Pięć grzechów Putina

robert-bridge

 

Amerykański dziennikarz Robert Bridge analizuje główne przyczyny zoologicznej nienawiści Zachodu do Putina:

Polityka prowadzona przez rosyjskiego lidera wywołuje coraz większe rozdrażnienie na Zachodzie, pisze amerykański dziennikarz Robert Bridge w rt.com.Podkreśla, że Rosja walcząc z agresywnym zachowaniem Zachodu coraz bardziej irytuje Stany Zjednoczone. Zaznacza, że Waszyngton zamiast dążyć do współpracy z Moskwą nadal „obrzuca ją błotem”. 

Mimo wysiłków prezydenta Rosji Władimira Putina wobec kształtowania współpracy z Waszyngtonem — począwszy od walki z terroryzmem i kończąc na opanowaniu kosmosu — dążenie do współpracy dwustronnej nie znalazło żadnej odpowiedzi ze strony Stanów Zjednoczonych, pisze Bridge. On zaznacza, że siły NATO nadal przesuwają się w stronę rosyjskich granic, a amerykańskie plany budowy tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej torują drogę do kolejnego wyścigu zbrojeń.Jednocześnie, jak zaznacza analityk, Stany Zjednoczone i ich sojusznicy rozpoczęli serię destrukcyjnych i bezprawnych wojen z suwerennymi państwami przedstawiając Putina jako największe zagrożenie dla światowego pokoju.Dziennikarz Robert Bridge dokonał własnego zestawienia „najlepszych” przyczyn, z powodu których Waszyngton „obrzuca błotem” Rosję.

 

Na pierwszym miejscu listy przyczyn, dlaczego polityka Moskwy powoduje takie rozdrażnienie Zachodu, Bridge umieścił ochronę tradycyjnych wartości w stosunku do „nowego światowego porządku”. „Walka Władimira Putina ze stałą inwazją agresywnych i nieodpowiedzialnych zachowań Zachodu, które lawiną pokrywają świat, wywołała pogardę ze strony wszystkich „topowych” zachodnich polityków. Ale jednocześnie zdobył  on serca i umysły milionów ludzi, w tym także Amerykanów, którym podoba się to że Putin chce odbudować Rosję na wartościach prawosławnej tradycji i chrześcijaństwa, i którzy rozumieją, że walczy on o tradycyjne konserwatywne wartości w coraz bardziej rozwiązłym i oszalałym świecie”, — pisze Bridge. Na tle czynionych mu zarzutów w sprawach takich jak Pussy Riot, zakaz promocji homoseksualizmu oraz ideologii gender, czy komentarzy po zwycięstwie Conchity Wurst w konkursie Eurowizji („Antychryst będzie artyst”) Bridge cytuje słowa Putina, który powiedział: „Dla nas jest ważne aby potwierdzać i bronić wartości tradycyjnych. Ludzie mają prawo żyć tak jak chcą, ale nie mają prawa agresywnie burzyć utrwalonych świętości lub narzucać swoich norm innym”. Ta postawa i te poglądy zjednały Putinowi poparcie nie tylko ogromnej większości Rosjan, ale też poaprcie i nadzieję milionów ludzi na całym świecie. Wielu nie tylko go za to oklaskuje, ale i chciałoby za nim podążać – pisze Bridge. To Rosja, a nie coraz bardziej zepsuty Zachód, stanęła dziś w obronie tradycyjnych wartości: rodzinnych, społecznych, chrześcijańskich…

 

Drugim powodem, dla którego zdaniem Bridge’a polityka Moskwy wywołuje rozdrażnienie na Zachodzie jest to, że Putin nie daje się wciągnąć w rozpalanie światowych wojen.  „Mimo nieustannych wysiłków Zachodu przedstawiania Putina jako swojego rodzaju wojennego podżegacza, może on się pochwalić nienaganną listą działań w celu ochrony Rosji przed udziałem w zagranicznych wojennych „awanturach”. Ten bezsporny fakt pozostaje źródłem wielkiej irytacji dla zachodnich rządów”, — zaznacza autor.

Zdaniem Bridge’a stało się to szczególnie zauważalne dzięki polityce Putina w stosunku do sytuacji na Ukrainie, kiedy zachodnie media zostały zmuszone do tworzenia „wielkich dzieł sztuki”, aby wspierać „urojoną retorykę Zachodu przeciwko niemu”. „Osobiście uważam, że Zachód i NATO postawiły na to, iż Putin jako pierwszy straci nerwy, zareaguje ostro, da się wciągnąć i rozpocznie interwencję militarną na Ukrainie. Istnieje wiele powodów, dlaczego Zachód chciałby takiego rozwoju sytuacji. Najbardziej oczywistym jest to, że to na długo zniszczyłoby wpływy Rosji wśród europejskich państw, co byłoby na rękę NATO i Waszyngtonu, nie mówiąc już o kompleksie wojskowo-przemysłowym Zachodu”, — uważa dziennikarz. Dlatego też, gdy Putin nie „połakomił się na kuszący ukraiński kąsek”, zwraca uwagę Bridge, Zachód został zmuszony do rozpoczęcia taktyki zastraszania i niewybrednej kampanii propagandowej, która polega na tym, aby mówić, że Rosja planuje, a nawet toczy kolejną „wojnę hybrydową”. Dowody? Jakoś nie udało się ich zdobyć – mimo, że dziś każdy może robić zdjęcia telefonem, że nad Donbasem krążą konstelacje satelitów szpiegowskich i dronów i że każdy dziennikarz przyjeżdża z kamerą – nadal nie ma zdjęć domniemanych rosyjskich wojsk, transportów, żołnierzy… Jest natomiast mnóstwo pustych oskarżeń i spekulacji powtarzanych jak mantra Goebbelsa  o inwazji na Ukrainę.

Trzecie miejsce na liście Bridge’a zajmują „szalenie udane” XXII Igrzyska Olimpijskie, które odbyły się w 2014 roku w Soczi. Bridge podkreśla, że mimo „apokaliptycznych zapowiedzi całkowitego bojkotu Igrzysk” wszystko odbyło się bardzo pomyślnie i z wielkim prestiżowym sukcesem dla Rosji, która w dodatku zdobyła 13 złotych medali.  „Chociaż USA nie zdecydowały się na taką skrajność, jak bojkot Soczi, to Barack Obama nie był na nich obecny. Szkoda, bo opuścił zapierające dech w piersiach widowisko i jedne z najlepszych zimowych igrzysk w całej historii”, — pisze Bridge. Imponujący rozmach i wielki sukces igrzysk, a także zachwyt mediów i krajów trzecich, wywołały niesłychaną zawiść i ogromnie nadal jeszcze irytują Amerykę. Oczywiście, i przedtem i w czasie igrzysk propaganda zachodnia dokładała starań aby je zdezawuować, już to wybrzydzając na toalety, już to wskazując na ogromne wydatki,  już to usiłując sprowokować bojkot twierdzeniem że Putin wprowadził zakaz uczestnictwa dla gejów i lesbijek, co było nieprawdą.

Na czwartym miejscu Brodge wymienia sytuację z byłym pracownikiem Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA Edwardem Snowdenem, który otrzymał zezwolenie na pobyt w Rosji po tym, jak ujawnił szereg materiałów na temat programów nadzoru służb specjalnych USA i Wielkiej Brytanii w Internecie. „Snowden nie tylko ujawnił brudy amerykańskiego, niezmiernie natrętnego wywiadu, ale otrzymał azyl w „putinowskiej Rosji”, miejscu, które rzadko dostaje „aprobatę” ze strony zachodnich mediów i pracowników kompleksu wojskowo-przemysłowego”, — zwraca uwagę dziennikarz.

Bridge uważa, że udzielenie azylu Snowdenowi i wykorzystanie jego informacji wywołały w Ameryce uczucie głębokiego upokorzenia i są powodem dla którego Waszyngton  marzy o zemście. Udokumentowane rewelacje Snowdena ogromnie nadszarpnęły reputację USA w świecie i odwróciły kierunek oskarżeń. Putin bardzo sprytnie to wykorzystał od razu i wykorzystuje nadal, kompromitując wywiad USA i obnażony anglosaski Związek Pięciorga Oczu (US, UK, Kanada, Australia, NZ). Ochrona i azyl Snowdena  pozwoliły tez ogromnie ocieplić światowy wizerunek Rosji w oczach mas, która z przypisywanej jej roli krwawego prześladowcy zmieniła się w łagodnego obrońcę niesłusznie ściganych.

I wreszcie na piątym miejscu, znalazła się historia z Syrią. Patrząc jak Waszyngton  dziś nie radzi sobie nawet z Państwem Islamskim, właściwie USA powinny być wdzięczne Rosji za pomoc dyplomatyczną, która ja uchroniła przed wojna. Wysiłki mediacyjne rosyjskiego lidera oraz asa jego dyplomacji Ławrowa pozwoliły Waszyngtonowi uniknąć kosztownej i katastrofalnej w skutkach konfrontacji militarnej z armią Assada. Tu jednak zemściły się lata wrogiej propagandy przeciw Rosji na Zachodzie. Większość zachodnich obserwatorów, zwłaszcza w Ameryce, a także wiekszość amerykańskich mediów, odebrały to jako sromotną porażkę dyplomatyczna Kerry’ego i błyskotliwe, upokarzające Amerykę zwycięstwo starego wygi Ławrowa. Ameryka zdobyła tu kolejny argument na rzecz zemsty na Putinie.

Wszystko to nie napawa jednak optymizmem. „Skoro Putinowi, który uchronił Amerykę od wojny, nie udało się uzyskać pozytywnej reakcji ze strony prasy, to jakie są jego szanse na pozytywne reakcje w normalnych warunkach?”, — pyta Bridge.

 

za:http://jeznach.neon24.pl/post/122027,piec-grzechow-putina

 

Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Pięć grzechów Putina

 1. Jurek

  Bardzo dobry artykuł. Jak najwięcej takich trafnych opracowań należy zamieszczać i pokazywać społeczeństwu, że nie tylko WPS, KPS czy inni wolni elektroni w Polsce oceniają rzeczywistość tak jak ona wygląda, nie bacząc na prąd, w którym mamy się poruszać wg. zgniłego do reszty zachodu. Może jest nas garstka ale będą nas miliony, bo prawda zawsze zwycięża. A prawda jest po naszej stronie. Nawiążę tu do innego artykułu, który jest na tej stronie: ” Tylko prawda nas wyzwoli „.

  Polubione przez 1 osoba

 2. aleksander

  Czy my Polacy Słowianie doczekamy czasów, kiedy będziemy mogli prezentować siłę naszego słowiańskiego narodu, jak Rosjanie w poniższym klipie, czy skończymy jak Indianie w rezerwatach XXII stulecia.

  Polubienie

 3. Re: Aleksander…
  Jesli mam byc szczery, to juz skonczylismy jak ku…rwy pod zydowskim lasem bez zadnego majatku, przemyslu, kopaln, hut, stoczni itd.,itd., itd.,
  I beda nas Polakow dymac na wszystkie mozliwe strony przez 24 godziny na dobe a wkrotce nasze dzieci beda przeklinac dzien swego narodzenia…dopoki, doputy nie przepedzimy ta zydowsko-syjonistyczna (wsciekla do granic) sfore z naszej Ojczyzny I naszych umyslow po wsze czasy !!!!.
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 4. michal

  Bo Polacy to może koziołki matołki z nielicznymi wyjątkami

  Polubienie

 5. michal

  Takimi wlaśnie jak jasiek

  Polubienie

 6. Re: Polak.
  Zazwyczaj lucyfer nie pytal nikogo w jaki sposob zostanie zepchniety do czelusci piekielnych, ale wciaz pytaja o to jego slugi, bo wciaz nie sa o tym fakcie przekonani…
  To tak jakby „wirus” dopytywal sie o skuteczny „anty-biotyk” przeciwko nim samym…

  Re: QWERT:
  Jest dosc spora ilosc Polakow na terenie Polski m.in., Zakrzewski, Gawronski, Daniel…I inni, ktorzy jeszcze zyja….Dlaczego wciaz nie sa dostatecznie slyszani???…
  (A czy sa bezpieczni? Jak dlugo beda bezpieczni wsrod swego „wspanialego Narodu polskiego????”… – Tak jak A.Lepper? Adwent?, ks. Popieluszko???)…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Na stronie: http://1polska.pl/
  jest kilkanastu Polakow – i kilku wyjatkow…

  Polubienie

 7. michal

  Oto jeden z ostatnich jego wpisów na blogu Kobrzyńskiego .
  Autor liberte z Kanady ;
  PO 1989 R -POLSKA NIE ZMIENIŁA SIĘ NA LEPSZE-TYLKO NA GORSZE.OBOZY PRACY GDZIEŚ I KIEDYŚ NA SYBERII-KOŁYMIE-BIRKUCIE-TEŻ NIE BYŁY OGRODZONE DRUTEM KOLCZASTYM-MIMO TEGO LUDZIE UMIERALI TAM Z GŁODU I CHŁODU TYSIĄCAMI-I TAKA JEST DZISIEJSZA POLSKA.POLSKA ZOSTAŁA ZAANEKTOWANA PRZEZ LUDZIE NIE MORALNYCH-PRZEZ LUDZI KTÓRZY ŻYJĄ W JAKIMŚ WYSUBLIMOWANYM ŚWIECIE W KTÓRYM DYREGENTAMI SĄ SAMI ŻYDZI -POKROJU MICHNIKA,GEREMKA,MAZOWIECKIEGO,WALTZ,BALCEROWICZA,BONIEGO,ROSTOVSKIEGO.DZISIEJSZA POLSKA TO KRAJ ZŁODZIEJA -KTÓRY SWOIMI URZĘDNIKAMI NISZCZY TEN KRAJ-BO KORUPCJA W POLSCE JEST NAJWYŻSZA ,NIE TYLKO W EUROPIE- ALE I ŚWIECIE.POLSKIE ANTY OBYWATELSKIE RZĄDY-NISZCZĄ PRAWEGO I UCZCIWEGO POLAKA SWOIMI KRYMINOGENNYMI PRZEPISAMI PODATKOWYMI KTÓRE OBLICZONE SĄ NA UPOKORZENIE KAZDEGO UCZCIWEGO CZŁOWIEKA ŻYJĄCEGO W POLSCE, I TEN ZMUSZONY JEST PŁACIĆ PODATEK OD PODATKU-NATOMIAST ŻADEN URZĘDNIK NIE PŁACI PODATKÓW Z PRZYJĘTYCH ŁAPÓWEK-OBRASTAJĄC W TŁUSZCZ I ŻYJĄC W DOBROBYCIE.RZĄD POLSKI PODPISAŁ W OSTATNIM CZASIE USTAWĘ ZWALNIAJĄCĄ NA NASTĘPNE 17 LAT-OD PODATKÓW ,WSZYSTKIE ŻYDOWSKIE SUPER I HIPER MAKETY-KTÓRE ZNISZCZYŁY CAŁY DROBNY HANDEL POLSKI-DOPROWADZAJĄC DO WIELKIEGO BEZROBOCIA ORAZ NISZCZENIA INICJATW GOSPODARCZYCH POLAKA.POLSKA TO JEDYNY KRAJ W EUROPIE,W KTÓRYM POLAK PŁACI PODATEK OD WZBOGACENIA KIEDY KUPI SOBIE STARE AUTO.OCZYWISCIE,ŻE TEN PODATEK BIJE BIEDAKA-BO BOGATY POLAK KUPI SOBIE SAMOCHÓD NOWY.POLSKA TO JEDYNY KRAJ W EUROPIE-W KTÓRYM PŁACI SIĘ CŁO-MIMO TEGO ŻE JEST CZŁONKIEM UNII EUROPEJSKIEJ -W FORMIE AKCYZ.POLSKA TO KAJ BEZPRAWIA,KUMOTERSTWA,RODZINNYCH FIRM -TYPU URZĘDY MIEJSKIE,GMINNE,POWIATOWE,PRACY ITD.POLSKA TO KRAJ W KTÓRYM WIELE WYSOKICH MIEJSC W STRUKTURZE WŁADZY TRZYMAJĄ POSPOLICI IMBECYLE-LUDZIE WYZUCI Z MORALNOSCI I CZŁOWIECZENSYWA,A SĄDY DZIAŁAJĄ PRZECIW NARODOWI.OD WIELU JUŻ LAT-POLSKA TO POSPOLITY GUŁAG,A KATOLICYZM POLAKA JEST TAKI JAK KATOLICYZM BOLKA,BRONKA I DONKA.POLSKA TO KRAJ W KTÓRYM GRUPA RZĄDZĄCA TYM KRAJEM-TO LUDZIE ORIENTACJI-ZYDO-MASOŃSKIEJ-I DOTĄD-DOKĄD POLACY NIE ZMĄDRZEJĄ I NIE ROZERWĄ KAJDAN NIEWOLI ORAZ NIEPRAWOŚCI I NIE ROZLICZĄ PERSONALNIE TYCH KTÓRZY DO TEGO DOPROWADZILI-BĘDZIE ZLE I CORAZ GORZEJ.CI KTÓRZY NISZCZĄ POLSKĘ KŁAMIĄ I ROBIĄ SWOJE,A NARÓD TYLKO MRUCZY.WTEDY BĘDZIE DOBRZE KIEDY NARÓD PRZESTANIE MRUCZEĆ I ZACZNIE ROBIĆ SWOJE TAK JAK ROBI TO GRUPA PRZESTĘPCZA KTÓRA OD 25 LAT ZMIENIA SWOJE NAZWY-A JEST TO KLD,UD,UW,AWS I PO.ROZLICZĆ TEŻ NALEŻY PSL ORAZ WIELU CZŁONKÓW SLD CZY INNEJ LEWICY.JESLI POLACY SIĘ NIE OPAMIĘTAJĄ I NIE NASTĄPI prawdziwa rewolucja-to Polska zostanie wymazana z mapy świata-tak jak już kiedyś było.TE OSTATNIE 25 LAT-TO CZAS STRACONY DLA POLSKI-TO CZAS MAFII ,KORUPCJI,ROZKRADANIAI NISZCZENIA.KTO NA TYM STRACIŁ-STRACIŁ TEM NAJMNIEJSZY-KTÓREMU KIEDYS BOLEK OBIECYWAŁ SOCJALIZM Z LUDZKĄ TWAEZĄ,A WYSZEDŁ ŻYDOMASON,ŻYDOKRWIOPIJCA Z TWARZĄ WAMPIRA.KTO JEST WINNY-GŁUPI POLAK-KTÓRY NIE MYSLI,NIE CHODZI NA WYBORY I OD 25 LAT PRZYZWALA NA TO BY W POLSCE RZĄDZIŁA NACJA ZYDO-STYROPIANÓW KTÓRZY ZATRULI UMYSŁY TEGO NARODU-KPIĄC SOBIE Z NIEGO TAK OSTENTACYJNIE,ŻE NAWET ZYDA SPROWADZILI SOBIE Z LONDYNU-DZIECKO BILDERBERGA-BY TEN OKRADAŁ I NISZCZYŁ GŁUPICH POLAKÓW.AMEN

  Polubienie

  • Panie Michale, niech sobie Pan zapamieta raz na zawsze (I wszyscy ktorzy maja okazje moje wypowiedzi czytac publicznie), ze NIGDY nie uzywalem od 1993 roku publicznie innego „nicka” (ksywki) jak „jasiek z toronto” I nie zamierzam uzywac (myslec o uzywaniu) innego „nick’a” (ksywki) na publicznych forach I publicznych blogach.
   Owszem, jest ograniczona ilosc osob, ktore znaja moje nazwisko, ktore moge podac, lecz nie do publicznego wykorzystywania).
   ====================
   jasiek z Toronto

   http://polskawalczaca.com

   Polubienie

 8. Polak

  O jakim piekielnym pomiocie tu dyskutować ,czy plemieniu zmijowym a z niego przywódcach diabelskich ?
  Pzreciez nie trzeba zadnej filozofii i dyskusji a tylko wziasc za pysk i wyrzucić z Polski.
  A ze temat (zresztą już wszędzie) o PUTINIE ,to chwala temu człowiekowi,ze wreszcie znalazł sposób na Zydow i Niemcow !
  Nawet na sankcjach wygrywa,jakie mu nakladaja,bo to go mobilizuje.
  Jest taki drugi przywodca własnego narodu na swiecie,ktory nie daje się Zydom i Niemcom ???
  BRAWO PUTIN !
  Zas o grzechach ale własnych nie każdy pomyśli sam obojętnie gdzie zyje.
  I nie grzeszy więcej .

  Polubienie

 9. Polak

  Co dobrego uczynil jakiś prezydent polski po 1989roku kiedy Zydzi z Niemcami przestrajali Polske i Europe ?
  Co dokonal taki Walesa,Kwasniewski,L.Kaczynski,czy obecny Komorowski ???
  Sluzyli nie nam Polakom tylko naszym WROGOM i to jak służyli ,ze ostanie polskie gacie czyli fabryki sprzedali im !!!
  Nawpuszczali obcych złodziei ,gdy swoich mieli pod dostatkiem,zasmrodzili Polske wszystkim nawet strutym jadlem .
  Przejeli wytyczne jak dobijac Polakow i to na wszelkie sposoby.
  Wybili polskich lotnikow by nad Polska mogly latac wrogie samoloty a nawet te ,które truja z powietrza !
  ZLIKWIDOWALI POLSKIE WOJSKO Z POBORU ,by obce zbiry pod ich szyldem was wkrótce dobijali pod kierownictwem ukraincow !

  Zafundowali Polakom smiercionosne leki a sluzbe zdrowia tak ustawili,by Polacy krócej zyli.
  Na dodatek oblozono podatkami i zafundowano lichwe abys ty Polaku cienko nawet pierdzial .
  Na otarcie lez wziales udział w zbudowaniu swiatyni opatrznosci koszernej i dopracowano pielgrzymki tam gdzie falsz i faryzejstwo wylewa się jak …… .

  Wiec ,co, na co czekacie silni,mlodzi,jeszcze zdrowi,ze Chrystus lub Matka Boska Czestochowska z niewoli was wyzwoli ???
  A może pojdziesz w niedziele i dasz im przyzwolenie na dalsze rządzenie ???
  Zostan w domu i wylacz TV !
  Wlacz choćby radio WPS,to jedyna obecnie wolna europa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s