Kobieta, która wstrzymała pochód gejów i lesbijek

KołakowskaAnnaAnna Kołakowska, radna miasta Gdańsk, nauczycielka historii, opozycjonistka z czasów PRL, a przede wszystkim żona i matka, podczas trójmiejskiego Marszu Równości, wraz z rodziną podjęła desperacką próbę zatrzymania gorszącego pochodu środowisk LGBT.

Przez kilkadziesiąt minut funkcjonariusze prewencji nie mogli poradzić sobie z siedzącą na środku drogi rodziną patriotów. O ile jednak rozkaz użycia przez policję siły nie był zaskoczeniem, dziwić może zupełna bierność przeciwników marszu, którzy swe wsparcie ograniczyli do kilku spontanicznych okrzyków: „Nie dajcie się”.
 

za:eMisjaTv

Anna Stawicka-Kołakowska, ur. 1 X 1964 w Gdańsku. 1979-1982 uczennica VI LO w Gdańsku, ukończyła LO Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa w Pobiedziskach (1984).

Od X 1980 w RMP, drukarz wydawnictw niezależnych, m.in. ulotek RMP, od poł. 1981 pisma „Bratniak”.

20 XII 1981 współorganizatorka (z Janem Chmielowskim, Arkadiuszem Makarem, Małgorzatą i Wojciechem Chmieleckimi) grupy organizującej Modlitwy w intencji Ojczyzny w Kaplicy MB Ostrobramskiej Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, następnie 30 XII 1981 uczestniczka druku, następnie kolportażu (m.in. w gdańskich kościołach i w Szybkiej Kolei Miejskiej) ok. 1 tys. ulotek informujących o modlitwach w Bazylice Mariackiej i działaniach RMP. 2 III 1982 aresztowana, przetrzymywana w AŚ w Gdańsku, 22 IV 1982 wyrokiem Sądu Marynarki Wojennej w Gdyni skazana na 3 lata więzienia i 1 rok pozbawienia praw publicznych, osadzona w ZK w Bydgoszczy-Fordonie (jako 17-latka najmłodszym więźniem politycznym w PRL), 11 VIII 1982 zwolniona (roczna przerwa w karze) w celu kontynuowania nauki, 3 IX 1982 relegowana z VI LO (uzasadniono pozbawieniem praw publicznych), 4 VII 1983 uniewinniona wyrokiem Sądu Marynarki Wojennej w Gdyni (po wcześniejszym uchyleniu wyroku przez SN Izbę Wojskową). Od 1984 studentka Wydz. Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (1990 absolutorium, 2002 magisterium). Od 1985 w LDPN, organizatorka kolportażu wydawnictw Oddziału Lubelskiego, członek Rady Politycznej; współpracowniczka TZR Środkowo-Wschodniego „S” w Lublinie; do 1988 drukarz ulotek, pism podziemnych, m.in. „Polityki Polskiej”, „Gazety Politycznej”, „Niepodległości”, „Antyku”, wydawnictw LDPN, kolporterka wydawnictw podziemnych do Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Gdańska, uczestniczka akcji ulotkowych na terenie Lublina. W VI 1985 uczestniczka głodówki rotacyjnej o uwolnienie więźniów politycznych, zorganizowanej przez Annę Walentynowicz w podziemiach kościoła Narodzenia NMP w Krakowie-Bieżanowie (u ks. Adolfa Chojnackiego). W 1987 współorganizatorka protestów ulicznych i strajków głodowych w Międzyrzeczu Wlkp. przeciwko składowaniu tam odpadów radioaktywnych; w XI 1987 współorganizatorka (z działaczami Grupy Konserwatywnej Antyk) na pl. Litewskim w Lublinie dwóch demonstracji przeciwko referendum nt. tzw. drugiego etapu reformy; 3 V 1988 współorganizatorka demonstracji studenckich na KUL, pomysłodawca i współorganizatorka 3-dniowego sittingu ws. poparcia dla robotników strajkujących w Nowej Hucie i Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

1994-1999 nauczycielka w SP nr 73 w Gdańsku, 1999-2001 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 11 tamże, od 2001 w Gimnazjum nr 14. Od 2006 opiekunka i animatorka młodzieżowego zespołu muzycznego przy parafii Świętej Rodziny w Gdańsku-Stogach.

Odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009).

Arkadiusz Kazański
 –

 

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii, Polityka

5 responses to “Kobieta, która wstrzymała pochód gejów i lesbijek

 1. JPII – dzisiaj już w panteonie świętych -, wołał:

  “Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”
  Przemówienie do parlamentarzystów austriackich, Rzym, 23 marca 1997 roku.

  “Rozszerzenie Unii Europejskiej na Wschód, a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów (…)”
  Do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej, 10 stycznia 1998 roku.

  „Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce”
  Na lotnisku w Krakowie 2003 r., tuż przed referendum akcesyjnym Polski do UE

  A niedawny prymas H.Muszyński domagał się od władz IIIRP jak najszybszego podpisania traktatu lizbońskiego.

  Obawiam się, że pani Kołakowska, jako lojalna katoliczka, nie rozumie wyzwań czasu, które to wyzwania znakomicie pojęli nasi pasterze. Choć i wśród nich zdarzają się nieprzemyślane postawy sprzeciwiających się awangardowej żydowskiej ideologii gender.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Przeniesione z Neon24.pl
  autor komentarza: fabi, 16.06.2015 13:13:10

  Co tu komentować …
  świat jest teraz pełen przewrotności ,świadomie wprowadzony chaos .
  Pan jednoznacznie określa się jako anty Żydowski ,za panem stoi ogrom racji z tym trudno nawet dyskutować .
  Jednak jest to niesprawiedliwe co do całości tego społeczeństwa .
  Wygląda to tak, jakby ktoś przygotowywał złożenie ich w przyszłości w ofierze .
  Tym razem poruszył pan problem zboczeń , tak to należy określać .
  Trudno też mi jest zrozumieć ochronę prawną promocji tego zboczenia .
  Rozumiem i toleruję wybryki natury ,nie mam nic przeciwko temu ,że ktoś w domu dłubie w nosie czy też gdzie indziej .
  Ludzie dotknięci doświadczeniem inności natury , potrzebują zrozumienia ale nie mają potrzeby afiszowania się z tym i tego nie robią .
  Czynią to dewianci na polecenie swoich sponsorów w określonym celu .
  Tu nie ma nic spontanicznego ,jest zaplanowana cyniczna gra .
  Wspominałem tu o przewrotności , pamiętam ogrom walki jaki włożył Polski kościół katolicki w walkę o swoje przywileje . Walkę o konkordat by to przypieczętował , nie mają oporu żyć na koszt biednych ludzi .
  W tym wszystkim umyka im z pamięci za co Bóg zniszczył Sodomę i Gomorę . Ale co tam w tym dziwnego, jeśli się duchowny przy ołtarzu świadomie potrafi uczynić znak szatana , to kto tam na szczytach zasiada . Skoda mi pani Anna Stawicka-Kołakowska , ona nie rozumie że te stado pasie coś w owczej skórze .
  Zresztą my wszyscy ulegliśmy tej hipnozie …bo oto zostało odnowione oblicze tej ziemi , już nie będzie nietolerancji .
  Na ulicy , przy placu i pod pomnikiem pewnego świętego ,można zgodnie z prawem ulżyć sobie inaczej … i to powinno nas cieszyć…

  Polubienie

 3. @fabi 13:13:10

  Mój stosunek do problemu żydowskiego określiłbym jako przede wszystkim antysyjonistyczny. Zresztą proponuję wysłuchanie mojej wypowiedzi na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=QOfhUS3qJc8 – czas wypowiedzi: od 41:15 min do 42.06 min filmu.

  Jest jednak zastanawiające, że wszelkie procesy degeneracji europejskiej cywilizacji mają swoje źródła właśnie żydowskie – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/02/03/gender-awangarda-mysli-zydowskiej/

  Klinicznym przykładem żydowskich działań w zakresie degeneracji społeczeństw jest Republika Weimarska (1919-33), czy Węgierska Republika Rad – trwała 133 dni, ale to wystarczyło, żeby Żyd György Lukács wprowadził do szkół wychowanie seksualne, czy sowiecka Rosja w początkowym okresie, w którym homoseksualne praktyki (także zbrodnie na tym tle) Żydów, np. L.Trockiego, czy F.Dzierżyńskiego (pochodzenie żydowsko-polskie) należały do normy.

  Polubienie

 4. autor komentarza: fabi, 16.06.2015 18:56:43

  Nie chętnie wchodzę w dyskusje w Polskie sprawy . U nas i nie tylko, jest już pozamiatane . to co się dzieje to gra pozorów . Podziwiam takich jak pan ,ale dla mnie to jak walka z wiatrakami . Na otwartą walkę nie ma szans inny sposób też wątpliwy bez wyraźnej pomocy z zewnątrz , no i nasze społeczeństwo … . Gdzieś tam jakaś dyskusja … pomruki ,reszta pod kontrolą skanalizowana, no i kasa .
  W ciągu ostatnio minionych lat nasza scena polityczna została dokładnie oczyszczona . Mam też takie wrażenie .że brat brata złożył w ofierze . Prowadzona jest cyniczna gra pod publikę, coś w rodzaju dobranocki dla dorosłych i nie ma sensu tu się rozpisywać .
  Rola w tym wszystkim pewnych środowisk żydowskich jest dobrze znana i dotyczy większości zdarzeń na świecie .
  Z nimi problem jest zawiły i skomplikowany i trudny do wskazania palcem, nie zawsze ta oczywistość jest taka oczywista .
  Bez sięgnięcia w głąb ich historii i zdarzeń religijnych , w zasadzie niemożliwa . Wiem że zniknęło z ich życiorysu około 1000 lat , ktoś kto potrafił to zrobić ,musi być potężny . Dzisiaj też nie można go wskazać palcem ,a próba wskazania może skutkować wariatkowem .
  Ktoś zwyczajni realizuje biblijny scenariusz ,wiem też że na ziemi rozpoczynają się żniwa …

  Polubienie

 5. @fabi 18:56:43
  Dziękuję za polskie komentarze i interesujące obserwacje, które podzielam, za wyjątkiem jednej: to syjonizm zbliża się do kresu, nie nasza cywilizacja, tylko we właściwym momencie nie może nam zabraknąć konsekwencji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.