Psychopatyczni ludzie władzy

psychopaciPoniższy list otrzymałem na prywatną pocztę, ale jego treść jest na tyle interesująca i warta upowszechnienia, że za zgodą autora zamieszczam treść listu na naszej stronie.

PZ

Miałem to szczęście i zarazem nieszczęście , iż na swojej życiowej drodze wszedłem na odcisk psychopatom –ludziom władzy .

Ich odpór był natychmiastowy. Patokratami –psychopatami okazali się szef WSW w Łodzi płk. Jerzy Wiluś oraz jego agent – co ciekawe z zawodu i wykształcenia psychiatra – Naczelny Psychiatra LWP płk. prof. Zdzisław Rydzyński . Sytuacja ta opisana została tutaj :http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=99&Itemid=139

http://www.detektywmichaljarzynski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100&Itemid=141

W tym rzecz , iż my zazwyczaj mówimy o psychopatach w liczbie pojedynczej , mylnie rozumując i sądząc, że są oni jedynie jednostkami w społeczeństwie. Takie myślenie to błąd poznawczy. W społeczeństwie jest o wiele więcej przypadków faktycznych psychopatów, niż przyjmowana liczba 5 %. Mówimy 5% to niewiele i machamy ręką . Błąd poznawczy polega na tym , iż licząc ilość psychopatów nie uwzględniamy bezwzględnie podporządkowanej im ilości osób przez nich zmanipulowanych i sterowanych. Zakładając , iż każdy psychopata oddziałuje na kolejne 5 osób to mnożąc te 5 x 5 mamy już 25 % , a więc skala zjawiska poneryzacyji staje się już społecznie groźna . Przekonałem się na sobie z autopsji , iż bardzo rzadko psychopata atakuje ofiarę osobiście , lecz robią to za niego jego pieski-wierne sługi, na co dzień wydawałoby się normalni ludzie.

Co ciekawe bardzo rzadko psychopata podejmuje ze swoim faktycznym lub przez niego wyimaginowanym przeciwnikiem otwartą walkę . Zazwyczaj posłuży się swoimi pieskami . To one zaatakują ofiarę, a my nawet identyfikując psychopatę , zdezorientowani tą sytuacją, nie będziemy wiedzieli co robić i jak walczyć, bo walka ze wszystkimi z góry skazana jest na niepowodzenie i może doprowadzić do obłędu , a w opinii publicznej przysporzy nam tylko przeciwników, bowiem opinia publiczna myśli kategoriami „demokratycznymi’ – skoro ich jest więcej to oni mają racje.

W tym właśnie tkwi główny problem walki z psychopatami , bo podejmując z nimi walkę , tak de facto w realu , nie walczymy z nimi tylko z ich uzbrojonymi po zęby żołnierzami-wasalami. Czy w takim razie warto walczyć z psychopatami i czy walka z nimi ma sens oraz czy daje nam chociaż cień szansy na zwycięstwo ? . Wychodząc z założenia , iż nie podejmując walki z psychopatami i tak zginiemy lub zostaniemy rozdeptani oraz rozjechani wewnętrznie /psychicznie, moim zdaniem podjęcie walki z psychopatami ma sens i jest jedyną nadzieją na przeżycie.

Podejmując z patokratami – psychopatami walkę musimy być do niej dobrze przygotowani tak jak do walki gladiatorów na śmierć lub życie. Bardzo ważna w takiej walce jest moralna i duchowa determinacja i motywacja. Musimy pamiętać , iż w takiej walce powinniśmy się posługiwać bronią konwencjonalną i niekonwencjonalną innymi słowy mówiąc powinniśmy prowadzić walkę zbrojną i niezbrojną w myśl zasad opisanych przez prakseologa Jarosława Rudniańskiego w rozdziale pt. „Z zagadnień walki z silniejszym przeciwnikiem” w jego pracy pt. „ Kompromis i walka ”

Walka z patokratami –psychopatami może mieć skalę mikrospołeczną / min. mój przypadek/ lub makrospołeczną. Egzemplifikacją takiej walki w skali makrospołecznej jest w tej chwili konflikt Zachodu z Rosją , w której anglosaska patokracja nie działa bezpośrednio sama , lecz do tego celu wysługuje się swoim żołnierzami –wasalami z Ukrainy oraz z UE , w tym z Polski.

Opisany przeze mnie temat bardzo dobrze muzycznie i tekstowo ilustruje śpiewany przez Włodzimierza Wysockiego utwór pt. „ Polowanie na wilki ”

PS. do napisania tego tekstu zainspirował mnie artykuł opublikowany na portalu Pracowania.pl

https://pracownia4.wordpress.com/2015/06/04/kim-sa-psychopaci/

 

Michał Jarzyński

 

 

Reklamy

13 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

13 responses to “Psychopatyczni ludzie władzy

 1. Metro

  Mialem podobne doswiadczenia. Top bylo w biznesie a takze w polityce.
  Rzeczone osoby dadza sie opisac jako doskonale narcyzy o duzej charyzmie. Zapewne to wlasnie tacy ludzie staja sie liderami. Niestety z naszego jezyka zniknelo slowo „hucpa” a ono wlasnie jest dla opisu takiego zjawiska bardzo pomocne.

  Probuje to opisac niejaki Thomas Sheridan: https://www.youtube.com/watch?v=_I87hC8dcVU

  Jak sie wpisze w wyszukiwarke „Thomas Sheridan psychopaths” to sporo filmikow komputer znajdzie.

  Zapewne wszyscy ogladali „Kariere Nikodema Dyzmy”. Dolega Mostowicz napisal ta ksiazke o Jozefie Pilsudskim. Dyzma to wlasnie odpowiednik Pilsudskiego. Tak sam pewnie jest Walesa i inne cwaniaki organizujace wyobraznie ludu Judeopolonii.

  Z biezacych bohaterow przychodzi mi do glowy Tony Blair. W tym zawodzie trzeba miec hucpe i tyle.

  Polubione przez 2 ludzi

  • grzanek

   Szczypior, jak możesz mnie ignorować. Byłeś dla mnie autorytetem. Ciężko przeżyłem Twoje odejście. Przestań się dąsać.

   Polubione przez 1 osoba

   • Metro

    Nie ignoruje Ciebie. Po prostu, parda, pierdole to. To nie ma sensu moim zdaniem.

    Nie mam ambicji politycznych, w kategoriach opisywanych tutaj, nie jestem psychopata, przynajmniej w tym kontekscie. Pierdole to.

    Polubione przez 1 osoba

 2. paziem

  Autor w swoim artykule zwrócił uwagę na sofizmaty w użyciu psychopatów. Moim zdaniem i z moich doświadczeń jest to bardzo trafne spostrzeżenie. Powiedziałbym nawet, iż sofizmaty , sofizmatyczne myślenie oraz sofizmatyczne słownictwo są jednym z kluczowych osiowych objawów identyfikujących psychopatów w środowisku społecznym.

  Czym są w takim razie sofizmaty. Według nauki logiki nazwa ta wywodzi się z języka greckiego „ sophisma” co oznaczałoby wykręt, wybieg i jest powszechnie rozumiane jako sztuka „odwracania kota ogonem” . Psychopatom jako mistrzom kłamstwa , oszustwa i manipulacji sofizmaty służą jak główne ich narzędzie do komunikowania się z otoczeniem, by je sobie podporządkować.

  Sofizmaty używane przez psychopatów w komunikacji z otoczeniem pod pozorem poprawności i prawdziwości twierdzeń zawierają świadomie przez nich ukryte błędy logiczne wykorzystywane do zamaskowania kłamstwa dla osiągnięcia własnych , bardzo często aspołecznych korzyści. Na przykład gdy mówią o pokoju ich zamiarem jest wojna. Psychopaci częstokroć pod pięknymi zwodzącymi hasłami /pustymi słowami/ jak demokracja , prawa człowieka, ochrona środowiska , charytatywność itd. ukrywają swoje prawdziwe zamiary całkowicie przeciwstawne powszechnie przyjętym znaczeniom tych słów, dzięki czemu wprowadzają w błąd otoczenie i je podporządkowują.

  By temu zapobiegać należy w kontaktach z psychopatami unikać jakichkolwiek niedomówień, wieloznaczności oraz wymuszać od nich dookreślenie swoich wypowiedzi, czy tez zachowań. Oni w gąszczu różnorakiego słownictwa , w słowniczym chaosie czują się najlepiej , gdyż nikt wtedy nie jest w stanie zdemaskować lub zarzucić im kłamstwo, które jest ich głównym motorem działania.

  Historycznie biorąc sofizmaty pojawiły się już dawno przed wiekami i co charakterystyczne są przeciwieństwem starej dobrej sofistycznej szkoły z której się wywodzą i do której w 5 w p.n.e należeli tacy uczeni jak : Protagoras, Gorgiasz, Hippiasz, Pradikos. Są ich zaprzeczeniem , gdyż wymienieni posługiwali się sofistyką w celach naukowych , poznawczych. Natomiast oni zawłaszczyli tę naukę dla własnych merkantylnych , częstokroć politycznych celów.

  Polubione przez 1 osoba

  • Metro

   Przede wszystkim: co to jest prawda?

   Taknaprawdę liczy się tylko cel, w żydomowie to się chyba elegancko nazywa systemem motywacyjnym zorientowanym na cel. Jeśli celem jest zdobycie czy utrzymanie władzy czy osiągnięcie zysku (na niższych szczeblach) to nie można sobie zaśmiecać głowy pierdołami. Ludzie, którzy sprawują władzę, chyba wszędzie muszą się wyzwolić z ograniczeń etycznych. One tylko krępują.

   Nie ma prawdy bo nie ma fałszu. Nie ma kamstwa. To są w zasadzie pojęcia związane z etyką. Ludzie cywilizowani wiedzą zaś że ETYKA NIE JEST RACJONALNA.

   Takich właśnie do bólu racjonalnych ludzi, zdajacych sobie sprawę z irracjonalności etyki, nazywa się niekiedy psychopatami.

   Oni są zorientowani na cele. Liderzy manipulujący tłumem zdają sobie sprawę z hipnotyzującego działania pewnych pojęć, które nic nie znaczą a mają pozytywną bądź negatywną konotację emocjonalną.

   Przykłady:
   – wolność – co to jest?
   – demokracja, suwerenność, niepodległość, prawa człowieka, itp, itd.

   Te same sachowania, co sami ludzie mogą być uznani za złych lub dobrych w zależności od użytego przez politruków języka.

   Przykłady:
   – ludzie w innym kraju strzelają do policjantów czy żołnierzy. To są bojownicy lub powstańcy (tych lubimy) albo terroryści, separatyści (tych nie lubimy).
   – przyjeżdza przedstawiciel władzy obcego kraju co trzyma lud za mordę. To jest albo lider (tego lubimy) albo dyktator (be!).

   W ten sposób inżynierowie społeczni programują czerń. To oczywiście znacznie szerszy temat, nie chodzi tylko o słowa. Dzisiaj ważniejszy i o wiele subtelniejszy w działaniu jest obraz czy dźwięk. W każdym razie tłum jest bezbronny wobec działań inżynierów dusz. To oni sprawują prawdziwą władzę. Pisał o tym, jak pamiętam Edward Bernays w „Propagandzie”. On był takim właśnie inżynierem.

   Polubienie

 3. paziem

  W kontekście tych dwóch wyżej wymienionych przeze mnie patokratów –psychopatów szefa WSW w Łodzi płk. Jerzego Milusia i jego agenta Naczelnego Psychiatry płk. prof. Zdzisława Rydzyńskiego , a w zasadzie trzech , bo do nich dołączył psychiatra Wojciech Gruszczyński na konkretnym przykładzie odnotowałem , udokumentowałem oraz rozpoznałem sposób ich działania w sytuacji ich zagrożenia i zdemaskowania.

  Otóż po zdemaskowaniu tej mafijnej, przestępczej grupy w wojsku – co bynajmniej nie zrobiła prokuratura , lecz dziennikarz Edward Bryl pisząc o nich w tygodniku „Służba Zdrowia ” nr.22 z dnia 3 czerwca 1990 r. artykuł pt. „Zmierzch Pułkowników” grupa ta podjęła wobec dziennikarza i mnie całą gamę działań odwetowych , co istotne i zgodne z tym co pisze Duncan Martin – autor powyższego artykułu o charakterze irracjonalnym, wykorzystując do tego celu zmanipulowane i podporządkowane im osoby z ich otoczenia , dodatkowo posługując się kłamstwem , fałszerstwem i oszustwem , czego do dzisiaj nie rozpoznał wymiar sprawiedliwości.

  Potwierdza to w dosłowny sposób to o czym pisze Duncan o psychopatach , a mianowicie to , iż psychopaci , a w tym przypadku także i patrokraci w realnych rzeczywistych sytuacjach działają jedynie w oparciu o takie prymitywne mechanizmy intelektualne jak , cytuję „pamięć skojarzeniową, z niewielką asocjacją wtórną, zdolność naśladowania na zasadzie „małpa widzi, małpa robi” oraz prymitywną zdolność manipulowania na własnym podwórku potencjalnymi pośrednikami [w relacjach między psychopatą a społeczeństwem] poprzez odwoływanie się do ich emocji i prowokowanie do działania w jego interesie. ”

  Ponieważ sprawy nie udało się już odwrócić , bowiem wieść o psychopatach Jerzym Wilusiu, Zdzisławie Rydzyńskim poszła w świat – „mleko zostało już rozlane” w swojej „inteligencji ” wpadli oni w ich chorym umyśle na „genialny” pomysł , by zrobić ze mnie poprzez zmanipulowanych i podporządkowanych im ludzi, w tym co charakterystyczne psychiatrów / Tadeusz Wierzbicki, Janusz Pionkowski, Barbara Walczak, Andrzej Zaborowski, Tadeusz Stelmaszczyk/ paranoika.

  W tym celu posłużyli się również zmajoryzowaną przez nich strukturą samorządową , a mianowicie Łódzkim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Manipulując tymi psychiatrami, podkładając im do oceny fałszywe dokumenty / Skrócony odpis wyniku obserwacji psychiatrycznej w Instytucie Higieny Psychicznej WAM w Łodzi kpt. Michała Jarzyńskiego/ wyłudzili o tych ludzi dokument tzw. „Wynik Komisji Ekspertów” z dnia 28.09.1990 r. , iż jestem paranoikiem .

  Dokument ten nie tylko, iż był fałszywy , lecz przede wszystkim bezprawny, co jednoznacznie po moich działaniach stwierdziło wpierw : Kolegium Kompetencyjne przy Sądzie Najwyższym sprawa sygn. akt : III PO 5/94, a następnie Urząd Wojewódzki w Łodzi /decyzja z dnia 21.12 1994 r./ , który za ten bezprawny czyn ukarała Łódzki Oddział PTP ostrzeżeniem za przekroczenie swoich uprawnień oraz zobowiązała do prowadzenia działalności zgodnie z ich statusem.

  Nie przeszkodziło to temu , by pomiędzy 1990 r. , a 1994 r. psychopaci – patrokraci wielokrotnie w różnych konfiguracjach i własnych celach, które zmierzały do skompromitowania mnie w oczach opinii publicznej i spostponowania posłużyli się tym dokumentem . Co ciekawe działo się to w trakcie prowadzonych wobec nich z mojej inicjatywy postępowań karnych / Wojskowa Prokuratura Garnizonowa w Łodzi/ oraz postępowań cywilnych w II Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Łodzi , kierowanym przez sędzię Wiesławę Kuberską, którzy informowani przeze mnie o tym nawet na to nie zareagowali .

  Co jeszcze ciekawsze sprawa ta do dzisiaj nie została rozpoznana przez wymiar sprawiedliwości , w którym nie znalazł się do tej pory nawet jeden uczciwy prokurator i sędzia, by to zrobić . Zamiast tego ze strony niektórych pracowników wymiaru sprawiedliwości przestępcy –psychopaci dostali aktywne wsparcie w postaci poplecznictwa.
  Dotyczy to wspomnianej wyżej sędzi Wiesławy Kuberskiej . Sprawa ta ponownie w tej chwili staje na wokandzie Sądu Okręgowego w Łodzi I Wydział Cywilny dot. sprawy sygn. akt: I C 1229/14. Prowadzącym tę sprawę jest sędzia Karol Ike – Duninowski.

  Co ciekawe sprawa ta staje tym razem na wokandzie nie z mojej inicjatywy , lecz z inicjatywy Konrada Rydzyńskiego –dyrektora Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi , syna mojego nigdy przez wymiar sprawiedliwości w Polsce nieukaranego oprawcy Naczelnego Psychiatry LWP płk. prof. Zdzisława Rydzyńskiego, który pozwał mnie do sądu o rzekome naruszenie czci jego zmarłego ojca poprzez rzekome poświadczenie nieprawdy w internetowym artykule „ Psychiatria Wojskowa” . Cóż psychopatia jest genetycznie uwarunkowana.

  PS. ponieważ powyższy przypadek jest konkretnym zdarzeniem w naszej rzeczywistości w przypadku powstania takiego zapotrzebowania temat ten będę kontynuował na forum Pracowni.

  Polubienie

 4. paziem

  Proszę o publikację

  Po latach, a konkretnie w 2000 r. wobec faktów mafijno-przestępczych zaniechań organów władzy publicznej w tej sprawie
  osobiście wyjaśniłem jak doszło do sporządzenia tej bezprawnej wobec mnie opinii przez Łódzki Oddział PTP spotykając się z członkiem tamtej komisji dr. Tadeuszem Stelamszczukiem , który jako jeden z nielicznych w tej sprawie , będąc też uzależniony w swoim czasie od Rydzyńskiego okazał się uczciwym człowiekiem-psychiatrą i przedstawił mi szczegółowo wszystkie okoliczności działania tej komisji i ponieważ był jej protokolantem udostępnił mi stenogram spotkania tej komisji ze służbami specjalnymi. Dr. Tadeusz Stelmaszczuk był zaskoczony faktem, iż nie byłem hospitalizowany przez wydaniem orzeczenia w klinice psychiatrycznej Rydzyńskiego, bowiem widział na własne oczy dokument pn. „Skrócony odpis wyniku obserwacji psychiatrycznej w IHP WAM w Łodzi kpt. M. Jarzyńskiego ”.

  Otóż ten dokument był fałszywką sporządzoną przez psychiatrę Wojciecha Gruszczyńskiego specjalnie na tę okazję . Co ciekawe ten fałszywy dokument zupełnie nie zainteresował ani sądu , ani prokuratury , którym to zgłaszałem i które to organy po raz kolejny wykazały w tej sprawie mafijno-przestepcze wobec tego faktu zaniechanie. Nadmieniam , iż ten fałszywy dokument w zależności od sytuacji był trzykrotnie zmieniany i posiada zabezpieczone przeze mnie trzy różniące się pomiędzy sobą falsyfikaty, o czym informowałem zarówno Sąd Okręgowy w Łodzi II Wydział Cywilny sprawa sygn.akt: II C 1921 /04 jak i Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Łodzi sprawa sygn.akt: S 33/05/Zk, które to organy działając przez zaniechanie zupełnie ten fakt zignorowały.

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11393224_1841067189452829_6868782090145668126_n.jpg?oh=2abe9368b9404e854129cb3431b4b378&oe=55EAC456

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/11401282_1841067279452820_8887760113979362934_n.jpg?oh=1b7d41bc2b2a9e5bd42bc786e50313a0&oe=55F20F4E

  z.u.MICHAŁA jARZYŃSKIEGO

  PZ

  Polubienie

 5. Pingback: Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s