Wyrok TK w/s OFE: „Polska jest w RUINIE”

Taki właśnie jest pośredni sens wyroku Trybunału Konstytucyjnego i o dziwo, całkowicie zgodny z wcześniejszym stanowiskiem Międzynarodowego Żyda (?).

 

Bowiem kilka dni temu TK uznał, że zabranie z OFE pieniędzy (153 mld zł) i przeniesienie ich do ZUS jest zgodne z konstytucją.
Przypomnę, że zabieg ten przeprowadził żydo-rząd D.Tuska, żeby zmniejszyć zadłużenie ZUS spowodowane obowiązkowymi odpisami na rzecz OFE. Nie obyło się oczywiście bez problemów. W kwietniu 2013r. żydowska agencja Moody’s postraszyła Tuska, że jeśli zrealizuje ten zamysł i zabierze OFE pieniądze, to ona obniży rating polskiej gospodarki. A mówiąc po polsku: żydowskie banki zwiększą koszty udzielania Polsce kredytów, czyli zrekompensują sobie „straty” spowodowane ograniczeniem kradzieży pieniędzy polskich emerytów – kradzieży ustawowo zagwarantowanej przez żydo-rząd J.Buzka, kawalera wielu najwyższych odznaczeń IIIŻydo-RP. Jednak po przemyśleniu całej sprawy, kilka miesięcy później, żydowska agencja Moody’s ostatecznie pochwaliła pomysł żydo-rządu Tuska.
Widzimy więc, że wyrok TK jest w całej rozciągłości zgodny ze stanowiskiem MŻ z 2013r.

Wyrok TK dotyczący OFE jest bezprecedensowy w całych 25-letnich dziejach IIIŻydo-RP, ponieważ jednoznacznie potwierdza – choć potwierdza pośrednio, że żydowskie reżimy i żydowski kapitalizm doprowadziły do ruiny Państwo Polskie i jego finanse.

brzeszcze-miasto-w-ktorym-beataI to jest główny i najważniejszy wniosek, jaki winniśmy sobie przyswoić i zapamiętać z całego żydo-medialnego szumu o OFE i o powyborczych, pozorowanych politycznych zmianach.
Na nic zdadzą się żydowskie zaklinania rzeczywistości, że Polska nie jest w ruinie, że się rozwija, więcej, że należy do światowej czołówki pod względem występowania rozwojowych, czy prorozwojowych trendów – właśnie, trendów, a nie rozwoju. Takie i podobne brednie głoszą antypolskie kreatury w powszechnych żydo-mediach.

Polska gospodarka nie rozwija się i rozwijać się nie może, może tylko coraz bardziej się zadłużać. A powody są oczywiste:
– pierwszy i najważniejszy jest taki, że konstytucyjnie zakazano prowadzenia polityki pieniężnej władzom państwa, tę politykę realizują banki MŻ,
– drugi: 60% – 70% pracujących zatrudnionych jest w nieprodukcyjnym sektorze państwowym, publicznym. Wyjątek stanowi państwowe górnictwo, ale ustalane przez żydo-reżimowe ministerstwo finansów ceny węgla oraz podatki od górniczej działalności powodują, iż ten dział produkcji jest deficytowy.

Reszta, 30% – 40% pracujących: prowadzi skromną działalność gospodarczą – głównie handlową, a więc także nie produkcyjną, jest pracownikami najemnymi w firmach obcych (głównie handlowych, usługach bankowych itp. oraz w zagranicznych montowniach) i w rolnictwie systematycznie niszczonym i ograniczanym w wielkości produkcji.

Miesięcznie opuszcza Polskę 10 tys. – 20 tys. Polaków. Łączna liczba polskich emigrantów zarobkowych wynosi ok. 8 mln ludzi. W ten sposób zniwelowało się – samo się zniwelowało !52% bezrobocie z 2005r. po likwidacji przez żydowskie reżimy ponad 10 mln miejsc pracy, głównie w przemyśle.

Salomonowy wyrok TK w/s OFE potwierdził właśnie, że odebraniem OFE 153 mld zł żydo-rząd Tuska oddalił widmo paraliżu finansów państwa, zapisane w konstytucji jako graniczny dług publiczny w wysokości 55% PKB. Przekroczenie tego progu oznaczałoby zablokowanie możliwości zadłużania budżetu państwa i mogłoby prowadzić do społecznej rewolucji, ponieważ 60% – 70% pracowników zatrudnionych w państwowym sektorze nie otrzymałoby wynagrodzeń, a emeryci i renciści swoich świadczeń.

Dzisiaj coraz częściej słyszymy jak żydo-reżimowi propagandyści nawołują do likwidacji ZUS. Dlaczego? Przecież ZUS nie robi nic poza rozdzielaniem pieniędzy: otrzymane składki od pracujących wypłaca w formie rent i emerytur. Nieefektywność ZUS spowodowana np. korupcją jest do zlikwidowania w ciągu kwartału – oczywiście tylko przez suwerenny polski rząd narodowy.
Żydo-reżim będzie musiał zlikwidować ZUS, ponieważ ilość składek wpłacanych do ZUS systematycznie maleje. A maleje dlatego, że żydowskie reżimy i żydowski kapitalizm zniszczyły gospodarkę kraju, finanse państwa i zlikwidowały (likwidują zresztą nadal) miejsca pracy.
Żydo-reżimowi propagandyści proponują, więc zastąpienie wypłat z ZUS gwarantowaną przez państwo emeryturą. Tylko, że żydowskie państwo te emerytury zagwarantuje do wysokości 400 zł/miesiąc. Dlatego wspaniałomyślnie przygotowało projekt ustawy: emerytura za hipotekę ! Kto okradnie własne dzieci z mieszkania lub z domu dostanie od żydowskich banków 200 – 300 zł dodatkowej emerytury. A na opornych, którzy nie zechcą skorzystać z tego dobrodziejstwa żydo-reżim na polecenie MŻ przygotował już dość dawno ustawę o podatku katastralnym.

TK w/s OFE wypowiedział się jedynie w zakresie dozwolonym przez MŻ. Nie poruszył kwestii podstawowej, że przyjęte zasady funkcjonowania OFE są już nawet nie tyle nie konstytucyjne, ile po prostu korupcyjne i że jest to międzynarodowe przestępstwo. Zainstalowano, bowiem w Polsce obce firmy, które ustawowo wyposażono w pieniądze polskich pracowników i emerytów. Ten złodziejski proceder wprowadził żydo-rząd J.Buzka i nazwał „reformą emerytalną”.
Ale TK na temat złodziejskiego procederu MŻ i miejscowego żydo-reżimu głosu nie zabrał.
A więc nie prawo, nie TK, ale MŻ decyduje o OFE i o całej reszcie w IIIŻydo-RP.

uid_976da10f0adc09172546e4c73f8e3ed71333724154152_width_700_play_0_pos_3_gs_0Na koniec szczypta humoru – humoru czarnego. Oto stanowisko „naszego (żydowskiego) eksperta”, eksperta Konfederacji Lewiatan, niejakiego J.Mordasewicza:

„Mam nadzieję, że uznanie za zgodne z konstytucją zabranie połowy oszczędności zgromadzonych w OFE w postaci obligacji nie pociągnie za sobą przejęcia przez rząd drugiej połowy oszczędności ulokowanych w akcjach.”

Dariusz Kosiur

22 Komentarze

Filed under Bez kategorii

22 responses to “Wyrok TK w/s OFE: „Polska jest w RUINIE”

 1. citizen

  tylko ze to miasto było całay czas w PRL PO tuningu co jak wiadomo dawało szanse na poprawe sytucji tylko poprzez zaciaganie kredytów – wystarczy zobaczyc na ile jest zadłuzona wiekszosc polskich miast i gmin

  Polubienie

  • Średnie zadłużenie budżetów polskich miast i gmin już w 2010r. oscylowało w granicach 40% – 60% wielkości ich budżetów.
   Jednym z głównym czynników wymuszających to zadłużenie był zapisany w traktacie akcesyjnym do UE obowiązek inwestowania w infrastrukturę wodno-kanlizacyjną.

   Polubione przez 1 osoba

 2. maro

  Proszę posłuchać i w miarę możliwości skontaktować się z tym panem o podobnych poglądach do poglądów prezentowanych na portalu WPS.

  Polubienie

 3. maro

  Proszę posłuchać i w miarę możliwości skontaktować się z tym panem o podobnych poglądach do prezentowanych na portalu WPS.
  Link do filmu- https://www.youtube.com/watch?v=Cn45iegSZwA&feature=youtu.be&t=1m9s .
  W komentarzach znajomy z neon24 p.Jeznach.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

 4. ja

  zydy polska zadza a narod polski na to pozwala lub jest nieświadomy tego faktu

  Polubienie

 5. Konrad

  W związku z dyskusją na forum WPS o sytuacji ekonomicznej w Polsce i USA, chciałbym podać trochę statystki o USA;

  Obecnie, dług narodowy USA przekroczył 18 bilionów dolarów. (Nasz „bilion” to amerykański „trylion”, czyli „18 trillion dollars” w amerykańskich raportach.)

  Tak bezprecedensowo gigantyczny dług znaczy, ze każdy obywatel amerykański jest obciążony kwotą ok. $56,000. Co więcej, dług ten rośnie w zastraszającym tempie: USA potrzebowały 205 lat swego istnienia, aby stworzyć pierwszy bilion długu. Ale na ten ostatni bilion, osiemnasty, potrzebowały tylko 400 dni.

  Żeby spłacić tylko same odsetki od tak olbrzymiego długu, USA muszą wydać rocznie ok $430 miliardów dolarów. Inaczej mówiąc, każdy płacący podatki w USA jest obciążony suma $3,500 za obsługę długu rządowego. Ale to i tak jest mało, jeżeli się pamięta, ze obecna wysokość oprocentowania długu rządowego wynosi tylko ok. 2.5%. Proszę sobie wyobrazić, co się stanie, jeżeli nie tylko ta stopa procentowa wzrośnie, ale również, kiedy międzynarodowi inwestorzy zdecydują się wycofać, choćby częściowo, z rynku amerykańskiego. Obecnie tacy inwestorzy kontrolują 34% 18-bilionowego długu USA. (Az 6 bilionów długu USA to obligacje wobec tylko dwóch krajów: Chin i Japonii.)

  Prawie połowa (43%) Amerykanów wydaje więcej rocznie niż zarabia w tym samym czasie. Średni rodzinny dochód spada (obecnie poniżej $50,000), a średni rodzinny dług („median household debt”) wzrasta i osiąga obecnie ok. $75,000. W rezultacie, coraz więcej Amerykanów staje się niewolnikami amerykańskiego systemu finansowego. Uwikłani w zwiększające się długi, Amerykanie potrzebują coraz więcej czasu żeby wyrwać się z takiej niewoli. Wielu jednak nie ma już szans i umrze w długach.

  Na tym forum była mowa o tym, jak niby łatwo jest w USA „mieć” dom i samochód lub nawet kilka samochodów. Ale nie było mowy o tym, że tylko ok. 29% amerykańskich domów jest uwolnionych od pożyczek, czyli spłaconych na czysto. (Jest to najniższy wskaźnik od roku 1960.) Wiele innych posiadłości jest nie tylko obciążona długoletnimi spłatami, ale również znalazła się „pod woda” („underwater”), co oznacza, że obecna ich wartość rynkowa jest mniejsza, często o dużo mniejsza, od ceny zakupu.

  Te wstępne powyższe dane są tylko „czubkiem góry lodowej” amerykańskiego systemu ekonomicznego. Można – i mógłbym – dostarczyć ich wiele. Ale na tym etapie rozgorzałej dyskusji na forum WPS, chciałbym jedynie zwrócić uwagę na takie podstawowe fakty, zanim przejdziemy do dalszej wojny werbalnej.

  Polubione przez 1 osoba

  • Tu nie ma co prowadzić wojny werbalnej, sama prawda i tylko prawda. Co najwyżej terrorysta z Toronto może próbować dezinformować i przekonywać do „american dream” i swoich prawd oderwanych od rzeczywistości. Dzięki wielkie, że zamieścił Pan ten wpis.

   Polubienie

  • Re: Konrad
   Mala poprawka: 18 trylionow (bilionow) to TYLKO zadluzenie rzadu federalnego i NIC wiecej.
   A jak wyglada zadluzenie stanowe? Miast i wsi? A jak wyglada zadluzenie biznesow i hipotek? A jak wyglada zadluzenie obywateli z tytulu kart kredytowych? Pozyczek studentow od rzadu na edukacje??? A jak wyglada zadluzenie wobec Chin i innych krajow z ktorych USA sprowadza towary??? (a praktycznie g..no wysyla za wyjatkiem broni nadajacej sie do muzeum lub antykwariatu)…
   Ano wlasnie.
   Jako ciekawostka, to na jednego zyjacego obywatela USA przypada dzisiaj ponad 140.000 dolarow zadluzenia, co mozna by przelozyc na 2000 lat splaty pozyczki bez lichwy, ale w chwili obecnej lichwa w ciagu jednego dnia od totalnego (ok. 300 bilionow (trylionow) zadluzenia na ok. 330 miliardow dziennie!!! (czyli 5 krotnie przekroczyla narodowy zysk netto w USA)…
   Bez dalszych komentarzy…
   ==========================
   jasiek z toronto

   http://polskawalczca.com

   Polubienie

   • Konrad

    Re: Jasiek z Toronto

    Zgoda, pelna zgoda. Ale ja zakonczylem swoj wpis w ten sposob: „Te wstępne powyższe dane są tylko „czubkiem góry lodowej” amerykańskiego systemu ekonomicznego. Można – i mógłbym – dostarczyć ich wiele.”

    Mysle, ze inne dane – i komentarze – sa jak najbardziej potrzebne.

    Polubienie

   • http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/25_tragicznych_statystyk,p2145836848
    25 tragicznych statystyk dotyczących amerykańskiej gospodarki, o których Barack Obama nie chce byś wiedział…
    # 1 odsetek Amerykanów posiadających własne domy szybko spada. Według Gallup, aktualny poziom posiadaczy domów w Stanach Zjednoczonych, jest najniższy odkąd Gallup zaczął mierzyć takie statystyki.
    # 2 Ceny domów w USA nadal spadają na łeb na szyję. Spadają od sześciu miesięcy z rzędu i obecnie w sumie spadły o 35 procent od szczytu bańki mieszkaniowej. Ostatni raz ceny domów w Stanach Zjednoczonych były tak niskie w 2002 roku.
    # 3 Przez ostatni rok, 53 procent wszystkich amerykańskich absolwentów uczelni w wieku poniżej 25 lat było albo bezrobotnych albo zatrudnionych na stanowisku niższym niż posiadane umiejętności.
    # 4 W 2007 roku, około 10 procent wszystkich bezrobotnych Amerykanów było bez pracy przez 52 tygodnie lub dłużej. Dziś ta liczba jest powyżej 30 proc.
    # 5 Kiedy Barack Obama został wybrany na prezydenta, liczba „długoterminowych bezrobotnych” w Stanach Zjednoczonych wynosiła 2,6 milionów. Dziś jest to 5,3 milionów.
    # 6 Średni czas trwania bezrobocia w Stanach Zjednoczonych jest około trzy razy dłuższy w porównaniu do roku 2000.
    # 7 Wbrew temu, w co mainstreamowe media każą nam wierzyć, prawda jest taka, że odsetek Amerykanów w wieku produkcyjnym, którzy pracują nie rośnie. Jeszcze w marcu 2010 r., 58,5 procent wszystkich Amerykanów w wieku produkcyjnym pracowało. W marcu 2011 r., 58,5 procent wszystkich Amerykanów w wieku produkcyjnym pracowało. W marcu 2012 roku, 58,5 procent wszystkich Amerykanów w wieku produkcyjnym pracowało. Więc na jakiej podstawie Barack Obama i media twierdzą, że sytuacja zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych jest coraz lepsza? Wskaźnik zatrudnienia jest nadal, zasadniczo tam, gdzie podobnież zakończyła się recesja.
    # 8 Już w 1950 roku, ponad 80 procent wszystkich mężczyzn w Stanach Zjednoczonych miało pracę. Dziś mniej niż 65 procent wszystkich mężczyzn w Stanach Zjednoczonych ma pracę.
    # 9 W 1962 roku 28 procent wszystkich miejsc pracy w Ameryce było miejscami w produkcji przemysłowej. W 2011 r. tylko 9 procent wszystkich miejsc pracy w Ameryce to miejsca w produkcji przemysłowej.
    # 10 W niektórych obszarach Detroit, Michigan można kupić dom z trzema sypialniami za jedyne 500 dolarów.
    # 11 Według jednego z najnowszych badań, około jedna trzecia wszystkich Amerykanów nie płaci swoich rachunków na czas.
    # 12 Odkąd Barack Obama wszedł do Białego Domu, cena benzyny wzrosła o ponad 100 procent.
    # 13 Bańka kredytów/pożyczek studenckich kontynuuje ekspansję w zastraszającym tempie. Ogłoszono niedawno, że całkowity dług pożyczek studenckich w Stanach Zjednoczonych wynosi jeden bilion dolarów.
    # 14 To niesamowite, ale obecnie w jednym na cztery miejsca pracy w Stanach Zjednoczonych płacą 10 dolarów za godzinę lub mniej.
    # 15 Dochody gospodarstw domowych na terenie całych Stanów Zjednoczonych nadal spadają. Po uwzględnieniu inflacji, średni dochód gospodarstw domowych w Ameryce spadł o 8,7 procent od grudnia 2007.
    # 16 W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, uzależnienie od rządowej zapomogi wzrosło w Stanach Zjednoczonych do niespotykanych poziomów. Oto jak opisałem gwałtowny rozwój świadczeń socjalnych w jednym z ostatnich artykułów…
    “W 1960 roku, świadczenia socjalne składały się na około 10 procent wszystkich zarobków i pensji. W 2000 roku, świadczenia socjalne składały się na ok. 21 procent wszystkich zarobków i pensji. Dziś świadczenia socjalne stanowią około 35 procent wszystkich zarobków i pensji.”
    # 17 W listopadzie 2008 r. 30,8 mln Amerykanów było na kartkach żywnościowych (talon na jedzenie opłacany przez państwo). Obecnie ponad 46 milionów Amerykanów jest na kartkach żywnościowych.
    # 18 W tej chwili ponad 25 procent wszystkich amerykańskich dzieci jest na kartkach żywnościowych.
    # 19 Według amerykańskiego biura statystycznego, dziś 49 procent wszystkich Amerykanów mieszka w domu, który otrzymuje jakąś formę pomocy/benefitów od rządu federalnego.
    # 20 W ciągu następnych 75 lat, Medicare (państwowy system ubezpieczeń zdrowotnych dla osób powyżej 65. roku życia) stanie wobec zobowiązań finansowych na sumę ponad 38 bilionów dolarów. To wychodzi po 328,404 dolarów na każde gospodarstwo domowe w Stanach Zjednoczonych.
    # 21 W pierwszym kwartale 2012 roku, dług publiczny USA wzrósł o 359.1 mld dolarów. PKB Stanów Zjednoczonych wzrosło w tym samym czasie jedynie o 142,4 miliardów dolarów.
    # 22 W tym momencie dług publiczny USA rośnie o ponad 2 mln dolarów co każdą minutę.
    # 23 Amerykański dług publiczny wzrósł o ponad 5 bilionów dolarów od dnia, kiedy Barack Obama przejął urząd prezydenta. W ciągu nieco ponad 3 lat Obama dodał więcej do narodowego długu niż pierwszych 41 prezydentów razem wziętych.
    # 24 Rezerwa Federalna kupiła około 61 procent wszystkich długów publicznych wydanych przez amerykański Departament Skarbu Podczas 2011 roku.
    # 25 Rezerwa Federalna nadal systematycznie niszczy wartość dolara amerykańskiego. Od 1970 roku dolar stracił ponad 83 procent swojej wartości.

    Polubione przez 1 osoba

 6. Re: Konrad.
  Panie Konradzie, wazna kwestia:
  Nie istnieje amerykanski system ekonomiczny od 1934 roku od kiedy zydowski federal reserve przejal emisje pieniedzy, a lichwiarskie zydostwo od 1878 w zasadzie calkowicie kontrolowalo przeplyw srodkow finansowych po likwidacji wlasnosci prywatnej, czyli jej opodatkowaniu cyklicznym podatkiem rocznym…Podobnie jak „podatek katastralny”..

  W dalszym ciagu funkcjonuje zydowski (zadluzeniowy) system ekonomiczno-monetarny i zaden inny. JFKennedy probowal przerwac ten zydowski monopol, ale zakonczylo sie dla niego tragicznie w Dallas (TX) na poczatku lat 60…
  To tak na wielkim „marginesie”…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 7. fru

  Kosiur i spka wzorem MZ wprowadzili sobie cenzure. Tym samym niedaleko juz im do MZ. A wszechwiedzacy Jasio z Toronto niezmiernie „wazne kwestie” porusza, takie z dluga juz broda. Nad nimi nazezy sie skoncentrowac w walce o Polske i na bitwie pod Grundwaldem.

  Polubienie

 8. Chum

  A JA JAŚKA CZYTAM BO FACET MA WIEDZĘ I TYLE.

  Polubienie

 9. Re: fru…
  To fakt, ze „wazne kwestie” sa juz od dawna z dluga broda, ale na wazniejsze nie jest jeszcze pora…
  Nie mozna (nie da sie) przeskoczyc z „przedszkola” na „uniwersytet” w piec minut czy w godzine.
  Warto poczytac: http://ojczyzna.pl i poswiecic czasu na http://polskawalczaca.com

  Re: Chum
  Nie mam wiedzy jakiej bym sobie zyczyl, ale wciaz staram sie wyciagac wnioski w miare szybko i w miare krotko je zapodawac, bowiem zdaje sobie sprawe, ze dlugie (dlugasne) teksty dla wielu osob sa bardzo, a nawet bardzo meczace…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 10. tyle w temacie

  Jasne, deklarowany antyzydzie, o to dokladnie chodzi a Chum dalej ostro wiedze chlonac, major pala napierniczac u konkurenta, co to bogaceniu sie marzy a nie o pisach z Otwocka. Jak politykie robic to wy wita i mata juz gabinet okolo dziesieciu ministrow na „forum” i jednego wiceprezia nawet.
  Wy z narodem a narod z wami. Tak trzymac.
  P.S.
  Chum, twoje odzywki juz nie na fali. Ze wschodu wiatr wieje a tam cwiczone jest: paszol na ch.. a nie w w piz…

  Polubienie

  • Wobec tego poszoł na ch…kolejny klonie terrorysty z Toronto, skoro tak wolisz. Kończysz się pajacu ale widać żeś zaciekła gnida. Idź już i nie wracaj, naprawdę ciebie to chyba nikt nie lubi, że tak na siłę szukasz kolegów. Normalny człowiek już dawno by zrozumiał, że jest persona non grata, ty jednak masz misję albo totalnie opuszczony rozum, czyt. pusty łeb.

   Polubienie

 11. Chum

  ja lubię w piz…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s