Jaki minister, taki doradca

635839768473687867Czy te oczy mogą kłamać?

Długo nie trzeba było czekać – wraca nowe: doradca ministra wojny Antka M. ma 20 lat i jest Amerykaninem. Wojnę z Rosją możemy zatem zaczynać…
autor: Bogusław Jeznach 

za stroną: http://jeznach.neon24.pl/post/127596,jaki-minister-taki-doradca

Tak jak wielu Polaków chciałbym z najlepszą wolą obdarzyć nowy rząd (i prezydenta) kredytem zaufania wierząc, że przede wszystkim wyczyszczą oni kadrowe szambo w państwowej administracji i w sądownictwie, uproszczą przepisy i przywrócą narodową normalność. Pierwsze posunięcia prezydenta Dudy i premier Szydło zrodziły we mnie taką nadzieję i nadal na nich liczę. Właściwie jedynym ministrem, który od początku budził moje obawy jest Antoni Macierewicz, bo go bliżej znam: jest to mój rówieśnik, mieszka też na Żoliborzu (na Klaudyny) i kręcił się kiedyś po moim wydziale na UW, próbując jako historyk i zwolennik Che-Guevary coś wykładać ku uciesze studentów, którzy naśmiewali się z jego językowej ignorancji (znam to z opowiadań, bo byłem wtedy wyjechany). Była też jego styropianowa kariera w KOR, związki z Michnikiem, salon u Kuronia (też Żoliborz, dwa przystanki ode mnie), zoologiczna nienawiść do Rosji, no i wreszcie jego główny hit – teoria smoleńska.

Powierzenie niezwykle ważnego resortu MON człowiekowi o takiej mentalności i tak bardzo niestabilnemu psychicznie, w dodatku w tak konfrontacyjnej sytuacji międzynarodowej uważam za duży błąd. Niestety, moje obawy zaczynają się powiększać. W jednym ze swych pierwszych posunięć minister Antoni Macierewicz dokonał bardzo oryginalnej nominacji: jako swojego „doradcę” w Ministerstwie Obrony Narodowej zatrudnił 20-letniego Edmunda Jannigera, który wcześniej pracował w biurze poselskim Macierewicza.

Marc_Holzer,_Robert_Krueger,_and_Edmund_JannigerNa zdjęciu od lewej rzeczony młodzian, czyli wybitna siła fachowa – a co to będzie za spec za lat 10, to trudno sobie nawet wyobrazić, zważywszy w jak doborowym gronie się już obracał -, obok niego Robert Krueger – polityk, kongresmen i Marc Holzer – członek Narodowej Akademii Administracji Publicznej i specjalista w tej dziedzinie, autor wielu publikacji i nagród.
O nacji tej fachowej grupy już nie wspominam, bo widoczna okiem nieuzbrojonym.
Oj, obawiam się, że Autor będzie musiał zweryfikować ironiczny ton artykułu.  – D.Kosiur

Świeżo upieczony „doradca” ma kilka zasługujących na uwagę punktów w swoim CV. „Swoją działalność polityczną rozpocząłem u boku ministra Macierewicza, pracując jako asystent. Pomagałem w rozwoju stanowisk politycznych i inicjatyw legislacyjnych dotyczących stosunków transatlantyckich”. – pisze sam o sobie. Prywatnie jest pół-Amerykaninem (synem lekarza z USA) i studiował stosunki międzynarodowe na amerykańskim uniwersytecie Rutgers w stanie New Jersey.

Profil Jannigera na portalu zawodowym LinkedIn wylicza jego niezwykłe osiągniecia w tamtejszym samorządzie uniwersyteckim – zasiadał w senacie Uniwersytetu Rutgers i był założycielem studenckiego koła zajmującego się stosunkami międzynarodowymi (Rutgers Council on Public and International Affairs). W ramach działalności tego koła pracował przy organizacji wykładu Antoniego Macierewicza, podczas którego ten mówił m.in. o katastrofie smoleńskiej i zaprezentował film o hipotezie eksplozji na pokładzie prezydenckiego Tu-154. Potem współpracował w Polsce z Macierewiczem, awansował na stanowisko wiceszefa okręgowego sztabu wyborczego PiS w okręgu numer 10 i został zastępcą dyrektora biura poselskiego ministra. Obecnie, mając 20 lat, jest już należycie wykształcony i doświadczony, aby zająć się polityką obrony narodowej w Polsce. Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON powiedział dziennikarzom, że Edmund Janniger będzie się zajmował w MON problematyką stosunków międzynarodowych, „na poziomie niższym”. Do jego obowiązków należeć będzie także praca w zespole prasowym resortu.

CKUFRHfWoAABsSIPiS jeszcze przed objęciem władzy zapowiadało w swej partyjnej propagandzie odejście od patologicznych praktyk rządów PO, w tym od traktowania aparatu i zasobów państwa jako prywatnego folwarku. W 2013 r. opinię publiczną zbulwersowała wiadomość, że ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz utrzymywał na dobrze płatnych etatach w MSW „doradców” w wieku 21 i 23 lat.

Podobne reakcje miały miejsce kilka miesięcy później, gdy Polacy dowiedzieli się o istnieniu Dobrawy Morzyńskiej, 23-latki bez studiów, która pobierała miesięczne wynagrodzenie w wysokości ok. 7200 zł na stanowisku asystentki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jacka Cichockiego. Wkrótce potem Morzyńska przeszła na stanowisko szefa gabinetu politycznego ministra finansów Mateusza Szczurka (z miesięcznym wynagrodzeniem ok. 8000 zł).

img_1683-crop-u3451Obecnie, jak widać na tym przykładzie, nowy rząd dokładnie powiela postępowanie poprzedników. Jest jednak możliwe, niestety, że nie jest to żadna pomyłka.Bo jeśli jest to chłopiec na posyłki ambasady USA w Warszawie? Albo kolejny „stypendysta” jednej z amerykańskich fundacji rządowych, przygotowujących tzw. „przyszłych liderów” dla wasalnych państw pokroju i szczebla Polski? W takim przypadku jego rola będzie dużo ważniejsza niż sądzimy i będzie naprawdę mówił ministrowi Antkowi co ten ma robić. Np. kiedy zacząć wojnę z Rosją… Turkom podpowiadają, że już.

________________________________________

A tak w ogóle, to

wc582adek-bydc582oszewskiI o co ten szum? Przecież wszystko jest git.

_______________________________________

zdjęcia oraz film zamieściła: redakcja WPS

Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Jaki minister, taki doradca

 1. To raczej wygląda na pedofilię..

  Polubione przez 1 osoba

 2. kpt Jajka na twardo

  Kużwa a niech ich cholera wezmie . Kogo ten Singer zatrudnia ? . Przecież to 20 letni dzieciak kużwa jego mać … Pejsy z tego kraju robią juz nie Benny Hilla a Franka Dolasa . Ten kraj to juz całkowite szambo . Singer zadzwoń ja mam 7 letnią wnuczkę błagam ona ci da super rady nawet za FREE a temu Amerykancowi pewnie będziesz musial płacić z parę tysiączków pejsatej waluty za rady . Muszę zmienić bokserki , bo zlałem się ,że smiechu jak to czytałem . Pejsy gojów faktycznie mają za debili . 20 letni doradca . Moja krowa dostała orgazmu że smiechu i ryczy bu bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 3. kpt Jajka na twardo

  Kolesie tu kolesie tam . Pejsata Polska to kraj kolesi od A do Z .

  Polubienie

 4. kpt Jajka na twardo

  Podsumowując ten doradca byłby przynajmniej dużo tańszy . Za samą miskę tez by super doradzał :

  Polubienie

 5. ssss

  doswiadczenie ma niebywałe by doradzać

  Polubienie

 6. QWERT

  Wszystko wskazuje, że nasilające się walki w Donbasie i akty terroru, Kijowskiej bandy, w stosunku do Krymu, są przygotowaniem do inwazji na Krym. Dziwne, że Rosja nie dostrzegła roli Turcji w organizacji blokady Krymu.

  Polubienie

 7. Może być też odwrotnie, jaki doradca taki minister, cóż on może doradzić takiemu Macierewiczowi? Najwyżej kawę mu może przynieść, chyba że jest czymś w rodzaju łącznika pomiędzy ambasadą USA a ministerstwem obrony narodowej, takim kimś od noszenia rozkazów, bo do niczego innego raczej się nie nadaje.

  Polubienie

  • Antysyjonista YETI ze stalowymi jajami . Bat na syjonistów.

   Przemexie nie masz racji :
   Cel jest jeden drukowane :
   MA ON CO JAKIŚ CZAS OCZYSZCZAĆ DUPĘ SINGERA Z RUPII .
   PATRZ SYTUACJA WIELE LAT TEMU :
   BODAJŻE SKIBA POKAZAŁ GOŁĄ DUPĘ ŻYDKOWI PREMIELOWI BUZKOWI . SKIBA MIAŁ DUPĘ GDZIE BYŁO KUPA ZASCHNIĘTYCH RUPII.BUZEK PO TYM WIDOKU CHYBA ZE 2 TYGODNIE NIE STOŁOWAŁ SIĘ U NAJLEPSZEJ KUCHARKI W POLSCE ŻYDÓWY GESSLEROWEJ . A MOJA KROWA SMIEJE SIĘ Z TEGO CYRKU BU BU BU HA HA HA.

   Polubienie

 8. Pingback: Jaki minister, taki doradca « Dziennik gajowego Maruchy

 9. Antysyjonista YETI ze stalowymi jajami . Bat na syjonistów.

  Powiem szczerze nie zdziwię się jak rząd szydłowo – kukiełkowy na smyczy syjonistów a konkretnie ministrowie zatrudnią takich oto doradców . Same plusy :
  1. Oszczędność dla budżetu .
  2. Wypłata jedynie miesięcznie 30 flaszek białego denaturatu , a więc jak pisałem budżet będzie uratowany a i doradcy duzo bardziej doświadzceni niz ten 20 letni młokos.
  Także panowie ministrowie – syjoniści . Do roboty chętni na doradców czekają.:

  Polubienie

 10. Pingback: Jaki minister, taki doradca | f6862

 11. 3 lata temu nie chcieli mnie wziąć do asysty Radnego miejskiego, bo „nie mam magistra”, a tu proszę, ledwo po maturze studencik już przybocznym ministra. Kpina!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s