Jan Dziedziczak (PiS) pokieruje parlamentarną grupą lobbystów Izraela

PiS_izraelW poniedziałek w „polskim” sejmie zaczęła działalność proizraelska grupa lobbystyczna. Na jej czele stanął poseł PiS Jan Dziedziczak. Czy PiS otrzymało zwierzchnictwo nad zarządem powierniczym polskiego kondominium? Poniżej artykuł opublikowany 3 czerwca na portalu Konserwatyzm.pl

PiS eksponentem interesów Izraela

Jak donosi „Jerusalem Post” (1) w polskim parlamencie powstać ma proizraelska grupa lobbystyczna, którą pokieruje poseł Jan Dziedziczak z PiS. Będzie ona częścią światowej sieci założonej w 2006 r. Fundacji Przyjaciół Izraela, zrzeszającej 32 podobne koła. Celem Fundacji i koła powstałego w Polsce będzie mobilizowanie poparcia dla Izraela we współpracy ze Światowym Kongresem Żydów, w oparciu zaś o „wspólne wartości judeo-chrześcijańskie”.

Od dawna wiadomo, że PiS jest najaktywniejszym reprezentantem interesów amerykańskich i izraelskich w Polsce. Partia ta cieszy się poparciem rodzimych syjonistów i neokonserwatystów, na ogół aktywnie zabiegających o jej popularność w internecie i poza nim. Jej politycy byli również uwikłani w przemilczaną przez środki masowego przekazu aferę ze składaniem raportów w ambasadzie USA w Warszawie. Grupa posłów PiS w Parlamencie Europejskim wypowiadała się w ostatnim czasie aktywnie i głosowała przeciwko Palestynie, za wsparciem zaś syjonistycznej okupacji tego kraju. Takie słowa padały również z ust pochodzącego z PiS prezydenta-elekta, wówczas zaś posła tej partii do PE, Andrzeja Dudy. Zaplecze intelektualne PiS stoi na gruncie filosemickiej interpretacji chrześcijaństwa nazywanej „judeo-chrześcijaństwem”.

Wniosek stąd może być tylko jeden: PiS jest niebezpiecznym eksponentem interesów międzynarodowego liberalizmu, syjonizmu i neokonserwatyzmu w Polsce. Nie jest partią polską, lecz partią zagranicy – partią Waszyngtonu i Tel Awiwu. Pierwszym wyzwaniem wszystkich środowisk zabiegających o dobro naszego kraju, powinna być zatem eliminacja tej partii z systemu politycznego.

Ronald Lasecki

1. G. Hoffman, Pro-Israel lobby to be formed in Polish parliament, „Jerusalem Post” z 31 maja 2015,http://www.jpost.com/Diaspora/Pro-Israel-lobby-to-be-formed-in-Polish-parliament-404629 (1.06.2015).

http://www.konserwatyzm.pl/artykul/13004/pis-eksponentem-interesow-izraela

 

Wydarzenie, które zostało całkowicie przemilczane przez „polskie” media zostało opisane również w serwisie informacyjnym amerykańskiej Polonii Greenpointpl.com

Poniżej fragment artykułu z 1 czerwca 2015:

Proizraelskie lobby zaczęło działalność w sejmie

Dzięki inicjatywie posła Dziedziczaka, który w przeszłości był m.in. rzecznikiem premiera Jarosława Kaczyńskiego, Polska ma w obrębie swoich władz oficjalne proizraelskie lobby. Na jej inaugurację przyjechała do sejmu delegacja Świądowego Kongresu Żydów razem z członkami Israel Allies Foundation. W poniedziałek w sejmie doszło do pierwszego spotkania grupy, którą kierował będzie poseł Dziedziczak.

W jej skład weszli zarówno posłowie opozycji jak i koalicji rządowej, między innymi poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Szczerba, który jest członkiem sejmowej komisji spraw zagranicznych.

W czasie spotkania z delegatami z Izraela podkreślano znaczenie jakie mają wzajemne stosunki obu państw.

Powstaniu proizraelskiego lobby towarzyszyło duże zainteresowanie izraelskich mediów. Izraelskie dziennik zamieściły artykuły zapowiadające powstanie grupy, jak i relacje z poniedziałkowego spotkania w Warszawie. Polskie media całkowicie zlekceważyły tę sprawę

http://www.greenpointpl.com/proizraelskie-lobby-zaczelo-dzialalnosc-w-sejmie/

duda

Kandydat PiS na prezydenta był promowany w styczniu tego roku w serwisie dla polskich żydów Izrael.org. Poniżej fragment artykułu na temat zeszłorocznego głosowania oraz kandydata PiS na prezydenta RP: Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP) przeciwko uznaniu Palestyny

Dnia 17 grudnia 2014 w Parlamencie Europejskim przyjęto symboliczną rezolucję w sprawie uznania palestyńskiego państwa. Poparli ją jednogłośnie europosłowie SLD, PO i PSL.

Europosłowie PiS się podzielili – część głosowała przeciwko, a część wstrzymała się od głosu. Nikt z europosłów PiS nie zagłosował za rezolucją.

Przeciwko rezolucji uznającej państwo palestyńskie głosowali: Ryszard Czarnecki, Andrzej Duda (kandydat PiS na prezydenta RP), Anna Fotyga (b. szefowa polskiego MSZ), Dawid Jackiewicz, Marek Jurek, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Tomasz Poręba oraz Kosma Złotowski.

http://izrael.org.il/news/4515-andrzej-duda-kandydat-pis-na-prezydenta-rp-przeciwko-uznaniu-palestyny.html

Michał KK

 

zobacz także:

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-syjonistyczna-agentura-2013-11

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/koszerny-duda-2015-02

P.S. Suplement:

Prezydent Lech Kaczyński – Zdrada państwa i Narodu Polskiego – mason , kryptosyjonista w Izraelu

za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jan-dziedziczak-pis-pokieruje-parlamentarna-grupa-lobbystow-izraela-2015-06

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Jan Dziedziczak (PiS) pokieruje parlamentarną grupą lobbystów Izraela

 1. Tamaar

  To jak AIPAC w USA olbrzymie lobby żydowskie , tak osaczyli Obame że podbno nawet jak chce cos zrobic to nie może – według słow byłych agentów CIA .

  Polubienie

 2. Ludobójc ostał prezydentem – według żydowskiej reguły tego świata.. a teraz będzie – pokój….siema israel..

  Polubienie

 3. Zwracajcie prosze uwage, na SYMBOLIKE w Polsce, bialo-niebieski,wypiera bialo-czerwony.
  Bialy,i niebieski to kolory narodowe Izraela(bialy orzel,na niebieskm tle,
  w urzedach) Prezio,kocha sie w tych kolorach,(biala koszula,i niebieski krawat) zreszta nie sam jeden.
  Pisiory,kontynuuja testament Lecha,
  ktory jako pierwszy zapoczatkowal
  w 2009 r,palenie zydowskich swiec.
  Zaden innych prezydent,nie zrobil tak
  wiele,dla Zydow/Chazarow,po1989r.
  Polska,Ojczyzna wszystkich Polakow-
  Slowian,pod okupacja.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s