Złote dziecko czy złoty środek?

Owsiak

Jerzy Owsiak to dziecko szczęścia.

 

Kiedy już wydawało się, że znajdzie się w swojej niszy i z narodowego obowiązku – WOŚP odnajdzie się we właściwym formacie „dla chętnych”, znowu jakiś użyteczny idiota uczynił z kwestii „za czy przeciw Orkiestrze” jedną z osi polskiego pseudo-sporu.

 

Swoją drogą na zdrowy rozum przez lata ciężko byłoby zrozumieć dlaczego akurat w kręgach deklarujących nonkonformizm i niechęć do zachować stadnych – nie budził najmniejszego sprzeciwu ewidentnie narzucany i wymuszany entuzjazm dla WOŚP. Te podstarzałe ciotki-prezenterki podrygujące nie do rytmu, ta atmosfera szkolnych akademii, ta okupacja telewizji i łapanki na ulicach – czy to naprawdę nikogo nie raziło, czy aż tak duży był szantaż moralny WIELKIEGO DZIEŁA?

 

Bo jawnie osłaniał on przede wszystkim samą osobę  Owsiaka. Obciachowy, niesympatyczny, nienaturalny, agresywny – przecież widać jaki jest. Ale w dyskusji w Polsce zwłaszcza – wyjątkowo ciężko jest oddzielić sprawcę od dzieła. Teoretycznie można przecież cieszyć się z aparatu ratującego życie dziecka – a jednocześnie nie lubić i nie szanować twórcy WOŚP. Tymczasem obie zacietrzewione strony jakoś tych kwestii nie rozróżniają. Tzn. wkurzeni na Owsiaka z zapałem opowiadają jak to nie należy wrzucać do puszek – a obrońcy „super-Jurka” są wściekle ślepi na jego ewidentne mało atrakcyjne cechy i zaciekle głusi na zastrzeżenia innych. Trzeba nienawidzić albo wierzyć – trzeciej, zdroworozsądkowej opcji nie przewidziano. Zresztą, jak to zwykle bywa, próba zachowania złotego środka powoduje tylko, że jest się oplutym z obu stron, co dodatkowo nie zachęca…

 

Moje związki z Kościołem są (jak pewnie niektórym wiadomo) raczej luźne, a zatem nie wciągam się też w dyskusję „Caritas czy WOŚP”, choć doceniam fakt, że nikt mnie w imieniu instytucji kościelnej z tacą nie gania po ulicach, ani nie szantażuje moralnie i estetycznie, że nie będę cool (KUL?) jak nie wrzucę. W każdym razie od lat powtarzam, że lepiej się do całej awantury nie mieszać, bo ile by rozsądnych rzeczy nie napisać o Owsiaku – tym większe się tylko wzbudzi zacietrzewienie, że się chce dzieci zabijać. Zawsze też uważałem, że „mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało” (jak powiedział  Sofronow), zatem co bystrzejszym wystarczy włączyć telewizor z Owsiakiem i samodzielnie połapią się obciachowości tego gościa, natomiast głupi nie zorientują się choćby list przeciw niemu podpisali nobliści, gwiazdy Hollywood i wszyscy anieli w Niebiesiech.

 

Dlatego więc lepiej się było nie odzywać – a z czasem może wszystko wróciłoby może nie do normy, ale do akceptowalnego formatu. Już w ostatnich latach wydawało się, że sztucznie napędzany entuzjazm łapie zadyszkę, a dla młodego pokolenia to dziwadło udające małolata przestało wreszcie być akceptowalnym „Autorytetem”. I pewnie dlatego znaleziono jednego posła PiS, który w życiu bodaj nie powiedział jednego zdania z sensem – i rozgłoszono jego krytykę Owsiaka jako nieledwie stanowisko rządu. I znowu dawanie na Orkiestrę ma być obowiązkiem – tylko teraz demokratycznym. Wiecie co? Idźcie w cholerę z taką dobroczynnością i już nawet nie udawajcie, że chodzi wam o dzieci czy staruszków!

 

Konrad Rękas

za:http://chart.neon24.pl/post/128491,zlote-dziecko-czy-zloty-srodek

Reklamy

3 Komentarze

Filed under Bez kategorii

3 responses to “Złote dziecko czy złoty środek?

  1. ja

    owsiak to zyd i tak należy to rozumieć.kapujecie ????

    Polubienie

  2. Jeb.... Henryka Ptasznika .

    Nigdy nawet 1 PLN na ta orkiestrę nie dałem , bo gdybym dał chociaz 1 PLN byłby to dowód , że Polska to kraj nienormalny , bo w normalnym kraju ani ten Owsiak ani ta głośna Orkiestryja nigdy by nie zaistnieli , ale to jest Polska . Bodajże 2 lata temu Niezalezna ( lubię jak się kłócą z Owsiakiem bo jestem fanem klaunów ) napisała , że Owsiak ma u siebie ręczniki w domu jeden za 300PLN podobno i żyje w luksusach jak szach perski .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s