Czy warto zaufać Turcji ?

Turcja_samolotPonad miesiąc temu na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zakończyła się wystawa pt. „Oni zaufali Turcji”. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu Ambasady Republiki Tureckiej w Polsce.

Ta  turecka ekspozycja miała według mnie charakter wybitnie propagandowy. Ukazywała bowiem Turcję w ujęciu historycznym, jako miejsce azylu dla wielu wybitnych postaci, które zapisały się na kartach historii wielu państw Europy. Wśród ukazanych Polaków znaleźli się między innymi Adam Mickiewicz i generał Józef Bem. To rzekome przyjazne nastawienie do narodu polskiego wpisuje się oczywiście w powtarzane bezmyślnie stwierdzenie o tym, że Turcja nigdy nie uznała rozbiorów Polski. Oczywiście jest to prawda, niemniej Turcja nie zrobiła tego z wyjątkowej sympatii do Polski czego dawała wyraz wcześniej w historii ale po prostu dlatego, że rozbiory Polski wzmocniły potęgę Rosji jej najgroźniejszej ówczesnej rywalki. Turcy przy okazji wystawy zapomnieli według mnie wspomnieć o tym jak przez wieki gnębili, ciemiężyli i regularnie najeżdżali takie narody jak Greków, Bułgarów, Serbów, Węgrów, Polaków czy wreszcie najtragiczniej doświadczonych Ormian, a dziś Kurdów.

Wspomniana wystawa była jedynie drobnym elementem propagandowej budowy pozytywnego wizerunku Turcji i Turków, nie tylko w Polsce ale również w całej Europie i świecie. Turcja do niedawna była jednym z najważniejszych sojuszników USA i wykonawców jej polityki. W zamian USA przymykało oko na brutalną politykę Turcji wobec narodu kurdyjskiego. Dziś sytuacja jest zdecydowanie gorsza bo Turcja zaczęła mieć aspiracje imperialne. Wyrwała się spod kurateli USA i na własną rękę zaczyna rozgrywać sytuację w regionie. W Europie z jednej strony przedstawia się jako kraj, który był od wieków otwarty na świat i przyjaźnie nastawiony a z drugiej strony Turcja nie dokonuje historycznego rozliczenia z rzezi dokonanej na Ormianach. W kwietniu tureckie władze między innymi okazały swoje niezadowolenie wobec Austrii, której parlamentarzyści uznali wymordowanie 100 lat temu 1, 5 miliona Ormian za ludobójstwo.

 .
Przy okazji kryzysu w Grecji padały głosy, iż na co takiej małej Grecji tak silna armia. No właśnie i tu dotykamy kolejnego paradoksu, ponieważ zarówno Grecja jak i Turcja należą do NATO a mimo to w obawie przed agresywną polityką Turcji, dysponująca znacznie mniejszym potencjałem obronnym Grecja zmuszona jest do posiadania silnej armii. Biedna Turcja posiada 8 armię na świecie, w tym 16 okrętów podwodnych, 3 tysiące czołgów, ponad 200 myśliwców F-16. Tu warto wspomnieć również o kuriozalnej sytuacji na terenie Cypru podzielonego na strefy turecką i grecką gdzie dochodzi do systematycznych napięć grożących konfliktem zbrojnym.
.
Turcy umiejętnie budują swoja pozycję wspierając się i posiłkując krajami w których mają swoje silne wpływy a więc Azerbejdżanem czy Turkmenistanem. Do grona sojuszników Turcji należy również od kilu lat Ukraina współpracującą zwłaszcza w obszarze wojskowym. Turcja nie ukrywa, że współpraca ta ma charakter antyrosyjski. Z drugiej strony Turcja prowadzi politykę osłabiania państw, które uważa za swoich wrogów a należą do nich Syria, Iran, Armenia, Rosja czy wspomniana Grecja. Żeby osłabić Syrię całymi miesiącami wspólnie z Izraelem i USA, Turcy wspierali bandytów i rzeźników z Państwa Islamskiego. Dzisiejsi emigranci z Syrii w tym tragicznie doświadczeni chrześcijanie zalewający Europę, to właśnie pokłosie tej polityki. Ale na tym Turcja nie poprzestała, dziś w perfidny sposób w imię walki z rzekomo z Państwem Islamskim, dokonuje w rzeczywistości eksterminacji na narodzie kurdyjskim. Sto lat temu, kiedy mordowali Ormian nie było jeszcze międzynarodowych struktur, ani okoliczności do przeciwstawienia się tureckim zbrodniom dziś istnieją struktury międzynarodowe i nic nie stoi na przeszkodzie żeby się przeciwstawić tej eksterminacji.
 .
Imperializm turecki ma się coraz lepiej, ponieważ Turcy dojrzeli już do roli jaką odgrywali przed wiekami. Są dumni ze swej przeszłości i nie zamierzają podobnie jak Ukraińcy rozliczyć się ze swoich zbrodni na innych narodach. Wykorzystują dziś doskonale swoje położenie na styku Europy i Azji, wykorzystują potencjał ludnościowy, surowcowy czy nawet rolniczy, dzięki emigracji wywierają coraz większy wpływ na sytuację i politykę w takich krajach jak Niemcy, Belgia, Holandia czy Austria. Turcy okazują się doskonałym i pojętnym uczniem swojego niedawnego „Pana”, podobnie jak USA w imię demokracji i walki ze złem w brutalny i bestialski sposób dokonują zbrodni przy biernej postawie ONZ czy UE, która wykazała nawet zrozumienie dla działań Turcji w Syrii i Iraku. Organizowane w bibliotekach uniwersyteckich wystawy mogą niestety wpłynąć negatywnie na umysły młodych ludzi bo być może dzięki nim oni faktycznie „zaufają” Turcji, ja natomiast nie ufałem i nie ufam.
 .
Arkadiusz Miksa
.
Reklamy

3 Komentarze

Filed under Bez kategorii

3 responses to “Czy warto zaufać Turcji ?

 1. Paweł

  Warto ufać Turcji ? Jeżeli ktoś chce ufać Erdoganowi . Moim zdaniem to jest zwykła amerykańska psinka jak Duda , Kalkstein czy myśliwy .
  Szanowni państwo dziś wydarzenie bardziej doniosłe:
  Szanowny pan Duda przepoczwarza się z elekta w już rzeczywistego prezia .U żydofila Dudy nie mogło zabraknąć tak znamienitych gości na zaprzysiężeniu :
  Oto oni te ważne wielkie persony :
  1. Bolek – Kapusta .- nie tzreba przedstawiać
  2. Buzek – wielki reformator . W podzięce za te cudne reformy , którymi uraczył gojów debili i dzięki , którym gojom żyje się cudnie w 2015 roku – dostał synekure w pejsatej UE .
  3. Kwach – filipińczyk . Dostaje ataków choroby alkoholowej głównie na cmentarzach i uniwersytetach ukraińskich .
  4 . Bielecki Krzysztof 0 Żydek biznesmen on to dopiero sprawił ,że dziś goje na terenie Polski mają raj na ziemi .
  Panie Duda . Przecież takich gości – patriotów to był mus zaprosić . Co by powiedział międzynarodowy Żyd gdyby ich nie było na zaprzysiężeniu?
  Oczywiście po uroczystości flaszka na łep , bo jakże by inaczej i żyć nie umierać , a goje niech na nas robią w biedronkach , lidlach carefoorach za 1500PLN miesięcznie . Żyjmy jak najdłużej .
  Widać już , że ten Duda to będzie prezydent jak z koziej dupy trąba . Pozbawiony jakiekolwiek charyzmy , samodzielności będzie nadrabiał czystym spotykaniem się z ludzmi , gdyż czymś musi się wyróżniać od lenia Bula. Duda to człowiek tak naprawdę nerwowy o podłym charakterze , coś w stylu jego pryncypała . Na razie na spotkaniach z ludzmi znakomicie to ukrywa , ale niedługo wyjdzie szydło z worka .
  Ze zwględu na stan zdrowia kończę moje zainteresowanie tym szambem i syfem politycznym , ale dobrze życzę WPS .
  Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

 2. nic dodac i ujac ja tez czkam na zerwanie maski i pokazanie czyich interesow bede gorliwie bronil i reprezentowal…..

  Polubienie

 3. Pawel

  W uzupełnieniu pytanie do pana Dariusza Kosiura :
  Proszę napisać jaki był koszt tej pożal się Boże całodniowej koronacji ? . Nowy spowiednik , bo to przecież najważniejsza sprawa będzie pracował za FREE czy jego pensję zasponsorują podatnicy goje?
  Prosze napisać ile rocznie kosztuje podatników ochrona Kalksteina ?
  Po co o to pytam ?
  Prezio Duda w swoim wystąpieniu wspominał o głodnych płaczących dzieciach a jednoczesnie jego pryncypał wydaje takie miliony na ochronę i tak cudna koronacja ( pewnie nic nie kosztowała ).
  Panie Duda jesteś pan długo w polityce . Zrobiłeś coś konkretnego dla biednych , dałeś im chociaż dziecku 2 PLN na pączka ? . Śmierdzi mi to obłudą niczym innym .
  Pora roku super : Póki co szczaw jest . Za chwilę zaczną się mirabelki i można iść za radą piepszonego Niesioła i dawać to żreć dzieciom co panie Duda ? . Ciebie tak panie Duda obchodzi biedne dziecko jak mnie obiad sprzed 10 lat .
  Pozdrawiam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s