Armenia- kolejny cel eksportu „amerykańskiej demokracji”.

Armenia1Wydarzenia w Armenii przypominają pierwszą fazę przewrotu na Ukrainie, którego główną sceną był kijowski Majdan.

Policja aresztowała już ponad 230 osób.

Kilka tysięcy osób zablokowało w Erywaniu prospekt, gdzie znajduje się rezydencja prezydenta kraju Serża Sargsiana. Mieszkańcy stolicy wyszli na ulice, protestując przeciwko podniesieniu ceny za usługi komunalne. Akcja protestacyjna rozpoczęła się jeszcze 19 czerwca, liczba protestujących rośnie.
 –

Uczestnicy odbywającej się w Erywaniu akcji protestacyjnej przeciwko podniesieniu cen energii elektrycznej, odmówili spotkania z prezydentem Serżem Sargsianem – podaje agencja Nowosti-Armenia.

ArmeniaWcześniej poinformowano, że policja zaproponowała pięciu demonstrantom spotkanie z przywódcą państwa w celu omówienia istniejących problemów.

Grupa koordynacyjna oznajmiła, że rezygnuje ze spotkania z prezydentem, proponując przywódcy państwa podczas transmisji na żywo unieważnienie decyzji Komisji ds. regulacji usług komunalnych o podniesieniu ceny energii elektrycznej.

Wczoraj przywódca państwa był gotów do przyjęcia reprezentującej uczestników akcji grupy, składającej się z 3-4 osób. Zastępca szefa policji Erywania Walerij Osipian, powołując się na szefa Policji republiki Władimira Gaspariana, poinformował o tym uczestników akcji, lecz organizatorzy akcji odrzucili tę propozycję.Członek komisji Rady Federacji ds. zagranicznych Igor Morozow uważa, że obecne wydarzenia w Armenii „jeden do jednego” powtarzają pierwszą fazę przewrotu państwowego na Ukrainie.

„Wówczas ukraińska opozycja także zrezygnowała ze spotkania z prezydentem Wiktorem Janukowyczem i zaczęła apelować do społeczeństwa europejskiego, przed protestującymi zaczęli występować przyjeżdżający z Europy politycy” — przypomniał senator.

„Ambasada USA w Armenii także aktywnie uczestniczy w obecnych wydarzeniach w Erywaniu. Jednocześnie trzeba podkreślić, że amerykańska placówka dyplomatyczna w Armenii stanowi jedno z największych przedstawicielstw USA za granicą, pod względem liczby pracowników znajduje się na drugim po placówce dyplomatycznej USA w Iraku, aczkolwiek Armenia to bardzo niewielki kraj” — powiedział Morozow.

Akcja protestacyjna rozpoczęła się w ubiegły piątek na Placu Wolności w Erewaniu i wieczorem w poniedziałek przerodziła się w marsz pod rezydencję prezydenta.Wczoraj rano policjanci, używając sprzętu specjalnego, rozpędzili demonstrantów. Prawie 240 osób, w tym dziennikarze, zostało zawiezionych na komisariat, 25 osób zwróciło się o pomoc medyczną.

Wiceszef policji Erywania Walerij Osipian poinformował, że wszyscy zatrzymani uczestnicy akcji zostali uwolnieni.Protestujący domagają się unieważnienia decyzji Komisji ds. regulacji usług komunalnych z 17 czerwca w sprawie podniesienia cen energii elektrycznej.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150624/562737.html#ixzz3dy0BPCS1
Reklamy

10 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

10 responses to “Armenia- kolejny cel eksportu „amerykańskiej demokracji”.

 1. Z żydowskiej gadzinówki Michnika
  Tytuł: Policja spałowała Majdan w stolicy Armenii. „Bili jak leci, to była bezprecedensowa brutalność”

  Nie wiem, czy żydo-żurnaliści już całkiem zgłupieli, czy MŻ kompletnie stracił kontrolę nad swoimi mediami, ale zdarza się w ich publikacja ziarno prawdy, jak poniżej, które tłumaczy kto stoi za rebelią – za żydo-rebelią.

  Cytat z gadzinówki:
  „W kolejnych wyborach prezydenckich w 2013 r. Sarkisjan zdecydowanie wygrał w pierwszej turze.

  Sarkisjan jest zwolennikiem zacieśnienia współpracy Armenii z Rosją. 1 stycznia Armenia dołączyła do sztandarowego integracyjnego projektu Władimira Putina, stając się członkiem Unii Eurazjatyckiej. Właśnie geopolitycznego tła wydarzeń dopatruje się w erywańskich protestach rosyjska prasa.”

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,18218012,Policja_spalowala_Majdan_w_stolicy_Armenii___Bili.html#ixzz3dy

  Polubienie

 2. QWERT

  Zastanawiam się czy te wydarzenia nie uwidaczniają słabości Rosji ? Widzę jakiś brak zdecydowanej polityki w stosunku do USA i UE. Podam przykład , pewien sąsiad zfajdał mi się na wycieraczkę i nawet tego nie ukrywał, moja zdecydowana REAKCJA sprawiła, że ten sąsiad już nigdy więcej tego nie zrobił i nie zrobi, ani mnie ani moim przyjaciołom !

  Polubione przez 1 osoba

 3. Borysek

  Pogratulować sąsiada – Tarzana lub pitekantropa . Swoją drogą co mu zrobiłeś? – kołek w dupę wsadziłeś . Wierzyć się nie chce , że w XXI wieku takie pitekantropy jeszcze żyją . Swoją drogą facet byłby usprawiedliwony , gdyby okazało się ,że bzyknąłeś jego żonę , ale chyba nic takiego nie miało miejsca.

  Polubienie

  • QWERT

   Facet nie był usprawiedliwiony. Kompletnie zalany nie trafił na swoje piętro. Co zrobiłem ? poczekałem aż wytrzeźwieje i kazałem mu wylizać wycieraczkę / wylizał /, ostrzegłem go że następnym razem ją zje! Sprawa ” Mistrali” zamrożenia Rosyjskich aktywów we Francji, ciągłe obelgi i ataki na Rosję wymagają twardych reakcji.

   Polubione przez 1 osoba

 4. Borysek

  QWERT zdanie mam takie samo jak twoje . Wymaga to wszystko ostrych reakcji tylko niestety Putin jakby od jakiegoś czasu nie ma jaj . Przeczuwam ,że on juz sam nie wie co ma robić . Pewnie zaczął sięgać po kieliszek , co doprowadza do tego ,że wykonuje jakieś dziwne ruchy ( gratulacje dla PISowca chwile po wygraniu wyborów , zabiega usilnie o spotkanie z Papieżem a potem mówi ,że wizyta u Papy to było dla niego duże przeżycie ) . Pojęcia nie mam o co chodzi , ale jak przestał być twardy a tym samym przestał mieć jaja to syjoniści górą . Może pan dr lub pan Kosiur się wypowie .

  Polubienie

 5. QWERT

  Polecam bardzo ciekawy wywiad !
  Игорь Стрелков: „Путина подвели к камню на распутье двух дорог: одна дорога — война; другая — капитуляция”.
  http://3rm.info/publications/57583-igor-strelkov.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s