Złe wiadomości dla UE – Rosja może uratować Grecję

Putin_Tsipras

 Unia ma nowe zmartwienie

 

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku jeśli europejscy liderzy odmówią udzielenia pomocy finansowej Atenom, prezydent Rosji Władimir Putin wkrótce będzie miał wielu fanów w Grecji – pisze „Foreign Policy”.
Rosja może pomóc greckim władzom, co nie spodoba się amerykańskim i europejskim liderom – stwierdza „Foreign Policy”.— Dla rosyjskiego narodu prezydent Władimir Putin jest bohaterem, ponieważ przeciwstawia się Zachodowi. Ale może zyskać całe grono fanów wśród Greków, co jest złą wiadomością dla Stanów Zjednoczonych i Europy – twierdzi amerykańska gazeta.Do tej pory Rosja pozostawała na uboczu europejskiego kryzysu finansowego, ale „grecka łamigłówka” może stać się pretekstem do tego, aby się w niego wmieszać. Według autora artykułu, w przypadku jeśli Moskwa tak postąpi, pięcioletni kryzys gospodarczy zamieni się w geopolityczny.

Tymczasem okazuje się, że dobiega końca walka gospodarcza między Grecją a jej partnerami biznesowymi. Zdaniem „Foreign Policy” może ona doprowadzić do wyizolowania Aten z europejskiego klubu walutowego.

Grecja jest gotowa cierpliwie czekać, aż wierzyciele nie wrócą do realności - Aleksis Tsipras
„Grecja jest gotowa cierpliwie czekać, aż wierzyciele nie wrócą do realności” – Aleksis Tsipras
Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150619/538269.html#ixzz3daRqy0l5

 

9 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

9 responses to “Złe wiadomości dla UE – Rosja może uratować Grecję

 1. paziem

  W kręgach rządowych RFN rozpatrywany jest wariant postawienia na Rosję. A jeśli Berlin wybierze Moskwę, to inne państwa europejskie podążą za jego przykładem, uważa szwajcarski ekspoert wojskowy Albert Stachel.
  Władimir Putin już wkrótce może stać się „nowym opiekunem” Niemiec zamiast Stanów Zjednoczonych, powiedział szwajcarski ekspert wojskowy, dyrektor Instytutu Badań Strategicznych w Wädenswil Albert Stachel niemieckiemu czasopismu „Focus”.
  W obecnych okolicznościach wydaje się to „prawie niemożliwym”, uważa ekspert, jednak w długofalowej perspektywie Niemcy, a nawet cała Europa, mogą zwrócić się w stronę Rosji. „Niemcy mogą teraz uznać Putina za nowego opiekuna, zamiast nadal polegać na USA” – dodał.
  „Dlaczego miałoby to być trudne do wyobrażenia? W historii były już momenty, kiedy Rosja i Niemcy zawierały porozumienia” – kontynuuje Stachel, precyzując, że obecny ład polityczny „nie pozostanie raczej takim na zawsze”.
  Stachel uważa, że tego typu wariant rozwoju wydarzeń już rozpatrywany jest w kręgach rządowych Niemiec. „Gdy tylko RFN poczuje zagrożenie dla swoich interesów narodowych, to zdecyduje się na zmianę kursu” – wyjasnił ekspert wojskowy.

  Z punktu widzenia Stachela, USA są obecnie niewystarczająco silne, aby „obronić” Europę. Ponadto, dla „efektywnego powstrzymywania” Rosji w Europie Waszyngtonowi nie wystarcza aktualnie „ani środków finansowych, ani poparcia wśród ludności”.
  Ekspert nie wie dokładnie, kiedy opisywany przez niego scenariusz może zostać wdrożony. Według słów Stachela, zależy to od rozwoju wydarzeń na Ukrainie. To może odbyć się za rok lub za pięć lat, jednak rozważania na ten temat mają miejsce” – powiedział ekspert.
  Jego zdaniem, Niemcy odgrywają kluczową rolę w sporze między USA i Rosją.

  Jeśli Niemcy w rzeczywistości dokonają zwrotu w kierunku Rosji, to będzie to oznaczało „stopniowe wyciśnięcie Stanów Zjednoczonych z kontynentalnej Europy”, kontynuuje Stachel. W innych państwach europejskich uważnie śledzi się to, jakie decyzje podejmowane są w Berlinie, i wiele być może podąży za przykładem Niemiec, uważa szwajcarski ekspert.
  Stachel skomentował także niedawne oświadczenia przedstawicieli NATO o przerzuceniu do Europy Wschodniej wojsk, a także czołgów i innego ciężkiego sprzętu, jakoby w celu przeciwdziałania „ewentualnej agresji” ze strony Rosji.
  Szwajcarski ekspert uważa, że ta decyzja jest „bezmyślna z wojskowego punktu widzenia” i ocenia ją jako „politycznie uspokajającą” dla państw Europy Wschodniej ze strony Stanów Zjednoczonych.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150619/533644.html#ixzz3daTaOpkK

  Polubienie

  • Z tego wynika, że oprócz prezydenta z PiS, rząd po wyborach także będzie z PiS.
   Należy teraz oczekiwać w żydo-mediach wskazywania na wrogość Niemiec wobec Polski, analogicznie jak w przypadku Rosji.

   Budowa elitarnej narodowej organizacji polskiej wydaje się coraz pilniejszym zadaniem. Musimy dążyć do eliminacji żydowskiego elementu jako politycznego „polskiego” przedstawiciela i pośrednika między NRF a Rosją.

   Polubienie

 2. QWERT

  Grecja jest członkiem NATO ! ! ! Więc wszelka pomoc Federacji Rosyjskiej dla Grecji powinna nastąpić pod warunkiem wcześniejszego wystąpienia Grecji ze struktur NATO !

  Polubienie

 3. Obawiam sie, ze Amerykanie ani Kanadyjczycy nie zamierzaja uczestniczyc w wojnie…zwlaszcza z Rosja…

  Czego potezne zydowskie lobby szuka? Ano szuka idiotow (miesa armatniego) do wojny, a nawet rzad (zydowski) w Kanadzie zaproponowal obywatelstwa dla tych, ktorzy niezwlocznie zaciagna sie do armii…Podobna sytuacja w USA.
  Ponad to, warto zwrocic uwage na rzeczywistosc w USA:
  107 milionow Amerykanow (zdolnych do pracy) nie posiada stalej pracy (34 godziny tygodniowo) i w wiekszosci pracuja w dwoch lub trzech pracach.
  96 milonow Amerykanow korzysta z kartek zywnosciowych realizowanych w sieciach marketow zyda j.p.morgana (zarzadzajacego hipotekami w Kanadzie i USA).
  ok. 7 milionow dzieci w USA jest glodna.
  ok. 9 mlionow rodzin w USA stracila dach nad glowa (foreclosure – bankructwo)…
  No i najwazniejsze: Zadluzenie obywateli USA wobec zydowskiego federal reserve, banku swiatowego wynosi ponad 248 bilionow dolarow (a sama obsluga lichwiarskich odsetek jest 3 krotnie wieksza od zysku narodowego brutto)…

  I moze na zakonczenie: Zadna rakieta wystrzelona z terenu USA i I-sra-hell’a nie doleci do celu (do zadnego celu)…Rosja juz zadbala o to, by tak dokladnie sie stalo…

  Wniosek: lichwiarskie zydostwo jest w sytuacji patowej: nie jest w stanie wywolac III wojny ani dokonac upadku systemu monetarnego (bo system juz upadl), gdyz pol swiata likwiduje zydowskiego dolara w obrocie i zastepuje rosyjskim rublem i chinskim yuanem…

  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. zydowska finansjera w USA nawet, gdyby zebrala 600.000 najemnikow wojennych, to nie ma im czym zaplacic… W Fort Knox nie ma juz zlota !!!

  Polubienie

 4. maniek

  …p.Kosiur – czy moje komenty nie podobają sie Panu – czy za bardzo wybiegają do przodu?…

  Polubienie

 5. Borysek

  Panie Maniek a może po prostu komenty są głupie ? . Mogę wiedzieć co to jest komenta ? Dziwne słowo . Wczoraj akurat jednemu Mańkowi dałem na Żywca.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s