Szef SG WP gen. Mieczysław Gocuł: wkrótce zaczynamy szkolenie batalionu OUN

SiemoniakWczoraj wicepremier T.Siemoniak, szef Sztabu Generalnego WP gen. M.Gocuł oraz dowódca generalny wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. L.Majewski omówili kwestie szkolenia w Polsce ok. 60 ukraińskich instruktorów.

Po spotkaniu szef SG WP gen. Mieczysław Gocuł oświadczył, że dostał polecenia od Pana wicepremiera Tomasza Siemoniaka zorganizować szkolenie ukraińskich dowódców batalionów ochotniczych „Azow”, „Przykarpacie”, „Charków”, „Ajdar” i batalionu OUN.

Pierwsze szkolenie rozpocznie się 29 czerwca. Weźmie w nim udział ok. 10 ukraińskich dowódców, którzy zapoznają się z polskim systemem szkolenia podoficerów z różnych rodzajów sił zbrojnych. Będą oni przebywali w kilku jednostkach wojskowych na terenie kraju.

We wrześniu na miesięczne szkolenie przyjedzie kolejnych ok. 20 żołnierzy, oni przygotują już ramy zmian, w zasadach szkolenia podoficerów, które być może będą mogły być w przyszłości wprowadzone w ukraińskiej armii.

W październiku na miesięczne szkolenie przyjedzie do Polski ok. 30 instruktorów, którzy nauczą się jak szkolić żołnierzy w oparciu o natowskie standardy.

Szkolenia będą odbywały się w ramach natowskiego programu DEEP – Ukraine (Defence Education Enhancement Program). Polska bierze w nim udział wspólnie z kilkoma innymi krajami Sojuszu. Jego celem jest dostosowanie szkolnictwa wojskowego Ukrainy do standardów NATO.

Marcin Szymański

 

Komentarze:

#25 Sławomir Tomasz Roch 2015-06-04 07:56
Poroszenko, Siemioniak i klocki cioci kloci, czyli jak wyszkolić banderowca z batalionu OUN za pieniądze polskiego podatnika. Nagłośnienie szokującego, rzekomego pomysłu szkolenia w Polsce, przekonanych ideowo banderowców, spotkało się ze zdrową rekacją obecnego kierownictwa MON. Rzecznik Ministerstwa Jacek Sońta napisał: „Nigdy nie miało miejsce spotkanie, na którym mieliby decydować o szkoleniu w Polsce ukraińskich dowódców batalionów, czy też żołnierzy z batalionu OUN.”. I dodał, że nieprawdą jest także powołanie się na rzekomą wypowiedź szefa Sztabu Generalnego, bo gen. Gocuł „nigdy nie zapowiadał szkolenia żołnierzy tej jednostki w Polsce”. Dementi MON z 03 czerwca wyjaśnia zatem niewygodne zarzuty oponentów, przeważnie ze strony Kresowian, lecz absolutnie nie rozwiązuje poważnego problemu, który istnieje i z którym będzie musiała zmierzyć się polska armia, jeśli nie dziś to na pewno w niedalekiej przyszłości. Otóż pododdział OUN stał się kompanią batalionową taktycznej grupy zwiadowczej w składzie 81 brygady desantowo-sztur mowej, utworzonej jesienią 2014 roku na bazie 95 samodzielnej brygady aeromobilnej i 25 brygady powietrzno-desa ntowej. Członkowie OUN stali się zatem członkami Sił Zbrojnych Ukrainy i oficjalnie stacjonują w mieście Konstantynówka? Słusznie zatem pytają Kresowianie nauczeni doświadczeniami czerownych nocy na Wołyniu i nie tylko: „Gdzie i kiedy polska generalicja zastrzegła sobie, że nie przyjmie na szkolenie w Polsce żołnierzy 81 brygady desantowo-sztur mowej, w skład której wchodzi batalion OUN, ani nikogo z garnizonu w mieście Konstantynówka? ”. Gdyż to tam właśnie są obecnie spadkobiercy ideowi ludobójczej OUN. Oraz druga, konieczna, paląca kwestia: „W jaki sposób Sztab Generalny WP może zagwarantować, że nie będzie szkolić bojówkarzy OUN?”. To są ważne, b. aktualne pytania do Ministra Tomasza Siemioniaka i dobrze by było szybko wypracować w tym kierunku odpowiednie dyrektywy, których jak domyślam się raczej na pewno jeszcze nie ma. Na koniec słówko o faktycznym, elementarnym braku zaufania do obencnego rządu i rządzących elit ze stronu narodu. Przyczyn tego stanu rzeczy komentować tu nie trzeba, gdyż są ogólnie znane b. dobrze. Po temu proszę się nie mierzić na zacnego Ks Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego, czy środowiska Kresowian, gdyż nauczeni przykładem i doświadczeniami naszych przodków, jak to się mówi: „wolimy dmuchać na zimne zawczasu”, niż ufać po czasie urzędnikom, by nie napisać nieco dosadniej.

#24 Sceptyk 2015-06-03 13:22
Raczcie Państwo zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie podawane w Internecie wiadomości są zgodne z prawdą. Internet może być wiarygodnym źródłem informacji pod warunkiem, że umiejętnie się z niego korzysta. Powyższy artykuł jest przykładem manipulacji. Mimo to czytając to dajecie Państwo wiarę wszystkiemu co jest tu napisane, choć to kompletne bzdury.
Kiedy skończy się ten chory rewolucjonizm w głowach Polaków?

#23 Sławomir Tomasz Roch 2015-06-03 13:22
Wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemioniak do natychmiastowej dymisji! Powodem wydanie decyzji o przeprowadzeniu szkolenia batalionu noszącego nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), o czym poinformował na konferencji prasowej gen. Mieczysław Gocuł, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Można zrozumieć, że wybaczyliśmy Niemcom zbrodnie hitlerowców, a oni szkolili naszych oficerów WP, wyjeżdżających na niemieckie akademie wojskowe, po odzyskaniu pełnej niepodległości (27 październik 1991). Polacy jednak nie dokonali ludobójstwa na Śląsku, Mazurach, czy Pomorzu, a niemieckie uczelnie kształcące naszych żołnierzy nie noszą nieśmiertalnych imion wąsatego Hitlera, dzieciatego Goebbelsa, czy szpadzistego Himmlera. Można zrozumieć, że dziś do Polski przyjeżdżają na szkolenia żołnierze z Ukrainy w ramach wymiany doświadczeń, współpracy dobrosąsiedzkie j. Absolutnie nie można zgodzić się jednak, że naszą granicę leganie przekraczają ukraińskie żołdaki, noszące imię podłej OUN, zbrodniczej, ludobójczej organizacji, odpowiedzialnej za ludobójstwo na obywatelach II Rzeczypospolite j Polskiej w latach 1939 – 1947 w tym około 500 tys. Żydów (czynne wspomaganie hitlerowców) i około 200 tys. niewinnej, ubogiej ludności polskiej. Państwo polskie to nie tylko ostatnie, trudne, a nawet tragiczne lata i wieki ciemne, choć i takie bywały, nasza ojczysta historia to wieki pełne rycerskiej chwały i światła dla innych narodów Europy, a nawet i świata. Po temu Panie Siemioniak poradzimy sobie z tymi heniebnymi decyzjami, które Pan w tym miejscu wprowadza i czas pokaże właściwe ich miejsce, lecz w tamtych dniach to Pańskie inicjały będą tam zapisane. Zapewniam Pana solennie, że dla ludobójców z OUN-UPA nie ma rehabilitacji, owszem jest chrześcijańskie przebaczenie, lecz nie ma i nie będzie dla nich miejsca wśród bohaterów! Jest za to i zawsze będzie w naszym narodzie pamięć o Męczennikach Wołynia i Kresów, o studniach pełnych ludzi, o masowo, bestialsko gwałconych Polkach, o rąbanych siekierami starcach, o nadziewanych na sztachety płotów polskich niemowlętach, o całych rodzinach palonych w rodzinnych domach i stodołach, o ludziach gwoździami przybijanych do drzwi i ścian domów, których nie chcieli opuścić, gdyż był to ich dom ojczysty, gdyż była to Polska. Zaś por. Zygmunta Jana Rumla duszę, jak wierzymy głęboko z synowską ufnością zdobią dziś nieśmiertelnym wawrzynem aniołowie chwały (10 lipca 1943), choć jama Jego ostatnia, po dziś dzień nieznana.

#22 GucioGuci 2015-06-03 09:13
No tak! Niejaka Pomaska z PO publicznie porzyznała się do szkolenia rosyjskiej opozycji, Siemoniak będzie szkolił upa-oun. Pytanie: za czyje pieniądze? Prościej będzie jak przywódcą POPiS-u zostanie Poroszenko. Przynajmniej wszystko będzie jasne………. ….

#21 LD 2015-06-03 02:05
wpisz w wyszukiwarce — ukraincy zabili dwuch Polaków w Warszawie

#20 ot 2015-06-03 01:59
BEZ PRZESADY JESLI ONI BEDA SZKOLIC FASZYSTOW TO ZNACZY ZE ROBIA TO WSZYSTKO UMYSLNIE ZE TO ZDRADA I NOW RZAD SIE Z NIMI ROZPRAWI PEWNIE

#19 janusz 2015-06-02 19:15
wpuscilismy setki setki tysiecy ukraincow do Polski teraz jest ich wiecej miliony ? Ich dzieci nienawidza nas prawdziwa nienawiscia Janczarow , przykladem jest Siemioniak , to co sie teraz dzieje to jest wrecz niewiarygodne , przypominam ukraincy faszysci , miedzy 2 a 9 maja 2014 wymordowali w najokrutniejszy sposob ok , 200 cywili w 4 miastach wschodniej ukrainy ,nagrania z tych mordow sa na you tube , bylo to odwzorowanie mordow ktore popelniali z Einzatzgruppen , ( ok , 500.000 Zydow ) oraz 150.000 Polakow. Tez miedzy 2 a 9 maja bylo zabijanie palkami , odcianie glow , gwalty I zabijanie , palenie zywcem . ROWNY ROK TEMU . UKRAINCY NIC ALE TO NIC SIE NIE ZMIENILI.

#18 janusz 2015-06-02 19:03
OUN LUDOBOJCZA organizacja jest nie tylko odpowiedzialny za mord na ok , 150.000 Polakow wraz z UPA , oni sa takze odpowiedzialni za mordy na bezbronnej Zydowskiej ludnosci cywilnej jako sila pomocnicza Einzatzgruppen , Oblicza sie ze OUN I UPA jako pomocnicy mogli uczestniczyc w ludobojstwie kilkuset tysiecy Zydow. Nikt z tych zloczyncow ludobojcow do dzis za te zbrodnie nie zostal ukarany.

#17 Igor Sobotnicki 2015-06-02 18:05
Panowie,czy Wojsko Polskie naprawde bedzie szkolic wyznawcow tych,ktorzy zabijali moich bliskich na Wolyniu w 1943 roku?Jesli tak,to wstyd!Rzad gotowe lizac dupe neobanderowcam na Ukrainie tylko po to by draznic Rosji.Gorzko,ba rdzo gorzko to widziec!Dzieki Bogu,ze moj dziadek,ktory cudem uciekl rzezi Wolynskiej w 1943 roku,a nastepnie walczyl w Wojsku Polskiem za wolnosc Ojczyzny-Polski od nazistow i ich psow-banderowco w,nie widzie tego wstydu!Hanba rzadowi!Sprzeda li Polske neobanderowcam, kurwy!

#16 Józef 2015-06-02 17:28
Podaję Państwu link na ten temat.
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/11799/zali-to-jeszcze-polska

#15 Guantanamo 2015-06-02 14:17
W celu zniszczenia lub podporządkowani a sobie przeciwnika, stosuje on wszystkie możliwe sposoby militarne i niemilitarne. Przy czym, w zależności od specyfiki sytuacji, stosuje je wszystkie, lub tylko ich część, równocześnie, albo w z góry zaplanowanym porządku.
Do metod „zabójczych”, z angielskiego zwanych „lethal methods”, należą:
-konwencjonalna wojna na ladzie, morzu i w powietrzu;
-wojna przy użyciu broni masowego rażenia-nuklear nej, biologicznej, chemicznej itp;
-wojna „przez pośredników” (proxy war ), której współczesne przykłady to stworzenie przez CIA terrorystycznyc h organizacji takich jak Al-Kajda, czy ISIS w celu rozmontowania systemu politycznego krajów muzułmańskich;
-zakamuflowane ataki bronią masowego rażenia, które po raz pierwszy użyto w podboju Ameryki, rozprowadzając wśród Indian koce skażone chorobami zakaźnymi, co doprowadziło do eksterminacji pierwotnej populacji północnego kontynentu, zaś współczesnymi ich przykładami mogą być: sztucznie wygenerowana epidemia Eboli w Afryce, czy rozpowszechnian ie genetycznie modyfikowanej żywności;
-rewolucje, np. „kolorowe rewolucje” kreowane przez CIA w państwach post-sowieckich , w celu zainstalowania w nich swych kolonialnych reżimów;
-zamachy terrorystyczne i inne prowokacje, tzw. „false flag ” mające dać pretekst do agresji, lub legalnie usankcjonowaneg o terroru wymierzonego we własne społeczeństwa, przykładem których mogą być „zamachy 9/11”;
-mordy polityczne, np. zabójstwo Kadafiego.
Do metod bez użycia przemocy fizycznej zalicza się:
-wszelkiego rodzaju wojny cybernetyczne, rozbijanie systemów informatycznych , podsłuch, itd.;
-wojny gospodarcze, np. sankcje nałożone na Rosję, manipulowanie cenami surowców, kursów wymian walut, niszczenie realnych gospodarek państw, itd.;
-tworzenie „wirtualnej rzeczywistości” , która stanowi najwyższą formę kłamstwa i propagandy;
-kulturkamf, polegający na niszczeniu rodzimych kultur i zastępowaniu ich zachodnią prymitywną i ogłupiającą pop-kulturą, obniżanie poziomu edukacji, poprzez przystosowywani e narodowych systemów szkolnictwa do „standardów zachodnich”;
-świadoma demoralizacja podbijanych społeczeństw poprzez zmuszanie ich do akceptacji „zachodnich wartości”, itd.
Listę ta można by długo kontynuować, ale już tylko zaprezentowane powyżej przykłady kwalifikują się na miano szczytowego osiągnięcia szatana. Aby nie monopolizować tematu, zacytuję w tym miejscu Amerykanina, Dr Andre Vltchek: który trafia w sedno sprawy:
The Empire lies continuously. It lies in the morning, during the day, in the evening, even at night, when most of the people are sound asleep. It has been doing it for decades and centuries. For grand deceits it relies on countless numbers of propagandists who pose as academics, teaches, journalists and “public intellectuals”.

#14 Kiki 2015-06-02 14:15
Kijowskie rezuny wieszają powstańca Donbasu i jego brzemienną żonę
Egzekucja powstańca pospolitego ruszenia Donbasu i jego brzemiennej żony, wykonana przypuszczalnie przez oprawców z ukraińskiego batalionu „Donbass”.
Video tego mordu powstańca pospolitego ruszenia i jego żony, znaleziono w telefonie komórkowym jednego z oprawców ukraińskiego batalionu, który został zastrzelony przez milicję ludową Ługańskiej Republiki Ludowej (widać go na zamieszczonych fotografiach).
Redakcja NewsFront nie ręczy za autentyczność tego video. Pewnym można być tylko tego, że to video znalezione zostało w telefonie komórkowym zabitego oprawcy.

#13 Wacław 2015-06-02 14:13
Wyprzedaż Ukrainy
Neobanderowska junta w Kijowie jak na wzorowych neoliberałów (podobno doradza im albo niedługo będzie to robił sam Leszek Balcerowicz) przystało energicznie zabrała się do prywatyzowania publicznych aktywów. CIA wraz z tajnymi służbami krajów wasalnych to nie organizacje charytatywne i za tak sprawnie przeprowadzony przez nie coup d’etat należy im się odpowiedConcord e Capital, kluczowa Ukraińska firma brokersko-inwes tycyjna poinformowała swoich klientów, że władze w Kijowie zaakceptowały listę firm do „prywatyzacji”.
Oto niektóre pozycje z listy na której znajduje się 285 państwowych aktywów:
– 78 % udziałów w GenCo Centrenergo (CEEN UK) oraz 25 procent udziałów GenCo Donbasenergo (DOEN UK ) – obie firmy to ogromne zakłady/monopol e energetyczne.
– Kopalnie węgla na zachodniej Ukrainie oraz 17 % udziałów w Donieckiej Zasiadko Coal Mine.
Poroszenko z Jaceniukiem pozbędą się również kilkunastu portów, w tym tych w Odessie oraz firm, których prywatyzacja do tej pory była zabroniona.
„Rząd” w Kijowie jak każda neoliberalna kleptokracja decyzję swoją argumentuje tym, że pozostanie tych aktywów w rękach państwowych jest „nieefektywne” i „korupcjogenne”.
Nikomu w Kijowie nie przeszkadza fakt, że kraj znajduje się w stanie wojny i ceny uzyskane za kluczowe dla gospodarki monopole (tylko na takich zależy „inwestorom”) mogą być jedynie skarajnie zaniżone. Najprawdopodobn iej taki był plan od samego początku.
Część z wystawionych na sprzedaż aktywów znajduje się cały czas poza zasięgiem banderowskiej junty w Kijowie i muszą być dopiero zdobyte/zagrabi one na drodze militarnej ale, że dostępu do nich bronią uzbrojone oddziały, a nie bezbronne kobiety i dzieci zadanie postawione neonazistom z brygadyAzow noszących dumnie emblematy UPA i Wafen SS może okazać się dla nich niewykonalne.
Janukowycz tak szybko pożegnał się z władzą ponieważ nierozważnie postanowił dogadać się z Chinczykami omijając w procesie decyzyjnym Rosję i co najważniejsze USA. Dlatego tak szybko zorganizowano mu zamach stanu a wszystkie decyzje mówiąc kolokwialnie „odkręcono”. Pisałem o tym zagadnieniu bardzo szeroko przy okazji http://blog.wintm.pl/2014/06/05/pax-americana-i-zabojcze-chinskie-fdi/ .
Porty nad Morzem Czarnym w które CHRL chciała zainwestować miliardy Euro aby sprawniej sprowadzać z Ukrainy jej surowce omijając konrolowane przez Anglo-Amerykanó w rynki i układy mafijne właśnie zostają „prywatyzowane” . Ukrland Farming z którym Chińczycy podpisali ogromny kontrakt na dostawy kukurydzy łamiąc amerykański monolpol na dostawy do tego kraju już w 2014 znalazł się w zainteresowaniu Amerykanskiego giganta Cargill, który nabył już w nim 5% udziałów.
W ukraińskim budżecie na 2015 rok zaplanowano 17 mld USD wpływów z prywatyzacji rekompensata.

#12 ondraszek 2015-06-02 14:13
Nie ma nasza Armia szczęścia do Ministrów Obrony Narodowej, jak nie psychiatra to inna marionetka i ignorant.

#11 Wak 2015-06-02 14:11
Polski już nie ma! Polską rządzą potomkowie z UPA?

#10 Wak 2015-06-02 14:09
No i co wy na to ?
To nie są żadne plotki.
Ministrem Obrony Narodowej jest Ukrainiec Tomasz Siemoniuk, syn przesiedleńca w czasie operacji „Wisła”.
Jego doradcą jest też Ukrainiec dr Janusz Onyszkiewicz (był dwukrotnie ministrem Obrony Narodowej), którego stryjMyrosław Onyszkiewicz ps. „Orest”, był w Polsce w latach 1944-1948 , głównodowodzący m UPA i skazany został na karę śmierci za zbrodnie. [Tak, wtedy karano za zbrodnie na narodzie polskim… – admin]
W Radzie Krajowej IPN jest Ukrainiec dr Grzegorz Motyka – autor wielu książek wybielających UPA ze zbrodni.
W Oddziałach wojewódzkich IPN, czołowa kadra składa się z Ukraińców, głównie pion śledczy IPN, który mając ponad 100 prokuratorów, grzebie się na cmentarzach, a przez 25 lat nie skazał ani jednego bandyty z UPA. Odwrotnie: wszystkich bandytów z UPA, skazanych w czasie operacji „Wisła” za zbrodnie na karę śmierci, IPN jednostronnie, bez wyroków sądowych – zrehabilitował i zaliczył ich do „Osób represjonowanyc h przez PRL ze względów politycznych”. Uznał więc ich za ruch niepodległościo wy tak, jak teraz Poroszenko uznał banderowców na Ukrainie.
Nikt nie liczy, ilu jest Ukraińców na stanowiskach ministrów, wiceministrów, wojewodów, wicewojewodów, marszałków, czy prezydentów miast. A przecież w PiS zastępca Jarosława Kaczyńskiego jet też Ukrainiec – Marek Kuchciński, odznaczony przez Juszczenkę Orderem „Za Zasługi” dla Ukrainy. To są fakty, a nie plotki i kiedyś obudza się ślepi politycy polscy z ręką w nocniku, albo z głową. [Raczej bez głowy

#9 Tomasz 2015-06-02 13:37
Właźcie im dalej do dupy, a za jakiś czas zobaczycie jak wam za to podziękują. Tak samo jak Bin Laden podziękował Amerykanom !!!

#8 Robert Gniado 2015-06-02 10:01
Pewnie, trzeba przkazać wrogowi informacje strategiczne odnosnie wyszkolenia, barany !

#7 Przemysław Wesołowsk 2015-06-02 09:47
Pisałem i będę pisał dalej, Minister Obrony Narodowej ( Jego nazwisko nie przechodzi mi przez gardło) i pozostali rządzący w bardzo dziwny sposób lobbują potomków UPA. Tym osobnikom należy się przyjrzeć z uwagą bo to co robią bardzo szkodzą Polsce,Narodowi Polskiemu, plując jednocześnie tym co zginęli na Wołyniu. Jest to wstrętne i ohydne!

#6 Michał Pyrz 2015-06-02 09:42
czym sie dziwić jak siemioniak to bandersyn….

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

5 responses to “Szef SG WP gen. Mieczysław Gocuł: wkrótce zaczynamy szkolenie batalionu OUN

 1. Siemioniak, czyli syjonistyczny kundel Międzynarodowego Żyda z Waszyngtonu

  T.Siemoniak (ur. 1967r) były minister Obrony Narodowej, obecnie v-ce premier to ZDEKLAROWANY UKRAINIEC z polskim obywatelstwem, był i jest członkiem Związku Ukraińców w Polsce.

  Siemoniak wspiera działania ukraińskiego szowinisty zamieszkałego w Polsce, Piotra Tymy, prezesa Związku Ukraińców – Spadkobiercy ukraińskich morderców z UPA i OUN.
  Siemoniak aktywnie uczestniczy w działalności SKRAJNIE NACJONALISTYCZNEJ ukraińskiej organizacji Związku Ukraińców w Polsce (zdjęcie powyżej).
  Obok Siemoniaka (na zdjęciu po lewej) siedzi ukraiński szowinista Miron Sycz z polskim obywatelstwem, poseł PO.
  za: https://marucha.wordpress.com/2014/12/04/ukraina-chce-uznac-banderowcow-za-uczestnikow-ii-wojny-swiatowej/

  Polubienie

 2. Skandal! Tomasz Siemoniak szkoli banderowców z OUN!
  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandal-tomasz-siemoniak-szkoli-banderowcow-z-oun/s16wys

  Polubienie

 3. Unijna przyszłość Ukraińców

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s