O tym jak POPiS zapewni sobie władzę na kolejne kilkadziesiąt lat

11070828_1630961497138671_2932445324468839185_nAutor: Bogdan Huzar  – zdaje się, że mam chyba rację?

 

Od autora: Felieton opublikowałem 11.05.2015 o godz. 2 w nocy a o 9.00 rano prezydent Komorowski oświadczył, że zarządzi referendum w sprawie JOW. Politycy PO i PiS od rana przekonują o słuszności JOW-ów: że nie można ignorować żądań społeczeństwa. Zdaje się więc, że mam chyba rację?

tekst za: http://pikio.pl/o-tym-jak-popis-zapewnil-sobie-wladze-na-kolejne-kilkadziesiat-lat/

 

Wszyscy chyba się zgodzimy, że celem nadrzędnym obecnego układu sił – POPiS-u – jest skuteczne ugruntowanie podziału władzy między sobą, tak by bezpiecznie co kilka lat wymieniać się stołkami i nie martwić się o to, że w przyszłości pojawi się siła, która będzie w stanie realnie zagrozić układowi.

Ale jak tu zabetonować scenę polityczną bez oskarżeń o działanie na szkodę demokracji, bez narażania się na oskarżenia o chęć trwania przy korycie, bez oskarżeń o łamanie konstytucyjnych praw obywateli i odbieranie im podstawowych praw obywatelskich?

Bardzo prosto! Wystarczy przekonać ludzi, że sami tego chcą. Wystarczy sprawić, że społeczeństwo będzie tego wręcz żądać. Wystarczy – przy małej pomocy własnych mediów – wypromować patriotę, najlepiej znanego powszechnie celebrytę, który pod płaszczykiem antysystemowca przekona ludzi do rozwiązania, które utrwali władzę jego mocodawców (ewentualnie, który będzie robił to nieświadomie). Co tam przekona, przecież i tak 90% popierających Kukiza i JOW-y nie ma zielonego pojęcia czym one są i czym w rzeczywistości skutkują (bo w końcu je popierają w imię walki z systemem – fuck logic!). Nie ma to już jednak żadnego znaczenia bo dzięki „antysystemowemu” Kukizowi ogromna część Polaków JOW-y kojarzy z walką z obecnym obozem władzy i zgniłym systemem. Zadanie zostało zatem wykonane celująco.

Zauważcie, że przed „antysystemowym Kukizem”, na każdego kto wspomniał o JOW-ach patrzono jak na bezczelnego partyjniaka POPiS-u, który chce zabetonowania sceny politycznej w Polsce. Dzięki Kukizowi to się zmieniło i teraz tak Komorowski jak i Duda (tak PO jak i PiS) mogli się bezpiecznie stać gorącymi zwolennikami jednomandatowych okręgów wyborczych, które dadzą im władze na kolejne kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.

Czeka nas teraz dwutygodniowa kampania przed drugą turą wyborów, podczas której duet Duda-Komorowski będzie się licytował w tym kto jest w stanie zapewnić szybsze wprowadzenie JOW-ów. Niezależnie od tego kto wygra wybory nie zdziwię się jeśli zwycięzca po objęciu urzędu prezydenta w ekspresowym tempie zainicjuje prace nad ustawą zmieniającą ordynację wyborczą, która przez sejm przejdzie oczywiście jak przez masełko bo takie rozwiązanie jest jak najbardziej na rękę i PO i PiS (które razem mogą zmienić konstytucję).

A w jesiennych wyborach, dzięki nowej ordynacji wyborczej w sejmie na stałe zapanuje podział sił podobny do tego, który mamy obecnie w senacie (gdzie już działają JOW-y), czyli 60% PO,  38% PiS (lub  60% PiS,  38% PO) i 2% reszta.

Innym bardzo dobrym przykładem działania JOW-ów na wzór brytyjski jest nomen omen Wielka Brytania gdzie ugrupowania „antysystemowe” od lat zdobywają po jednym, góra dwa mandaty.

Ten, który wymyślił „antysystemowego” Kukiza z JOW-ami powinien dostać medal bo jest geniuszem socjotechniki – przekonał ofiarę gwałtu do tego, że skuteczną walką z gwałcicielami jest żądanie od nich by ją gwałcili, non stop.

11036614_1653369351564552_8574002640888477663_nGdyby obowiązywały w Polsce JOW: kolor czerwony oznacza zwycięstwo P.Kukiza, który w skali kraju zdobył 20% głosów.

11150663_1653601574874663_5931847898127817027_n

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

7 responses to “O tym jak POPiS zapewni sobie władzę na kolejne kilkadziesiąt lat

 1. Tamaar

  Kukiz nas dobił. Jedyne co teraz moze zrobic jesli naprawde ma dobre intencje to wyjść i powiedzieć : słuchajcie myliłem się ! jowy to gówno i kiepski pomysł nie idżcie tą drogą! i uswiadomić POPISOWI że ludzie nie głosowali na niego ze względu na Jowy tylko ze względu na protest przeciwko systemowi i niech sobie darują referenda!.

  Polubienie

  • grzanek

   Z udziału z Majdanie się wykręcił, może więc jest cień szans, że te nieszczęsne JOW-y też kiedyś odszczeka.

   Polubienie

   • Może odszczekać wszystko, jeśli będzie wymagał tego interes żydo-reżimu, którego Kukiz jest tresowaną od kilku lat małpą. Żydo-reżim staje na głowie, żeby wykreować jakąś mendę lub ugrupowanie, bo przecież jest coraz bardziej oczywiste, że nie ma społecznej legitymacji do rządzenia. Kiedyś podrzucili nam kretyna Bolka z Matką Boską w klapie, teraz podobną rolę ma odegrać nie wiele mądrzejszy Kukiz.

    Polubienie

 2. Judeopolonia . Nie dziękuję .

  Panie Dariuszu pełna zgoda . Tylko myślę , że Kukiz to trochę jednak inteligentniejszy pajac , bo Kobrzyński to kompletne przedszkole .
  Swoją drogą czemu akurat Kukiz ? . Przecież tylu jest celebrytów znacznie od niego inteligentniejszych , a tu akurat Kukiz z czerwonym nosem chyba wiadomo od czego .
  Przecież oni byliby lepsi od Kukiza:
  któryś z Mroczków z filmu M jak Liubow
  Doda – Elektora
  Kondrat
  Kubica
  Lis
  Kowalczyk sportsmenka
  Bachleda – Curuś
  Anna mucha
  Danuśka Wałęsa
  i cała kupa pejsatych celebrytów .
  Tutaj wybrali jakiegoś piosenkarza , co to sobie śpiewał , że ma pełny portfel dolarów i tym podobne bzdury .
  Trochę dziwne.

  Polubienie

  • Myślę, że fakt, iż Kukiz studiowali na jednej uczelni z G.Schetyną i bardzo dobrze się znali, ba, nawet przyjaźnili, nie jest bez znaczenia. Warto wiedzieć, że Kukiz w pełni popierał integrację z UE, potem agitował do głosowania za PO, jak przystało na prawdziwego antyPolaka śpiewał z Żydo-banderowcami na Majdanie.

   Polubienie

 3. Premier Włoch: Wybory w Polsce wygrali nacjonaliści

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-premier-wloch-wybory-w-polsce-wygrali-nacjonalisci,nId,1827526#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  O mało się nie załamałem, ale w końcu pomyślałem, że to możliwe. Ten Włoch nie powiedział przecież, że to nacjonaliści żydowscy, w dodatku nacjonaliści zdegenerowani, czyli żydowscy szowiniści – czytaj syjoniści. A więc wszystko się zgadza.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s