NEon24.pl – Forum Polaków, czy wieża Babel ?

358dde7031860800bdd840b09ddc7024,20,0Tekst co prawda nie dotyczy portalu WPS, ale z pewnością wielu Czytelnikom portal NEon24.pl jest znany.  Obserwując działania Administratorów nie potrafię jednoznacznie określić, jakim posługują się kluczem w preferowaniu publikacji i prezentowanych przez ich autorów poglądów.

Nazwa portalu sugeruje, że miał on ambicje pełnienia medialnej funkcji hydeparku, gdzie prezentujący swoje, głównie polityczne, poglądy oceniani są jedynie przez odbiorców. Jednak praktyka i działania Administratorów portalu odbiegają co nieco od tych założeń. Oni to bowiem wskazują, które publikacje są istotne bardziej, a które mniej. A więc Administratorzy pełnią funkcję mentorów, którzy sugerują Czytelnikowi, jakie i czyje poglądy są bardziej wartościowe.
Nie byłoby w tym nic złego, gdyby Administratorzy pełniąc swą mentorską funkcję stosowali zasadę, że w politycznej dyskusji o Narodzie i Państwie te dwa podmioty są nadrzędne względem wszystkich pozostałych podmiotów i elementów politycznych składających się na relacje Państwo – Naród i wszystkie podlegają krytycznej ocenie z punktu widzenia narodowego i państwowego interesu.

Obserwując działania Administratorów nie potrafię jednoznacznie określić, jakim posługują się kluczem w preferowaniu publikacji i prezentowanych przez ich autorów poglądów.
Żeby przybliżyć PT Czytelnikom rzecz całą posłużę się przykładem.

Sądząc po tym, jak często bigoteryjne w wymowie teksty publicysty Nathanela umieszczane są na czołówce portalu można by wnioskować o religijnej kołtunerii Administratorów. Ale czy byłby to trafny wniosek?

Wątpliwości nasuwa estyma jaką Administratorzy, zdradzający swoje przywiązanie do Kościoła, obdarzają publicystę K.J.Wojtasa i jego poglądy. A poglądy imć publicysty to swoista rabiniczna dialektyka, którą pojąć nie każdemu jest dane.

aK.J.Wojtas negatywnie ocenia rolę Kościoła i odrzuca katolicyzm, ale jednocześnie postuluje intronizację Jezusa na króla Polski – szokujący dualizm? (tylko pozornie).
Lansowana przez niego jego własna idea tzw. Cywilizacja Polska, jako główny cel i wartość samą w sobie zakłada budowę wspólnego państwa i wspólnego „narodu” przez Polaków i Żydów i według imć publicysty także tylko w taki sposób należy rozumieć polityczny porządek określany terminem „Rzeczpospolita Polska”.

K.J.Wojtas, podobnie jak wielu syjonistów żydowskich stanowiących mniejszość narodową, jest przeciwnikiem państwa narodowego, co nie powinno zaskakiwać, jeśli uwzględnić jego autorską ideę CP. Stąd też zapewne uwielbienie dla postaci J.Piłsudskiego, antypolskiego i antynarodowego dyktatora żydo-sanacji, której rządy doprowadziły do likwidacji państwa.
Polityczna postawa K.J.Wojtasa jest pełna i skrystalizowana, czemu dał dobitny wyraz odczytując skrót ND (Narodowa Demokracja) jako „Narodowi Debile”.

Zatem pozycja polityczna Administratorów znajduje się między dwoma biegunami, między bigotem Nathanelem i wrogiem Kościoła, ale apologetą Judeopolonii (choć on sam takiego terminu nie używa), K.J.Wojtasem. Czy jest to pozycja narodowa polska – ? I czy przy takich praktykach Administratorów istnieją szanse na wykrystalizowanie się narodowego kierunku politycznego w publicystyce Neon24.pl?

Dariusz Kosiur

adres tekstu na NEon24.pl: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/126131,neon24-pl-forum-polakow-czy-wieza-babel

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “NEon24.pl – Forum Polaków, czy wieża Babel ?

 1. Edward

  Tak,to prawda,portale Neon24,Niezalezna,Wirtualna Polonia,wszystko
  co zwiazane z Gazeta polska I Sakiwiczem,oraz wiele innych portal
  mieniacych sie „patriotyzmem i katolicyzmem” sa CHAZARSKIMI
  portalami oglupiajacymi smiertelnie Polakow!!! Ich perfidia,beszczelnosc
  i zbrodniczosc w dzialaniu jest zatrwazajaca!!! Malo wyrobionego Polaka
  bardzo trudno odwiezc od czytania tej trucizny-uwazaja ze kazdy ma prawo
  do opinii!!! Czas jednak robi swoje i ci malo wyrobieni lub malo inteligentni
  wpadaja w ich smiertelne sieci.Jestem zdania ze to glownie dzieki dzialalnosci tego typu zbrodniarzy my Polacy ciagle przegrywamy sprawy
  narodowe.A tych zbrodniarzy jest doprawdy mnostwo!!! I sa bezwzgledni
  i pozbawieni wszelkich skrupulow wobec Polakow (i nie tylko)!!!
  Tegie glowy Polakow dla ktorych Polska jest swieta (tak jak dla mnie)
  powinni myslec-jak przeciwstawic sie tej zbrodniczej dzialalnosci przeciwko
  Polakom i Polsce.

  Polubienie

 2. tyle w temacie

  Co to za roznica, czy Wojtas taki, czy siaki? Jego sila oddzialywania na myslenie ludzi jest znikoma. Kastyjny system feudalny to przeciez rzeczywistosc znacznie glebsza, anizeli rozne „szlachetne patrioty” (szlachetne do czasu, gdy sami zaczynaja czerpac zyski ze sluzba u zyda) to przedstawiaja. Zwierze ma dobrze, jak sie do syta nazre, czlowiek widzi droge do szczescia w posiadaniu wiecej, anizeli sasiad.
  Czy Polska moze byc jeszcze po polsku suwerenna?
  Masle, ze tak, po wtornej nacjonalizacji dobr wytworzczych i odbudowie zydowskich zniszczen, w socjalistycznym systemie zarzadzania.

  Polubienie

 3. Chum

  Edwardzie pełna zgoda . To są cwaniaczki naprawdę wysokiej klasy dymający ten ciemny ludek tyle lat i to bez żadnych konsekwencji niezaleznie czy to dziennikarze tacy czy owacy PIS – da lub PO lub SLD . w Niemczech dymanie tak potężne nie byłoby mozliwe w żaden sposób chyba ,że na krótko po wojnie . Takich cwaniaczków jak Balcerowicz , Bolek , Bielecki – tam od razu na drzewo za kuta…. bez dwóch zdań . Tutaj niech sobie żyją i maja nadzieję ,że Boga nie ma , bo jeżeli jakaś ciła faktycznie jest w innym wymiarze to ja tym cwaniaczkom nie zazdroszczę wszak swoje lata juz mają i od tej siły czekac ich może potężna kara . Pisałem juz ilczę na mądrość naszych wnuków i mam nadzieję ,że oni zrobią porządek i Polska będzie Polską . Alternatywa dzieciak Bosak , Bunel nie dziekuje .

  Polubienie

  • „W Niemczech dymanie tak potężne nie byłoby możliwe w żaden sposób chyba ,że na krótko po wojnie . Takich cwaniaczków jak Balcerowicz , Bolek , Bielecki – tam od razu na drzewo za kuta…. bez dwóch zdań” – chyba w snach, Niemcy powojenne są zarządzane i okupowane przez USA, wszystkie najważniejsze decyzje są podejmowane w Waszyngtonie, Wall Street, Pentagonie, Londynie albo na spotkaniach Grupy Bilderberga lub podobnych organizacji a nie w Berlinie, niemiecka elita polityczna. gospodarcza czy medialna jest ściśle powiązana i uzależniona od elit anglo-amerykańskich i to nie tylko w czasach powojennych ale również za Hitlera. Ludzie którzy zarządzają Niemcami to marionetki USA i banksterów. Nie wspominam już o tym że administracja niemiecka w momencie powstania RFN była mocno zinfiltrowana przez byłych aparatczyków III Rzeszy z których część była żydowskiego pochodzenia a niemiecki wywiad to twór CIA zbudowany na bazie SS i Gestapo i w jest to w zasadzie niemiecka odnoga amerykańskiego wywiadu nad którą w Niemczech ani parlament ani rząd nie posiada żadnej kontroli.

   Polubienie

   • Do tego należy dodać że „siła gospodarcza” Niemiec wynika nie z lepszej polityki prowadzonej przez rzekomo niezależnych niemieckich polityków lecz z faktu że na barkach Niemiec jako głównej marionetki USA w Europie spoczywa zadanie finansowego i gospodarczego podtrzymywania przy życiu UE. Niemcy są głównym filarem UE i dlatego muszą być nieco mocniejsi gospodarczo i politycznie od choćby Polski ale żeby Niemcy mogły podtrzymywać gospodarczo i finansowo UE banksterzy zniszczyli konkurencję dla niemieckiego przemysłu w Europie wschodniej dzięki temu zyskując rynki zbytu i tanią siłę roboczą ale mimo to sytuacja gospodarcza Niemiec również się pogarsza choćby z powodu rosnącego zadłużenia.

    Polubienie

 4. Chum

  Przemexie mój przyjacielu czy ty naprawdę myślisz , że naród niemiecki patrzyłby z obojętnością jak grupa chazarstwa zamienia jego kraj w hu… dupę i kamieni kupę? . Byłoby takie zobojętnienie jak jest w PL ( im mocniej dymasz tym większa radość i mnóstwo sprzedajnych suk razem z chazarami niszczących Polskę ) . Uwierz mi , że nie . Chazarstwo by tam dawno skończyło na drzewach . Przecież dobrze wiesz ,że po ich 26 letnich rządach Polska to syfilis w każdej dziedzinie życia . Kary jakieś im zaaplikowano ? jakie? .

  Polubienie

 5. Chum

  „Naród niemiecki” jest okłamywany i ograbiany jak Polacy. Jeśli znasz niemiecki przeczytaj cykl artykułów o tym jak po wojnie Rothschildzi ograbiali Niemcy:
  http://lupocattivoblog.com/2010/12/13/ein-uberblick-uber-rothschilds-raubzuge-im-deutschland-der-nachkriegszeit-1/
  Od 25 lat trwa w niemieckim jewrobaraku zmasowana prywatyzacja. Prywatyzowana jest nawet woda pitna i lasy. Obecnie w BRD GmbH 7 milionów ludzi pracuje na głodowych pensjach (także Niemcy), setki tysięcy gospodarstw domowych jest bez prądu – nie stać ich na rachunki, miliony dzieci idzie głodnych do szkoły. A zadłużenie niemieckiego baraku to ponad 6 bilionów €. Oficjalne dane (2 biliony) to propagandowe kłamstwo. Nie wklejam odnośnych linków, bo komentarz ugrzęźnie w moderacji.
  Po co zabierasz głos w sprawie Niemców, jeśli o nich nic nie wiesz?
  Niemiecki jewrounijny barak za kilka lat „dogoni” w bankructwie i biedzie Grecję, Portugalię i Polskę. Niewiele już w niemieckim baraku brakuje, aby była i tu hu… dupa, i kamieni kupa.
  Najgorsze jest to, że Niemcy są chyba jeszcze bardziej ogłupieni mendialnie niż Polacy. Widać to po frekwencji w wyborczych farsach – najniższa frekwencja w farsie wyborczej do Bundestagu wynosiła ponad 70 % (najwyższa ponad 90 %). A tymczasem delegaci „walczących” ze sobą CDU i SPD (niemieckojęzyczne odpowiedniki PO i PiS lub republikanów i demokratów) co rok spotykają się na ukrywanych mendialnie zlotach Grupy Bilderberga. I obie te agenturalne partie realizują wytyczne ich przełożonych – żydo-banksterów. A bydełko wyborcze tego nie widzi i radośnie głosuje na agenturę okupanta i grabieżcy.

  Polubione przez 1 osoba

  • Warto wiedzieć!
   Gerd-Helmut Komossa, były szef Militärischer Abschirmdienst (Wojskowej Służby Bezpieczeństwa NRF) w 2007r. wydał książkę „Niemiecka mapa” (Die deutsche Karte). Można w niej przczytać:

   Układ z 21 maja 1949 roku, którego treść została zaklasyfikowana przez BND jako ściśle tajna, sugeruje utrzymanie ograniczenia suwerennosci państwowej RFN aż do 2099 roku. Wspomniane restrykcje obejmują m.in. sprawowanie całkowitej kontroli nad mediami niemieckimi oraz środkami komunikacji przez zwycięskich koalicjantów. Poza tym, każdy nowo-wybrany kanclerz musi podpisać tzw. Federalny Akt Kanclerski a na niemieckie rezerwy złota został nałożony areszt.

   W rzeczywistości, wszyscy niemieccy kanclerze, właczając w to obecną Kanclerz Panią Angele Merkel, składali swoją pierwszą wizytę zagraniczną w Stanach Zjednoczonych. Całe spektrum niemieckich partii politycznych znajduje się pod kontrolą specjalnej waszyngtonskiej komisji, a media niemieckie, licencjonowane przez USA, piorą niemieckie mózgi w bardziej skomplikowany sposób niż robiły to ich nazistowskie odpowiedniki. Nie można też zapominać o stacjonujących w Niemczech amerykańskich wojskach okupacyjnych.

   więcej nt. treści książki tu: http://krecikowaty.blogspot.com/2013/09/berlin-wasalem-usa-do-2099-r.html

   Polubienie

   • Do tego należy dodać że to właśnie Niemcy są matecznikiem banksterów, to stamtąd rozpoczęli podbój świata, to właśnie tam opracowali pierwsze jego plany i stamtąd banksterzy centrum swojej władzy przenieśli do Wlk. Brytanii i USA. Niemcy w obu wojnach światowych odgrywali ważną dla banksterów rolę, a niemieckie społeczeństwo służyło za mięso armatnie. I nieprzypadkow niemieckiemu społeczeństwu narzucono „pruską dyscyplinę”, Niemcy mają kochać „prawo”, „porządek” i być bezrefleksyjnie wierni i oddani władzy jaka by ona nie była, dla banksterów to społeczeństwo idealne.

    Polubienie

 6. Chum

  Panie Opolczyku jestem pana czytelinikiem i czapka z głów jeżeli chodzi o pana wiedzę czy wiedzę pana Dariusza Kosiura , Ziemińskiego czy Przemexa .
  Do Niemiec wyjechałem w 1993 roku za chlebem . Dzięki znajomym miałem dobrą pracę i żyło mi się tam dobrze pod względem materialnym . Wystarczało na wszystko włącznie z dobrą rozrywką w weekendy . Wróciłem w 2013 roku i dzięki temu nie jestem dziadem ,a byłbym gdybym został w Polsce i nie wyjechał . Poziom życia moim zdaniem jest tam wysoki , chodz jest cała masa leni korzystających z socjalu przynajmniej tak było gdy tam mieszkałem . Kto chce może zarobić . Polska w stosunku do nich to 1000 lat za murzynami w każdej dziedzinie życia i tylko o to mi chodziło , a to ze są podporządkowani USA , jakie to dla Niemców ma znaczenie dopóki żyją na wysokim poziomie .
  Zauważyłem gdy tam byłem ,że mnóstwo tam kurew z Polski . Jedne bardziej luksusowe i droższe drugie mniej . Czyja to zasługa ? . Dwa lata temu ZDF pokazała 2 godzinny film o Polakach pracujących w Niemczech . Pokazano Polkę , która pracuje w domu bogatych Niemców . Opowiadała ona o swojej pracy jednocześnie pracująć . W pewnym momencie patrzę , a ona wyciąga podczas scielenia lózka i sprząta łózko z zuzytych prezerwatych i opowaida ,ze to nalezy do jej obowiązków .
  Chazarzy upodlili Polaków i za to kiedyś musi ich spotkać kara . Linki , które podałeś znam i niemiecki też znam dlatego tylko i wyłącznie oglądam ZDF , ARD , RTL gdybym oglądał pejsatą TV już dawno był zwariował .
  Swoją drogą pejsy zaczęły nadawać w najlepszej oglądalności w TVP1 niedziela 20.15 jakieś gówno pt ” Ukrainki w Polsce” jakoś tak . Ogląda ktoś to gówno? . Pszipadek ? ha ha

  Polubienie

  • „a to ze są podporządkowani USA, jakie to dla Niemców ma znaczenie dopóki żyją na wysokim poziomie” – kłania się powiedzenie „chleba i igrzysk”, dali Niemcom „wysoki poziom życia”, tanią rozrywkę, konsumpcjonizm, itp. odwracając tym samym uwagę niemieckiego społeczeństwa od faktu podległości i zależności kraju od USA i międzynarodowej finansjery.
   A ten ich „wysoki poziom życia” się za niedługo skończy, po to rozwalono przemysł w państwach byłego bloku socjalistycznego, po to ściąga się imigrantów aby „niemieccy przedsiębiorcy” mieli tanią siłę roboczą której będą mogli płacić dużo mniej niż miejscowym, a tubylcy pójdą na zasiłki o ile te zasiłki rząd niemiecki będzie jeszcze w stanie wypłacać.

   Polubienie

 7. Chum

  Dlaczego wróciłem? . Po prostu chcę tu w Polsce umrzeć . Swoje lata juz mam no i nie muszę już pracować .

  Polubienie

 8. @ przemex 28 Wrzesień 2015 o 09:11

  Pierwszy żydowski bank w Europie powstał w 1408r. we Frankfurcie nad Menem, stąd EBC ma właśnie swoją siedzibę w tym mieście – Żydzi przywiązują wagę do finansowej tradycji.

  Polubienie

 9. grzanek

  Waldemar Pastuszka namawia do mordowania m.in. ekipy WPS, Gąsienicy i innych szczerych kontestatorów judeopolonii. :O (ok 8 minuty)

  Polubienie

 10. Chum

  Panie Dariuszu proszę o odpowiedz kim jest ten człowiek ? . Facet mówi dobrze , ale namawia do mordowania WPS ? . Panie Dariuszu o co chodzi?
  Proszę o napisanie szerzej kim jest ten pan : używanie słów ruchał itp . Proszę o wypowiedz pana Kosiura .

  Polubienie

 11. Chum

  Chciałbym tylko wiedzieć co to za pan . Wszystkiego nie muszę wiedzieć , ale może panowie macie jakieś informacje . Całkiem do rzeczy mówi , ale czy jest na 100 % zdrowy na umyśle ? . Proszę tylko o jakieś informacje , bo nie miałem przyjemności tego pana słuchać . Według wszystkich wyj.. włącznie z WPS , a on sam pewnie prawy i sprawiedliwy . Ciekawy pogląd .

  Polubienie

  • Znam jegomościa jedynie z Internetu. Jakiś czas temu na facebooku zaczął bluzgać pod moim adresem (nie wiem dlaczego), więc go zablokowałem i nie zawracam sobie tą „osob-liwością” głowy.
   Cóż, ważna jest nie tylko strona merytoryczna wypowiedzi (ta jest u niego niby właściwa), ale także kultura przekazu. W końcu mamy być współżyjącym razem społeczeństwem. Przyznam, że nie chciałbym mieć z tym panem do czynienia w żadnych codziennych sytuacjach.
   Nasuwa mi się tylko taki wniosek: „hamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom” (z kabaretu Dudek).

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s