Polak ma stać pod krzyżem i nie myśleć

zadruga003_thumbProponujemy PT Czytelnikom artykuł z przedwojennej Zadrugi*. Jego treść jest nadal aktualna – niestety. Indoktrynacja Polaków, odwracanie uwagi od rzeczywistych problemów politycznych, od powolnej likwidacji Narodu i Państwa trwa cały czas.

Poniższy tekst został usunięty z Neon24.pl już po kilku godzinach. Jednocześnie mieniący się obrońcą wiary – jak sam podaje „moher”, „katol”, z odszczepu kościoła toruńskiego -, niejaki trybeus, a więc nie mający odwagi bronić jej otwarcie, czyni to jedynie siedząc w krzakach (?), zamieścił przepisane z wikipedii wypracowanie pt. Zadruga, czyli przedwojenne Fakty i Mity…  http://trybeus.neon24.pl/post/124057,zadruga-czyli-przedwojenne-fakty-i-mity
Być może ów obrońca wiary sądzi, że podjął polemikę. Trudno tylko odgadnąć co jest jej przedmiotem i z kim chciałby polemizować, skoro jakiś nierozgarnięty intelektualnie osobnik spośród administratorów Neon24.pl usunął zamieszczony przeze mnie artykuł. Czyżby cenzor nie zauważył, że czasy inkwizycji to czasy minione? A może wystraszyła cenzora aktualność spostrzeżeń autora, w końcu to tekst polityczny -?
Cóż dzieje polskiej głupoty i wrogiej antynarodowej działalności to gruba księga i wciąż nie zapisana do końca.
Puste głowy nie odróżniają ataku na idee religii od krytyki bezmyślnej dewocji, krytyki politycznej indoktrynacji ludu poprzez religię, co czyniła i czyni nadal hierarchia kościelna i kościelne, religijne, media.
Nie są w stanie pojąć, że głównym celem religii jest przygotowanie do „życia” po ziemskim życiu, z czym ani nie należy polemizować, ani spierać się i czego autor przedwojennego tekstu nie czynił, ponieważ leży to poza sferą empirycznego poznania. Nacjonalistyczna Zadruga interesowała się wyłącznie życiem doczesnym, a konkretnie obowiązkiem człowieka, obywatela, względem narodu i państwa, czego bardzo wielu rodaków ustawianych dzisiaj pod krzyżem i nie rozumie i nie dostrzega.
Fanatyzm religijny, zresztą każdy jego rodzaj, rzadko przenika poczciwe dusze, ale zawsze dotyczy osobników wątłych intelektualnie. Można rzec, że fanatyzm jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu intelektu.

Pod tekstem „katola trybeusa ustawił się od razu chór usłużnych filosemitów, a może i Żydów, którzy widząc w nim sprzymierzeńca poczuli siłę i chęć walki z zarzucanym mi antysemityzmem.
Zastanawiające, jak wiele wspólnego ma katolicki fanatyzm z syjonizmem – obydwa zawsze walczą z państwem narodowym.
My, Polacy po 123 latach bez własnego państwa, a od 1980r. w obliczu widocznych dążeń do ponownej jego likwidacji, winniśmy szczególnie być na to wrażliwi.

                                                                            Dariusz Kosiur

________________________

Rozmowy patriotek czyli Psychosis bobolica acuta

Rozmowa toczy się wśród pań, uczestniczek majowej pielgrzymki do Watykanu na kanonizację św. Boboli. Prym wiedzie żona jednego z profesorów uniwersytetu.

– To wstyd, kochane panie, dla Polski, że ma mniej świętych niż taka Hiszpania, albo inna Portugalia. Czas najwyższy wyszperać wszystkich kandydatów do tego zaszczytu i przedstawić gdzie należy.

– A czy aby ich mamy?

– Och, proszę pani, po prostu zatrzęsienie, tylko wejrzeć w zakamarki naszych dziejów. Taki Skarga na przykład jeszcze nie jest na ołtarzach rzymskich, to szkandał, jak mówią lwowianie. A świątobliwa Jadwiga?…

08.05.2010 KRAKOW , MARSZ DLA JEZUSA KROLA POLSKI WYRUSZYL Z ZAMKU KROLEWSKIEGO NA WAWELU I PRZESZEDL ULICAMI KRAKOWA . MARSZ ZORGANIZOWANY PRZEZ STRONNICTWO POLSKA RACJA STANU . FOT . MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA

08.05.2010 KRAKOW , MARSZ DLA JEZUSA KROLA POLSKI WYRUSZYL Z ZAMKU KROLEWSKIEGO NA WAWELU I PRZESZEDL ULICAMI KRAKOWA . MARSZ ZORGANIZOWANY PRZEZ STRONNICTWO POLSKA RACJA STANU .
FOT . MICHAL LEPECKI / AGENCJA GAZETA

– Mówią, że miała romans z Wilhelmem…

– Miejmy nadzieję, że romans z Wilhelmem nie zaszkodzi, tylko trzeba sprawę oddać w dobre ręce.

– Kto jeszcze?

– No Żółkiewski, a Bolesław Chrobry to też nie pies. Wprawdzie – jak mówi mój mąż – żegnać się to on jeszcze nie umiał, ale nie szkodzi, na taki drobiazg nie zwrócą chyba w Rzymie uwagi. No i Sobieski mógłby się posunąć wyżej w hierarchii niebieskiej, bo to Chocim, Wiedeń i Samosierra.

– Zdaje się droga Pani, że pod Samosierrą to wojowali byli sodalisi za ks. Józefa… i o nich swoją drogą też należy pamiętać.

– Ach, zapomniałyśmy o Podbipięcie, przecież to nie tylko święty, ale i męczennik.

– Ja bym i Wołodyjowskiego kanonizowała, taki bohater… płakałam, gdy się wysadzał w powietrze w Kamieńcu.

– Moja przyjaciółka dała na mszę za duszę Podbipięty (1. Zaraz jej mówiłam, że nie trzeba, bo to święty.

Policzki płoną, rozmowa się zaognia.

– To chyba będzie jeszcze dużo pielgrzymek do Rzymu, gdy tak poczną kanonizować wszystkich zasłużonych. Pojadę, moja pani, pojadę, choć już byłam na kanonizacji św. Boboli. Ach, nie zapomnę tego do śmierci, tak było pięknie, wzruszająco… ten śliczny kardynał, pamięta pani? Ci księża uroczyście ubrani – to wszystko święci – uduchowione twarze…

– Ale, drogie panie, jak to będzie z cudami? Słyszałam od księży, że do kanonizacji potrzeba przynajmniej czterech cudów, a, nie ubliżając Sobieskiemu nie wiem, czy tam były cuda.

– Ja słyszałam, że dwóch tylko cudów potrzeba.

– Myli się pani, bo czterech.

– Cztery czy dwa, ale trzeba, a skąd je wziąć?

Zamyślenie.

Pomniki Jana Pawła II na jednym z portali aukcyjnych..

– Proszę pań, moim zdaniem, cuda się znajdą, byle tylko była wiara i pieniądze. Bo trzeba państwu wiedzieć, każda kanonizacja kosztuje bardzo dużo – aż 200 tysięcy złotych, mówił mi o tym pewien zakonnik.

– 200 tysięcy złotych? Na co?

– Dzieciak z Pani. Była Pani w Rzymie i widziała: portret świętego musi być nie byle jaki, a artyści każą sobie słono płacić. Potem kwiaty, świece, ten cały aparat… Któż ma ponosić te koszty?

– Miejmy nadzieję, że pieniądze się znajdą, wstyd by był, gdyby się nie znalazły. Może Fundusz Kultury Narodowej? Taka narodowa sprawa…

– Nie, tam nic nie dadzą, znam stosunki.

– Zbiórkę urządzimy. Założymy Towarzystwo Zbiórki na Kanonizację Świętych Polskich.

– Świetna myśl, pierwsza się zapisuję.

– Naród da, nasz naród zawsze jest hojny, gdy idzie o chwałę bożą. Nawet bezrobotni dadzą. Trzeba przedstawić, jaka to chwała dla Polski, przewyższymy Portugalię…

– W propagandzie – moim skromnym zdaniem – trzeba podnieść, że Ci nowi święci nie będą siedzieć w niebie z założonymi rękoma, ale będą orędować za Polskę, a to też coś znaczy.

– Mówił mi jeden inżynier, że nawet stu nowych świętych nie zmniejszy liczby bezrobotnych, ale to na pewno bolszewik; wiemy, że nie samym chlebem człowiek żyje.

– Racja. Fabryki i tak będą budować Żydzi, Niemcy i ten jakiś tam etatyzm. My, Polacy, musimy myśleć o wyższych sprawach. Trzeba budować kościoły i kaplice, jak najwięcej kościołów, to jedyna zapora przeciw bolszewizmowi i masonerii. Każda nowa kanonizacja to nowa twierdza przeciw bezbożnictwu.

– Przepraszam panie, lecę do cukierni, umówiłam się… na zakończenie powiem: każdy prawy Polak musi dołożyć cegiełkę do budowy świętej, kanonizowanej Polski!

a3ff7c870531a151168557409ac8cf6f

Rozmowy powyższe są niemal autentyczne. Połowa Polski rozprawia od miesięcy o tych wzniosłych sprawach. Ukryta reżyseria działa po mistrzowsku. Agencje międzynarodowego imperium watykańskiego sugestionują. Chwała Polski u dewotek światowych rośnie. Uciech sąsiadów z takiego stanu rzeczy w Polsce rośnie także. 200 tysięcy złotych na następne kanonizacje jest w toku zbiórki. W Rzymie panuje zadowolenie. Sprawa C.O.P.u może obchodzić min. Kwiatkowskiego i paru speców. Polacy mają ważniejsze i wyższe sprawy. Z nową setką świętych przybędzie 200 nowych Kościołów, a przy nich 2000 nowych dziadów lamentujących na swoją biedę. To samo jota w jotę działo się w epoce saskiej, w epoce pełnych wpływów katolicyzmu w Polsce: mnożyły się kościoły, a pod nimi żebractwo i żebractwo w całym kraju. Beatyfikowano, poświęcano korony na obrazach cudownych, budowano Polskę na cokole „odwiecznych prawd”. W końcu tak poświęconą ojczyznę wzięli sąsiedzi. Nieliczni którzy się buntowali i żyły w sobie targali, legli na polach bitew lub szli na wygnaniem, wymyślani od jakobinów i bezcześcicieli „narodowych świętości”, a tytułowani grabarze pozostali na swych stolcach, lojalni i poprawni wobec nowych władców, stosownie do „odwiecznych prawd”, a gdy wicher wojny światowej zmiótł tumany niewoli, wzięli się znowu do budowania… kapliczek.

Podsłuchał i skomentował:  L. Ziemicki (właściwie: Ludwik Gościński)

 

tekst zamieszczony dzięki Komentatorowi julius,

ilustracje redakcja: WPS

___________________________________________________

o-polski-charakter-narodowy-zadruga  *  Zadruga – Pismo Nacjonalistów Polskichpismo związane z nacjonalistyczną organizacją o tej samej nazwie, ukazujące się od listopada 1937 roku do lipca 1939. W tym okresie wydano dwadzieścia jeden numerów pisma. Pierwszy numer pisma ukazał się w listopadzie 1937 roku, redaktorem naczelnym periodyku został Jan Stachniuk, funkcję wydawcy i redaktora naczelnego objął Józef Grzanka. Oprócz tego z wydawnictwem współpracowali m.in. Ludwik Gościński, Antoni Wacyk, dr Sabina Różycka, Ewa Szajner, Stanisław Grzanka, Tadeusz Then, Ludwik Zasada.

Pismo zajmowało się tematyką typową dla nacjonalistów Polski międzywojennej: przyczynami „upadku” Polski, charakteru narodowego Polaków, oraz przyszłości narodu polskiego.

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

7 responses to “Polak ma stać pod krzyżem i nie myśleć

 1. Franz

  Pragnę przypomnieć że jutro przypada 72. Rocznica „Krwawej Niedzieli”, czyli apogeum ludobójczej działalności band UPA (Ukraińska Armia Powstańcza) na Wołyniu, na dolnym śląsku we Wrocławiu organizowana jest uroczystość: https://www.facebook.com/events/386009354929445/

  Polubienie

 2. nina

  –żydokatolicka STRAŻ zdjęła temat na neon24 . Czego przestraszyli się ??.Kościół to żydoska smycz dla Słowian .

  Polubienie

 3. Pingback: Zielone szaleństwo owładnęło Watykanem. Papież wzywa do utworzenia Nowego Porządku Świata | PrzemexBlog

 4. Fakty i Mity – Ile kosztuje nas Kościół

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s