Przejąć polską ziemię – Polska nie dla Polaków

 6cb58fe498ba93116ceedf71c38f8516_panJuż w 1988r w brytyjskich żydo-mediach pojawiła się radosna wzmianka, że polska ziemia będzie niebawem do kupienia. W tym samym roku w NY G.Soros założył żydowską Fundację S.Batorego, której program „reform” dla Polski przyjął ówczesny żydowski premier PRL, M.F.Rakowski. Traktat akcesyjny Polski do UE (2004r.) zawiera zapis o redukcji gospodarstw rolnych z 1,95 mln do 200 tys. W roku 2013 liczba gospodarstw rolnych wynosi już ok. 1,25 mln.

2086769-indeks-wartosci-cen-gruntow-rolnych

\

2126573-zmiany-cen-gruntow-rolnych-w-ciagu

\

\

p-15

„Ziemia nie jest produktem, nie jest dobrem, które można powielać. Ziemia jest największym dobrem materialnym, jakie istnieje. Jest dobrem tak wyjątkowym, że posiada nie tylko wymiar materialny, ale i duchowy. Dlatego nie można traktować jej wyłącznie jak towar lub przedmiot. Każdy człowiek – mówimy – szuka swego miejsca na ziemi, jest związany z jakimś kawałkiem ziemi, jakimś domem, jakimś dziedzictwem, jakąś historią. Jakże istotne jest dla nas to gdzie urodziliśmy się i gdzie mieszkamy. Oprócz czasu – miejsce jest najistotniejszym wyznacznikiem naszego istnienia, życia. „ – rozdz. 8. fragment,  Filip Adwent – (zamordowany 26 czerwca 2005r.)

\wyprzedaz-polskiej-ziemi_24514

Autorzy, P.Krzemień i W.Achamtowicz w swojej książce, wydanej w 1997r. twierdzili, że już wtedy sprzedano 30% polskiej ziemi.

\

Przygotowane są także ustawy do wprowadzenia podatku katastralnego (przewidziany traktatem akcesyjnym) – Międzynarodowy Żyd planuje wywłaszczyć Polaków z nieruchomości.

\

film: Andrzej Skorski

tekst: Dariusz Kosiur

________________________________________________

Polska ziemia bez ochrony

Według raportu Transnational Institute z Brukseli, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej z roku na rok narasta zjawisko wykupu ziemi rolnej przez cudzoziemców w celach spekulacyjnych. Wyniki badań zaprezentowano podczas obrad komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego. W naszym kraju, poprzez instytucję tzw. słupa, wyprzedano już ponad 200 tys. hektarów ziemi rolnej.

W raporcie przeanalizowano m.in. sytuację panującą w Rumunii, gdzie blisko 10 proc. użytków rolnych zostało sprzedanych cudzoziemcom, na Węgrzech, w których poprzez umowy objęte tajemnicą handlową zagraniczni inwestorzy nabyli około miliona hektarów, oraz w Polsce.

Jak informuje „Tygodnik Solidarność”, raport potwierdza również fakt, że, pomimo zakazu zakupu ziemi rolnej przez cudzoziemców na podstawie ustawy obowiązującej od momentu przystąpienia naszego kraju do UE do 1 maja 2016, nieustannie trwa wykup polskich gruntów przez podstawione osoby. Bezpośrednie kupno możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu aprobaty Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Koalicja PO-PSL twierdzi, że działania te mają zasięg marginalny, chociaż problem dostrzegła już Najwyższa Izba Kontroli.

Urzędnicy NIK skontrolowali zakup państwowej ziemi przez cudzoziemców w latach 2011-2013 w trzech oddziałach Agencji Nieruchomości Rolnych: dolnośląskim, mazowieckim i zachodniopomorskim. Z kontroli wynika, że sprzedaż gruntów przeprowadzana jest w sposób nienadzorowany, a głównymi nabywcami są kupcy dysponujący kapitałem holenderskim, duńskim i luksemburskim.

Najgorsza sytuacja panuje w województwie zachodniopomorskim, gdzie spółki z mniejszościowymi udziałami kapitału zagranicznego zakupiły w nieokreślonych przetargach około 3 tys. hektarów ziemi. Sytuacji nie zmienia fakt, że sami cudzoziemcy bezpośredni nabyli zaledwie 23 hektary. Ponadto oddział ANR nie skorzystał z prawa pierwokupu, czego pokłosiem stało się zdobycie przez kupców z krajów trzecich udziału w spółkach, które dysponowały aż 4,6 tys. hektarów ziemi.

Warto zaznaczyć, że raport NIK dotyczy jedynie zakupu ziemi przez spółki z mniejszościowymi udziałami kapitału zagranicznego, a pomija nabywanie gruntów przez inwestorów zagranicznych przez podstawione osoby fizyczne. Skala tego zjawiska w naszym kraju jest ogromna, zwłaszcza, że ANR ma narzucony przez ministra finansów pułap rocznych dochodów wynoszący 1,5-2 mld zł. Dlatego urzędnicy nie kontrolują nabywców ziemi, natomiast, chcąc wypracować narzucone limity, sprzedają grunty osobom, które zainteresowane są dużymi areałami i oferują najwyższe ceny.

Polscy rolnicy, którzy chcieliby powiększyć swoje gospodarstwa, nie są w stanie spełnić warunków narzuconych przez ANR. Mimo że w Sejmie zgłoszony został wniosek ustawy, zakazującej po 1 maja 2016 r. sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom oraz tzw. słupowych transakcji, obecna ekipa rządząca nie jest zainteresowana jej uchwaleniem.
Źródło: NowyObywatel.pl

za: http://wolnemedia.net/gospodarka/polska-ziemia-bez-ochrony/

_________________________________________________

Komentarz

Dla każdego myślącego Polaka wyprzedaż polskiej ziemi to przestępstwo, zbrodnia na narodzie i państwie. Ale na tej konstatacji poprzestają. Myślenie analityczne, syntetyczne jest obce większości z nas. Nie wielu potrafi analizować i łączyć fakty, które pośrednio i bezpośrednio wiążą się ze zbrodnią wyprzedaży ziemi Polaków, ot choćby takie fakty:

– Kościół wspierał żydowski KOR, z którym łączył go wspólny cel: demontaż PRL – dzisiaj zbieramy owoce tej działalności,

– JPII, dzisiaj święty Kościoła głosił:

Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogiioraz podsycania antyeuropejskich nastrojów.Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.” – 1997r.

Rozszerzenie Unii Europejskiejna Wschód,a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów(…)” – 1998r.

W 1999r. w sejmie IIIRP JPII pochwalał żydowskie zniewolenie Polski głosząc, że to wolność i suwerenność nastała dla Polaków.

– Abp H.Muszyński, późniejszy prymas Polski, wielokrotnie wyrażał obawy o brak podpisu rządzących Polską pod traktatem reformującym – lizbońskim.

 

Wielu nierozgarniętych rodaków zaraz zakrzyknie: zbrodnia – Kosiur atakuje Kościół!-, ale żadnemu nie przyjdzie do głowy, że może Kościół, jego hierarchia – polityczna hierarchia – stoi po stronie wrogów i niszczycieli Polski. To przecież hierarchowie tego Kościoła głoszą, że obowiązkiem chrześcijanina jest udział w wyborach, czyli poprzez frekwencję udzielanie poparcia zbrodniarzom wyprzedającym ziemię Polaków.

 

– L.Kaczyński – wielki mąż stanu, prezydent 1000-lecia, który podpisał traktat lizboński, a którego polityczną spuściznę chcą kontynuować nie tylko nowy prezydent A.Duda, ale całe towarzystwo z PiS i akolici.

 

To oczywiście tylko kilka wybranych przykładów antypolskich, antynarodowych działań wrogów narodu i polskiego państwa.

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Przejąć polską ziemię – Polska nie dla Polaków

 1. Dla każdego myślącego Polaka wyprzedaż polskiej ziemi to przestępstwo, zbrodnia na narodzie i państwie. Ale na tej konstatacji poprzestają. Myślenie analityczne, syntetyczne jest obce większości z nas. Nie wielu potrafi analizować i łączyć fakty, które pośrednio i bezpośrednio wiążą się ze zbrodnią wyprzedaży ziemi Polaków, ot choćby takie fakty:

  – Kościół wspierał żydowski KOR, z którym łączył go wspólny cel: demontaż PRL – dzisiaj zbieramy owoce tej działalności,

  – JPII, dzisiaj święty Kościoła głosił:

  „Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogiioraz podsycania antyeuropejskich nastrojów.Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.” – 1997r.

  „Rozszerzenie Unii Europejskiejna Wschód,a także dążenie do stabilizacji monetarnej powinny prowadzić do coraz ściślejszego wzajemnego powiązania narodów(…)” – 1998r.

  W 1999r. w sejmie IIIRP JPII pochwalał żydowskie zniewolenie Polski głosząc, że to wolność i suwerenność nastała dla Polaków.

  – Abp H.Muszyński, późniejszy prymas Polski, wielokrotnie wyrażał obawy o brak podpisu rządzących Polską pod traktatem reformującym – lizbońskim.

  Wielu nierozgarniętych rodaków zaraz zakrzyknie: zbrodnia – Kosiur atakuje Kościół!-, ale żadnemu nie przyjdzie do głowy, że może Kościół, jego hierarchia – polityczna hierarchia – stoi po stronie wrogów i niszczycieli Polski. To przecież hierarchowie tego Kościoła głoszą, że obowiązkiem chrześcijanina jest udział w wyborach, czyli poprzez frekwencję udzielenie poparcia zbrodniarzom wyprzedającym ziemię Polaków.

  – L.Kaczyński – wielki mąż stanu, prezydent 1000-lecia, który podpisał traktat lizboński, a którego polityczną spuściznę chcą kontynuować nie tylko nowy prezydent A.Duda, ale całe towarzystwo z PiS i akolici.

  To oczywiście tylko kilka wybranych przykładów antypolskich, antynarodowych działań wrogów narodu i polskiego państwa.

  Dariusz Kosiur

  Polubione przez 1 osoba

 2. Obowiązkiem młodych Polaków jest powrót na ziemię, powrót do tradycyjnego rzemiosła, do gospodarstwa. Należy użyć wszystkich dostępnych środków, aby skupić jak najwięcej ziemi w swoich rękach. I nie wystarczy tylko ją nabyć! Należy jeszcze ją wziąć we władanie i gospodarować na niej. Tworzyć siedliska rodowe. Nie uciekać do miast, nie tłoczyć się w tych współczesnych obozach pracy, nie trwonić pieniędzy na nowe auta produkowane przez żydowski przemysł. Musimy ciałem i duchem powrócić na ziemię, nikt za nas tego nie zrobi.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Pingback: Kontakty z Chinami? Daleko idąca ostrożność! | Wyszperane

 4. Romek

  Czy staniemy się drugą Palestyną???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s