Jakie cnoty papież Franciszek zauważył w Szeptyckim ?

7008c07fa2b387c4c8d6a28b9c4fba7d,20,0Czytam że na liście kandydatów do beatyfikacji jest Andrzej Szeptycki metropolita lwowski…

 

 

Czytam że na liście kandydatów do beatyfikacji jest Andrzej Szeptycki metropolita lwowski…czyżby banderowska politpoprawność dotarła także do Watykanu ?

Kim jest ten, którego beatyfikacje dwa razy zablokował Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński ?

Wiele tekstów napisano na temat abp Szeptyckiego, niemniej jego dwa listy, które napisał raczej do “heroicznych cnót” nie należą chodzi o listy, a raczej adresatów…gratulacyjny list do Hitlera z powodu wejścia do Ukrainy i zajęcia Kijowa, oraz list do Stalina z pewnie tego samego powodu…

(…)

List metropolity Andrzeja Szeptyckiego do Adolfa Hitlera – 23.09.1941:

 

Jego Wysokość Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej – Adolf Hitler

Wasza Ekscelencjo!

Jako zwierzchnik katolickiej Cerkwi, przekazuję Waszej Ekscelencji serdeczne poważania z okazji zajęcia stolicy Ukrainy, zlotowierzchniego miasta nad Dnieprem – Kijowa….

Widzimy w Panu, niezwyciężonego wodza niezrównanej i sławnej Armii Niemieckiej. Sprawa zniszczenia i wykorzenienia bolszewizmu, jaką Pan, jako Fuhrer Wielkiej Rzeszy Niemieckiej przyjął za cel w tym pochodzie, zaskarbia Waszej Ekscelencji wdzięczność całego chrześcijańskiego świata. Ukraińska Cerkiew grekokatolicka wie o historycznym znaczeniu potężnego ruchu Narodu Niemieckiego pod Pańskim kierownictwem. Będę się modlił do Boga o błogosławieństwo zwycięstwa które się stanie rękojmią trwałego pokoju dla Waszej Ekscelencji, Armii Niemieckiej i Niemieckiego narodu.

Z osobistym szacunkiem. Andrzej hrabia Szeptycki – metropolita.

(…)

List metropolity Andrzeja Szeptyckiego do Józefa Stalina – październik 1944


„Po zwycięskim pochodzie od Wołgi do Sanu, przyłączyliście na nowo* zachodnie ukraińskie ziemie do Wielkiej Ukrainy (USRR). Za spełnienie tych testamentalnych pragnień i zmagań „Cały świat chyli czoło przed Wami (…)

Ukraińców, którzy od wieków uważali się za jeden naród i chcieli być zjednoczeni w jednym państwie, składa Wam naród ukraiński serdeczne dzięki. Te światłe pociągnięcia wywołały i w naszej Cerkwi nadzieję, że Cerkiew jak i cały naród znajdzie w ZSRR pod Waszym przewodem pełna swobodę pracy i rozwoju w dobroci i szczęściu (…)”

 

 • – chodzi o polskie terytoria siłą przyłączone do USRR i wcielone do ZSRR na mocy paktu Ribbentrop-Mołotow.

Więcej na temat “heroiczności cnót” można poczytać pod linkami…

http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=szeptycki

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/chrzescijanstwo-i-radykalny-nacjonalizm-metropolita-szeptycki-i-ruch-bandery#

(…)

Andrzej Szeptycki był Polakiem, ale przeszedł na stronę Ukraińską i tylko Ukraina leżała mu na sercu, walczył o Samostijną Ukrainę…więc nie był mu bliski rodak zabijany bestialsko przez banderowców.

Choć mówi się, czy pisze, (raczej probanderowska jaczejka), że list pasterski Szeptyckiego “Nie zabijaj” był skierowany do banderowców formacji OUN-UPA, to jednak chyba nie… jak pisze dr Wiktor Poliszczuk cytuję :

“Wobec tego, że szereg publikacji wskazuje na rolę „Listów Pasterskich” arcybiskupa A. Szeptyckiego, sprzeciwiającego się mordom masowym, wskażę, że pierwszy taki „List” Ne ubyj! pochodzi z 21 listopada 1942 r. i dotyczy udziału ukraińskiej policji w mordowaniu ludności żydowskiej. Drugi „List Pasterski” metropolity A. Szeptyckiego pochodzi z dnia 10 sierpnia 1943 r. W nim metropolita prosi starszych o powstrzymywanie młodzieży od zabójstw i rabunków, apeluje też do młodzieży ukraińskiej, aby przestrzegała przykazań Bożych.

W liście nie ma jednak ani słowa o OUN jako organizatorce mordów masowych, nie ma ani słowa o działającej na Wołyniu UPA, nie ma ani słowa o mordowanej ludności polskiej. Nawet pobieżna analiza tego „Listu” pozwala na wniosek, że metropolita A. Szeptycki nie ustosunkowywał się do planowych, doktrynalnych mordów masowych, które były dziełem OUN-UPA na Wołyniu w czasie pisania listu; metropolita nie potępił tych mordów ani ich sprawców.”

http://w.kki.com.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/szeptycki.html

 

Być może kluczem do decyzji Watykanu o beatyfikacji Szeptyckiego jest wątek żydowski cytuję :

Mimo wielu poważnych zarzutów co do osoby tego ukraińskiego duchownego, w kręgach watykańskich dominuje przekonanie o prożydowskiej postawie Szeptyckiego oraz jego rzekomym sprzeciwie wobec mordów dokonywanych przez nacjonalistycznych rezunów, co zresztą znajduje potwierdzenie w wypuszczanych komunikatach prasowych. Dzieje się tak m.in. za sprawą wpływowych ukraińskich duchownych i przy zupełnym braku zainteresowania polskiego Episkopatu.

http://narodowcy.net/religia/11300-andrzej-szeptycki-zostanie-beatyfikowany

Do beatyfikacji potrzebne jest jeszcze uznanie cudu, przypisywanego wstawiennictwu u Boga. (sic !!!)

To chyba jakieś jaja z pogrzebu są…

autor: trybeus

za: http://trybeus.neon24.pl/post/125104,jakie-cnoty-papiez-franciszek-zauwazyl-w-szeptyckim

 

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Jakie cnoty papież Franciszek zauważył w Szeptyckim ?

 1. Tak sobie mysle ze taki czlowiek jak Jaroslaw K powinien odpowiadac przed trybunalem ze nawolywal do wojny, to wlasnie miedzy innymi dzieki takim ludziom zginelo kilkanascie a moze kilkadziesiat tysiecy niewinnych ludzi, kobiet, dzieci. Dlaczego nie siedzi on i inni w wiezieniu? Tam jego miejsce. Dziwie sie ludziom z pis ze jeszcze tego nie widza, dziwie sie Radiu Maryja ze zaprasza do studia przestepcow i kryminalistow z pis. Co to za kosciul i wiara? To jakas sekta. Czy ludzie nie widza jak pis i po wprowadzili Polske do tej uni? Powinno sie uznac te pookraglostolowe partie polityczne za organizacje przestepcze dzialajace na szkode panstwa Polskiego i zdelegalizowac.
  Widze ze Polacy sami nie dadza rady aby sie wyzwolic, czy nie trzeba byloby zwrocic sie o pomoc do naszych sasiadow Rosjan?
  Tyle krzycza na prezydenta Putina, na Rosjan ale Putin stanal po stronie swojego narodu a nie zagranicznych cwaniakow i nie pozwolil grabic Rosji. Czyli KGB gdy kraj stanal nad przepascia zdala egzamin, organizacja ta uchronila swoj narod. A co zrobily nasze Polskie sluzby? Poszly na swpolprace z obcym wywiadem i doprowadzily do katastrofy panstwa. Polskie sluzby zdradzily Polski Narod. Dlatego nalezaloby sie zastanowic jak i kiedy zwrocic sie o pomoc do tych ktorzy na prawde bronia swojej ojczyzny.

  Jackowski mowi duzo prawdy i moze tak byc ze Polske juz dawno przeznaczono na zaglade a obecne rzady sa po to aby przygotowac przedpole do bitwy.

  Polubienie

 2. Pingback: Jakie cnoty „papież” Franciszek zauważył w Szeptyckim ? | forumdlazycia Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s