Głos nawróconego na….polskość?

RyfińskiZ niemałym zdziwieniem znaleźliśmy w sieci tekst, jakby wyjęty z naszego programu, którego autorem jest były członek Ruchu Palikota, Armand Ryfiński. Dlatego przytaczamy wspomniany tekst w pełnym brzmieniu

PZ

Recepta na kryzys – Polskie banki, polski handel, polski przemysł, polskie media lub niewolnictwo i bankructwo

16 lipca 2015

Jeżeli Polska nie odzyska pełnej kontroli nad emisją i dystrybucją pieniądza, nie zbuduje rodzimego przemysłu i nie będzie posiadała własnych sieci handlowych to Polaków czeka powrót do niewolnictwa. Polska zmierza w stronę Grecji – dzisiaj nie podbija się już krajów i rynków przy pomocy wojska, a przy pomocy udzielenia kredytu i wpędzenia w spiralę niekończącego się zadłużenia. Jak to się kończy – tak jak w Grecji, która będzie musiała zastawić i oddać bankom cały swój majątek (grunty, przedsiębiorstwa, surowce itd.).

Kiedyś np. dolar musiał mieć pokrycie w złocie, a dzisiaj, kiedy dominuje pieniądz elektroniczny jego emisja jest banalnie prosta (jedno kliknięcie) podpisanie umowy kredytowej i pojawiają się nowe wytworzone pieniądze (Winien/Ma). Nie mając wpływu na emisję pieniądza w Polsce tę rolę odgrywają banki komercyjne, które najpierw wywołały ogromną akcję kredytową (emisję pieniądza) na zakup mieszkań, ale uwaga tylko na zakup nowych mieszkań – czy nikogo to nie zastanowiło? Otóż bank w razie niewypłacalności nie chce przecież przejmować starego zapuszczonego mieszkania, zdecydowanie woli nowo wybudowane i nowocześnie urządzone, dlatego niektóre banki dawały kredyty na ponad 110% wartości mieszkania. Tak duża emisja pieniądza skierowana na nowe mieszkania powoduje gwałtowny wzrost i rozwój tej branży, ale prowadzi także do szybkiego wzrostu cen mieszkań, materiałów, robocizny itd.

Po pewnym czasie banki zaprzestają kredytować deweloperów i przestają udzielać kredytów na nowe mieszkania i rynek ulega załamaniu – ceny mieszkań spadają, ale wartość nominalna kredytu nie maleje. Deweloperzy, którzy kalkulowali sprzedać mieszkania po np. 5000zł za metr i nie dokończyli budowy mają problem, żeby sprzedać mieszkania za 3000zł za metr itd., a ZUS i podatki trzeba płacić.

W taki oto sposób banki (ich właściciele) przejmują firmę po firmie, branżę po branży, kraj po kraju – a konsekwencją tego jest to, iż kilkudziesięciu ludzi posiada majątki o łącznej wartości większej niż posiada połowa ludzkości, a podbite kraje i narody stają się neo kolonią. Taką kolonią jest Grecja i taką kolonią jest Polska.

Rozmawiałem o tym dość długo z dziennikarzem z Rzeczypospolitej, ale z całej tej rozmowy, która jak twierdził bardzo go interesowała napisał jedynie parę słów – dziękuję, fajnie, że cokolwiek napisał.

Większość rządów po 89 roku to rządy nieudaczników i karierowiczów, którzy nie rozumieli praw rynku, nie byli nimi zainteresowani, gdyż interesował ich jedynie blichtr i własna kariera ewentualnie priorytetem było wygranie kolejnych wyborów. Rozmawiałem z jednym z ministrów, który powiedział, że nie ma z kim robić polityki z obecnych elit politycznych, gdyż oni myślą tylko o historii i własnym interesie, a nie o interesie kraju. Gdy z którymś z ministrów chce się spotkać się jakiś ambasador z Austrii, Niemiec, Francji, Włoch czy Finlandii, to wiadomo, że chodzi o jakiś deal, o jakiś biznes, o jakiś interes – albo chodzi o huty, albo o kopalnie, albo energetykę, albo o telekomunikację, ale zawsze o coś chodzi. Tymczasem polski rząd i ambasadorowie to tylko paprotki, gdy proszą o jakieś spotkanie z ministrem w kraju w którym „pracują” zazwyczaj proszą o spotkanie z Ministrem Kultury, gdyż chcą zorganizować jakiś odczyt, wystawę czy inne wydarzenie kulturalne – najczęściej dotyczące jakiejś rocznicy. Podobnie w polskim Sejmie. PiS w Sejmie i Senacie jest autorem tak wielu uchwał dotyczących rocznic i historii, że dzięki temu polski Sejm i Senat bardziej przypomina IPN.

Niestety nigdy w Polsce do tej pory nie zagościł egocentryzm gospodarczy, chociaż ja mam ciągle nadzieję, że w końcu zagości i Polska (rządzący) zaczną dbać o interes swoich obywateli, a nie jedynie o siebie i o wygranie kolejnych wyborów.

Jeżeli także chcesz żyć w normalnym i zamożnym kraju – dołącz do nas: 

Polska drugą Grecją Niemcy

 

za:  http://ryfinski.blog.pl/2015/07/16/recepta-na-kryzys-polskie-banki-polski-handel-polski-przemysl-polskie-media-lub-niewolnictwo-i-bankruc

Reklamy

6 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

6 responses to “Głos nawróconego na….polskość?

 1. Pingback: Głos nawróconego na….polskość? | ODRODZENIE RP

 2. Przyznam, iż jestem zaskoczony polityczną przemianą pana Ryfińskiego.
  Brak tylko wskazania kto jest kolonizatorem, jakie siły i jakiej narodowości rządzą Polską i Polakami.
  Ale zobaczymy co będzie dalej – wszak jedna jaskółka wiosny nie czyni.

  Polubienie

 3. Franz

  Wystarczy spojrzeć na gębe Ryfińskiego aby wiedzieć jakieś narodowości jest ta świnia. Typowe rysy semickie. Ryfiński z Palikotem juz nie chce uczyć masturbacji polskich dzieci w szkołach?

  Polubione przez 1 osoba

 4. Krzysztof

  Zgoda Panie Franz, widocznie Armandzik szybko doszedł do wniosku że gdy jeden żyd jest za, to drugi musi być koniecznie przeciw… I tak to już w Polsce trwa setki lat 😦

  Polubienie

 5. Dlaczego W. Deska występuje w normalnej pl skoro promował żydowski przewrót na Ukrainie?..

  Polubienie

 6. Czy mogę prosić o jakąkolwiek wypowiedź pani Wiśniewskiej (normalna pl Opary i Ryfińskiego) na temat potrzeby utworzenia waluty suwerennej i znacjonalizowania kluczowych gałęzi gospodarki w Polsce ? Gdyż ponieważ niczego takiego z jej ust nie słyszałem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s