„Pokojowy” podbój Polski przez armię USA

bazy natoKiedy 11 grudnia 2009 r. ówczesny Podsekretarz Stanu w MON ds. polityki obronnej St. Komorowski oraz Podsekretarz Stanu USA ds.bezpieczeństwa międzynarodowego i kontroli zbrojeń E.Tauscher podpisywali Umowę  o statusie Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (tzw. SOFA Supplemental) sprawa wyglądała „rozwojowo”.

Następnie, gdy ta umowa podpisana przez premiera D.Tuska i prezydenta L.Kaczyńskiego i ratyfikowana przez Sejm RP przy pełnym i zgodnym  poparciu „ponad podziałami” przez PO, PiS, SLD i PSL oraz przystawki weszła w życie 31 marca 2010 r. – wszyscy ci, którzy zdawali sobie sprawę do czego to zmierza, wiedzieli, iż tworzy się warunki do zainstalowania w Polsce wojskowych baz USA oraz wprzęgnięcia Polski w wasalne i jakże niebezpieczne dla istnienia Polski jarzmo najemnej służby w interesie globalnej polityki Stanów Zjednoczonych, zwróconej głównie przeciw Rosji.

Po 5 latach od wejścia tej umowy w życie efekty są już widoczne. Wojsko Polskie jest armią najemną, wysługującą się USA. Polska zamiast czuć się „bezpieczniej” staje na frontowej rubieży ewentualnego konfliktu amerykańsko-rosyjskiego,w międzyczasie zmieniając swój status na armię agresorsko-okupacyjną.

Pytanie tylko, co na to Polacy? Czy „pokojowy” podbój Polski, najpierw przez żydowsko-anglosaski kapitał finansowy, a obecnie przez armię USA, będącą jego zbrojnym ramieniem, ma przebiegać w dalszym ciągu bez żadnych reakcji i sprzeciwów rdzennego narodu polskiego? A być może jest mu to zupełnie obojętne lub jest już ON w mniejszości? Jeśli nie, to jakie przedsięwziąć należy środki? Czy winny być już one tylko pokojowe i łagodne, czy może „buszujący bezkarnie w polskim zbożu” przekroczyli cienką, czerwoną linię i winni zostać przywołanie do odpowiedzialności i rzeczywistości?

Jak długo cała ta pookrągłostołowa banda, tym razem pod przywództwem nowo wybranego prezydenta A.Dudy i ministra „obrony” T.Siemoniaka, będzie prowadziła do samozagłady Polski i Polaków?

PZ

 

Powstaną bazy sprzętu amerykańskiego w Polsce

Polska i USA zawarły porozumienie określające lokalizacje przyszłych składów amerykańskiego sprzętu wojskowego na terenie naszego kraju.

Porozumienie zostało wynegocjowane między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Strona polska udostępniła do wykorzystania tereny i obiekty należące do: Bazy Lotniczej w Łasku, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko Pomorskie w Drawsku Pomorskim, kompleksów wojskowych w Skwierzynie, Ciechanowie i Choszcznie.

Dokument ma charakter wykonawczy w stosunku do Umowy o statusie sił zbrojnych USA na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (SOFA). Jego celem jest udostępnienie siłom amerykańskim uzgodnionych obiektów i terenów służących realizacji wspólnych celów obronnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu Polska stała się jednym z beneficjentów amerykańskiej Europejskiej Inicjatywy Wzmocnienia ogłoszonej przez prezydenta Baracka Obamę w Warszawie w ubiegłym roku.

Porozumienie umożliwia stronie amerykańskiej wydatkowanie z własnego budżetu środków na rozwój niezbędnej infrastruktury, umożliwiającej obecność sił zbrojnych USA na terenie Polski. Może ona przybrać postać rozlokowania żołnierzy oraz składowania mienia, sprzętu, zaopatrzenia oraz materiałów.

Porozumienie otwiera m.in. drogę do stworzenia baz sprzętu amerykańskiego na terenie naszego kraju, tym samym do wzmocnienia obecności sojuszniczej i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce i w całym regionie. Jest to kontynuacja dynamicznie rozwijającej się współpracy wojskowej między obydwoma krajami w ostatnich latach. Przykładem tego są realizowane przedsięwzięcia szkoleniowe w ramach Aviation Detachment, Heavy Detachment, czy rotacyjna obecność baterii rakiet Patriot na terenie Polski.

RZECZNIK PRASOWY
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

płk Jacek SOŃTA

za: http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/2015-10-08-powstana-bazy-sprzetu-amerykanskiego-w-polsce/

 

 Pod koniec czerwca szef Pentagon Ashton Carter powiedział, że Stany Zjednoczone rozmieszczą w siedmiu krajach europejskich 250 czołgów, pojazdy opancerzone i inny sprzęt wojskowy. Przy tym, powiedział minister, jednostki w rozmiarze roty lub batalionu zostaną rozmieszczone, przynajmniej tymczasowo, w Bułgarii, Estonii, Litwie, Łotwie, Polsce, Rumunii i Niemczech. Według Cartera w celu prowadzenia ćwiczeń warto byłoby, aby sprzęt wojskowy kursował w regionie europejskim.

Z kolei premier Polski Ewa Kopacz powiedziała, że amerykańskie magazyny wojskowe w Polsce przyczynią się „wzmocnieniu wschodniej flanki NATO” i są „efektem dobrych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, dobrą odpowiedzią na to, co dzieje się na Ukrainie”

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20151009/1183509.html#ixzz3o4mGCo4e

 

Dla ciekawych i odpowiedzialnych:

https://www.msz.gov.pl/…/0fe77cae-ad90-499a-b2d7-8e7cf4554092

 

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Ola/Moje%20dokumenty/Downloads/D20100422.pdf

 

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Ola/Moje%20dokumenty/Downloads/2034_fileot.pdf

 

http://ww2.senat.pl/k7/dok/sejm/049/2677.pdf

 

https://www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/polityka_bezpieczenstwa/obrona_przeciwrakietowa/polska/sofasuplemental

 

Reklamy

11 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

11 responses to “„Pokojowy” podbój Polski przez armię USA

 1. Uważam, że żydo-medialny szum n/t amerykańskich baz w Polsce to zdecydowanie działania propagandowe Międzynarodowego Żyda (USA) i poza wymiarem propagandowym nie idą za tym żadne realne działania.
  W Polsce oraz w innych państwach słowiańskich i na bratnich Węgrzech jak do tej pory nie ma baz NATO w takiej formie, jak w NRF, czy w Japonii – i chyba nie jest to przypadek. MŻ mimo wszystko respektuje pozycję polityczno-militarną Rosji oraz liczy się z możliwością utraty naszych państw, ale także i z możliwością działań wojennych na tym obszarze, a więc także z możliwością natychmiastowego zniszczenia ewentualnych baz NATO.
  Oczywiście miejscowe żydostwo sprawujące reżimową władzę w IIIŻydo-RP domaga się utworzenia baz NATO w Polsce rozumując logicznie, że stworzy to dodatkową gwarancję dla trwania żydowskiej władzy.

  W każdym razie taki stan rzeczy jest dla nas korzystny, ponieważ czyni z szansy wyzwolenia spod żydowskiej okupacji realną możliwość. Oczywiście pod warunkiem, że stworzymy prawdziwe polską organizację narodową, która wykaże się zrozumieniem warunków geopolitycznych i zaproponuje rozsądne sojusze polityczne i strategiczne o słowiańskim charakterze.

  Polubienie

  • Natalia

   Moje podsumowanie :
   1. Dariusz Kosiur i Ziemiński – patrioci robiący za Syzyfa w tym kraju.
   2. Żydomasonów nikt od władzy nie oderwie . Wymrą jak szatany Brzezińskie – są już na ich miejsce szykowani młodzi tzw młody narybek .
   3. Polskiego narodu już nie ma , bo czy prawdziwy Polak głosowałby na Dudę , Kaczyńskiego i patrzył z całkowitym zobojętnieniem jak niszczą jego Ojczyznę . Zgadzam się z ministrem : Polska roku 2015 to hu… dupa i kamieni kupa .

   Polubienie

 2. paziem

  Nie możemy lekceważyć faktu, że Polska z zakorzenianą i pielęgnowaną wszelkimi sposobami antyrosyjskością, jest niezwykle ważnym narzędziem globalnej polityki żydoamerykańskiej. Nie możemy żyć w samouspokajającym przekonaniu, że żydosystem się wkrótce rozpadnie. Bez aktywności narodowej, to źle wróży Polakom. Nie zapominajmy poza tym, jak ważną rolę w świadomości żydostwa światowego, pozostającego w obecnej chwili pod przemożnym wpływem żydostwa o korzeniach wschodnioeuropejskich- gra Polin. To przywiązanie i poszukiwanie utraconego raju ( mentalno-religijnego) ulokowanego na terenie wschodniej Polski, zachodniej i centralnej Ukrainy oraz zachodniej Białorusi jest ważnym motywem działania żydoamerykańskich neokonserwatystów używających żelaznego ramienia, jaką jest US Army i płatni najmici. Bazy amerykańskie w Polsce, to niestety nie jest blef, a może być program na ochronę żydoamerykańskich i izraelskich imigrantów.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Siemoniak /ukro-rezun – skanduje, że umowa Usraela z Rosją co do baz Nato na terenie Polski już nie obowiązuje, bo… – bo zmieniły się okoliczności…
  I to zapewne będzie tematem ‚szczytowania’ Nato za rok w Warszawie…Mamy do czynienia ze spaczoną zachodnią hołotą, która wzięła sobie za cel niszczyć, degenerować, mordować, ..

  Tylko psychopata i zdegenerowany paranoik sądzi, że niszcząc coś buduje..

  Polska,rozwijająco się – zwija..dzięki skutecznym rzondom psychopatów z Wiejskiej..
  Ukrainie już zrobiono piekło na ziemi..ale to dla tych zboczeńców tylko przystawka… Teraz zapewne ostrzą zęby na Białoruś..

  Jakby tu wmówić Białorusinom, że rządzi nimi okrutny i krwiożerczy dyktator…Jakby tu napuścić Białorusinów na ,”niedemokratycznego” prezydenta… Jakby tu pokazać, że prezydent Łukaszenka demontuje kraj, prowadzi do ubóstwa, znęca się nad ludźmi, wyprzedaje majątek narodowy żydowskiej mafii, ludzi wyrzuca z domów na ulicę, truje żywność uprawami GMO, no i głodzi dzieci… Jak by tu wmówić to wszystko…

  Oto kolejne państwo – jedyne chyba na świecie Białoruś – przeznaczone do kolejnej syjonistycznej rozbiórki

  Polska w obecnym stanie dzięki rządom syjonistycznych gangsterów w porównaniu z Białorusią cofnęła się do średniowiecznego grajdoła..

  Polubienie

 4. paziem

  Powierzchowny niestety film, zrobiony przez ładnego chłopca o semickiej urodzie i do tego sprytnego kłamczuszka( wiza na Białoruś nie kosztuje 300 zł lecz 25 euro, chyba, że tzw.wiza wielokrotna w ekspresowym tempie wyrabiana, patrz: http://poland.mfa.gov.by/docs/taryfa_op%C3%A5_at_konsularnych_2015.pdf).
  Materiał dobrany tak żeby pozornie chwalić, ale na wszelki wypadek ukąsić i ośmieszyć.
  Są wsie skanseny i wsie jak malowane, nie mówiąc już o Kołchozach, często wzorcowych, wielkotowarowych i nowoczesnych gospodarstwach.
  Do wyjątków na pewno należą ludzie, którzy by twierdzili, że żyje się im obecnie na Białorusi gorzej niż za czasów ZSRR, co jest prawdą.
  Mińsk jest miastem w wielu fragmentach może monumentalnym, ale w bardzo wielu rejonach nowoczesnym, funkcjonalnym i czystym. Ma także przytulne, sympatyczne zaułki.
  Milicji na ulicach nie widuje się częściej niż w Polsce, chociaż jak trzeba działa ona sprawnie i szybko.
  Długo by mówić, ale ten filmik nie jest tego wart.

  Polubienie

  • Nie twierdzę, że filmik jest obiektywny, ale też powstał nie bez powodu..
   Jak mówię w tej ‚ciszy przed burzą’ jeśli chodzi o Białoruś szykuje się zaplanowana akcja…. Tuż przed wyborami uhonorowano noblem białoruską opozycjonistkę…Podobny chwyt jak to miało miejsce z Wałesą..

   Jednak jest już ‚stary chwyt’ i na Białorusi tym razem nie zadziała…

   Polubienie

   • Konrad

    Mowiac o „bialoruskiej opozycjonistce, uhonorowanej noblem”: Oto co napisala niedawno amerykanska profesorka z uniwersytetu Edinboro w Pensylwanii, Pani Luciana Bohne:

    “Literacka nagroda Nobla za rok 2015, została przyznana „opozycyjnej” białoruskiej bazgraczce, która w erze po-komunistycznej schlebiała zadowolonym z siebie imbecylom, pisząc opowiastki o nowym Złym Imperium, jakim jest Rosja i o jej krwiożerczym carze Władimirze Okropnym. I tak przyłącza się ona do kanonu – obecnego i teraźniejszego – kulturalnych imperialistów i innych różnorakich piewców sławiących Zachodni rasistowski liberalizm, przez pisanie politycznych pierdół, które nasycają nienasycalna manie uwielbiającego się Zachodu, oblanego krwią i chowającego się za tekturowa tarczą praw ludzkich.” (moje tłumaczenie, nieco skrócone)

    Niezle, niezle. Ha, ha … Sa Amerykanie i sa … Amerykanie.

    Polubienie

 5. Chum

  Wejdz Konrad z tym na forum do Szechtera a od razu wszyscy dostaną tam sraczki z wsciekłości a biedna pani prof nazwana zostanie agentem Putina . Zresztą jeszcze lepiej wejdz na forum Niezależnej . Tam ludzie to sami katolicy . Na tym forum pani prof Bohne zostanie nazwana suką Putina . Ot katole.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s