Współzależność wojny w Syrii i na Ukrainie

Sakaszwili_McCainNie jest niespodzianką, że wywołane i kontrolowane przez psychopatycznych syjonistów i amerykańskich neokonserwatystów wojny w Syrii, na Ukrainie i próby destabilizacji Azji Środkowej są ze sobą ściśle powiązane.

Lichwiarsko-militarny kompleks o gangsterskiej proweniencji prawdziwy respekt posiada jedynie wobec siły. Dlatego za głównego przeciwnika dla swej zachłanności i bezkarności, i słusznie, uważa Rosję pod prezydenturą W.Putina, zwłaszcza obecnie, gdy Rosja dała do zrozumienia, że gotowa jest podjąć walkę z polityczno-finansowym gangsterstwem światowym.

Niżej przedstawiamy tekst w jakimś stopniu dokumentujący powyższe uwagi. Prosimy jednak czytać ten tekst z krytycznym dystansem, gdyż półprawda i dezinfromacja, to podstawowe narzędzia toczonej przez politycznych gangsterów wojny informacyjnej z Rosją.

PZ

 

 • Ukraińskie Wikileaks: John McCain i Micheil Saakaszwili knują zestrzelenie amerykańskiego samolotu w Syrii by obwinić Rosję

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/10/ukrainskie-wikileaks-john-mccain-i-micheil-saakaszwili-knuja-zestrzelenie-amerykanskiego-samolotu-w-syrii-by-obwinic-rosje/

   

  Transkrypt

  M: Wpuść go!

  M: Usiądź, Dawit! Wszystko powinno być gotowe na czas, jak ustalaliśmy. Rozumiesz, jak to wszystko jest ważne! Poczekaj, włączę urządzenie zakłócające. McCain potwierdził plan, wszystko gotowe, żebyś był na bieżąco. Jesteśmy kryci przez amerykański Senat. Rosjanie w Syrii muszą oberwać, bo jeśli Rosja i Stany jakoś dojdą do porozumienia, zupełnie porzucą Ukrainę. Donbas zostawili na przetrwanie, projekt Naddniestrze – zawieszony. Jak tak dalej pójdzie, będziemy skończeni! Musimy przyspieszyć działania w Syrii. Przygotowałeś naszych chłopaków?

  Micheil Saakaszwili (z lewej) i (z prawej) Dawit Kezeraszwili, „K” – były szef skarbówki i minister obrony Gruzji. Ścigany za defraudację funduszy państwowych.

  K: Tak, wszystko gotowe. Dziś wylatują do Antalyi, a potem do Syrii. Przeszli porządne szkolenie i są tak zdeterminowani, że rozwalą wszystko. To są nasi Kistyńcy (albo: Kistowie, gruzińscy Czeczeni żyjący w Wąwozie Pankisi, w Gruzji), twardziele. Dowódcą został Ramzan Maczelikaszwili, cała czwórka jest mu posłuszna. Potrafią posługiwać się każdą bronią, są profesjonalistami w dziedzinie przeciwlotniczej. Czekają na szczegółowe instrukcje.

  M: Masz tu numer telefonu i komórkę, daj Ramzanowi. Ważne, by po przylocie wysłał wiadomość. Na miejscu jest człowiek Warrena z CIA, przywita i zabierze chłopaków. Turcy są uprzedzeni, przepuszczą ich. Mówiąc krótko, człowiek Steve’a Warrena wie wszystko i zna rosyjski. Po wszystkim Ramzan ma dać mu ten telefon komórkowy.

  K: Wszystko jasne, ale co ze sprzętem i bronią?

  M: Czekaj, czekaj! Mam telefon od Gieraszczenki.

  M: Witaj Anton! Nasi dziś wylatują. Jak tam, wszystko gotowe?

  „G”: Anton Gieraszczenko – ukraiński deputowany z partii „Front Ludowy”, sekretarz komitetu Rady Najwyższej do spraw regulacji prawnych w zakresie działania służb porządkowych. Doradca ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, lokalny agent służb specjalnych USA

  G: Pan Micheil Nikołajewicz [Nikołozowicz]! Coś głośno u pana!

  M: Tak, tak, wyłączę.

  G: Teraz słyszę! Awakow wszystko przetransportował, jest pięć sztuk [rakiet] przeciwlotniczych [ros. PZRK] „Wierzba” [ros. „Wierba”] i [wyrzutnia] „Igła-S”, pełny zapas amunicji i wyposażenie. Duże działa przeciwlotnicze [„zenitki”] są w drodze. Jak tylko przekroczą granicę, pański herszt, jak mu tam, Asz-Szuszani, przejmie ich i chłopaki będą w robocie.

  M: Świetnie! Świetnie! Do usłyszenia.

  M: Dawit, wszystko co trzeba jest już na miejscu i dostaną to, jak tylko przekroczą granicę. Powita ich tam Tarchan Batiraszwili. Wiesz, kto to jest? Ma duże wpływy w Państwie Islamskim, wszyscy Czeczeni przez niego przechodzą, ma ksywę Ash-Shushani. Kuzyn Ramzana, Rusłan Maczelikaszwili też wyjdzie im na spotkanie. Amerykanie mi powiedzieli, że to bezlitosny zbir. [Czyli mowa o Abu Omarze al-Sziszani, albo asz-Sziszani, co oznacza „Czeczen”, który podobno został zabity w rosyjskim nalocie 14 października br. – przyp. tłum.]

  Więc cała grupa będzie w Latakii, w strefie Al-Nusry. Celem jest zestrzelenie amerykańskiego samolotu. Otrzymają dane lotu – mamy tam do tego miejscowego Kurda. Plan okazuje się być w porządku! Samolot amerykański zostanie zestrzelony przez rosyjskie wojsko. Tak przedstawi to „Jeniec”, że cel został zestrzelony z PZRK. Będzie zabawnie, cały świat będzie o tym mówił.

  Po wszystkim, ekipa uda się do Hasaki, to miasto blisko Kurdów. Zniszczą tam kurdyjską wioskę – za wszystko obwini się Rosjan. W odwecie Kurdowie zestrzelą Stingerami rosyjski samolot. Chodzi o to, żeby Amerykanie i Rosjanie starli się w Syrii. Turcy będą zadowoleni, obiecali podburzyć Tatarów krymskich.

  Jak skończymy w Syrii, przekonasz się, czy Amerykanie nie wyślą swoich wojsk na Ukrainę; wszystkie nasze plany się powiodą. McCain czeka na nasz ruch. W przeciwnym razie Obama nie ruszy tyłka, zbliżają się wybory i nie kiwnie nawet palcem. Widzisz sam, nawet Poroszenko zaczął merdać ogonem przed Putinem.

  K: Nie wiem, Misza. To twoje plany, sam wiesz lepiej. Wytłumaczę wszystko chłopakom i wyślę ich w drogę. Świetnie, że wyjdzie im na spotkanie Tarchan Batiraszwili, zna się na walce i będzie wszystko nadzorował. Któregoś dnia przyjąłem go do armii. Jego matka jest Kistynką, ojciec Gruzinem.

  M: To, o czym mówiłem, zrób na czas. Całej piątce daj po 10 tysięcy dolarów. W Achmecie daj ojcu Tarchana 20 tysięcy.

  K: Chłopakom już zapłaciłem, a moi ludzie przekażą 20 tysięcy z Tbilisi. Maczelikaszwili jest w poczekalni, chcesz z nim zamienić parę słów?

  M: Jasne! Swieta, tam jest człowiek z brodą, który przyszedł razem z Dawitem, nazywa się Ramzan, wpuść go.

  S: Oczywiście, Micheilu Nikołajewiczu, natychmiast.

  „R”: Ramzan Maczelikaszwili – kuzyn Rusłana Maczelikaszwili, owiany złą sławą dowódca Państwa Islamskiego, kryptonim Sejfullah. Dowódca specjalnej jednostki przeciwlotniczej. W strefie ATO przeszedł specjalny trening. Specjalista od akcji przeciwlotniczych, wysłany do Syrii.

  M: Jak się masz Ramzan! Co słychać?

  R: Szanowny Misza! Jesteśmy gotowi do wykonania wszystkich zadań.

  M: Bardzo dobrze! Od was zależy pokój na całym świecie! Razem z Dato będziemy we wszystkim wspierać was i wasze rodziny.

  R: Bardzo dziękuję. Dawit jest bardzo pomocny. Jak tylko wykonamy zadania w Syrii, odwieziemy cię do Gruzji, to będzie nasze następne zadanie. Jak będzie trzeba, wysadzimy całą Gruzję!

  M: Dziękuję Ramzan, przyjdzie na to czas, ale na razie musimy zająć się Ukrainą. Dato ci wyjaśni, wszystko jest już przygotowane. Nasi chłopcy się spotkają: Rusłan to twój kuzyn, Asłan Margoszwili, Tarchan Batiraszwili i pozostali. Będziesz w dobrych rękach. Pozdrów od nas chłopaków i bądź ostrożny. Trzymaj się.

  R: Dzięki tobie lepiej się poczułem, szanowny Misza. Nie wiedziałem, że bracia się spotkają. Wszystko wykonamy w 100%. Myślałem, że Tarchan zginął. Słyszałem, że zginął w wybuchu razem z Al-Baghdadim. Jednak żyje, inshallah [dzięki Bogu].

  M: Ramzan, weź to! To sztylet ode mnie.

  R: Niech Allah nad tobą czuwa, szanowny Misza! Nie okryjemy się hańbą i zrobimy wszystko, co trzeba, przysięgam ci!

  K: Dobrze, Ramzan, zaczekaj w poczekalni, zaraz tam przyjdę.

  M: Ramzan to twardziel, co nie?! Powiedz mi, czy konta szwajcarskie są już dostępne?

  K: Sąd zakończył moje sprawy i konta są gotowe, tylko muszę przedłożyć papiery w banku. Dużo pomógł Adeiszwili [Zurab Adeiszwili, były minister sprawiedliwości Gruzji, obecnie prokurator w rejonie Odessa – przyp. tłum]. Jego chłopaki załatwili wszystko w sądzie. Już im trochę odpaliłem, muszę jeszcze dać im więcej.

  M: Trzeba jeszcze zapłacić Kamie. Mówiłeś, że część przesłałeś ludziom Kachy [Kacha Kaladze, minister Energetyki w Gruzji] i że sprawa jest zamknięta. Co do k*rwy jest nie tak, że wszyscy szastają moją kasą ot tak?

  M: K*rwa ich m*ć j**ana! Ten p**lony Magis sprzedał Kołomojskiemu nagranie wideo. Podchwycił to Pingwin [ksywka odnosząca się do oligarchy i byłego premiera Gruzji Bidziny Iwaniszwiliego] i razem wrzucili do sieci kadry z ciotami Baczo [Baczana „Baczo” Achalaia, były min. obrony, potem spraw wewnętrznych Gruzji i szef więziennictwa; aresztowany pod zarzutem stosowania tortur]. Przez to trzeba było wstrzymać wszystkie planowane akcje przeciw Gazpromowi i w obronie [gruzińskiej telewizji prywatnej] Rustavi 2. Powtarzałem tysiąc razy, pozbądźcie się tego Kardawa albo zapłaćcie temu draniowi. Ilham też może poczuć się urażony i uciąć nam udziały w SOCAR [azerbejdżański państwowy koncern paliwowy]. Trzeba to jakoś rozwiązać. Kiedy jedziesz do Zurychu?

  K: Zaraz wyślę chłopaków, jutro jadę do Kijowa, a stamtąd do Szwajcarii. Jak już będę już w Baku, zajmę się sprawą SOCAR-a.

  M: Miej oko na naszym chłopaków z Pankisi, żeby byli zadowoleni. To w tej chwili najważniejsze. Jak tylko napuścimy na siebie Moskwę i Waszyngton, bezboleśnie przejdziemy i do Kijowa. Dobra, na razie!

  M: Czekaj, czekaj! Dobrze, że sobie przypomniałem. W Sagaredżo Tina wspomniała, że jej krewny potrzebuje pomocy w wyborach. Nasi robią wszystko, a Tina zaangażuje wojsko, ale kluczowy jest azerski Muganlo. Skontaktuje się z tobą nasz deputowany, Azik, przyjdzie, jak już będziesz w Baku. Daj mu kasę, żeby przekupić muganlojskich muftich. Poproś też elitę Baku, żeby mi w tym pomogli. Jest tam taka jedna suka Inaszwili [Irma, dziennikarka, Sojusz Patriotów Gruzji], nie może wygrać wyborów. Popierają ją kalifornijscy senatorowie, ale mam to gdzieś.

  Zrozumiałeś, co masz zrobić?! Zanim udasz się do Kijowa, spotkaj się z Adeiszwilim, wyjaśni ci szczegóły.

  K: Tak, niech Zura wszystko wyjaśni, tyle tego, że mogę się pogubić, potrzebuję jego pomocy.

  M: Dobrze. Daj mi znać, jak tylko wyślesz chłopaków, muszę poinformować McCaina, on czeka!

  K: W porządku, Misza. Muszę lecieć, jest mnóstwo roboty.

  ~ Ukraińskie Wikileaks
  Z rosyjskiego na angielski przetłumaczyła Kristina Rus

  Komentarz: SOTT nie daje gwarancji co do wiarygodności tego przecieku, choć całość dobrze wpasowuje się w obraz tworzony przez imperialistyczne zachodnie władze. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę matactwa wokół katastrofy MH17. Zdawać by się mogło, że samolot został zestrzelony po to, by obwinić Rosję. Być może planują powtórzyć tę samą sztuczkę. W swym braku kreatywności psychopaci są bezwstydni.
  •Closing the BUK on MH17? Dutch final report is clearly biased (Zamykamy rozdział MH17? Oczywista stronniczość holenderskiego raportu)
  •MH17, Syria and Ukraine: The lies eventually catch up (MH17, Syria i Ukraina: Kłamstwa ostatecznie wyjdą na jaw)
  •MH17: Anti-Russian propaganda, secrecy, and Western crocodile tears (MH17: Antyrosyjska propaganda, skrytość i krokodyle łzy Zachodu)

  Komentarz Pracowni: Wziąwszy pod uwagę, że na podstawie innego wycieku, opublikowanego 23 października przez ukraińskie Wikileaks.Center, Służba Bezpieczeństwa Narodowego Gruzji wszczęła śledztwo w sprawie przygotowywania zamachu stanu (art. po ros. podlinkowany w jednym z przypisów powyżej; po polsku można coś na ten temat przeczytać tutaj – uwaga na propagandę!), powyższy transkrypt staje się nieco bardziej wiarygodny.

  Tłumaczenie (na podstawie rosyjskiego i angielskiego transkryptu): PRACowniA
  Artykuł na SOTT: Ukrainian Wikileaks: John McCain & Mikhail Saakashvili are conspiring to shoot down American plane in Syria to blame Russia [transcript]

 • Alternatywna rzeczywistość? Amerykański kongresmen Dana Rohrabacher kontra Departament Stanu – prawda o polityce Stanów wobec Sy

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/11/11/alternatywna-rzeczywistosc-amerykanski-kongresmen-dana-rohrabacher-kontra-departament-stanu-prawda-o-polityce-stanow-wobec-syrii-i-rosji/

   

  Przejęcie przez islamistów Libii oraz rozlew krwi w Syrii to rezultaty podwójnych standardów stosowanych przez Stany Zjednoczone wobec Rosji i odmawiania współpracy z prezydentem Putinem nie tylko w kwestii Bliskiego Wschodu, powiedział amerykańskim dyplomatom kongresmen Dana Rohrabacher.

  „Podwójne standardy, według których oceniamy Rosję i zgodnie z którymi budujemy politykę, wyrządziły nam wiele szkód – oznajmił Rohrabacher w środę na posiedzeniu Komisji ds. Zagranicznych. – Uważam, że gdybyśmy przez cały ten czas współpracowali z Rosją w dobrej wierze, sytuacja na Bliskim Wschodzie wyglądałaby zupełnie inaczej, byłaby lepsza, stabilniejsza”.

  Kalifornijski kongresmen sprzeciwił się ostrej krytyce wobec Rosji, płynącej ze strony jego kolegów, jak również ze strony asystenta sekretarza stanu USA ds. Europy i Euroazji Victorii Nuland i jej koleżanki, Anne Patterson, asystentki sekretarza stanu USA ds. Bliskiego Wschodu. Nuland i Patterson pojawiły się na posiedzeniu, by przedstawić kongresmenom stanowisko polityczne USA w związku z interwencją Rosji w Syrii, skierowaną przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego.
  https://www.youtube.com/watch?v=anQcEgdGgiU&feature=player_embedded

  Waszyngton wysunął wobec Rosji oskarżenia, że nie bombarduje ona obiektów należących do Państwa Islamskiego, tylko „umiarkowanych rebeliantów”, wspieranych przez USA. Moskwa utrzymuje, że rosyjskie siły lotnicze atakują wszystkich terrorystów, znajdujących się na terenie kraju, w tym PI i front Dżabhat al-Nusra powiązany z Al-Kaidą. W trakcie posiedzenia Patterson przyznała, że Al-Nusra „wchłonęła pewną część, jak byśmy ją wcześniej nazwali, umiarkowanej opozycji”.

  „Podwójne standardy, według których osądzamy Rosję… są po prostu przytłaczające”, powiedział Rohrabacher. Zauważając, że był bardzo dumny ze swojej walki przeciwko ZSRR podczas Zimnej Wojny, podkreślił jednak, że po zakończeniu konfliktu Rosjanie oczekiwali, że będą traktowani jak sprzymierzeńcy, a tymczasem spotykają się wyłącznie z wrogością.

  Zwrócił również uwagę, że z powodu tej wrogości kilka lat temu Stany Zjednoczone odrzuciły propozycję Rosjan, dotyczącą wynegocjowania kompromisowego zakończenia wojny domowej w Syrii. Teraz, gdy Syria „jest całkowicie zdewastowana, my nadal nie potrafimy widzieć w Putinie potencjalnego partnera do współpracy, żeby poprawić sytuację”, zagrzmiał Rohrabacher.

  „Jestem przekonany, że to nasza wrogość wobec Rosji uniemożliwiła nam zbudowanie polityki, która przyczyniłaby się do ustabilizowania sytuacji na Bliskim Wschodzie” – dodał.

  Asystentka sekretarza Patterson zaprotestowała w odpowiedzi na zajęte przez kongresmena stanowisko jakoby inne państwa arabskie Zatoki były równie skłonne, jak rząd w Damaszku, do użycia siły w tłumieniu rebelii.

  [Rohrabacher powiedział (od 1:00 na wideo): Mówimy tutaj: Och, Rosja chce, żeby Asad pozostał przy władzy, to straszne, przecież Asad to dyktatura. Tak jakby Arabia Saudyjska nie była dyktaturą i nie zamordowałaby milionów ludzi, czy tysięcy, żeby utrzymać się przy władzy. A co z innymi państwami Zatoki Perskiej, królestwami, które mordują ogromną ilość ludzi? Nie różnią się od Asada. Może nawet są lepsi od Asada, bo niektórzy z nich są motywowani religią, do takiego stopnia, jak komunizm był religijnym przekonaniem. Ich wersja islamu prowadzi czasem do tego, że sunnici i szyici zabijają się nawzajem – przyp. tłum]

  „Znam bardzo dobrze Arabię Saudyjską, nie zrobiliby by tego” – powiedziała.

  „To bardzo naiwne podejście”, odpowiedział Rohrabacher.

  Następnie przypomniał, że Stany Zjednoczone obaliły rząd Kaddafiego w Libii, po czym połowa kraju znalazła się pod kontrolą radykalnych muzułmanów, którzy chcą pozabijać Amerykanów, i zadał Patterson pytanie, jak Departament Stanu zamierza uniknąć podobnej sytuacji w Syrii.

  Patterson odpowiedziała: „Wśród społeczności międzynarodowej istnieje powszechna zgoda co do zachowania obecnych instytucji w Syrii. Celem jest usunięcie Asada i jego najbliższych doradców i wprowadzenie politycznego procesu, który doprowadzi do utworzenia nowego rządu, a nie zniszczenie struktury instytucyjnej państwa”.

  Kiedy Rohrabacher zapytał, dlaczego w ogóle USA miałyby mieć taki cel, Patterson odpowiedziała, że Waszyngton broni „interesu bezpieczeństwa narodowego”, ponieważ sytuacja w Syrii zagraża bezpieczeństwu sojuszników USA – Izraela, państw arabskich Zatoki Perskiej, Libanu, Jordanii i Turcji.

  „Gdybyśmy nie demonizowali Putina, tylko spróbowali się z nim dogadać, moglibyśmy już mieć większą stabilność w Syrii i nasi sojusznicy mieliby się lepiej niż przy stosowaniu obecnej polityki w stylu »niezależnie od wszystkiego, nie współpracujemy z Rosją i pozbywamy się Asada«”, zripostował Rohrabacher.

  We wtorek [3 listopada] rosyjskie i amerykańskie samoloty bojowe przeprowadziły na syryjskim niebie wspólne ćwiczenia. Pentagon nazwał je „testem komunikacji” i podkreślił, że nie istnieje formalna amerykańsko-rosyjska współpraca wojskowa.

  Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej kampanii powietrznej, zainicjowanej na prośbę syryjskiego rządu, rosyjskie samoloty przeprowadziły ponad 1600 lotów bojowych, zabijając kilkuset terrorystów i niszcząc ponad 2000 celów. Ponosząc poważne straty, bojownicy PI zaczęli się wycofywać z linii frontu zajętej przez armię syryjską.

  Komentarz SOTT: To już drugi amerykański polityk, który wypowiada się publicznie, potępiając politykę zagraniczną USA wobec Syrii i Rosji. Czyżby zachodziła jakaś zmiana, gdzie nawet osoby pracujące dla rządu Stanów Zjednoczonych przeciwstawiają sie kłamstwom i brutalności amerykańskiego imperium?

  Alternate reality? CNN broadcasts U.S. Congresswoman Tulsi Gabbard telling the truth about Syria (Alternatywna rzeczywistość? Na antenie CNN amerykańska kongresmenka Tulsi Gabbard mówi prawdę o Syrii)

  Tłumaczenie: PRACowniA
  Artykuł na SOTT: Alternate reality? US Congressman Dana Rohrabacher stands up to State Department, tells the truth about US policy in Syria and Russia

za:http://zygumntbialas.neon24.pl/post/127292,co-sie-dzieje-na-ukrainie-12-11-2015

 

Reklamy

2 Komentarze

Filed under Bez kategorii

2 responses to “Współzależność wojny w Syrii i na Ukrainie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s