Nigdy nie zapominajmy o przyjaciołach, oni świadczą o nas.

Duda_skrzydlaty love SzewachW

Prezydent elekt Andrzej Duda zadzwonił z życzeniami do świętującego 80. urodziny Szewacha Weissa, a w Katowicach odbyła się konwencja PiS. Niestety, oba te wydarzenia raczej źle nam wróżą.

Na portalu „wPolityce” natknąłem się na coś wprost przerażającego!  Tytu tego czegoś : „Prezydent elekt Andrzej Duda zadzwonił z życzeniami do świętującego 80. urodziny Szewacha Weissa. Uratował honor polskich władz”. Dalej jest tekst tak kuriozalny,ale i krótki zarazem, że pozwalam go sobie przedstawić w całości :
„O tym, że ten były ambasador Izraela w Polsce,a dziś uniwersytecki profesor obchodzi swe urodziny właśnie w Warszawie już pisaliśmy [ CZYTAJ WIĘCEJ: PÓŁ PORCJI MAZURKA. Szewach Weiss kończy dziś 80 lat. Polska nie ma wielu tak oddanych przyjaciół. Kochany, żyj drugie tyle!.] Zebrał tego dnia mnóstwo życzeń i gratulacji, choć ani premier, ani prezydent Komorowski nie znaleźli chwili na telefon i kilka miłych słów. Paradoksalnie, to niepełniący jeszcze żadnej oficjalnej funkcji Andrzej Duda uratował honor polskich władz. Przebywający na wakacjach prezydent elekt zadzwonił do prof. Weissa, o czym doniósł na Twitterze jego najbliższy krakowski współpracownik,Wojciech Kolarski. To w sumie drobny gest, ale wiem skądinąd, że przyjęty przez Szewacha Weissa z ogromnym wzruszeniem. W niedzielę rano pisałem, że mam nadzieję, iż to prezydent Duda doceni postawę Szewacha Weissa. Po południu przyszła ta wiadomość. Marzenia o normalnym kraju czasem się spełniają.Choćby to była taka maleńka normalność, polegająca na tym, że mój kraj i mój prezydent doceniają dziecko Holokaustu i wspaniałego przyjaciela Polski ”.
Autor tego „cymesa” to p. Robert Mazurek. Stały współpracownik tygodnika „wSieci”, jak się sam przedstawia. Co do mnie to zwróciłem uwagę na osobę S. Weissa dość późno, bo dopiero gdy wybuchła antypolska syjonistyczna hucpa w Jedwabnem, której był on jednym z animatorów. Dzisiaj napędza on ruch rewindykatorów pod nazwą „Dawajcie nasze 65 mld dolarów”.Cudowny facet i nic dziwnego, że znajduje zatrudnienie aż na dwóch państwowych uczelniach w stolicy.,Na Uniwersytecie Warszawskim i Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej. Pocieszające jest tylko to, że nie zadzwonił do niego z życzeniami ani urzędujący prezydent, ani pani premier. Natomiast telefon pana Andrzeja Dudy jest chyba aż nadto symptomatyczny i nie pozostawia żadnych złudzeń tym wszystkim którzy mieli nadzieję, że jego wybór i zakończenie kadencji B. Komorowskiego to zmiana na lepsze. Może chciał podziękować MOSSADOWI za wsparcie w jego kampani wyborczej? No, trudno powiedzieć.

W Katowicach odbył się za to sabat oficjalnego zaplecza politycznego prezydenta elekta pod znanym wszystkim hasłem : Nikt wam tyle nie naobiecuje co my !”. Napisałem oficjalnego,bo to nieoficjalne reprezentuje wcześniej wspominany jubilat p. S. Weiss. W czasie katowickiego sabatu przedstawiana jako przyszła pisowska premier pani Beata Szydło zaprezentowała niezbyt trudną do przejrzenia zabawę ze zwrotem „naród śląski”, przekaz był w oczywisty sposób skierowany do RAŚ, który zawarł koalicję z PO w śląskim sejmiku wojewódzkim, ale wszyscy inni też go zrozumieli: widzimy was i możemy poprzeć, ale to z nami trzeba wchodzić w koalicje a nie z Platformą !
Wniosek z tego wszystkiego jest bardzo prosty, zamiana Platformy na PiS to jak wejście z deszczu pod rynnę,a tak zwane „gęste chmury” dopiero nadciągają ! Pozdrawiam wszystkich.

 

http://wpolityce.pl/swiat/258330-prezydent-elekt-andrzej-duda-zadzwonil-z-zyczeniami-do-swietujacego-80-urodziny-szewacha-weissa-uratowal-honor-polskich-wladz

za:http://b5d8a47.neon24.pl/post/123985,nigdy-nie-zapominajmy-o-przyjaciolach-oni-swiadcza-o-nas

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

5 responses to “Nigdy nie zapominajmy o przyjaciołach, oni świadczą o nas.

  1. QWERT

    Przyjaciele p. Szydło zawsze będą moimi wrogami !
    http://pikio.pl/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s