Wiosenna, wezbrana fala Ukraińców w Polsce

Płot_UkrainaZawieszenie bezwizowego ruchu między Ukrainą i Rosją, konsekwencje bankructwa Ukrainy i oligarchicznej dewastacji ukraińskiej gospodarki oraz fakt wejścia w życie Układu Stowarzyszeniowego Ukrainy z UE ( skutkującego bezwizowym ruchem między Ukrainą a krajami UE, w tym z Polską w pierwszej kolejności) – wszystkie wymienione okoliczności spowodują, że na na wiosnę 2016 roku, gdy ruszą prace polowe w polskim rolnictwie i rozpocznie się sezon budowlany, możemy oczekiwać prawdziwej wezbranej fali napływu Ukraińców w Polsce.

Na początek będzie to rodziło skutki humanitarne, ale z czasem określone skutki społeczno-polityczne na bazie zarówno napięć na polskim rynku pracy, jak i w związku z nieuchronnymi konfrontacjami etniczno-kulturowymi i czysto politycznymi. Banderowska i oligarchiczno-syjonistyczna awantura z Ukrainy wyeksportowana zostanie do Polski.

PZ

 

Rozmowa korespondenta rozgłośni Sputnik z doktorem Andrzejem Zapałowskim, specjalistą do spraw bezpieczeństwa narodowego z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

-Panie doktorze. Stało się. Weszła w życie Umowa Stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską. Jednocześnie Unia wprowadza tryb bezwizowy dla obywateli tego kraju. Z mediów wiem, że Pan doktor dokonał analizy możliwych skutków tego kroku.

— Przede wszystkim, jest to decyzja czysto polityczna, nie ma ona nic wspólnego z ekonomią, która do tej pory była istotnym elementem stowarzyszenia poszczególnych krajów z Unią Europejską. Czyli z ekonomicznego punktu widzenia jest ona całkowitym absurdem. Druga kwestia dotyczy tego, że tak, naprawdę, Umowa Stowarzyszeniowa jest na rękę tylko i wyłącznie oligarchom, bo ponad 90%  społeczeństwa ukraińskiego realnie nic z tego nie będzie miało.

eżeli chodzi o swobodę podróżowania, to jest to stworzenie możliwości, że w razie destabilizacji sytuacji na Ukrainie, Ukraińcy nie będą nielegalnie przekraczać granicy, tylko będą uciekać do UE całkiem legalnie. Krótko mówiąc, stworzono legalny korytarz dla masowej imigracji obywateli Ukrainy. Pół roku temu jedna z niemieckich agencji socjologicznych robiła badanie i okazało się, że trzy miliony Ukraińców jednoznacznie deklarowało chęć wyjazdu do Unii.

Na ten kryzys imigracyjny, który obecnie Unia przeżywa z islamskimi nielegalnymi imigrantami, nałoży się dodatkowy kryzys masowego wyjazdu społeczeństwa ukraińskiego, głównie ze względu na niesamowitą pauperyzację społeczeństwa, biedę, która tam panuje. Płaca minimalna na Ukrainie jest równa płacy w krajach Afryki Środkowej. To są najbardziej widoczne elementy skutków tej umowy.

-Jak temu zaradzić? Postawić płot na 500-kilometrowej granicy?

— Płot w tym wypadku byłby skuteczny tylko dla nielegalnych imigrantów z krajów muzułmańskich, którzy, spodziewam się, mogą wiosną ruszyć przez wschodnią granicę Polski. Z kolei Ukraińcy mając bezwizową możliwość wjazdu do Unii Europejskiej, będą to robić przez przejścia graniczne na masową skalę. Unia tak naprawdę nie zdaje sobie do końca sprawy z konsekwencji tego kroku.

-O ile wiem, szczególny niepokój wyrazili mieszkańcy Podkarpacia. Dlaczego?

— Mieszkańcy Podkarpacia obawiają się, że wiosną przyszłego roku wskutek destabilizacji sytuacji na Ukrainie pod względem socjalnym i finansowym może dojść do bardzo dużych rozruchów. Momentami mogą przybrać one formę siłowej próby obalenia rządu i to może spowodować masowy napływ Ukraińców do Polski. Oprócz tego, obawiam się, że wiosną wskutek zablokowania korytarzy  bałkańskich dla nielegalnych uchodźców islamskich, mogą być oni przerzucani przez Morze Czarne na wybrzeża Rumunii i Ukrainy, a z uwagi na korupcję, która panuje po stronie ukraińskiej, będą nawet masowo dowożeni do granicy z Polską i dalej kierować się na Niemcy.

Właśnie Podkarpacie jest głównym obszarem narażonym na tę masową imigrację zarówno ukraińską jak i muzułmańską. Z tego powodu pewna część środowisk społecznych wystąpiła z apelem o to, żeby zbudować mur przeciwko, głównie, nielegalnym imigrantom. Jeśli zaś chodzi o Ukraińców, którzy mają ruch bezwizowy i legalnie będą przekraczać granicę na przejściach, to społeczeństwo polskie nic na to nie poradzi. Może protestować, ale nic nie zmieni. Ruch bezwizowy jest decyzją Unii.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20151221/1692982/polska-ukraina-plot.html#ixzz3uxZv1XiD

 

 

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Wiosenna, wezbrana fala Ukraińców w Polsce

 1. Pingback: Wiosenna, wezbrana fala Ukraińców w Polsce | Pekok Antylichwiarz

 2. mały Polak

  to demontaż Państwa Polskiego

  Polubienie

 3. Będzie się działo w 2016 roku…

  Polubienie

 4. oszolom z radia maryja

  d kilku lat obserwujemy lawinowy wręcz napływ Ukraińców do naszego kraju. zaczęło się to na przełomie 2014 i 15 roku czyli w czasie kiedy nastąpiła putinowska agresja na Ukrainę , zabór Krymu oraz zainstalowanie separatystycznych republik w Doniecku i Ługańsku. Już na początku 2016 roku premier Szydło mówiła o milionie Ukraińców (jako uchodźców co potem jej wytykano że nie odróżnia ona uchodźcy od imigranta) przebywających w Polsce. Podobną liczbę podał ambasador Ukrainy w Polsce Deszczyca. Z roku na rok rośnie liczba wydawanych wiz i zezwoleń na pracę w Polsce, teraz mamy końcówkę 2016 a za chwilę będzie 2017. Myślę że jest ich juz pewnie ze dwa miliony u nas. Widać ich już w zasadzie wszędzie w marketach na budowach. w moim obecnym miejscu pracy prawie połowa załogi to Ukraińcy. Sprzątaczki opiekunki do dzieci i osób starszych, budowlańcy mechanicy hydraulicy a także studenci.Istny potop! na spacerze z dziećmi w jednym z poznańskich parków kilka tygodni temu było mnóstwo ludzi ale mowy polskiej nie uświadczyłem, ludzie rozmawiali między sobą albo po angielsku albo po niemiecku albo po ukraińsku względnie po rosyjsku. Jeszcze tak obco w swoim własnym kraju i mieście się nie poczułem..nasi nie mogą znaleźć pracy i muszą emigrowac na zachód bo wypierają ich Ukraincy. Chyba nie na tym miała polegać dobra zmiana! Aczkolwiek proces ten zapoczątkowany był w czasach rząód PO PSL to jednak z przykrością informuję że PiS nie przeciwdziała temu zjawisku. Co gorsza słyszałem ze 500+ mja dostawać też przyjezdni obcokrajowcy! a przecież ten program miał wspomóc przyrost naturalny Polaków!!! Co to ma znaczyć?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s