finansowe, jakie wówczas poniosło państwo polskie obaj politycy powinni trafić do Trybunału Stanu – uważa Andrzej Chwiluk – przewodniczący ZZG w Polsce. Przypomnijmy więc tylko klika przykładów. Kopalnię Dębieńsko zlikwidowano w 2000r, bo jak podawano była nierentowna. Pozostały w niej jednak olbrzymie zasoby łatwego do udostępnienia węgla, co szybko zrozumieli inwestorzy ze spółki NWR. W 1997r podjęto decyzje o likwidacji kopalni Morcinek, a już w październiku następnego roku zakończono wydobycie. Co szokujące była to nowa kopalnia i jeszcze na rok przed likwidacją realizowała potężne inwestycje zwłaszcza w szybach, które potem zlikwidowano. Kolejny przykład niegospodarności, a wręcz działania na szkodę naszego Skarbu Państwa to kopalnia Siersza. Mimo istniejących w niej olbrzymich, płytko zalegających pokładów węgla, które były transportowane taśmociągiem z dołu na powierzchnię do elektrowni, która dwa lata wcześniej państwo zmodernizowało, wyłożyło mnóstwo pieniędzy – by odbierać węgiel. zamknięto w 2001r. Czy to nie rozrzutność?. Jednak najbardziej przemawiającym do wyobraźni ludzi nawet nie związanych z górnictwem jest zamknięcie w 1999r kopalni Niwka-Modrzejów w Sosnowcu. Kopalnia miała przygotowane, uzbrojone ściany, zakupiono specjalnie kombajn, w sobotę ścianę świecił biskup, a w poniedziałek przyjechał jeden z wiceministrów Buzka z decyzją o zamknięciu. Takichprzykładów likwidacji majątku narodowego, narażanie państwa na gigantyczne straty ze względu na koszty wyrzucone w przysłowiowe błoto czy bijącą w oczy niegospodarność jest mnóstwo. – Do dzisiaj ludzie, którzy opowiadają za to ferują scenariusze dla polskiego górnictwa. To skandal w państwie prawa. Żadna z tych osób nie dość, że poniosła żadnej karty, to wręcz święci trumfy w przestrzeni publiczno-politycznej. – Co gorsza, ostrzega przewodniczący Chwiluk, obaj Buzek i jego prawa ręka Steinhoff próbują mieszać w polskim górnictwie i popierać likwidację kopalń. Jestem zszokowany postawą byłego związkowca Solidarności, premiera AWS i europosła.

  Dominik Rucki

  za:http://www.gornik.info.pl/index.php/home/temat-numeru/275-buzek-w-opalach

  Polubienie

 2. Trochę nie na temat, ale popatrzmy na byłego premiera Tumana:

  Polubienie

 3. Franz

  „Rada Krajowa ZZG w Polsce podjęła uchwałę o działaniach mających postawić przed Trybunałem Stanu byłego premiera Jerzego Buzka i ministra Janusza Steinhoffa…”
  Dlaczego związkowcy z ZZG i im podobni klakierzy z OPZZ czy Solidarności nie zrobili tego 15 lat temu gdy ten ŁOBUZ z garbatym nosem zamknął i zniszczył 24 kopalnie na górnym śląsku???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.