„Turcja okrada swoich sąsiadów w czasie kryzysu”

Turcja_przemytMinisterstwo Obrony Rosji udostępniło dowody na udział Turcji w dostawach ropy z kontrolowanych przez Daesh (PI) terytoriów Syrii i Iraku. Ekspert z Centre for Research on Globalization potwierdza te dane.

  — Erdogan, jego rodzina i rząd będą wszelkimi sposobami negować swój udział w kradzieżach i rozpadzie Syrii przez te kryminalne działania, w których udział bierze ISIS, — powiedział Mahdi Darius Nazemroaya, kanadyjski analityk z Centre for Research on Globalization (CRG) w wywiadzie dla agencji Sputnik.

Mahdi_Darius_Nazemroaya.jpg-2— Wszystko to było wiadome już od lat. Wiedziano o transporcie ropy naftowej do Turcji, o roli samej Turcji w ograbieniu zasobów Syrii, przy czym mowa nie tylko o ropie naftowej, ale i o infrastrukturze. Udokumentowano także, że w Aleppo Turcy opustoszyli fabryki i ukradli sprzęt przerzucając go potem przez granicę. W sytuację w Iraku Turcja także jest zamieszana. Niestabilna sytuacja w Iraku to dodatkowa mozliwość ukradzenia ropy naftowej. Kontekst tam jest nieco inny, ale sens pozostaje ten sam. Turcja okrada swoich sąsiadów w chwili kryzysu i niestabilności – podkreślił ekspert.

https://wikispooks.com/wiki/Mahdi_Darius_Nazemroaya

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20151203/1571389/turcja-okrada-swoich-sasiadow.html#ixzz3tiwILwRC

12 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

12 responses to “„Turcja okrada swoich sąsiadów w czasie kryzysu”

 1. paziem

  Iracki ludowy ruch oporu zastrzega sobie prawo podjęcia adekwatnych działań odwetowych, jeśli Turcja odmówi wyprowadzenia swoich pododdziałów z terytorium kraju w ustalonym terminie – oznajmił rzecznik prasowy organizacji Karim al-Nouri.
  „Ludowy ruch oporu podejmie adekwatne działania wobec tureckich sił w przypadku odmowy opuszczenia (terytorium Iraku) po upłynięciu terminu, ustalonego przez rząd kraju. Nie musimy podawać do wiadomości publicznej tych posunięć” — powiedział an-Nuri w komentarzu dla agencji Sputnik.

  Wcześniej źródło agencji RIA Novosti poinformowało w ONZ, że Rada Bezpieczeństwa ONZ po zwołaniu przez Rosję omówi kwestię wprowadzenia tureckich wojsk do Iraku.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151208/1605683/Irak-Turcja-wojska.html#ixzz3tizu8w4V

  Polubienie

 2. Turcja wyłączyła rosyjski system S-400?
  Jak podały tureckie media za dowództwem sił zbrojnych w Ankarze, wysłany kilka dni temu nad granicę z Syrią, turecki system walki elektronicznej Koral zneutralizował rosyjski system przeciwlotniczy S-400. Rosjanie wysłali swój system do bazy lotniczej „Hmeimim” w pobliżu Latakii po tym jak Turcy zestrzelili rosyjski bombowiec taktyczny Su-24. W odpowiedzi Turcy wysłali swój system WE Koral.

  Dziś 1 grudnia, udało się Turkom zneutralizować działanie systemu S-400 za pomocą systemu Koral. Istota jego działania polega na oślepianiu radarów przeciwnika przez emitowanie silnych zakłóceń w przedziale częstotliwości używanym przez niego. Koral potrafi nawet więcej – może stwarzać cele pozorne w systemach wykrywania i naprowadzania przeciwnika. Tak więc rosyjscy przeciwlotnicy stali się nie tylko ślepi i głusi ale także „głupi”. Specyfikacja zakresów radiowych mówi, że turecki system jest skuteczny zarówno przeciwko radarom stosowanym w powietrzu, jak i na lądzie i morzu. Najbliższym rosyjskim odpowiednikiem systemu Koral jest system Krasucha, również obecny w Syrii. Jednak w przeciwieństwie do systemu tureckiego, system Krasucha został stworzony dawno temu i jest wątpliwe czy może przeciwstawić się nowoczesnym systemom NATO. System Koral składa się z dwóch elementów rozmieszczonych na oddzielnych pojazdach, jeden (Koral ED) wykrywa emisje przeciwnika i lokalizuje jej źródło, drugi emituje zakłócenia (Koral ET). Obydwa mogą być rozstawione w odległości do 500 m od siebie i połączone za pomocą kabla światłowodowego. Efektywny zasięg Korala to 100-150 km, tak więc pokrywa z naddatkiem strefę rosyjskiej bazy lotniczej „Hmeimim” w Syrii.

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Podana wyżej informacja nie jest pełna ,pokazuje jedynie potencjalna możliwośc zakłócania rakiet S-400 Triumf przez system zakłócania KORAL,ale Turcja nie posiada systemu zdolnego do zakłócania powietrznych systemów kierowania Ryczarg i Chibiny

   Polubienie

   • paziem

    @Rzeczpospolita 21:56:57
    Oślepiono radary, zakłócono pracę elektronicznych systemów naprowadzania, a także ustawiono przeszkodę dla obserwacji satelitarnej w „bańce” o średnicy 600 kilometrów, informuje jeden z generałów NATO w gazecie Daily OSNet.

    Ze strefy działań bojowych w północnej Syrii nadeszła wiadomość o wdrożeniu nowego rosyjskiego elektronicznego systemu zakłóceń, który jak poinformowano może oślepić radary, uszkodzić elektroniczne systemy naprowadzania, a także uniemożliwić obserwacje satelitarne.

    Razem z zamontowanym na rosyjskim krążowniku rakietowym systemem obrony przeciwrakietowej S-300, rozmieszczonym u wybrzeży Latakii, oba te systemy tworzą to, co głównodowodzący NATO generał Philip Breedlove opisuje jako „rosyjską bańkę” w Syrii, pisze Daily OSNet.

    W rezultacie NATO jest skutecznie oślepione wewnątrz bańki o średnicy 600 km z centrum w rosyjskiej bazie w Latakii. Autor artykułu próbuje zrozumieć, co za tajną broń Rosjanie rozmieścili w Syrii. Zakłada, że technologia jest podobna do systemu Richag, ale najwyraźniej z funkcjami na większą skalę. Taktyczna wersja tego systemu została zaprezentowana dziennikarzom w Rosji już w kwietniu 2015 roku.

    System Richag jest zamontowany na bazie śmigłowca Mi-8MT. Mówi się, że obecnie nie istnieje sposób, aby go powstrzymać. Jego elektroniczne środki oporu mają na celu oślepić radar, sonar i inne systemy wykrywania w celu ochrony samolotów, helikopterów, dronów, sił naziemnych i morskich a także innych systemów obronnych w promieniu kilkuset kilometrów. On może zostać zamontowany na pokładzie wszelkiego rodzaju sił zbrojnych, w tym na śmigłowcach i samolotach, a także siłach naziemnych i morskich. Według generał NATO Philippe’a Breedlove’a „oprócz Bałtyku i Morza Czarnego Rosjanie zamknęli nam dostęp do Morza Śródziemnego”. Nie zapomniano o niechlubnej misji „Donalda Cooka” na Morzu Czarnym.

    Polityczni i wojskowi sprawozdawcy zaznaczają, że w ostatnich latach nie słychać „ataków” na przedstawiciela Rosji w ONZ Witalija Czurkina ze strony jego amerykańskiego kolegi. Zmienił się ton i treść przemówień Johna Kerry’ego w stosunku do Syrii i Ukrainy. Nikt nie żąda natychmiastowego odejścia al-Asada, ale już upomniano reżim Poroszenki za naruszenie mińskich porozumień. Rosja daje spokojną i adekwatną odpowiedź na wyrządzoną zniewagę. Teraz amerykańskie media same przypomniały Obamie wszystko, co on mówił o „rozdartej na strzępy gospodarce” i o Rosji, jako o „regionalnym mocarstwie”.

    Komentarze czytników Daily OSNet są prawie takie same, jak na Cenzurze: „nie wierzymy”, „to wszystko bzdury”, „zniszczymy zwykłą rakietą”, „kremlowska propaganda”, choć można napotkać także sensowne myśli, takie jak Ameryka doszła do takiego punktu, w którym to wszędzie ją przeganiają.
    nadużycie link skomentuj
    wujal 09.12.2015 11:42:45
    @wujal 11:42:45
    Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria

    Editor’s Note…

    This latest revelation follows the earlier report of the Russian cruiser mounted S-300 missile defense system deployed in the shore of Latakia. Both of these systems amount to what NATO’s supreme commander General Philip Breedlove described as the Russian A2/AD (anti-access/area denial) bubble in Syria.

    (Update October 26, 2015: Russia overrides Middle East Cyber waves)
    nadużycie link skomentuj
    wujal 09.12.2015 13:12:22
    @wujal 11:42:45
    Russian Jamming System Blocks All NATO Electronics Inside Bubble 600 Km in Diameter over Syria

    Editor’s Note…

    This latest revelation follows the earlier report of the Russian cruiser mounted S-300 missile defense system deployed in the shore of Latakia. Both of these systems amount to what NATO’s supreme commander General Philip Breedlove described as the Russian A2/AD (anti-access/area denial) bubble in Syria.

    (Update October 26, 2015: Russia overrides Middle East Cyber waves)
    nadużycie link skomentuj
    wujal 09.12.2015 13:13:31

    za:http://wps.neon24.pl/post/127913,turcja-okrada-swoich-sasiadow-w-czasie-kryzysu

    Polubienie

 3. Międzynarodowa koalicja żydo-reżimów przez pomyłkę zaatakowała syryjskich żołnierzy

  Siły powietrzne koalicji przeprowadziły nalot na magazyn z amunicją syryjskiej armii w prowincji Dajr az-Zaur na wschodzie kraju, w czego wyniku zginęło czterech żołnierzy syryjskiej armii, jeszcze 16 zostało rannych – poinformowało RIA Novosti źródło z syryjskiego narodowego ruchu oporu.

  „Nalot został przeprowadzony na magazyn z amunicją syryjskiej armii w prowincji Dajr az-Zaur. Według naszych danych, zginęło 4 wojskowych, 16 zostało rannych. Dwa czołgi zostały uszkodzone. Tutaj pracowało lotnictwo międzynarodowej koalicji” — powiedział informator agencji.

  Koalicja z USA na czele przeprowadza ataki na pozycje PI w Syrii od września 2014 roku bez zgody RB ONZ. Od 30 września Rosja na wniosek prezydenta Baszara al-Asada rozpoczęła punktowe naloty na obiekty Daesh (Państwa Islamskiego) i Dżabhat an-Nusry w Syrii.

  http://pl.sputniknews.com

  Polubienie

 4. Jagienka

  Nikt tu nie powinien mieć żadnych wątpliwości. USA chowa się za plecami Turcji i prowadzi wojnę z Rosją. Są to na razie „niewinne rozgrywki”, ale zbiera się na więcej. USA to bankrut – konsumenci nie rzucili się tego roku wystarczająco tłumnie na sklepy w czasie „czarnego piątku”- a wojna, nawet byle jaka, zawsze podnosi wartość GDP. Amerykańską biędę najlepiej widać w największym tutejszym powiecie, San Bernardino( u stóp Sierra Nevada), w którym niedawno miał miejsce „zamach” tzw. muzułmańskich ekstremistów. Przy każdym wyjściu do sklepu obserwuje się bezdomnych i żebraków. Biedacy znajdują źródło dochodu w sprzedaży wyciąganych ze śmietników butelek, które pakują do ukradzionych z wielkich supermarketów wózków i dostarczają do punktu skupu, za co otrzymują kredyt przy zakupie żywności w miejscowych sklepach. Na przyszły rok przewiduje się większe bezrobocie jak w tym roku. Takie są efekty cudownej syjonistycznej rewolucji konserwatywno-wolnorynkowej, którą zapoczątkował Reagan. Tak wielu Polaków ciągle wierzy w teorię bezwzględnej wolności. No cóż wolno im. Niektórzy wierzą w Sw. Mikołaja i to, że znajdą się po śmierci w raju. Dla neokonserwatystów amerykańskich tego rodzaju „wolny rynek” i nieingerencja państwa w sprawy gospodarcze oznacza wolność w omijaniu przepisów prawa i niczym nieograniczonego bogacenia się kosztem innych, a dla bezrobotnych oznacza wolność wyboru, po której stronie drogi będą cierpieć w nędzy i wyciągąć rękę po datki. Wszak żyją w wolność, a że dosięgło ich takie nieszczęście, to słusznie, bo żebracy byli leniwi i roszczeniowi, czasem nawet brali narkotyki i oddawali się pijaństwu.

  Rząd Iraku ostrzegł USA, że nie zgadza się na umieszczenie wojska amerykańskiego na swoim terytorium. Dziwnym zbiegiem okoliczności wojska tureckie wraz z czołgami wkroczyły na tereny północnego Iraku i nie mają zamiaru go opuścić. Ludzie logicznie myślący zdają sobie sprawę, że Turcy nie przyszli walczyć, czy też udzielać pomocy w walce z ISIS, ponieważ Państwo Islamskie jest najbliższym bisnesowym partnerem Turcji i nie ma wątpliwości, że ci obcinacze ludzkich głów i złodzieje ropy naftowej są również na usługach USA. Według najnowszych wiadomości, Obama planuje umieszczenie oddziałów amerykańskich w Syrii i Iraku. Jak widać Ameryka nie przejmuje się zbytnio, że są to państwa suwerenne i wyraźnie wypowiedziały się przeciwko obcej ingerencji. USA wypuściły „wściekłego psa ” -Turcję- na Rosję i koalicję państw współpracujących z Rosją. Należy tylko czekać, kiedy Uncle Sam zbierze się na odwagę i oficjalnie odsłoni swoje chciwe oblicze ukryte za plecami Erdoğana, Camerona i Abu Bakr’a al-Baghdadi.

  Polubienie

 5. paziem

  To co dzieje się na Bliskim Wschodzie to już nie żarty, lecz autentyczna wojna z możliwością jej dalszej eskalacji.
  Jeżeli Rosji i jej sojusznikom / Syria, Iran, Irak, Hezbollah/ nie uda się zniszczyć terrorystów w ich mateczniku na Bliskim Wschodzie ,to terroryści przemieszczą się militarnie miedzy innymi do Europy / ich przyczółki już tam są pod szyldem uchodźców/ i ją zniszczą wraz ze wszystkim dobrami kulturalnymi , których oni nie uznają. Kolejny raz w historii Rosja bierze na swoje barki walkę o los świata.

  Poniżej na filmie moment przekazania przez Ministra Obrony Federacji Rosyjskiej Sergieja Szojgu Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi „czarnej skrzynki” ze zestrzelonego przez Turcję nad Syrią rosyjskiego samolotu Su-24. Oprócz uratowanego jednego z pilotów tego samolotu jest to już drugi bardzo ważny dowód zbrodniczego ataku na rosyjski samolot przez Turcję dodatkowo poprzez wtargnięcie przez Turcję, bez zgody Syrii na jej obszar powietrzny

  .https://www.youtube.com/watch?v=iGyHBWiAzQs

  W związku z tą sprawą Prezydent Rosji Władymir Putin polecił Ministrowi Obrony Rosji Szojgu otworzyć i zbadać ” czarną skrzynkę” tylko i wyłącznie w obecności międzynarodowych ekspertów, by ograniczyć do minimum możliwość rozsiewania na ten temat przez Zachód i jego media kolejnych kłamstw wobec Rosji.

  Prezydent Władymir Putin przyjął też od ministra Szojgu meldunek na temat bieżących uderzeń w islamskich terrorystów rozmieszczonych i prowadzących działalność terrorystyczną na terytorium Iraku i Syrii min. przez rosyjską łódź podwodną znajdującą się na akwenie Morza Śródziemnego.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/08/syria-70-dzien-sprzatania-swiata/#more-7236
  nadużycie link skomentuj
  detektywmjarzynski 09.12.2015 03:48:45

  za:http://wps.neon24.pl/post/127913,turcja-okrada-swoich-sasiadow-w-czasie-kryzysu

  Polubienie

 6. paziem

  Kłamstwa Poroszenki i Bidena na wspólnej konferencji prasowej :

  Co do oceny sofizmatycznych /odwracających kota ogonem/ wypowiedzi i oświadczeń Joe Bidena I Petra Poroszenki to faktycznie jest to tworzenie kłamstwa na kłamstwie, lecz należy pamiętać , iż wiceprezydent USA Joe Biden , jak również prezydent USA Barack Obama nie są samodzielnymi podmiotami władzy /w przeciwieństwie do prezydenta Rosji Władymira Putina/ lecz jedynie marionetkami tajnej światowej władzy realizującymi ślepo ich wszystkie polecania. Ten film – wywiad z Davidem Rockefellerem to bardzo dobrze wyjaśnia :

  David Rockefeller , który już odszedł z tego świata popełnia też błąd bałwochwalstwa mówiąc , iż cytuję ” mamy uszy i oczy na całym świecie”. Otóż okazuje się, iż jednak Rockefeller i reszta światowej władzy , w tym przypadku się grubo mylą , bowiem w rzeczywistości tak nie jest, gdyż prezydent Rosji Władymir Putin w tej drużynie nie chce grać i dla Rosji ma i konsekwentnie realizuje swój własny plan, co ściąga na niego ich wściekłość, o czym mowa tutaj :

  http://www.prisonplanet.pl/polity…/starszy_ranga,p1795550103

  Polecam również film Władymira Sołowiewa pt. „Prezydent” po to , by zrozumieć to , czemu tajna światowa władza i jej marionetki oraz podporządkowane im światowe media tak nie lubią prezydenta Rosji Władymira Putina :


  nadużycie link skomentuj
  detektywmjarzynski 09.12.2015 02:01:22

  za: http://wps.neon24.pl/post/127913,turcja-okrada-swoich-sasiadow-w-czasie-kryzysu

  Polubienie

 7. paziem

  Prezydent Czech Miloš Zeman opowiedział się przeciwko wejściu Turcji do UE, oskarżając władze Ankary o związek z Daesh – podaje Radio Praga.

  „Turcja nie powinna być częścią Unii Europejskiej” — oznajmił Zeman podczas trzydniowej wizyty w północnych Czechach. Podkreślił on, że pomimo członkostwa w NATO Turcja często „zachowuje się jako sojusznik Daesh”. Przywódca Czech skrytykował także plany UE dotyczące przeznaczenia Turcji 3 mld euro w zamian za utrzymanie uchodźców, ubiegających się o azyl w Europie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151210/1617177/Czech-Turcja-UE.html#ixzz3tuta7Z8i

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.