Dni żydowskiego reżimu Ukrainy są policzone

DWN-Jazenjuk-Ukraine-Tumulte-600x456

Żydo-banderowiec Jaceniuk jeszcze trzyma się żydo-reżimowej władzy – i niech będzie to nomen omen dla żydowskiego reżimu w PolsceD.Kosiur

 

Co się dzieje na Ukrainie – 12.12.2015.

za: Zygmunt Bialas

„Zamieszanie w Kijowie: deputowany ściąga premiera Jaceniuka z trybuny parlamentu” – pisze gazeta „Deutsche Wirtschafts Nachrichten”.

Na Ukrainie widać oznaki zbliżającego się upadku premiera Jaceniuka. Wiceprezydent USA Joe Biden ostro skrytykował kijowski rząd za korupcję i nepotyzm. Ten rząd na rozkaz Waszyngtonu doszedł do władzy. Teraz znalazł się w niełasce u mocodawców.

Po ściągnięciu Jaceniuka z podium deputowani wdali się w bijatykę. Z trudem ich uspokojono:

Rząd na Ukrainie jest finansowany przez europejskich podatników. Kilka dni temu Międzynarodowy Fundusz Walutowy zmienił zasady przyznawania kredytów, by uchronić Kijów od bankructwa.

Po tych zamieszkach powiedział Jaceniuk w swym przemówieniu, że nie zrezygnuje z funkcji. Został wybrany – stwierdził – by kierować państwem za pomocą ‚niewygodnych’ środków. Jego partnerka polityczna Julia Tymoszenko też dąży do upadku rządu.

Zarzuca się Jaceniukowi korupcję, a głównym wyrazicielem tych zarzutów jest Micheil Saakaszwili, ściśle współpracujący z amerykańskimi neokonserwatystami. Jest Saakaszwili ich faworytem w wyścigu o fotel premiera. Zachodnie media informują, iż w ciągu niewielu dni zebrano wymagane 30 tysięcy podpisów w celu powołania byłego prezydenta Gruzji na premiera Ukrainy. Teraz prezydent Poroszenko musi ustosunkować się oficjalnie do petycji.

Tak więc dni, zainstalowanego przez Victorię Nuland, premiera Jaceniuka są policzone.

Joe Biden jest szczególnie aktywny na Ukrainie. Jego syn pracuje w ukraińskiej spółce Burisma, która ma swych lobbystów w Waszyngtonie. Są to dwaj bliscy współpracownicy sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego.

Biden powiedział niedawno, że Amerykanie zmusili UE do przyłączenia się do sankcji wobec Rosji. USA chcą oderwać Kijów od Moskwy i równocześnie kontrolować rynek surowców, jak też gazociągi z Rosji do Europy.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/11/tumulte-in-kiew-abgeordneter-reisst-premier-jazenjuk-vom-podium/

 

Co się dzieje na świecie – 12.12.2015.

 

„Putin ostrzega przed prowokacjami przeciw rosyjskiej armii” – piszą w DWN.

Prezydent Rosji Władmir Putin polecił rosyjskim siłom zbrojnym, by działać ostro przeciw prowokacjom w Syrii. Cele, które zagrażają rosyjskiej infrastrukturze, należy natychmiast zniszczyć. Ostrzeżenie jest skierowane przede wszystkim do NATO-wskiego państwa Turcji.

 

In dieser Woche hatte erstmals das U-Boot Rostow-am-Don in die Kämpfe in Syrien eingeriffen. (Foto: EPA/RUSSIAN DEFENSE MINISTRY)

W tym tygodniu okręt podwodny Rostow wkroczył po raz pierwszy do akcji

„Wszystkie siły, które zagrażają rosyjskim jednostkom w wojnie domowej w Syrii, mają być zniszczone” – powiedział w piątek dowódca rosyjskiej armii. Rosja podjęła już działania w celu ochrony swych żołnierzy i bazy lotniczej w Syrii. Będą stacjonować dodatkowe siły obrony powietrznej.

Pod koniec listopada Turcja zestrzeliła rosyjski samolot myśliwski w Syrii, który rzekomo naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Rosja wprowadziła po tym wydarzeniu sankcje wobec Turcji i żąda przeprosin.

Putin powiedział, że te środki nie mają żadnych celów geopolitycznych i nie służą testowaniu nowych broni, ale są potrzebne, gdyż rozwój IS stanowi zagrożenie dla Rosji. Prezydent potwierdził, iż naloty będą koordynowane z USA i Izraelem, by uniknąć incydentów.

Turcja nadal prowokuje. Turecki minister spraw zagranicznych Mewlut Cavusoglu powiedział w piątek, że cierpliwość jego państwa wobec Rosji ma swoje granice.

Problem polega na tym, że USA nie mają już pełnej kontroli nad machinacjami wojskowych w NATO i jego tajnymi służbami. Także neokonserwatyści odgrywają niebezpieczną rolę w tle. Według irackiej posłanki mieli senatorzy McCain i Graham powiedzieć, że podjęto już decyzję o nowej inwazji, w której ma uczestniczyć 150-tysięczna armia. Ma składać sie ona z kilkudziesięciu tysięcy żołnierzy amerykańskich i przede wszystkim tych zrekrutowanych w regionie arabskim.

Rosja wniosła już skargę do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Równocześnie USA wywierają nacisk na tureckiego prezydenta Erdogana i krytykują go publicznie za to, że terroryści z IS mają ciągle dostęp – przez Turcję – do międzynarodowych rynków surowcowych.

Po słowach W. Putina rosyjskie siły lotnicze i marynarka wojenna zadały znaczne straty bojownikom Państwa Islamskiego. „W walce przeciw IS wspiera Rosję bronią i amunicją opozycyjna Wolna Armia Syrii (FSA)” – powiedział Putin. Kilka jednostek FSA walczy wspólnie z regularnymi oddziałami Syrii przeciwko ekstremistom w prowincjach Horus, Hama, Aleppo i Rakka.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Link do niemieckiej wersji:  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/12/11/gegen-die-nato-putin-warnt-vor-provokationen-gegen-russische-armee-in-syrien/

1 komentarz

Filed under Bez kategorii

One response to “Dni żydowskiego reżimu Ukrainy są policzone

  1. Syjonistyczna Żydówka, korespondentka z USA dla Radia Wnet, Irena Lasota, w związku z zestrzeleniem przez Turków rosyjskiego myśliwca powiedziała 30.11.2015r. z charakterystycznym żydowskim „rh” , że „należałoby złożyć kwiaty pod ambasadą Turcji, dziękując Turkom, którzy stanęli w naszej obronie, bo Rosja może przecież naruszyć i naszą przestrzeń powietrzną”.

    Radio Wnet – projekt internetowego serwisu społecznościowego, powstały w 2009, założony przez Krzysztofa Skowrońskiego (poch. żydowskie), Grzegorza Wasowskiego (poch. żydowskie), Katarzynę Adamiak-Sroczyńską i Monikę Makowską-Wasowską, Wojciecha Cejrowskiego (poch. żydowskie), i Jerzego Jachowicza.
    Radio Wnet nadaje na fali warszawskiego katolickiego Radia Nadzieja.

    Lasota (Hirszowicz) Irenaur. 1947r. – m.in. dyrektorka i założycielka w 1984r. fundacji na rzecz demokracji w Europie Wschodniej IDEE w Waszyngtonie. W PRL należała do tzw. komandosów w „marcu 1968”. Członek ZMS, pracowała w wydawnictwie Wiedza Powszechna, od 1970r. działaczka emigracji w USA. W 1981r. współzałożycielka Komitetu Poparcia Solidarności w NY. jej inicjatywy efektywnie wspomagały część „opozycji” w Polsce. Członek kapituły Nagrody im.J.Giedroycia. W marcu 2008 odznaczona przez prezydenta L.Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za udział w wydarzeniach Marca’68.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.