Dzisiejsza Ukraina-czyli zachód bez retuszu

ukraina_ZachódOd 1991 roku, Ukraina, poddana jest „transformacji ustrojowej”, w ogólnych zarysach podobnej do tej jaką przeszła III RP i inne byłe państwa „demokracji ludowej”.

Gubernator odeskiej obłasti, Micheil Sakaszwili[i] ,w rozpoczętej niedawno kampanii propagandowej, stwierdził że od początku swej niepodległości, Ukraina jest dojona jak krowa przez oligarchów, polityków i urzędników.  „Co tu dalej doić? Krowa już zdechła”- zreasumował.  Trzeba przyznać, że jest to niezwykle trafne porównanie.

 .
Od 1991 roku, Ukraina, poddana jest „transformacji ustrojowej”, w ogólnych zarysach podobnej do tej jaką przeszła III RP i inne byłe państwa „demokracji ludowej”.  Ponieważ jednak ukraińskie społeczeństwo jest jeszcze prymitywniejsze od społeczeństw tychże, to i rezultaty „transformacji” są znacznie bardziej opłakane.  Znaczna część ukraińskiej gospodarki została zniszczona, lub rozkradziona.  Liczba ludność zmniejszyła się z 50 do 40 milionów.  W państwie króluje chaos i bezprawie.
 .
Dopiero jednak po zamachu stanu, w wyniku którego usunięto prezydenta Janukowycza[ii], Ukraina rozpoczęła prawdziwą „integrację europejską”.  W przeciwieństwie do unijnych kolonii, takich jak III RP, administrowanie krajem odbywa  się „przy odsłoniętej kurtynie”.  Kluczowe stanowiska objęli amerykańscy agenci, Poroszenko[iii] i Jaceniuk[iv].  Na boczny tor odstawiono niemieckiego agenta Kłyczko[v].  Państwem zarządza osobiście wiceprezydent USA Biden[vi], który periodycznie odwiedza Kijów, odbierając raporty oficjeli i prezydując na posiedzeniach ukraińskiego gabinetu..  Do niego to z petycjami i prośbami jawnie i oficjalnie zwracają się nie tylko funkcjonariusze, ale i zwykli obywatele.  Przykładowo, podczas ostatniej wizyty, demonstranci zwrócili się do niego z prośbą o usunięcie Jaceniuka ze stanowiska premiera.  Funkcjonowanie „władz” ukraińskich, na co dzień kontroluje amerykański ambasador   Geoffrey R. Pyatt, przed którego rezydencją także periodycznie zbierają się obywatele z prośbami, petycjami i żądaniami.
 .
Ukraińskie społeczeństwo nie zauważa nic zdrożnego w tym, że rządzą nim obcy.  Niewolnicza mentalność stymuluje jedynie próby poszukiwania dla siebie możliwie „najlepszego pana”.  Stąd też wynika ukraiński wybór „zachodniego kierunku integracji”.   W ukraińskim paradygmacie, Zachód jawi się jako lepszy „pan” od rosyjskiego.  Myśl o suwerenności i samostanowieniu nie świta w prymitywnych ukraińskich głowach.  Natomiast skrzętnie skrywany kompleks niższości równoważony jest patologicznym banderowskim nacjonalizmem  i pustym wrzaskiem o „Samostijnej Ukrainie”.
.
Wspomniany na wstępie Sakaszwili , jak i wszyscy pozostali „politycy”, pomimo że publicznie walczą między sobą nie przebierając w słowach i środkach, mają na względzie jeden i ten sam cel, narabować jak najwięcej.   Wszyscy oni służą też zachodniemu panu.  Jednak w oczach ukraińskiego pospólstwa ich zmagania odbierane są jako dowód „pluralizmu”.
 .
Tak wiec, ukraińska polityka toczy się zwyczajnym „zachodnim torem”, tyle że bez retuszu, jaki na Zachodzie stosuje się dla opinii publicznej. Dzięki temu można znacznie łatwiej rozszyfrować rządzące nią mechanizmy.
 .
Nie inaczej ma się sprawa z gospodarką.  O ile w III RP i innych unijnych koloniach rabunek odbywa się pod hasłami „nowoczesności”, „wolnego rynku” i „zachodnich wartości”, o tyle na Ukrainie jest to prymitywny bandytyzm obdarty z jakichkolwiek pozorów zachodniego blichtru.
 .
Resztki ukraińskiego przemysłu zostały albo zniszczone w wojnie domowej, lub zostały poza kontrolą Kijowa na Donbasie.  Zachodowi zależy jedynie na ukraińskich dobrach naturalnych, a w szczególności na najlepszym w świecie czarnoziemie.  Na Ukrainie pojawiają się ogromne latyfundia, w których zachodnie korporacje produkują genetycznie modyfikowaną żywność.  Ukraina nie posiada bowiem żadnego systemu kontroli produktów rolnych.  Zachłanność zachodnich korporacji jest tak wielka, że wzorem Niemców z okresu II Wojny Światowej, rozpoczęły one masowy wywóz czarnoziemu do swych państw.
 .
W międzyczasie sytuacja ekonomiczna Ukraińców staje się katastrofalna i zmusi ich zapewne, wzorem mieszkańców III RP, do emigracji en masse na Zachód.
.
Z krajów bałtyckich, w okresie „transformacji ustrojowej” wyemigrowała jedna trzecia ludności i praktycznie pozostali jedynie urzędnicy i emeryci.  Z Ukrainy emigracja będzie zapewne procentowo znacząco większa i znacznie bardziej widoczna, biorąc pod uwagę wielkość populacji.  W połączeniu z muzułmańską inwazją na UE, jej rezultaty mogą okazać się traumatyczne.
 .
W III RP taktownie nikt nie liczy emigrantów. Po co?  Społeczeństwo jest szczęśliwe z powodu względnie wysokiej stopy życiowej utrzymującej się dzięki pomocy emigrantów dla rodzin w kraju.  Dyskretna forma okupacji umożliwia społeczeństwu łatwiej  niż Ukraińcom maskować niewolniczą mentalność i związany z nią kompleks niższości.
.
Przejęcie przez „patriotów” z PiS „władzy” w III RP uszczęśliwiło znaczną część społeczeństwa.  Teraz prymitywny krzykacz Duda, z pomocą Szydło, Macierewicza i innych „polityków”, będzie mógł doszlusować do Ukrainy, nie tylko politycznie i gospodarczo, ale również militarnie, realizując na wschodzie „jagiellońskie” interesy III RP.
.
Podobnie jak i na Ukrainie, całe „elity” III RP, są agenturalne i podobnie jak tam żrą się między sobą.  Z jakichś powodów, rządząca Zachodem żydowska oligarchia finansowa pragnie maksymalnego rozszerzenia się w świecie chaosu.
 .
Odsunięta od żłobu „opozycja” z PO pragnie przywrócenia w III RP „demokracji”.  Według jej pryncypałów rodem z Niemiec, PiS to „faszystowska partia”  kultywująca „faszystowskie tradycje” rządu II RP[vii].  Na szczęście dla Zachodu, w 1939 roku „faszystowski reżim” II RP zlikwidowali towarzysze narodowo-socjalistyczni i socjalistyczni z Niemiec i ZSRR.  Dziś zrobi to germańska Unia Europejska, której „analitycy” przewidują, że w III RP może dojść nawet do konfliktu zbrojnego i „poleje się krew”[viii].  A jeśli „prognozują to analitycy”, to zapewne scenariusz taki jest już w przygotowaniu.
Podziwiać należy żydowskie mistrzostwo w operowaniu „po obu stronach barykady” i umiejętność pchania gojów do samounicestwienia.  Biorąc to pod uwagę, w interesie Polaków, jest powstrzymanie się od rozdmuchiwania emocji.  Miast tego, należałoby skierować uwagę i energię społeczną na rejestrowanie zbrodni dokonywanych przeciw polskiej racji stanu tak przez obecną „władzę” jak i „ demokratyczną opozycję”. Taka wiedza może się kiedyś przydać.

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Dzisiejsza Ukraina-czyli zachód bez retuszu

 1. Pingback: Dzisiejsza Ukraina-czyli zachód bez retuszu | Pekok Antylichwiarz

 2. Jagienka

  Jest to doskonała rada dla Polaków aby podchodzić bez emocji do obecnych wydarzeń.Bądźmy zatem narodem obdarzonych dobrą pamięcią flegmatyków, surowo i bez emocji oceniających obydwie strony. Nie pozwólmy wrogom budować barykad w naszym kraju.

  Martwi mnie jedynie, że rządy PO brały aktywny udział w „demokratycznym”, krwawym przewrocie na Ukrainie (rola Sikorskiego) i Ukraińcy nam kiedyś za tą przysługę odpłacą.

  Polubienie

 3. ja

  nie można ufac sakaszwili jak dla Gruzina stalin

  Polubienie

 4. moherowy beret

  Co do Sakaszwilliego,to jest gruziński Żyd wykształcony w USA i służący im wiernie jak pies.Natomiast agenci jak Poroszenko,Jacyniu,Turczynow są amerykańskimi agentami i podlegają Bidenowi,który często wpada ,żeby rozliczyc swoich podopiecznych.Społeczeństwo tego nie rozumie,że Ukraina jest już bankrutem i tylko jakieś pożyczki,linie kredytowe nie z MFW,ale z Polski.Niby Polska taka zamożna i hojną ręką odpaliła 1 mld euro.Wszystko wygląda źle i gdzie tu szukać pociechy?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s