Syryjska armia rozpoczęła operację wojskową na wielką skalę

Syria_ofensywaSyryjscy wojskowi przystąpili do wielkoskalowej operacji wojskowej w północnej części prowincji Homs, poinformowało źródło wojskowe.

„O 5:30 nasza armia rozpoczęła masową operację na północy prowincji Homs. Uwolniono wioskę Haldiye i sąsiadujące z nią osiedla. W tej chwili sytuacja na tym froncie jest bardzo dobra”, — powiedział informator RIA Novosti.

Operacja wojskowa w Homs była trzecim wielkoskalowym natarciem syryjskiej armii od początku października. Pierwsza operacja rozpoczęła się ósmego października w sąsiadującej z prowincją Homs prowincji Hama, gdzie armii już udało się oswobodzić ponad 10 osiedli i przenieść się na północ do prowincji Idlib.

O rozpoczęciu drugiej operacji wojskowej ogłoszono w środę w rejonie Dzhobar, w mieście na wschodnich przedmieściach Damaszku. Wyzwolenie tego miasteczka powinno zapewnić bezpieczeństwo syryjskiej stolicy przed ostrzałami moździerzowymi i rakietowymi.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151015/1230028.html#ixzz3oehazGJK

 

 

W wyniku nalotów rosyjskich sił powietrznych w syryjskiej prowincji Homs został zabity lider grupy terrorystycznej „Ahrar asz-Szam”, urodzony w Czeczenii Abu Bakr al-Shishani, poinformowało źródło resortu wojskowego Syrii.

Syria_samolotyRosji

Według nadchodzących informacji w Syrii w rezultacie nalotu rosyjskich sił powietrznych został zlikwidowany czeczeński komandor Abu Bakr al-Shishani, uważany za jedna z kluczowych postaci Państwa Islamskiego.

„14 października w wyniku nalotu rosyjskich sił powietrznych w prowincji Homs została zlikwidowana grupa bojowników wraz z liderem grupy terrorystycznej „Ahrar asz-Szam”, pochodzącym z Czeczenii Abu Bakr al-Shishani”, — powiedział rozmówca agencji.

Wcześniej syryjska narodowa agencja SANA poinformowała o zlikwidowaniu przez syryjską armię przywódcy „Ahrar asz-Szam” szejka Omara Mustafę Al-Khodra i jego prawej ręki Khalida Abu Anasa. W wyniku tego dana grupa pozostała bez głowy.

„Ahrar asz-Szam” to największa grupa terrorystyczna w składzie „Jaish al-Fath” po „Dżabhat an-Nusrze”. Wiosną 2015 roku bandycka formacja „Ahrar asz-Szam” uczestniczyła w zdobyciu Erichu, Idlibu i Dżisr asz-Szughuru w północno-zachodniej Syrii. Podczas zdobywania miast przez bojowników przeprowadzono masowe egzekucje miejscowej ludności.

Od 30 września Rosja na wniosek prezydenta Baszara al-Asada rozpoczęła naloty punktowe na cele „Państwa Islamskiego” w Syrii. W tym czasie siły powietrzne wykonały ponad 450 nalotów zabijając około 300 bojowników, niszcząc obozy szkoleniowe, stanowiska dowodzenia, składy amunicji i inne obiekty. Ponadto 26 pocisków manewrujących wystrzelono z okrętów Flotylli Kaspijskiej, które pomyślnie uderzyły w obiekty PI.

Według Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji bojownicy PI odnoszą znaczne straty i zmieniają taktykę rozpraszając siły i ukrywając się w zaludnionych obszarach. Na linii kontaktu z syryjskimi wojskami oni stracili większość broni i sprzętu, a wielu członków PI gotowych już jest do opuszczenia strefy działań bojowych.

Prezydent Rosji Władimir Putin potwierdził wcześniej, że terminy rosyjskiej operacji w Syrii zostaną ograniczone przez natarcie syryjskich wojsk, ale także wykluczył możliwość użycia Sił Zbrojnych FR w naziemnych działaniach bojowych.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20151015/1232905/pi-przywodca-likwidacja-syria-rosja.html#ixzz3oehriEwY

Reklamy

3 Komentarze

Filed under Bez kategorii

3 responses to “Syryjska armia rozpoczęła operację wojskową na wielką skalę

  1. jurek656

    Czas na pokazanie imperatorom tego świata gdzie ich miejsce . Przekleństwem dla ludzi jest zamieszkiwanie miejsc roponośnych , z jakim bestialstwem muszą się zmagać . Podłe kreatury , mające media za sobą , robią wodę z mózgu gdzie się tylko da .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s