Tysiące lat historii Polski – Temat Tabu

autor: Fatamorgan 

Historia naszej genezy i naszego „polskiego” pochodzenia

 W tej notce, chciałbym wstępnie poruszyć, bardzo trudny, niewygodny dla wielu temat. Jest to, skrzętnie „ukrywany” przed polskim społeczeństwem, temat liczonej w tysiącleciach historii Polski. Historii naszej genezy i naszego „polskiego” pochodzenia. Żyjemy bowiem, na „naszych ziemiach” nie od roku 966 jak to niestety , jest w celowym „uproszczeniu” kłamliwie przedstawiane. Niestety, żyjemy obecnie, na jedynie znikomym skrawku, z pradawna zamieszkałych przez Polaków/Polonów obszarów. Nie znaczy to jednak, że nasza długa historia, powinna również ulec, politycznie poprawnej redukcji. Jeśli, mówimy o kresie „naszego” zamieszkania, na „naszych ziemiach” to konieczne jest, przypomnienie niezaprzeczalnego faktu, że okres tego zamieszkania, nie jest jedynie „tysiącletni” tak bowiem, błędnie uczymy polskie dzieci w szkole. Uczone „takiej historii” są niestety nie tylko dzieci i nie tylko w szkole. Kwestia, znikomej świadomości polskiego społeczeństwa o naszej długiej i świetnej przeszłości, tej z przed roku 966 – jest wręcz zadziwiająca.

Polska „nauka” praktycznie milczy na ten temat !

Polscy „historycy” okazują w tym temacie zadziwiający brak wiedzy. Często również ci sami „historycy”, okazują jakieś arcy-dziwne zaniki pamięci w omawianym temacie !

Jakie podłoże, posiada ta celowa manipulacja historią, propagująca kłamliwą wersje, że nasz kraj Polska, zaistniał jako połączony wspólnym językiem i kulturą NARÓD jako „Organizm Państwowy” jedynie, po dacie Chrztu Polski w 966 roku?

Ta dziwna „socjotechniczna” praktyka, prowadzona jest w Polsce od wielu lat. Prowadzona z dużym skutkiem, co należy zaznaczyć. Smutnym faktem jest, że w wyniku tych działań, historia Polski, ta liczona w tysiącleciach jest tematem TABU. Istnieje zdecydowanie, wiele powodów czysto „politycznych” zaistniałej celowej ( zaznaczam celowej !) manipulacji naszą historią. Absurdem jest, bezmyślne, idiotyczne twierdzenie, że pustka i brak jakiejkolwiek organizacji państwowej cechował przed rokiem 966 naszej ery, obecnie zamieszkałe przez nas obszary.

Skoro na polskich ziemiach, jak opisują to pewne niemieckie dokumenty ( dokument sporządzony dla Króla Ludwika II Niemieckiego) na terenach polskich w roku 844 było łącznie około 1200 miast/grodów, to biorąc do analizy nawet skale „Biskupina” ( od 800 do 1000 mieszkańców) świadczy to, o minimum, ponad milionowej populacji, zamieszkałej w skupiskach miejskich, w bardzo zorganizowanej formie. Zadziwiająca jest, dziwna „bierność” w tym właśnie temacie „polskich archeologów” potrafiących tak skutecznie „szukać i badać” wszędzie, tylko nie „u siebie” !

Dla Niemców, szczególnie niewygodny jest temat wielowiekowej obecności Słowian ( badania genetyczne to potwierdzają i udowadniają) na ich dzisiejszych ziemiach, setki kilometrów na zachód od rzeki Odry.

Najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z „naszych ziem” szacowana jest na ponad 10 000 lat. Niezaprzeczalnym faktem jest, że Germanów tam wtedy „jeszcze” po prostu nie było ! Jeśli chcielibyśmy się opierać na dokumentach takich jak „Historia wojen” Prokopiusza z Cezarei ( około roku 512 naszej ery) to okazuje się że Rzymianie, doskonale wiedzieli o wielkim i silnym państwie Sklawinów . Tak nas, Polaków nie-znając innego dla nas określenia – określili. Warto tu dodać, że Rzymianie, większość ludów zamieszkujących tereny północno zachodniej i środkowej Europy określali jedynie jako germanowie ( nie znając nazwy dla poszczególnych nacji/krajów) Pisząc o Sklawinach, jednak wyraźnie pada określenie, o państwie/ludziach mieszkający na wschód od germanów, na obszarze wokół rzeki Vistula ( i nie tylko)

Jako że wspomniałem już o haplogrupach w kontekście najnowsze rezultaty- badania genetyczne, chciałbym skupić się nieco na pod-liniach genetycznych M412 oraz Z280. Dla osób będących „w temacie” oczywistym jest fakt, że będzie teraz mowa o tzw. „Slavic branch” Celowo pominę N1c1 lineages oraz kwestie R1a jej zauważalnego następstwa —-> N1c1 haplogrup jako że, dotyczą bardziej południowej Finlandii, Litwy, Łotwy plus wysuniętych na północny zachód, części graniczącej z nimi w tym obszarze Rosji. Skupmy się zatem na „slavs” jako że stanowimy tej haplogrupy trzpion w zakresie szczególnie jako M412 Z280

Z badan genetycznych, wynika wręcz niezaprzeczalnie, że „Proto-Slavic Culture” powstała na „Naszych” ziemiach.

Narody środkowo/wschodniej Europy wywodzą się z „NAS” —> POLAKÓW – nie zaś odwrotnie !

„Slavic branch” została „samo-wyselekcjonowana” w okresie kiedy „Corded Ware culture” niejako wchłonęła w siebie „Cucuteni-Tripolye culture” nastapilo to w okresie 5200-2600 lat przed narodzeniem Chrystusa. Wskazuje na to, szczególnie specyficzna „genetyka” mieszkańców dzisiejszej zachodniej Ukrainy jak również mieszkańców północno wschodniej Rumunii, ponieważ w ich genach złożonych w podstawie z I2a1b (M423) „lineages” wywodzą się w prostej lini od „Paleolithic Europeans” z małym dodatkiem wschodnich emigrantów – zauważamy tam E1b1b, G2a, J and T. Nie ulega dlatego wątpliwości że w tamtym okresie I2a2, E-V13 and T zostalo rozprowadzone (włącznie z R1a) z obszaru dzisiejszej Polski, To tłumaczy, dlaczego wschodni i północno wschodni „Slavs” (również Łotysze i Litwini) posiadają pomiędzy 10 and 20% of I2a1b „lineages” oraz około 10% środkowo-wschodnich „cech” genetycznych (18% wśród Ukraińców) ).

Następnie —>w okresie kilkunastu wieków, nastąpiły kolejne „zmiany”

Teraz kwestie „German”

Dzisiejsi Niemcy, mają zdecydowanie co „ukrywać” bowiem fakty historyczne, wskazują na wielowiekowe zamieszkiwanie w okresie przed IX i X wieku Słowian Zachodnich dla przykładu : Wkrzanie, Rzeczanie, Sprewianie, Ziemczycy, Koledzice, Warnowie, Zamczycy, Ploni, Milczanie itd. ( długa może być ta lista) na większości ich, ponoć historycznie „czysto niemieckich” terytoriach.

za: http://fatamorgan.neon24.pl/post/124113,temat-tabu-tysiace-lat-historii-polski

____________________________________________

Od redakcji WPS

W kontekście artykułu warto zwrócić uwagę na ustalenia traktatu poczdamskiego (lipiec/sierpień 1945r.) w kwestii zarówno zachodniej granicy Polski (projektowanej kolejno przez cara Mikołaja II przed I wojną światową oraz nieco później przez Obóz Wielkiej Polski) oraz w kwestii zachodniej granicy bloku państw socjalistycznych, czyli zachodniej granicy Niemieckiej Republiki Demokratycznej i do roku 1955 części wschodniej Austrii. Zachodnia granica bloku państw socjalistycznych obejmowała obszar zamieszkiwany pierwotnie przez Słowian.

366px-Okupacja_Austrii

 

Podział Austrii na 4 strefy okupacyjne w latach 1945 – 1955

 

 

Jako ciekawostkę można wymienić fakt, że jeszcze w latach 1920. i 1930. w górach Austrii mieszkała ludność posługująca się językiem polskim (starosłowiańskim).

Reklamy

10 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

10 responses to “Tysiące lat historii Polski – Temat Tabu

 1. Franz

  Podczas badań chromosomów dużej grupy mężczyzn z różnych populacji Eurazji wydzielono tzw słowiańską haplogrupę którą oznaczono R1a1a7 (M458). Obliczono też czas dzielący nosicieli tej haplogrupy R1a1a7 a dzielący współczesnych mężczyzn R1a1a7 według stawek mutacji Zhivotovskyego. Okazało się że wśród populacji europejskich najstarszych przodków posiada polska haplogrupa R1a1a7 której naliczono 10700 lat!!! Wniosek z tego jest taki że Polacy są od zawsze na swoich terenach między Wisłą i Wartą i są najstarsza grupą narodów na świecie, to my emigrowaliśmy na sąsiednie tereny, nie ma czegoś takiego jak języki indoeuropejskie tylko jest język polskoeuropejski- to My jesteśmy najstarszym narodem świata! My jesteśmy prekursorami greki i łaciny, Aleksander Macedoński mówił w języku słowiańskim. Istnieje mapa z XVII wieku znajdująca się w Watykanie która pokazuje jak wyglądała Europa w VIII wieku, dowiadujemy się z niej że Niemcy czyli Szwabia, Bawaria, Saksonia to Słowianie Zachodni- ich państwo wówczas należało do Serbów i rozpościerało się od Danii aż po Adriatyk, Niemcy i Szwedzi maja do dziś po 30% genów słowiańskich, Grecy 31% a Norwegowie 37%. To jest niesamowite. Waza znaleziona w Bronowicach jest podobno najstarszym malunkiem świata przedstawiającym pojazd kołowy, pseudohistorycy są w totalnej kropce. Jest taka książka Rafała Gawrońskiego pt „Adam i Ewa w raju mówili po polsku”, adam i ewa to słowiańskie imiona, a mowa o zerwanym jabłku zamiast o zerwanej mandarynce czy oliwce o czymś świadczy.
  Jest także książka napisana w 1631 roku przez księdza Wojciecha Dębołeckiego „Wywód Jedynowłasnego Państwa Świata” którą uznał sam król Władysław IV Waza, do dziś zachowały się bodajże cztery egzemplarze tej książki, jedna między innymi w muzeum rodziny Czartoryskich w Krakowie. To dlatego tak niszczy się nieustannie SŁOWIAN każdym dostępnym sposobem. Jest to temat TABU w państwie polskim jak i wszędzie zresztą, czytałem gdzieś że na Białorusi napisano HISTORIĘ SŁOWIAN, trzy egzemplarze tej książki zamówił sam prezydent Putin dla siebie i swoich córek.

  Polubienie

  • Krew tu nic nie pomoże… Albo ktoś jest durniem abo nie…
   Mieszko I .. był durniem…Jego ożenek z Dobrawą to szwindel papieski…
   Mieszko oddał Polskę w łapy papiestwa, a i tak niemcy uważali Polaków za barbażyńców i łupili kraj w imię ‚matki boskiej’…..

   Mieszko był durniem – sprzedał Polskę i oddał w łapy największego sk…syna – papierza…
   To prawda – Polska nie ma 1000 lat…wcześniej przyjęła chrzest bizantyjski-prawosławny… i nawet w tym artykule ‚poprawnie historycznym’ o tym się nie mówi… Nawet tu jest rusofobia….

   1000 lat wyznaczył ‚watykan’…. od momentu gdy dureń Mieszko się sprzedał i zaczął robić loda dla ‚białej kukły’ – papierza…

   Polubienie

  • rys

   „Waza znaleziona w Bronowicach>
   nie, ale w Bronocicach.

   Polubienie

 2. armin bell

  Germanie mówili więc po polsku…
  Nie znalazłem w toponomastyce nadreńskiej niemieckich nazw własnych. Jeśli w opisach etymologii miejscowości zachodnioniemieckich znajdują się pierwotnie zapisy odnajdujemy perełki. Dziś trafiłem na miejscowość Goplo (Gaupel) w Westfalii.

  Polubienie


 3. Grzegorz Braun mądrze w sprawie polskiej historii

  Polubienie

 4. Przyznam się szczerze, że informacje na temat genetycznych linii (oraz co one udowadniają) osłupiły mnie. Jest to czysta nauka, niezaprzeczalnie. We wpływ genetyki na rozwój społeczeństwa wierzę bezdyskusyjnie. Powoli przetrawię powyższe odkrycia (dziękuję za udostępnienie), tłumaczącące wiele aspektów słowiańskiego, a szczególniej polskiego, charakteru (po dzień dzisiejszy wysoce specyficznego).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s