Wystąpienie Ambasadora S.Andreeva na przyjęciu z okazji Dnia Rosji

DzieńRosji_ambasador„Nikomu nie narzucamy swojej przyjaźni. Ale i nie grozimy nikomu…”
Ambasador Federacji Rosyjskiej w RP, Siergiej W.Andriejew,

foto A.Skorski WPS

 

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Goście,

Miło mi witać Państwa na obchodach Dnia Rosji.

Obecne czasy nie są łatwe: u naszych granic łamiąc Porozumienia Mińskie ukraińska armia kontynuuje ostrzały miast i wsi, codziennie ginie ludność cywilna, w tym dzieci; pozostaje napięcie w naszych stosunkach z krajami Zachodu, które swoją nieodpowiedzialna polityką doprowadziły do kryzysu ukraińskiego, a teraz starają się przerzucić odpowiedzialność za niego na Rosję; nasila się wojna informacyjna przeciwko Rosji.

No cóż, jesteśmy przyzwyczajeni do opierania się presji, nie warto liczyć na to, że odstąpimy przed groźbami, sankcjami bądź wrogą propagandą.

Najistotniejsze dla nas jest przekonanie, że nasza sprawa jest słuszna, że my stoimy za sprawiedliwością, za swoją prawowitą racją stanu i za naszymi przyjaciółmi i sojusznikami, przeciwko podwójnym standardom w stosunkach międzynarodowych, za tym, żeby wszyscy przestrzegali prawa międzynarodowego, a ono nie byłoby stosowano selektywnie według widzimisię tych, którzy uważają się za «bardziej równych, niż inni».

I nasz naród ma taką pewność, co się ujawniło w sposób imponujący podczas obchodów 70 rocznicy Zwycięstwa Narodu Radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Nikomu nie narzucamy swojej przyjaźni. Ale i nie grozimy nikomu, co by kto nie pisał i nie powiadał na temat «zagrożenia agresją rosyjską».

Proponujemy naszym partnerom normalne, przyjazne, wzajemnie korzystne stosunki na podstawie uczciwego uwzględniania i wzajemnego szacunku do interesów. Jestem pewien, że wcześniej czy później ku temu przyjdziemy. Nawet jeżeli ktoś jeszcze nie jest do tego gotów, poczekamy. Nie zabraknie nam hartu i wytrzymałości.

A dzisiaj nasz toast ‑ za Rosję!

za:http://poland.mid.ru/ru_RU/web/polska_pl/glowna/-/asset_publisher/OxWL5pMCfw9e/content/wystapienie-ambasadora-s-andreeva-na-przyjeciu-z-okazji-dnia-rosji?redirect=http%3A%2F%2Fpoland.mid.ru%2Fru_RU%2Fweb%2Fpolska_pl%2Fglowna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_OxWL5pMCfw9e%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D6

posolstvoAmbasada Federacji Rosyjskiej w Warszawie

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Bez kategorii

2 responses to “Wystąpienie Ambasadora S.Andreeva na przyjęciu z okazji Dnia Rosji

 1. paziem

  Życzenia Ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergieja Andriejewa z okazji Dnia Rosji.

  Szanowni Czytelnicy „Sputnik Polska”!

  Drodzy Przyjaciele!

  W związku z obchodzonym 12 czerwca Dniem Rosji chciałbym wyrazić nadzieję, że bez względu na obecny trudny okres w rosyjsko-polskich stosunkach, Rosja nadal ma w Polsce wielu przyjaciół, oraz ludzi, których po prostu interesuje nasze państwo, historia i kultura, oraz którzy wierzą w to, że pomiędzy Rosją i Polską nie ma sprzeczności nie do pokonania, a przeciwnie, jest głębokie wzajemne zainteresowanie.

  Stale i wnikliwie czytam materiały „Sputnik Polska” i uważam, że wyróżniają się one aktualnością, wysoką jakością i ciekawą analizą. Myślę, że portal stanowi dobre źródło informacji dla rozmyślań, uzupełniające i urozmaicające obraz informacyjny istniejący obecnie w Polsce.

  Życzę Czytelnikom portalu zdrowia, pomyślności i spokoju.

  Ze szczerym szacunkiem,

  Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Polsce

  Siergiej Andriejew

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150612/508668.html#ixzz3csH3TgME

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s