Prezydent Syrii al-Asad zwrócił się do Rosji z wnioskiem o udzielenie pomocy wojskowej

AsadRosyjscy senatorowie jednogłośnie zatwierdzili wniosek o użycie Sił Zbrojnych Rosji poza granicami kraju – poinformował w środę szef administracji Kremla Siergiej Iwanow.

Decyzja o użyciu Sił Zbrojnych Rosji za granicą dotyczy Syrii. Chodzi nie o realizację ambicji, a o obronę interesów narodowych Rosji – podkreślił Iwanow.

— Po pierwsze, i najważniejsze, chodzi konkretnie o Syrię. Chodzi nie o osiągnięcie jakichkolwiek celów w polityce zagranicznej, o co nas regularnie oskarżają nasi zachodni partnerzy, a wyłącznie o interesy narodowe Rosji – powiedział szef administracji Kremla.

Iwanow podkreślił, że Rosja poinformuje w środę wszystkich partnerów o podjętej na prośbę syryjskich władz decyzji.

— Wszyscy nasi partnerzy i sojusznicy będą dziś poinformowani o podjętej decyzji. Resorty obronne, prawdopodobnie, otrzymają również konkretne informacje – dodał Iwanow.

Według niego, kwestie społeczne i finansowe, związane z zabezpieczeniem rosyjskich żołnierzy w związku z operacją na Bliskim Wschodzie, będą wypełnione. Takie decyzje już przyjęto.

Wcześniej poinformowano, że prezydent Rosji Władimir Putin złożył w izbie wyższej parlamentu wniosek o użycie rosyjskiej armii poza granicami kraju. Rada Federacji wyraziła zgodę.

Iwanow podkreślił, że decyzja dotyczy wyłącznie przeprowadzenie operacji z powietrza. Szef administracji Kremla dodał, że nie ma mowy o operacji lądowej.

Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

17 responses to “Prezydent Syrii al-Asad zwrócił się do Rosji z wnioskiem o udzielenie pomocy wojskowej

 1. Gdyby syjonistyczna zgnilizna i jej agendy chciały zarzucić WPS antysemityzm, ksenofobię, czy rasizm

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Co Międzynarodowy Żyd zawiadujący syjonistycznym imperium USA, Wlk.Brytanią, UE zrobił Syrii

  link do poniższego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=580zzwt_oDw

  Oto prawa człowieka i demokracja, o które upominają się żydo-reżimy Zachodu

  Polubienie

 3. http://pl.sputniknews.com/swiat/20150930/1126934.html MSZ Rosji zaprzecza doniesieniom o „ofiarach rosyjskich nalotów” w Syrii.

  Rosjanie jeszcze nie zdążyli dobrze kiwnąć palcem w Syrii a żydo-szczekaczki już produkują brednie o „ofiarach rosyjskich nalotów”.
  Ciekawe tylko czemu te same media nie szczekają równie głośno o ofiarach natowskich/amerykańskich nalotów na Syrię i inne państwa arabskie.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Jagienka

  „Zasadniczo prezydent Rosji pragnie trzech rzeczy. Z powodu, który nawet Times zauważa jest niebezpieczeństwem osiągnięcia przeciwnych skutków – Putin jest aż nazbyt świadomy, że 2400 Rosjan dołączyło do państwa islamskiego wraz z 3000 dżihadystami z byłych radzieckich republik centralnej Azji – rosyjski prezydent domaga się prawdziwie międzynarodowego zaangażowania w zniszczenie IS i Al Nusra, a nie pseudo kampanii zorganizowanej przez Waszyngton i Rijad.

  Putin chce umocnić rząd Assada nie tylko dlatego, że był on długoletnim sprzymierzeńcem Sowietów i Rosji, ale dlatego, że upadek tego rządu utorowałby drogę do ostatecznej katastrofy zawładnięcia Damaszku przez IS. Putin również pragnie aby Stany Zjednoczone zniosły nałożone na Rosję sankcje handlowe.”

  https://consortiumnews.com/2015/09/29/putins-judo-move-in-syria/

  Polubienie

 5. paziem

  Ministerstwo Obrony Rosji: rosyjskie samoloty rozpoczęły naloty na pozycje PI w Syrii

  Samoloty Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji rozpoczęły operację powietrzną, podczas której przeprowadzają punktowe ataki na pozycje Państwa Islamskiego w Syrii – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow.

  — Zgodnie z decyzją Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej Władimira Putina samoloty rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych dziś rozpoczęły operację powietrzną, podczas której przeprowadzają punktowe ataki na cele naziemne terrorystów z ugrupowania Państwo Islamskie na terytorium Syryjskiej Republiki Arabskiej – oświadczył generał.

  Jak powiedział Konaszenkow, minister obrony Rosji generał Siergiej Szojgu poinformował swoich kolegów z Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ), że podczas operacji powietrznej w Syrii samoloty rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych zbombardują należące do Państwa Islamskiego węzły komunikacyjne, sprzęt wojskowy, transport, magazyny broni, amunicji i paliwa.

  Ministerstwo obrony Rosji poinformowało również za pomocą Twittera, że siły powietrzne Rosji bombardują należące do ISIS węzły komunikacyjne, sprzęt wojskowy, transport, magazyny broni, amunicji i paliwa.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150930/1124989.html#ixzz3nGJvQV4X

  Polubienie

 6. paziem

  Rozmowa „Sputnik Polska” z admirałem w stanie spoczynku Markiem Toczkiem na temat decyzji Rady Federacji Rosji o użyciu sił w Syrii.

  — Rada Federacji wyraziła zgodę na użycie sił zbrojnych Rosji poza granicami kraju — chodzi o Syrię i tylko o działania lotnictwa. Wniosek prezydenta Putina był rozpatrywany w trybie ekspresowym. Jak pan admirał skomentuje tę wiadomość?

  — Ja uważam, że jest to sensowna decyzja. Ona wynika z pewnych uwarunkowań międzynarodowych, ale to daje gwarancje, pewność, że sprawy, które mają swoje źródło w destabilizacji Europy, mam na myśli uchodźców, którzy przenikają do różnych państw, ruszą we właściwym kierunku. A przede wszystkim sytuacja w samej Syrii stanie na właściwe tory. To jest potrzebne ponad wszystko.

  Co prawda uważam, że samo lotnictwo chyba nie będzie w stanie opanować sytuacji na tyle, ażeby można było mówić o stabilizacji i przywróceniu ładu na terenie państwa. Ale jest to dobry krok w stronę, która w jakimś sensie rokuje, że destabilizacja, jaka zapanowała cztery lata temu, dramat narodu będzie przywracany do normalności.
  — Wniosek uzasadnił szef administracji prezydenta Siergiej Iwanow. O pomoc militarną, według jego słów, poprosił prezydent Syrii Baszar Assad. Poza tym, niestety, liczba obywateli Rosji i republik byłego Związku Radzieckiego walczących w szeregach Państwa Islamskiego rośnie. Jest też groźba ich powrotu, więc będą to też działania prewencyjne.
  — Ja też tak to oceniam, że stan rzeczy już dawno wymknął się z dobrej oceny, dobrego oddziaływania stron z zewnątrz. To jest patologia, która ma miejsce od pewnego czasu. Ja przyjmuję tę decyzję i z powagą i zrozumieniem. Uważam, że do tych działań powinny włączyć się też inne państwa, bo jest to już teraz problem międzynarodowy. Dobrze, że prezydent Putin, że Rosja dała ten pierwszy sygnał, chociaż Francuzi są tam też zaangażowani w działania.

  Do Polski, niestety, nie docierają jakieś bliższe informacje o tym, co tam się dzieje. A poprzez internet można tylko fragmentarycznie oszacować sytuację. Tak to oceniam, jak powiedziałem, to jest potrzebny krok, na czasie, na drodze do stabilizacji sytuacji nie tylko w Syrii, lecz poprzez Syrię również tutaj w Europie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150930/1122746.html#ixzz3nGKWaD00

  Polubienie

 7. paziem

  Rosyjskie lotnictwo zlikwidowało siedzibę terrorystów i skład amunicji w rejonie Idlib w Syrii w czasie nalotów na cele „Państwa Islamskiego” wczoraj w nocy, poinformowała w czwartek służba prasowa i informacyjna Ministerstwa Obrony.

  „Zniszczono siedzibę ugrupowań terrorystycznych i skład amunicji w rejonie Idlib, a także trzypiętrowy umocniony punkt dowodzenia bojowników w pobliżu miasta Hama”, — czytamy w oświadczeniu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151001/1129935.html#ixzz3nJcOIgre

  Polubienie

 8. Franz

  Amerykański sen:

  Polubienie

 9. paziem

  Dokumentacja współpracy armii syryjskiej i lotnictwa Federacji Rosyjskiej w likwidacji „bojowników” tzw. Państwa Islamskiego, z którymi pełne hipokryzji „demokracje zachodnie” nie potrafiły sobie ponoć poradzić:

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2670226&tid=95994#/video/https%3A%2F%2Fplayer.vgtrk.com%2Fiframe%2Fvideo%2Fid%2F1420913%2Fstart_zoom%2Ftrue%2FshowZoomBtn%2Ffalse%2Fsid%2Fvesti%2FisPlay%2Ftrue%2F%3Facc_video_id%3D658145

  Polubienie

 10. osoba prywatna

  Międzynarodowy system ma pewien określony zbiór zasad (…), (który – red.) jest skonstruowany przez zwycięskie mocarstwo – Stany Zjednoczone – mówi Jacek Bartosiak, ekspert do spraw geopolityki.
  http://rdc.pl/informacje/czy-tworzy-sie-nowy-porzadek-swiata-posluchaj/

  Polubienie

 11. paziem

  Rosyjskie siły powietrzne nasilą naloty na pozycje terrorystów w Syrii – oświadczył w sobotę naczelnik Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Andriej Kartapołow.

  — Naloty naszych sił powietrznych nie tylko będziemy kontynuować, ale i nasilać ich intensywność – powiedział generał.

  Kartapołow dodał, że celem rosyjskich samolotów są przede wszystkim „punkty dowodzenia, magazyny broni i materiałów wybuchowych, węzły komunikacyjne, cechy produkujące broń dla terrorystów-samobójców i obozy szkoleniowe bojowników”.
  Ponadto generał powiedział, że Ministerstwo Obrony jest zainteresowane koordynowaniem działań z różnymi krajami przeciwko zagrożeniu terrorystycznemu. Przypomniał, że w Belgradzie rozpoczęło pracę centrum informacyjne. – Zapraszamy do współpracy każdego, kto jest zainteresowany walką z ugrupowaniem terrorystycznym ISIL. Jednym z jego zadań jest koordynowanie działań i zapobieganie incydentom – powiedział rosyjski generał.
  Zaznaczył on, że strona rosyjska wezwała do „dzielenia się każdą przydatną informacją o obiektach ISIL w Syrii i Iraku. – Należy zauważyć, że dziś tego typu informacje otrzymujemy od naszych kolegów w ramach centrum z Iranu, Iraku i Syrii. Ale nadal jesteśmy otwarci na dialog ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i zaaprobujemy każdy konstruktywny wkład w tą pracę – podkreślił Kartapołow.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1146384.html#ixzz3nWjMRrtE

  Wywiad ustalił, że bojownicy opuszczają kontrolowane przez siebie obszary – powiedział szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Andriej Kartapołow.

  Wywiad ustalił, że bojownicy w Syrii opuszczają kontrolowane przez siebie obszary. Około 600 najemników porzuciło pozycje i próbuje przedostać się do Europy – powiedział naczelnik Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej generał Andriej Kartapołow.
  — W ich szeregach zaczęła się panika i dezercja – podkreślił generał.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1146173.html#ixzz3nWjdXqPV

  Polubienie

 12. paziem

  Okręty marynarki wojennej Rosji na Morzu Śródziemnym są gotowe do użycia broni przeciwko Państwu Islamskiemu, powiedział agencji RIA Nowosti szef Rosyjskiego Ruchu Pomocy Flocie Michaił Nienaszew.

  Przeprowadzenie przez rosyjskie lotnictwo operacji przeciwko ISIS w Syrii jest niemożliwe bez wsparcia okrętów marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej na Morzu Śródziemnym. W razie konieczności może zostać użyte również lotnictwo morskie, uważa przewodniczący Rosyjskiego Ruchu Pomocy Flocie, kapitan pierwszego stopnia Michaił Nienaszew.
  W rozmowie z RIA Nowosti przypomniał on, że na Morzu Śródziemnym działa tymczasowe zgrupowanie okrętów marynarki wojennej Federacji Rosyjskiej liczące w różnym okresie od 10 do 20 jednostek.
  „Na okręcie flagowym Floty Czarnomorskiej „Moskwa” znajduje się sztab polowy do koordynacji działań rosyjskiego lotnictwa ze Sztabem Głównym w Moskwie” – powiedział Nienaszew.
  Według jego słów, we wschodniej części Morza Śródziemnego znajdują się dwa małe okręty rakietowe Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej, czego wcześniej nigdy nie było, one nie odpływały na takie odległości. Na pokładzie tych małych okrętów rakietowych znajduje się broń rakietowa.
  „Jeśli będzie to konieczne, to morskie lotnictwo rakietowe również uderzy w bazy terrorystów, aby powstrzymać agresję ze strony islamskiej międzynarodówki” – przekonany jest kapitan pierwszego stopnia Michaił Nienaszew.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151003/1144749.html#ixzz3nXbwhgFn

  Polubienie

 13. paziem

  Przestroga ( ?) gen.K.Siwkowa

  Polubienie

 14. paziem

  Siemion Bagdasarow dyrektor Centrum Studiów Państw Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej na temat skuteczności operacji lotniczych wobec sił partyzanckich

  Polubienie

 15. paziem

  Potencjalni radykalno-islamscy najemnicy antyrosyjscy:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s