Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – dzisiaj niszczy IIIRP

zadruga003_thumbCzytaj „ZADRUGĘ”
Numer 4 (luty 1938)

„Temu procesowi degradacji, który trwa nieprzerwanie od zarania naszej niepodległości, który wydaje się być dalszym ciągiem procesu przedrozbiorowego Epoki Saskiej, towarzyszy jakieś perfidne zakłamanie.”

„Twórczy” optymizm

W poprzednich numerach „Zadrugi” zestawiliśmy dane statystyczne dotyczące gospodarczego rozwoju Polski Odrodzonej. Cyframi udowodniliśmy niezbicie proces degradacji, któremu ulega nasze Gospodarstwo Narodowe.

Miarą szybkości tego procesu jest spadek procentowy udziału Polski w produkcji przemysłowej świata, wyrażający się cyframi:
W roku 1913 udział Polski w produkcji światowej wynosił około 1%, w roku 1928 około 0.7%, a w roku 1936 już tylko 0.425%.

1939 str. 146

W przeciągu ośmiu lat od roku 1928 do 1936 udział Polski w produkcji światowej spadł o 0.275, co stanowi 35% naszego udziału. Czy wymowa tego jest wyrazista? Nożyce potencjałów zewnętrznych rozwarły się w ciągu ośmiu lat o 35%. Jest to fatalny rekord rekordów na polu gospodarczym, wspólny dla nas i innych wysoce katolickich narodów jak Hiszpania, Portugalia i państwa Południowej Ameryki.

 

Tak się przedstawia obraz naszego gospodarstwa na tle gospodarstwa światowego. O rozwoju gospodarczym świata decyduje dziś tylko kilka wielkich narodów, a przede wszystkim Stany Zjednoczone A. P., Japonia, Anglia, Niemcy, Włochy i Rosja w mniejszym stopniu Francja. A więc w gronie przodujących narodów znajdują się nasi dwaj wielcy „sąsiedzi” Niemcy i Rosja, na ich tle nasze położenie musi wypaść jeszcze tragiczniej.

tabela-A

tabela-rolnictwo

Temu procesowi degradacji, który trwa nieprzerwanie od zarania naszej niepodległości, który wydaje się być dalszym ciągiem procesu przedrozbiorowego Epoki Saskiej, towarzyszy jakieś perfidne zakłamanie.

Nie ma miesiąca, nie ma nawet tygodnia, ażeby nasza prasa nie wypisywała hymnów radosnych, nad przejawami naszej „wytężonej twórczości”.

Dziś otwarcie „wspaniałej 4-kilometrowej autostrady”, wczoraj zachwyty nad nowym parowozem, który ponoć podziwiała zagranica, (czy warto się martwić, że cały tabor kolejowy jest mocno przestarzały), otwarcie mostu, który budowaliśmy tylko trzy lata, wspaniały postęp w budowie dworca centralnego, którego całkowita budowa potrwa tylko dziesięć lat, otwarcie nowej linii kolejowej, którą niestety wybudował obcy kapitał, za ciężkie koncesje.

Prawda są rezultaty większe: Gdynia, Chorzów, Mościce, Rożnów, Porąbka i one to prawdopodobnie sprawiły, że w ciągu ośmiu lat lat cofnęliśmy się tylko o 35%, możliwości mieliśmy przecież większe, mogliśmy np. zostać w tyle o całe 50%.
Hymny radosne i pochwalne były, obchody i uroczystości były, było tak wiele wycieczek dla podniesienia gasnącego ducha, a jakże i wiele rozpraw ekonomicznych też było o epokowym znaczeniu tych wyczynów dla Narodu i Państwa

Nie było tylko nikogo kto by poinformował myślącego obywatela, jednego z tych 10% ogółu ludności, który umie myśleć i który poczuwa się do odpowiedzialności za losy narodu i Państwa, o drobnym widocznie, mało znaczącym zjawisku degradacji gospodarczej i o jeszcze zapewne mniej znaczącym fakcie, mianowicie, że tempo tejże degradacji wcale nie słabnie.

Nasi panowie ekonomiści fakt ten na ogół przeoczyli i nie docenili. Zasugerowani kategoriami gospodarki kapitalistycznej nie dostrzegli procesów, które przebiegały w gospodarce Polskiej, w ogromniej swej większości tkwiącej w prymitywie średniowiecza.
Panowie statystycy, „uzdrawiacze polityczni”, elita i inni dali nam wprawdzie obraz rzeczywistości gospodarczej Polski , ale mocno niekompletny i zaciemniony, zaś ewolucje naszej gospodarki przedstawili wręcz w świetle fałszywym (patrz 3-ci Nr „Zadrugi”).

Fakt, że toczymy się po linii degradacji, że staczamy się coraz niżej w hierarchii narodów, a każdy następny krok rysuje się jako dalszy fatalny etap w dół ku zagładzie, został przez panów statystyków, ekonomistów, zgoła zlekceważony lub przeoczony. Zwyczajna „posadowa” robota, czy też celowe okłamywanie siebie i innych. Cyfry i zestawienia przytaczane przez nas powinny były zbudzić jeżeli nie poczucie upokorzenia i buntu, to przynajmniej odruch spłoszonej błogości wśród myślącej Polski. Ale widocznie błogostan jest tak głęboki, a wstręt do niepokoju tak powszechny, słowem bagno życia „polskiego” tak stężało, że poruszy je może dopiero jakiś wybuch czy katastrofa.

Za to jakże chętnie i z entuzjazmem przyjmuje się słodkie pigułki marazmu, spreparowane przez „Ojców Narodu” i Polityków, dawane do spożycia współwyznawcom gwoli uspokojenia umysłów i podniesienia serc.

Polska idzie w wzwyż. Polska staje się mocarstwem, dążymy do zdobycia kolonii. Wyścig pracy i wiele, wiele, wiele innych haseł, które niepoparte zbiorowym wysiłkiem woli, nie zrodzone w tęsknocie i umiłowaniu wielkości, ze spontanicznej woli tworzenia tej wielkości w heroicznym wysiłku, stały się pospolitymi frazesami – świecidełkami dla murzynów.

stal-13-38

stal-38-87 stal-87-12

Nasze zdanie o możliwości trwałej poprawy gospodarczej (a także kulturalnej) jest prawdopodobnie czytelnikom „Zadrugi” dobrze znane, na podstawie rozwijanej przez nas teorii rzeczywistości Polskiej, oraz przesłanek na których ona się opiera.
Pod wpływem sił zewnętrznych (np. pożyczka) lub przypadkowej sytuacji międzynarodowej (gdzieś np. wojną – wielkie strajki itp.) możliwe są wahnięcia, które jednak wygasną i kierunku ewolucji nie nie zmienią. Źródło zmian może tkwić w postawie przeciętnej społecznej, to zaś wywodzi się z ideologii grupy.

Można zbudować Gdynię kosztem wyniszczenia np. rolnictwa, dalej Mościce- Rożnów – Okręg Centralny, za pożyczki, koncesje (wyprzedanie majątku Narodowego), kosztem znów rolnictwa i innych gałęzi gospodarstwa narodowego, jak to miało miejsce u nas przed rokiem 1928 i dziś trwa.
Dokonamy jedynie przesunięcia w gospodarstwie narodowym, czy to na korzyść przemysłu – czy też komunikacji, czy innej gałęzi kosztem innych. Wtedy rozwijana gałąź musi być sztucznie podtrzymywana systemem ceł, karteli subsydiów itp., a całokształt gospodarstwa będzie ewoluował bez zmian po tej samej linii co przedtem.

Sztuczkami i magią nie da się naprawić gospodarstwa, którego stan jest zawsze wynikiem pracy pokoleń, mniej lub więcej wytężonej, zależnie od przeciętnej społecznej jednostki danego gospodarstwa.

stal-per-capita

stal-ile-my
inż. L. Z. (właściwie: inż. Ludwik Zasada)
1937 – 1939 © ZADRUGA Pismo Nacjonalistów Polskich

____________________________________

Redakcja WPS dziękuje Komentatorowi „julius” za udostępnienie tekstu.

ilustracje zamieściła redakcja WPS

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – dzisiaj niszczy IIIRP

 1. julius

  Każdą cywilazcje buduje siła narodu poprzez swoich przewodników duchowyc i bzdurą jest, że musi istnieć coś w oparciu o reguły stworzone przez judejskich szamanów ileś lat temu. My Słowianie musimy odbudować naszą wielkość o reguły które przystosowane są do czasów teraźniejszsych i będą funkcjonowały w najbliższej przyszłości i może wiele lat później, ale warunkiem tego jest pozbycie się duchowej niewoli katolicyzmu.

  Polubienie

 2. julius

  II. Bądź owocny i mnóż się. Przyczyniaj się do zaludnienia świata swoim własnym gatunkiem. Naszym świętym obowiązkiem jest zapełnienie Ziemi przedstawicielami białej rasy.

  Zaludnić Świat.

  Schemat natury dla żywych organizmów można w skrócie podsumować w ten sposób: narodziny, rozwój, reprodukcja, śmierć. Jest to plan, który przyroda wyznaczyła wszystkim żywym stworzeniom, obojętne czy jest to owad żyjący przez jeden dzień, czy też człowiek, którego żywot trwa na ogół nie więcej niż sto lat. Natura nie przeznaczyła żadnemu przedstawicielowi danego gatunku zbyt długiego życia. Każdy osobnik pełni jedynie rolę ogniwa w długim złotym łańcuchu swego gatunku. Zamysłem natury jest, by gatunki mogły żyć wiecznie, jeśli jednak one same nie są dostatecznie zaangażowane w walkę o własne przetrwanie, to ostatecznie wyginą. Pewne gatunki, które dobrze przystosowały się do środowiska i zaangażowały w walkę o egzystencję, trwają od milionów lat. Rodzina rekinów na przykład egzystuje od ponad dwustu milionów lat, w czasie których nie przeszła żadnych wielkich zmian. Szacunek dla tej wspaniałej zdolności do przetrwania. Porównajcie dwieście milionów lat do krótkiego okresu czasu, jaki poszczególne osobniki egzystują na tej planecie.

  Tyczy się to również ludzkości, a w szczególności białej populacji, na której wyłącznie się koncentrujemy. Powinniśmy sobie przypomnieć, że taki jest schemat natury, a także powinniśmy sobie przypomnieć o celu, w jakim przyroda stworzyła nas na tej planecie. Natura głośno i wyraźnie mówi nam, że naszym celem jest poszerzanie naszego własnego rodzaju i, tym samym, uwiecznienie naszego gatunku. W procesie selekcji naturalnej i przetrwania najlepiej przystosowanych, natura mówi nam, byśmy kontynuowali polepszanie naszego gatunku w tej odwiecznej wspinaczce. Natura nigdy nie obdarzyła życiem wiecznym żadnego osobnika, ani też żadnego pokolenia.

  Przeciwnie, śmierć jest pewna, lecz uwiecznisz się w swoich dzieciach i w pokoleniach, które przyjdą po nich. To jest prawdziwa nieśmiertelność, którą natura Ci oferuje.

  Uwiecznicie się we wspaniałej krwi swojej rasy, jako patriarchowie i matrony swoich rodów, tworząc niekończący się łańcuch potomstwa, który będzie trwał nie tylko przez stulecia, lecz przez tysiące i miliony lat. Oto możliwość życia wiecznego, którą obdarzyła nas natura, lecz jedynie wtedy, gdy będziemy owocni i będziemy się mnożyć. Innymi słowy wtedy, gdy będziemy mieli potomstwo.

  Obojętnie czy jesteś kobietą czy mężczyzną, najważniejszym zadaniem, jakiego kiedykolwiek się podejmiesz, będzie wzięcie ślubu i założenie rodziny. Posiadanie własnych dzieci jest najbardziej znaczącym i najbardziej satysfakcjonującym osiągnięciem w życiu. Jest to jedyna naprawdę trwała rzecz, jakiej kiedykolwiek dokonasz. Nie ważne ile pieniędzy zarabiasz, nie ważne czy pragniesz sławy, wszystko to przeminie i zostanie zamazane wraz z upływem czasu. Jednakże konsekwencje z ożenku i posiadania potomstwa będą trwały z pokolenia na pokolenie. Będzie to pobrzmiewać nie tylko przez wieki, lecz przez milenia i miliony lat.

  Na długo po tym, jak ślady któregokolwiek z działań, których podejmiesz się w życiu zostaną całkowicie wymazane z powierzchni Ziemi, Twoi potomkowie będą maszerować naprzód przez historię. Oczywiście stanie się tak jedynie wtedy, gdy biała rasa przetrwa. Jeżeli nie przetrwa, wymazani zostaną nie tylko Twoi potomkowie, lecz także cały trud tych, którzy odeszli przed Tobą.

  Jedynie obecne pokolenie może ulepszyć przyszłe pokolenia i sprawić, by te pokolenia nadeszły. Jesteś łącznikiem pomiędzy białymi, którzy byli przed Tobą, a białymi, którzy nadejdą po Tobie. Jeżeli obecnemu pokoleniu nie uda się wypełnić swych obowiązków, to ciężka praca tysięcy przeszłych pokoleń, które przyczyniły się do osiągnięcia tak wysokiego poziomu na jakim się obecnie znajdujemy pójdzie na marne. Uniemożliwi to również ewoluowanie przyszłym pokoleniom na wyższe i wspanialsze poziomy.

  Każda walka o przetrwanie, a w tym wypadku mowa o walce białych ludzi, zależy od tego, jak płodni i owocni będziemy w poczynaniu kolejnego pokolenia. Pełnię życia i satysfakcję osiągniemy jedynie wypełniając nasze świetliste przeznaczenie.

  Posiadając tak wiele dzieci jak to możliwe, będziesz wiódł dobre życie, wypełniał swoje obowiązki wobec poprzednich pokoleń, dzięki którym istniejesz i wobec wspaniałych pokoleń, które nadejdą po Tobie. Pamiętaj, że świetliste przeznaczenie białej rasy to zaludnienie świata lub wyginięcie.

  Jest to nie tylko walka z czasem, ale i z liczbami – jeżeli kierunek, w którym obecnie postępuje trend światowej populacji nie zostanie odwrócony, zostaniemy przyciśnięci i zmiażdżeni przez nie-białe rasy.

  Naszym obowiązkiem jest podjąć to wyzwanie i wzbić ludzkość na najwyższy poziom ewolucji. Jedynie biała ludność może tego dokonać.

  Co więcej, moralnym obowiązkiem tych członków naszej rasy, którzy posiadają ponadprzeciętną inteligencję, sprawność i urodę jest dołożyć wszelkich starań, by posiadać rodziny większe od przeciętnych. Gdy biała rasa odzyska kontrolę nad swoim przeznaczeniem, konieczne będzie wdrożenie programów motywujących, aby zwłaszcza najlepsi członkowie naszej rasy byli zachęcani do rozmnażania się i genetycznego zabezpieczania naszej populacji.

  Polubienie

 3. Pingback: Żydowski kapitalizm niszczył IIRP – i niszczy IIIRP | Pekok Antylichwiarz

 4. Zobaczcie jak mozna niszczyc czlowieka

  Polubienie

 5. paziem

  > https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne/videos/vb.1762814377278569/1800635433496463/?type=2&theater

  JT

  Panie Jurku !

  Osobiście mnie nie hipotyzuje Stonoga ani jego ochroniarz. Według mnie
  Stonoga jest kreowany przez służby specjalne na „polskiego Janosika” , by
  przed wyborami zagospodarowac dużą częśc , zwłaszcza młodego radykalnego
  elektoratu po to , ażeby na ich plecach ze „swoimi ” ludźmi wjechac do
  parlamentu i tam trochę porozrabiac , ku uciesze gminu, coś w rodzaju
  Palikota . Nie sądzę by kiedykolwiek w przyszłości Stonoga odegrał w
  polskim życiu politycznym pozytywną rolę dla Polski i Polaków, a wręcz
  przeciwnie ten człowiek może doprowadzic Polskę do tragedii. Jego knajackie
  , bandyckie słownictwo pod adresem naszych wrogów nie przekonuje mnie do
  niego . Nie dziwi Was fakt, iż nasz „bohater” lży wszystkich po kolei ,
  którzy są na świeczniku, a mimo to nikt mu w tym nie przeszkadza , nie
  podaje go do sądu o znieważanie. Na dodatek dysponuje
  informacjami-rewelacjami , których źródłem pochodzenia mogą byc tylko i
  wyłącznie służby specjalne.

  pozdrawiam Michał Jarzyński

  Polubienie

 6. Panie Paziem, opierajmy sie na dowodach, tak to kazdego mozna obsmarowac. Skoro pan Stonoga jest czlowiekiem kreowanym przez sluzby to powinny byc jakies dowody. Nie mozna tak mowic i pisac nie podajac jakichkolwiek dowodow. Jezyk jaki uzywa czasami? kazdy by tak zaczal mowic gdyby dostal taka dawke sprawiedliwosci. Informacje otrzymuje od ludzi, ktorzy widza co jest grane i maja dosc tej obludy i bandy a nie zadne sluzby.

  Dopuki nie zobacze dowodow ze Stonoga to podstawiony agent, bedzie dla mnie i innych wiarygodny. Jeszcze raz mowie, nie mozna kogos oskarzac i skazywac nie majac mocnych i wiarygodnych dowodow.

  Polubienie

 7. „Znamienne byly zmiany jakie musialy byc na zadanie amerykanskich kol
  finansowych wprowadzone do statu Banku Polskiego.
  Do rozporzadzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 pazdziernika 1927r.
  ,, o planie stabilizacyjnym i zaciagnieciu pozyczki zagranicznej” dolaczona zostala nastepujaca deklaracja rzadu:”Rzad oswiadcza , ze zgodnie z rozporzadzeniem z dnia 26 pazdziernika 1926 r. zrzekl sie prawa emisji biletow bankowych i ze nie bedzie ich wiecej emitowal.Bank Polski bedzie jedyna instytucja emisyjna.
  Na mocy obecnego statusu Bank Polski jakospolka akcyjna jest calkowicie niezalezny od rzadu. Rzad nie jest upowazniony do uzyskiwania zaliczek od banku, do emisjibiletow na pozyczki dla rzadu z wyjatkiem tych, ktore sie mieszcza wyraznie w granicach obecnie dozwolonych przez Status Banku” str.26
  Jerzy Zdziechowski – Skarb i pieniadz 1918- 1939 ”

  Ten kto kontroluje bank centralny, faktycznie kontroluje rząd.

  I tak to, po przegranej wojnie domowej 1926 dostaliśmy do pilnowania Banku Polskiego.
  na stanowisko członka rady nadzorczej, byłego wiceministra Skarbu USA Charles Dewey.
  Wiceminister skarbu USA – mianowany został też doradca rządu polskiego i jednocześnie pełnił rolę członeka Rady Banku Polskiego

  „Dewey resigned from the Treasury on November 16, 1927 to accept an appointment as financial adviser to the Polish Government and director of the Bank of Poland, a position he held for three years. The position was part of the Dawes Plan and created to stabilize the country following Józef Piłsudski’s May Coup.[1] ”

  https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_S._Dewey

  Polubienie

 8. Co do bankow to ciekawe wyklady prowadzi Pani Litwin, dobrze rozpowszechniac je aby ludzie wiedzieli co tak na prawde sie dzieje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s