Baszar al-Asad: Europa zrobiła z Syrii „wylęgarnię terrorystów”

Asad_tłumEuropa wraz z Turcją, Katarem i Arabią Saudyjską zamieniła Syrię w państwo-wylęgarnię terroryzmu, powiedział prezydent Syrii Baszar al-Asad w wywiadzie dla holenderskiej telewizji NOS.

 W ten sposób syryjski lider odpowiedział na pytanie korespondenta Toma Kleijna, dlaczego z Europy do Syrii udają się setki dżihadystów. „Najważniejsze pytanie, to dlaczego oni się u was w Europie znaleźli. To, że tam idą, jest naturalne po tym, jak Syria zamieniła się w wylęgarnię terroryzmu, dlatego, że Europa i takie państwa jak Turcja, Arabia Saudyjska i Katar wspierają terrorystów na najróżniejsze sposoby” – powiedział Asad.

Z jego punktu widzenia Europa trzyma się nieprawidłowego podejścia do walki z terroryzmem. „Po pierwsze, europejski rząd nie dał sobie rady z zadaniem integracji tych ludzi (migrantów – potencjalnych terrorystów – red.) w europejskie społeczeństwo. Oni żyli w gettach. Kiedy żyjesz w getcie, to stajesz się ekstremistą” – powiedział syryjski prezydent.

Drugim błędem Europy, jak uważa al-Asad, jest to, że wielu europejskich liderów „sprzedało swoje wartości w zamian za ropę naftową i dolary”. „Pozwolili oni wahhabickim organizacjom z Arabii Saudyjskiej przynieść swoją ekstremistyczną ideologię do Europy. Dlatego eksportujecie terrorystów. My ich nie eksportujemy: oni przyjeżdżają do Syrii, a potem powracają do Europy” – dodał, przypominając, że trzech terrorystów odpowiedzialnych za zamachy w Paryżu było Europejczykami, a nie Syryjczykami.

Al-Asad z humorem zareagował na niedawne oświadczenia niektórych przedstawicieli Zachodu,  szczególnie sekretarza USA Johna Kerry’ego, że syryjski lider może na razie pozostać u władzy. „Dziękuję im za to, bo już siedziałem na walizkach. Powinienem był odejść,a teraz mogę zostać” – zażartował prezydent.

Zauważył także, że tylko syryjscy obywatele mogą decydować, czy może pozostać u władzy.

„Jeśli Pan, jako obywatel Holandii, gotów jest zgodzić się na to, że ktoś w Syrii będzie decydował kto będzie holenderskim premierem, to my się zgodzimy z tym, ale Pan raczej nie. Syria jest suwerennym państwem. Czy tu jest dobry prezydent czy zły, o tym decydują Syryjczycy, a nie Europejczycy” – wyjaśnił al-Asad.

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Baszar al-Asad: Europa zrobiła z Syrii „wylęgarnię terrorystów”

 1. jasiek z toronto said
  2015-12-19 (sobota) @ 21:48:00
  Re: Artukul…
  Mala poprawka: „Wylegarnia wszelakiego terorystycznego elementu jest I-SRA-HELL…, ktory jak tylko moze wyciaga gorace wegle cudzymi rekami…
  (a I przy okazji na wszelkie sposoby zmienia „szyldy”…, by odwrocic uwage od swoich s…synstw..)…
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 2. paziem

  Podczas lotu z Syrii do Iranu w trakcie zapowiadanej na koniec grudnia 2015 r. lub początek stycznia 2016 r wizyty prezydenta Baszara al Asada w Iranie jego samolot będzie ochraniany przez cztery rosyjskie myśliwce. Aby zapobiec ewentualnej „kolizji” z siłami tzw. „demokracji zachodniej” dowództwo rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych uprzedziło stronę zachodnią.

  za:http://www.vesti.ru/doc.html?id=2700415

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s