Jaki będzie odwet Imperium?

GreckiedominoTeraz kiedy już ochłonęliśmy po pięknym greckim ” NIE” wobec plutokracji EU, skupmy się nad realnymi opcjami w dyspozycji Imperium…

Jaki będzie odwet Imperium?

Imperium jest skrajnie przewidywalne. Przykład Grecji jest przypadkiem – wypisz z podręcznika szkolnego- jak Imperium wykorzystuje banki dla uduszenia kraju długiem, jak kreuje kompradorską klasę rządzącą, jak przeobraża narodowe media w instrument imperialnej propagandy i próbuje sparaliżować procesy demokratyczne, przez interakcje jedynie z klasą rządząca. Jakimś pozornie cudownym zrządzeniem losu, ta ostatnia faza zawiodła w przypadku Grecji.
Mogę być w błędzie, ale mam wrażenie, że Imperium nigdy nie traktowało Syrizy nadmiernie poważnie, a jeśli nawet, to zbyt późno. W odniesieniu do Tsiprasa i Varoufakisa, wydaje się, że zaskoczyła ich, podobnie jak nas wszystkich, nobilitacja 5% partii, do rangi przywódczej, reprezentującej  obecnie, cały naród grecki.

Mam również wrażenie, że ani Tsirpas ani Varoufakis nie pełni zdawali sobie sprawę z tsunami jakie wyzwolili przez referendum. Jednak jakkolwiek by to nie było, to spowodowali absolutny horror dla Euro-biurokratów. Lud grecki się wypowiedział, i teraz Imperium ma jedynie jedną alternatywę: albo – przejąć kontrolę, albo – obalić rząd grecki, – w zależności od tego co będzie bardziej korzystne.
Moje ściśle osobiste wrażenie podpowiada mi, że jest już za późno by przejąć kontrolę nad rządem. Pozatem, obaj -Tsipras i Varoufakis stali się tak znienawidzonymi postaciami wśród Euro-biurokratów, że obalenie ich jest prawdopodobnie bardziej korzystną opcją. Najwidoczniej, ten proces jest w trakcie realizacji. Varoufakis już wczoraj wyrazazil się wobec reportera „utknąłeś na mnie”, i złożył rezygnację. Jeśli zaś chodzi o Tsirprasa, to ten wydaje się żebrać o negocjacje. Mam nadzieję, że się mylę, ale jestem pod przemożnym wrażeniem tego, co dotychczas widziałem.

Czy perspektywa, jeszcze jednej, kolorowej rewolucji?

Przykład Kadaffiego, jasno wskazuje, że lider narodowy może „zrolować’ i podporządkować się Anglo-Zionistom a mimo to zostanie obalony. Moim przypuszczeniem jest, że żadne ustępstwa nie pomogą Triprasowi pozostać przy władzy. Upokorzył on bowiem Eurobiurokratów a ci mu tego nie wybaczą. Jedynym logicznym rozwiązaniem dla Imperium teraz – to użyć Grecję jako przykład.


Tak czy owak, Grecję oczekują skrajnie trudne czasy; zarówno politycznie jak gospodarczo. Widzieliśmy ostatnio – na przykładzie Armenii – jak łatwo „ukarać” kraj za zuchwała niesubordynacje wobec imperialnych dyktatów.
Sądzę, że obecna Grecja jest o wiele bardziej wrażliwym krajem.

Po pierwsze, tu rządzą Niemcy i Amerykanie którzy nawet są cześciowymi posiadaczami kraju.
Po drugie, dobra jedna trzecia kraju, była by chętna akceptacji warunków ultimatum kosmopolitycznej plutokracji.
Po trzecie, Grecję otacza NATO i dookolna niestabilność.
Po czwarte, całość środków przekazu jest w posiadaniu Anglo-Zionistow.
I po piąte, Grecji brakuje bogactw naturalnych lub dobrego rynku poza Unią Europejską.

W odróżnieniu od innych, nie obawiam się zbytnio greckiej armii. Istotnie, stoi ona po stronie elity kompradorskiej, ale ostatnią rzeczą jaką Unia Europejska pragnie jest następna faszystowska junta militarna w kraju unijnym. Również, reakcja ludności Grecji wobec jawnego przewrotu mogła by być bardzo nieprzewidywalna.
Sądzę, że najprawdopodobniejszym scenariuszem na przyszłość jest Grecki Majdan, z następstwem oskarżeń o policyjną brutalność i cała typową resztę, właściwą dla scenariuszy kolorowych rewolucji. Na ostatek, to – co nastąpi, będzie w większości, zależało od postawy jaką przyjmie Tsipras i jego partia. Jeśli zamierzają uszczęśliwić Euro-biurokratów, jeśli zaoferują im nieograniczone koncesje i jeśli zachowają się jak lojalni „unijni patrioci”, – zostaną zmiażdżeni. Ale jeśli bezpośrednio zaapelują do ludu greckiego i wyjaśnią mu , że to walka o narodowe wyzwolenie, i -że oczekują poparcia narodu, pomocy i ochrony, wtedy mogą przeważyć szale, zwłaszcza, jeśli zdecydują się na wyrwanie się z eurozony i zwrócą się do Eurazyjskiej Unii Gospodarczej i Chin o pomoc. Mam nadzieję, że jestem w błędzie, ponieważ nie postrzegam Tsiprasa jako gotowego poważyć się na tak dramatyczny krok. Oto dlaczego przewiduję – w następstwie – następną kolorową rewolucję.

Dowiemy się tego już niebawem.

The Saker
(Raróg)
___________________________

źrodlo:

http://thesaker.is/how-the-empire-will-strike-back/
How the Empire will strike back
July 06, 2015

Tłumaczenie i opracowanie dla NEON 24 : 1abezmetki
Przedruki – mile widziane, z podaniem źródła.

za:http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/123986,jaki-bedzie-odwet-imperium

 

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Jaki będzie odwet Imperium?

 1. Nie bagatelizujmy przeciwnika

  Gdyby po stronie Międzynarodowego Żyda istniał cień podejrzenia, że Tsipras może w jakimkolwiek wymiarze stanąć po stronie greckiego narodu i jego interesu, nie zostałby dopuszczony do polityki na tym szczeblu.
  Potwierdzeniem tego rozumowania jest sytuacja narodowego Złotego Świtu (uwięzieni i zamordowani przywódcy – eliminacja z polityki).

  Referendum w Grecji zapowiedziane przez Tsiprasa pozwoliło zmniejszyć społeczne napięcie. Grecy nadal będą okradani przez MŻ, ale nie w takim drastycznym stopniu, jak chciała tego UE przed referendum. Czyli naród i jego przywódcy „odnieśli sukces” – i będzie na to „społeczna zgoda” wprowadzona do świadomości Greków żydo-medialną pałą – i na jakiś czas wystarczy.

  Przypomnę dość podobną taktycznie sytuację ze zmniejszeniem składek do OFE w celu ratowania budżetu IIIRP. Żydowskie agencje ratingowe straszyły Tuska, że obniżą wycenę kredytową Polski, jeśli jego rząd zmniejszy składki do żydowskiego OFE. Składki zmniejszono i nic się nie stało, bo proceder okradania Polaków trwa nadal, ale w nieco umniejszonym rozmiarze – w odniesieniu do składek do OFE.

  Aktualna sytuacja Grecji jest też obrazem zmagań żydostwa europejskiego i anglosaskiego. Rozgrywka w Grecji między tymi żydowskimi obozami skończyła się remisem, ze wskazaniem na żydostwo europejskie za lepszą grę. EBC będzie drukował dla Grecji walutę, ale MFW i BŚ muszą ograniczyć nieco okradanie Greków, czyli UE. Powiązanie greckiej sytuacji z trwającymi zakulisowymi rokowaniami TTIP jest bardzo prawdopodobne.

  (A nawiasem mówiąc – co przyznała niedawno gadzinówka Michnika – polsko-amerykańskie porozumienia handlowe są o wiele bardziej korzystne dla USA niż dotychczas ustalone warunki umowy TTIP między UE i USA.)

  Polubienie

  • Franz

   I tym właśnie komentarzem pan Kosiur sprowadził mnie na ziemię. Rzeczywiście zapomnieliśmy o politykach Złotego Świtu a obecnego premiera Grecji nikt dokładnie nie sprawdził.
   Potwierdza się kolejny raz że każdy kraj europejski który spróbuje wyrwać się spod okupacji syjonistycznej, bez wstawiennictwa oraz pomocy gospodarczej, finansowej i militarnej niezależnego od żydostwa mocarstwa jakim jest obecnie Federacja Rosyjska poniesie porażkę lub będzie to po prostu gra pod publike kolejnych wystawionych do tego celu klakierów.

   Polubienie

 2. Rente

  Czyli cala ta szopka w Grecji tylko o kany dypy rozbic? Juz sadzilem ze jednak jakis krok przynajmniej Grecja poczyni, aby sie od lichwiarzy oderwac ….. Tspirasa pewnie ostro tam CIA magluje, pewnie pogrozki juz rodzina dostala, koles pewnie ma noz na szyji, albo oddaja zydom Grecje, albo jakis wypadek samolotowy z rodzinka premiera na pokladzie ….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s