Żydo-reżim IIIRP Żydom

8158e25ab9cfe6dac68968e4b58e8adb,641,0,0,0 Polacy sfinansują emerytury 50 tys. Żydów !!!

Polski rząd znowelizował prawo, które pozwoli ponad 50 tys. ocalałym Żydom, ich małżonkom, a nawet dzieciom zamieszkującym poza naszym krajem, pobierać emerytury z tytułu szkód doznanych ze strony nazistów i bolszewików na ziemiach polskich w czasie wojny i okresu stalinowskiego.  

O emerytury w wysokości 470 ILS (około 100 euro) będzie mogło ubiegać się blisko 50 tys. Izraelczyków polskiego pochodzenia: ofiary nazistowskich i sowieckich represji. Pierwsze świadczenia popłyną do Izraela na koszt  polskiego podatnika latem przyszłego roku. (Chodzi o łączna kwotę ok. 5 mln €UE – D.Kosiur)

Gazeta „The Times of Israel” podała jako pierwsza informację o zmianach w przepisach, które wprowadził polski rząd, by umożliwić Polskiemu Biuro ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przesyłanie świadczeń dla osób kwalifikujących się do emerytur, które mieszkają poza granicami Polski i nie mają dostępu do rachunku bankowego w naszym kraju.

Przed nowelizacją osoby polskiego pochodzenia, które zostały uznane za kombatantów lub ofiary represji mogły otrzymywać miesięczną emeryturę tylko wtedy, gdy miały konto w Polsce, albo upoważniły daną osobę polskiego pochodzenia do dokonywania przelewów uposażenia na ich konta za granicą. Gazeta twierdzi, że niewiele osób mieszkających poza granicami Polski – ponoć mniej niż 50 – korzystało z tej formy pomocy.

Po nowelizacji prawa emerytury będzie mogło pobierać około 50 tys. osób z Izraela. Jak tłumaczy Sebastian Rejak, specjalny wysłannik ds. stosunków z diasporą żydowską w polskim MSZ: – Nowością tych przepisów jest to, że polskie władze – w szczególności instytucje zabezpieczenia społecznego – będą w stanie przesyłać świadczenia kombatantom znajdującym się w dowolnym miejscu na świecie, kosztem polskich władz.  

By zakwalifikować się do emerytury kombatanckiej wystarczy poświadczyć, że dana osoba mieszka w Izraelu (niekoniecznie bezpośrednia ofiara, ale także małżonek ofiary oraz dzieci) i cierpiała represje w czasie II wojny światowej pod okupacją niemiecką i / lub sowiecką. Uposażenie będzie bezpośrednio przelewane przez polskie instytucje na konta uprawnionych do pobierania emerytury kombatanckiej.

Rejak udzielając wywiadu izraelskiej gazecie w Jerozolimie tłumaczył, że do polskich władz docierało wiele sygnałów od ludzi z całego świata, którzy już od dawna byli zainteresowani nabyciem statusu kombatantów lub osób represjonowanych, ale przeszkodą, z ich punktu widzenia, była kwestia rachunków bankowych i przelewów. Stara procedura była niewygodna dla wielu potencjalnych wnioskodawców, dlatego polski rząd zdecydował się wziąć na siebie obciążenie finansowe z tytułu operacji bankowych dokonywanych w celu przesłania pieniędzy i znieść konieczność fizycznego adresu w Polscemówił.

Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez polski parlament i prezydenta Bronisława Komorowskiego, wejdą w życie w październiku br. dla mieszkańców Unii Europejskiej, a dla mieszkańców reszty świata – w kwietniu 2015 roku.

Ze zmian cieszy się Bobby Brown, były dyrektor projektu HEART (grupy zadaniowej ds. restytucji mienia żydowskiego z okresu Holocaustu). Brown powiedział, że to wspólna inicjatywa rządu Izraela i Agencji Żydowskiej, która niedawno zamknęła drzwi ze względu na brak funduszy. – Mam wrażenie, że Holokaust jest pod wieloma względami wspólnym doświadczeniem. Chociaż Polacy nie są odpowiedzialni za to, co się stało, mają obowiązek dbać o tych, którzy cierpieli w ich kraju – przekonuje.

Brown, który pracował razem z izraelskimi i polskimi władzami w tej sprawie pochwalił zaangażowanie Uriacha Orbacha, ministra ds. uposażeń emerytalnych. Dodał, że emerytury będą mogli otrzymywać nie tylko bezpośrednie ofiary nazistów i sowietów, ale także ich małżonkowie i dzieci, które nie mają polskiego obywatelstwa, lecz urodziły się np. w rodzinie polskiej w komunistycznej Rosji.

Rejak powiedział, że dla udowodnienia, iż dana osoba kwalifikuje się do świadczenia będą brane pod uwagę zapisy archiwalne muzeum Holocaustu Yad Vashem i zeznania świadków.

Polski rząd zamierza oddać sprawiedliwość tym, którzy cierpieli w czasie wojny – tłumaczy Rejak. Urzędnik podkreślił, że chociaż nowe przepisy odnoszą się do wszystkich osób uciskanych bez względu na kryteria etniczne, to jednak zmiany dokonano przede wszystkim ze względu na ofiary Holokaustu. – Polska na pewno ma szczególną sympatię dla ocalałych z Holokaustu – mówił. – Ofiary żydowskie należy potraktować ze szczególną uwagą. To jest oczywiste. To kwestia wrażliwości – dodawał.

Uważamy, że polski przykład będzie precedensem dla innych krajów. A my zrobimy wszystko, aby upewnić się, że inne kraje pójdą za polskim przykładem – powiedział Brown.

Brown twierdzi, że chciałby, aby także Instytut Yad Vashen rozpoczął wypłacanie emerytur dla „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata,” by spłacić dług wdzięczności za ocalenie życia.

Gdyby rząd izraelski, w pewnym momencie w przyszłości, podjął decyzję dot. wypłaty emerytur dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu – mówił Rejak – to byłby hojny gest.

Źródło: timesofisrael.com, AS.

zydzi_lapanka
Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

5 responses to “Żydo-reżim IIIRP Żydom

  • Łukasz

   Jak szanowałem Żydów jak każdych innych, tak teraz mam wątpliwości. Z drugiej strony nasz naród jest jakiś niedorozwinięty za to z nad wyraz rozwiniętą umiejętnością włażenia w DUPĘ. Żydzi skumali, że są debaty o tym oddać kasę ruskim za szkody z I wojny światowej wobec bolszewików. Więc dlaczego nie my..? Przecież Polska to taki bogaty i hojny kraj. Mamy się czym dzielić w imię pokazania innym, ze jesteśmy dobrym narodem. Nie- wcale nie naiwnym… Lewicowcy myślą, że pokój rozstrzygnie oddanie wszystkiego co mamy. Może jeszcze granice oddamy…
   Gadam głupoty, ale nosi mnie jak czytam takie rzeczy… Przepraszam.

   Polubienie

   • Łukasz

    No muszę się jeszcze poprawić. Gdyby rząd Izraelski naprawdę „…w pewnym momencie w przyszłości, podjął decyzję dot. wypłaty emerytur dla Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Holokaustu” ja powiedział Pan Rejak” – to byłby naprawdę hojny gest. I w sumie to dlaczego zawsze to ktoś inny ma być pierwszy. Z tym, że my się ciągniemy do odpowiedzialności… I nie wierzę w to, żeby żydzi nam wypłacili kasę. Emeryci i renciści u nas siedzą w ochroni lub sprzątają bo to są „emeryturki i renciny” nie normalne wyypłaty. ZUS myśli, że da się przeżyć za 600 zł miesięcznie, A innym dajemy tą kasę – co tam to przecież tylko około 416 zł dla polskiego emeryty/rencisty. (Ale to już inne pole do debaty…

    Polubienie

 1. Artur

  Panowie a niech płacąŻydom nawet 100 mld USD odszkodowań jak naród niezbyt mądry i daje się dymac pejsom już 600 lat . Zwasze pisałem ,że oprócz nielicznych wyjątków temu narodowi brak piątej klepki . Gdyby rządzący tak poniżali naród np naród grecki czy niemiecki jak robi to już pejsaty 26 lat pejsaty wspólnie z piwskami gojami to dawno już rządzący bylliby na Madagaskarze ,a Polacy dymajcie na dalej jest super . Tylko zmieniajcie się w tym dymaniu raz na kilka lat .
  Facet , który mówi ,że Polska to nienormalność . Wydaje kasę w mld na pomoc dla Greków , OFE jeden wielki przekręt , Żyd od finansów ministrem , masa szmalu idzie na pomoc medyczną dla Banderowców , gdy dla Polaków nie ma miejsca w szpitalach , a Polak co ? It is great . Niesiety moi ziomale to strasznie dziwny inaródno i niech ich Żydki dymają dalej , bo co jak co , ale to jest naprawdę inteligentny i mądry naród , a że znalazł glupich gojów z Polski , cóz tak bywa.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Franz

  „Bolszewizm to nie choroba dusz, ale wielkie oszustwo żydowskie, a kto mówi o komunizmie, a nie mówi o żydach, ten nie ma wprost pojęcia co to jest komunizm, bo komunizm i judaizm to obecnie prawie równoznaczne pojęcia” – ks. dr Stanisław Trzeciak

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s