Wzywamy do bojkotu słodyczy marki Roshen.

RoshenSyjonistyczno-banderowska oligarchia na Ukrainie traktuje państwo i władzę wyłącznie w kategoriach biznesu i eksploatacji ( podobnie jak syjonistyczno-pookrągłostołowa oligarchia w Polsce), a słowiańskich Rusinów, zwanych z wyrachowaniem narodem ukraińskim, złodziejscy oligarchowie traktują jako masę konsumencką i mięso armatnie.

Pozostając w świecie wartości lichwiarsko-syjonistycznych jednym z najdotkliwszych sposobów walki z ludobójczym syjono-banderyzmem jest ograniczenie oligarchii zysków z neokolonialnej eksploatacji społeczeństwa.

Poplecznik banderowszczyzny i cyniczna pijawka słowiańskiej krwi – Petro Poroszenko,”król” ukraińskiej czekolady, wobec ograniczenia rynku konsumenckiego w Rosji i zdemolowanej Ukrainie postanowił podbić rynek słodyczy w Polsce. Zatem Polaku wykaż się patriotyzmem gospodarczym, a także antybanderowskim instynktem samoobrony i przyłącz się do bojkotu wyrobów marki ROSHEN, należącej do oligarchy Poroszenki.

ROSHEN won z AUCHAN !!!

PZ

AUCHAN

—  Panie prezesie, 14 października w Kijowie odbył się wiec, podczas którego świętowano 73 rocznicę utworzenia UPA. W tym roku ten właśnie dzień dekretem Petra Poroszenki został ustanowiony świętem państwowym i dniem wolny od pracy. A propos, podpisanie dekretu zbiegło się w czasie z wizytą ówczesnego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego na Ukrainie. Tymczasem w Polsce odbyła się akcja bojkotowania produkcji firmy Roshen, należącej do prezydenta Petro Poroszenki. Media informują, że akcję zorganizowała partia „Zmiana”, której Pan przewodniczy. Czy wybrana data jest zwykłym zbiegiem okoliczności?

— Nie jest zbiegiem okoliczności. Od kilku miesięcy mieliśmy informację o tym, że firma Roshen dokonuje ekspansji na rynku polskim. W związku z tym, że utraciła rynek rosyjski w dużej mierze to próbuje rekompensować sobie te straty na rynkach Europy Środkowej w tym w Polsce. Firma Roshen prowadzi też jeden zakład produkcyjny w Polsce i aktywnie rozpoczęła sprzedaż swojego asortymentu w polskich sklepach. Data akcji była oczywiście symboliczna, związana z tym, że z jednej strony prezydent Poroszenko wielokrotnie podczas kampanii wyborczej w 2014 roku obiecywał swoim wyborcom, że zrezygnuje z działalności biznesowej, że sprzeda udziały w firmie Roshen. Do tej pory tego nie zrobił, do tej pory jest jednym z czołowych oligarchów ukraińskich. Jednocześnie jest człowiekiem, który wykorzystuje w swojej polityce retorykę banderowską, nawiązującą do morderców z UPA i z organizacji ukraińskich nacjonalistów, aby legitymizować swoją władzę jako ideologię państwową. To był pierwszy powód przeprowadzenia takiej akcji. Drugi powód był bardziej prozaiczny i nie jest związany z datą. Chodzi o to, że w ciągu ostatnich kilku lat kilkukrotnie różne służby sanitarne mówiły o szkodliwych substancjach, które zawiera produkcja firmy Roshen. Zatem mamy część polityczną, nawiązującą do politycznej kariery i politycznej ideologii wyznawanej przez oligarchę Poroszenko i mamy część czysto konsumencką tej akcji. Obawiamy się, że te produkty są bardzo niskiej jakości i zawierają substancje szkodliwe, takie jak benzopiren, który w 2013 roku został wykryty właśnie w słodyczach firmy Roshen.

— Jaki miała przebieg ta akcja?

— W miastach wojewódzkich pod sieciami sklepów, które prowadzą sprzedaż artykułów firmy Roshen były rozdawane ulotki, informujące o tym, czyja to jest firma, bo nie wszyscy Polacy zdawali sobie sprawę z tego, że należy do prezydenta Ukrainy. A także materiały o tym, że były przypadki wykrycia niebezpiecznych substancji w produktach tej firmy. Jednocześnie w niektórych sklepach słodycze Roshen były wkładane do dużych koszyków, a na nich umieszczano naklejki i rozkładano ulotki, ostrzegające klientów przed kupowaniem produktów tej marki.

– Jak zareagowali Polacy?

— Polacy zareagowali bardzo przychylnie. Większość z nich nie wiedziała, że jest to firma, należąca do prezydent Ukrainy. Większość z nich podkreślała, że zdecydowanie woli kupować produkty polskie. Większość z nich twierdziła też, że ta sytuacja, w której prezydent jakiegoś kraju jest jednocześnie oligarchą, prowadzącym ekspansję na rynki, jest sytuacją patologiczną. Taką sytuację bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić w Polsce, czy w jakimkolwiek innym kraju europejskim, sytuację, w której prezydent jest jednocześnie człowiekiem biznesu i realizuje swoje prywatne interesy — powiedział politolog Mateusz Piskorski.

Warto dodać,  że wpływy Roshen w 2014 roku według danych samej firmy wyniosły ponad 1 mld dolarów. Roshen jest teraz na 22 miejscu na liście największych producentów słodyczy na świecie. I co więcej, jeden z jego zakładów wciąż działa w Rosji, kraju, który jest nazywany przez Poroszenkę agresorem.
Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151015/1233180/roshen-poroszenko-bandera.html#ixzz3oewchSfn

Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Wzywamy do bojkotu słodyczy marki Roshen.

 1. Konrad

  Proponuje rozciagnac bojkot na coraz wieksza ilosc produktow zachodnich przez popieranie firm polskich i slowiansko-zagranicznych. Proponuje otwieranie kont bankowych tylko w polskich bankach i stopniowe wycofywanie sie z bankow zachodnich. Proponuje preferowanie polskich restauracji jak i rowniez slowiansko-zagranicznych.

  Bedac w Polsce latem, celowo wybralismy restauracje „Kuchnia Rosyjska” w Gdansku. Byla znakomita: piwo bylo lepsze od amerykanskiego – a na ten temat wiem bardzo duzo – a pierogi z wedzonym lososiem wspaniale. Zauwazylismy, ze restauracja ta byla z reguly ignorowana przez tlumy przechodzacych Polakow, ktorzy woleli isc do jakiejkolwiek innej restauracji, bojkotujac te rosyjska. Rozmawialem z kelnerka na ten temat. W koncu wznioslem toast za Prezydenta Putina i przez kelnerke przekazalem zyczenia przetrwania i byc moze ewentualnej pomyslnosci we wrogo nastawionym polskim spoleczenstwie.

  Co do Roshen, to chyba jest rzecza oczywista, ze zaden intelektualnie wolny Polak nie powinien nigdy kupic zadnego produktu tej firmy.

  Polubienie

  • Tamaar

   a to sa jakies polskie banki???

   Polubienie

   • W naszym kraju niestety nie wiele polskiej własności zostało, także nie ma zbytnio w czym wybierać…

    Polubienie

   • A odnośnie banków to lepiej je wszystkie omijać szerokim łukiem, kto chce w nadchodzącym czasie zachować swoje oszczędności i nie chce popaść w niespłacalne zadłużenie tym samym wiążąc się na całe życie, to od banków z daleka…

    Polubienie

   • Franz

    Co to za polski bank który uprawia identyczną lichwe jak bank żydowski??? O lewarze już nie wspomnę który wynosi u nas w kraju 1:28! kilkaset lat temu w europie za taki bandytyzm robiono pogromy żydom i mordowano ich setkami jak nie tysiącami, dziś wszyscy „zmiękczeni” udają że problemu nie ma, chęć posiadania jest większa niż zdrowy rozsądek, o własnych wartościach czy przekonaniach nie wspominając.

    Polubienie

 2. Chum

  Polecę jeszcze zakupy w tych sklepach . Przysięgam jakość rosyjskich towarów cudowna :
  http://kalina-sklep.pl/kalina/SKLEP14/
  http://skarbysyberii.pl/pl/

  Polubienie

  • Pablo

   Szukam ‚normalnej’ pasty do zębów i wszedłem na skarbysyberii.
   Pasta dla dzieci o smaku czarnej porzeczki, skład Sodium Fluoride.
   A miało być tak pięknie. Trzeba jednak czytać skład wszystkich produktów, mimo że to ‚skarby syberii’

   Polubienie

 3. Chum

  Niestety kupiłem jak dobrze pamiętam krówki tej firmy i jakieś cukierki czekoladowe od niej , ale daje słowo nic nie wiedziałem . Przypadkiem zobaczyłem na opakowaniu tych cukierków ukraińskie napisy , skojarzyłem temat i resztę jakieś pół kilo poszło do śmieci . W tym pejsatym kraju na nawet kupując krówki trzeba uważać kużwa…

  Polubienie

 4. Chum

  a kupiłem to chyba lidl bądz biedronka ale głowy nie dam.

  Polubienie

 5. Chum

  Wcześniej robiłem zakupy w sklepikach polskich rodzinnych . Towar był super . Były ich trzy i wszystkie w ciągu roku upadły . PSS Społem mam za daleko . Pięć minut drogi mam do LIDLA i BIEDRONKI i tam muszę robić zakupy . Stary już jestem i nie to zdrowie , aby łażić po parę kilometrów do sklepu .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s