Kto i co łączy historię Polski i USA?

Oczywiście syjonistyczna żydowska zbrodnia światowej finansjery.

Komu zależy na tym, żebyśmy nie znali prawdziwej historii własnych państw i świata? Czyż nie są to ci sami ludzie, którzy opanowali systemy finansowe, polityczne, oświatę i media państw Zachodu?

Przyczynek do obecnego kryzysu finansowo-gospodarczego

Podręczniki do historii uczą, że przyczyną Rewolucji Amerykańskiej w wyniku, której ogłoszono w 1776 r. Deklarację Niepodległości było wprowadzenie podatku na herbatę przez WLK. Brytanię. Tymczasem prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu była zupełnie inna i bardziej poważna.
Brytyjskie kolonie w Ameryce (późniejsze USA) emitowały własny pieniądz. Angielscy bankierzy spowodowali, że Parlament Brytyjski wprowadził prawo zakazujące koloniom emitowania własnej waluty. W ciągu jednego roku zniszczono dobrze prosperującą gospodarkę w koloniach. Ulice wypełniły się bezrobotnymi amerykańskimi kolonistami. To była prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu.

W 1811 r. Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki nie przedłużył umowy, która oddawała politykę finansową w ręce „angielskich” bankierów. Bankier Nathan Rothschild z Bank of England wydał stosowne ultimatum: „Albo umowa zostanie przedłużona, albo Stany Zjednoczone zostaną wciągnięte w najbardziej destrukcyjną wojnę”. W 1812 rząd brytyjski rozpętał wojnę przeciwko Stanom. W wyniku wojny zginęło tysiące Amerykanów. W 1816 r. Kongres umowę wznowił, bankierzy mogli nadal okradać naród amerykański.

14.04.1865 r. zamordowano prezydenta USA A. Lincolna, ponieważ doprowadził do uzależnienia polityki finansowej (emisji pieniądza i kredytu) od rządu USA (prezydenta JFK zamordowano w 1963 r. z tych samych powodów). W latach 1862 – 1863 wyemitowano w USA 450 mln tzw. „zielonych dolarów”. Oto, co na ten temat napisał wtedy w „London Times” lord Goschen, rzecznik brytyjskich, światowych już wtedy (i głównie żydowskich) finansistów (za „Who Rules America” – C.K. Howe’a): „Jeżeli ta szkodliwa polityka finansowa (polityka A. Lincolna), która ma swoje źródło w Ameryce Północnej umocni się na stałe, wtedy taki rząd będzie dostarczał swoje własne pieniądze, bez żadnych kosztów, będzie spłacał długi i będzie bez długów. Będzie miał wszystkie potrzebne pieniądze niezbędne do utrzymania się. Będzie prosperował bez precedensu w historii świata. Taki rząd musi być zniszczony, albo zniszczy on każdą monarchię na świecie (monarchię bankierów – D.K.).”

wystawa_powst_stycznioweHistoria USA splata się tu dość ciekawie z naszą. W 1862 r. Wlk. Brytania i Francja zagroziły USA wkroczeniem ich wojsk od południa do Stanów w celu zlikwidowania niezależnej polityki finansowej A. Lincolna. Car chrześcijańskiej Rosji przesłał ultymatywną notę rządom Wlk. Brytanii i Francji, że jeśli te wkroczą do USA, to Rosja doprowadzi w Europie centralnej do wojny. Rosyjskie okręty wojenne wysłano na pomoc USA. Dziwnym zbiegiem okoliczności w styczniu 1863 r. dochodzi do wybuchu powstania w Polsce w zaborze rosyjskim. Siły rosyjskie zostały związane walką na polskim obszarze i nie mogły wkroczyć do centralnej Europy.
Ilu z nas uczy się takiej historii?

na podst. „Treason in America” – A.Chatkin

 

tekst z 2009r. Dariusz Kosiur

9 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

9 responses to “Kto i co łączy historię Polski i USA?

 1. Klemens

  USA istnieją właśnie dzięki Rosji. I wiemy jak jej podziękowały.

  Polubienie

 2. Polak

  Zydzi od dawna zyja w Polsce i nie jest to zadna wiadomosc sprzeczna.
  Zyja pod swoimi lub zmienionymi nazwiskami szczegolnie ci strachliwi.
  Problem z rodami zydowskimi w Polsce istnieje od chrztu Polski w 966r. ale juz wczesniej kupiectwo semickie rozlalo sie na caly swiat w tym na ziemie slowianskie.
  Obecnie problem z obywatelami polskimi zydowskiego pochodzenia tak sie rozrosl,ze rdzennych Polakow nie tyle co Zydzi okradli na rozne sposoby , co wyzbyli sie Polakow z wszelkiego zarzadzania , a teraz zaczela sie juz prawdziwa niewola zydowska wraz ze wsparciem niemieckim !
  Pan Kosiur jako odwazny czlowiek nie obawia sie o tym mowic i pisac ,szkoda,ze wiekszosc Polakow tego nie potrafi.

  Polubienie

 3. Polak

  Teraz dojdzie problem z uchodzcami islamskimi ,ktorych nie wiem dlaczego polskie zydostwo wspiera,czyzby na wlasna zgube ?
  Ale kto tnie konar na ktorym siedzi ,chyba tylko glupiec .
  Byc moze pod plaszczykiem islamistow tez sa ukryci Zydzi,ktorzy maja za zadanie wybic rdzenna ludnosc chrzescijanska i inna Polski.
  To zakrawa i wyglada na bardzo duza wojne religijna/rasowa !
  Juz dzis nalezy spojrzec w oczy obcym przybywajacym do Polski i zapytac kim oni sa i po co przyszli .
  Ta pierwsza setka ,ktora jeszcze w tym kwartale ma znalezc sie w Polsce winna byc szczegolowo zlustrowana i to nie tylko przez wladze ale i przez POLAKOW w sasiedztwie.
  Dzis Polacy zapomnieli jak rozpoznaje sie sasiadow a to bardzo wazne we wspolzyciu sasiedzkim !

  Polubienie

 4. enigma

  Re: D.Kosiur

  – cytat:
  „Podręczniki do historii uczą, że przyczyną Rewolucji Amerykańskiej w wyniku, której ogłoszono w 1776 r. Deklarację Niepodległości było wprowadzenie podatku na herbatę przez WLK. Brytanię”.

  Panie Kosiur,
  Zamiast generalizowac i rzucac podejrzenia na historie to:
  PROSZE PODAC TYTUL I AUTOROW PODRECZNIKOW.

  Od siebie dodam, ze wydawnictwa szkolne i pedagogiczne nie tylko w Polsce sa w lapach ZYDOW i zydostwo pisze „historie” dla innych narodow.

  Jesli chodzi o glowna przyczyne, ktora doprowadzila do wybuchu rewolucji w Ameryce przeciw Anglii to byl to protest kolonii Ameryki przeciw Anglii wyrazony w hasle:
  „NO REPRESENTATION, NO TAXATION” (Nie ma reprezentacji, nie ma podatkow).

  Anglia wycienczona wojna z Francja i Indiami, ktore zakonczyly sie w 1763r popadla w wielkie dlugi i zaczelo brakowac pieniedzy w skarbcu Anglii.
  A poniewaz kosztami wojny zostalo obciazone glownie spoleczenstwo w Anglii i nie dalo sie juz wiecej od niego wydrzec pieniedzy oraz ze krol Anglii mial zobowiazania dluzne wobec zydowskich bankierow, wiec Anglia obciazyla kolonie w Ameryce zwiekszonymi podatkami, ktore dotychczas placily male podatki – zwiekszone zostaly nawet podatki dla holenderskich statkiow handlowych, ktore dostarczaly towary z Ameryki do Anglii.
  Doszlo wiec do buntu kolonii w Ameryce przeciw Anglii, glownie w Bostonie i Nowym Jorku – wazne miasta portowe; m.inn. w Bostonie zniszczono nawet pomniki krola Anglii Jerzego III.
  Wyraznie wzrastalo napiecie miedzy koloniami w Ameryce, ktore nie chcialy placic wysokich podaktow a Anglia, ktora postanowila za wszelka cene dopiac swojego.

  – kolejny cytat:
  „Tymczasem prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu była zupełnie inna i bardziej poważna. Brytyjskie kolonie w Ameryce (późniejsze USA) emitowały własny pieniądz. Angielscy bankierzy spowodowali, że Parlament Brytyjski wprowadził prawo zakazujące koloniom emitowania własnej waluty. W ciągu jednego roku zniszczono dobrze prosperującą gospodarkę w koloniach. Ulice wypełniły się bezrobotnymi amerykańskimi kolonistami. To była prawdziwa przyczyna rewolucyjnego zrywu”.

  SRALY MUCHY BEDZIE WIOSNA… panie Kosiur.

  Widzac wzrastajacy zamet i protesty kolonii w Ameryce przeciw wysokim podatkom nalozonym przez Anglie, angielscy kupcy (glownie zydostwo), ktorzy dostarczali towary z Anglii do Ameryki zazadali zaplaty za swoje towary w funtach angielskich zamiast w walucie papierowej uzywanej w koloniach Ameryki (kazda kolonia drukowala swoje wlasne pieniadze papierowe), ktora uznali za chwiejna i malo wartosciowa i wniesli sprawe do angielskiego parlamentu, ktory w 1764r wydal kolejny, tym razem zaostrzony akt prawny zakazujacy uzywania pieniedzy papierowych jako zaplate w TRANSAKCJACH PRYWATNYCH i jako legalne banknoty, ale nie bylo zakazu uzywania pieniedzy papierowych w koloniach Ameryki, ktore nadal uzywaly swoje pieniadze papierowe, za ktore mozna bylo kupic towary, jak rowniez w koloniach Ameryki byly uzywane monety hiszpanskie i portugalskie, a takze handlowano towarem wymiennym (towar za towar).
  Wkrotce po tym Anglia nalozyla jeszcze podatek w postaci znaczka skarbowego na kolonie w Ameryce, ktory byl wymagany przy skladaniu pism i dokumentow do urzedow.
  Z tego powodu w 1765r posypaly sie listy protestacyjne od kolonii Ameryki do Anglii, ktore odmawialy placenia podatku dla Anglii oraz kolonie Ameryki rozpoczely bojkot towarow z Anglii.
  Z powodu ostrych naciskow kolonii Ameryki na Anglie, Anglia zawiesila podatek za znaczek skarbowy.
  Ale w 1767r Anglia nalozyla nowe podatki na kolonie w Ameryce i znow podniosl sie sprzeciw w koloniach Ameryki przeciw Anglii i nie bylo spokoju.
  W 1773r parlament Anglii pod wplywem lobbystow (w domysle: ZYDOSTWA) znow przywrocil legalnosc stosowania pieniedzy papierowych w koloniach Ameryki.
  Rowniez w 1773r przypadkowo wyszlo na jaw, ze Anglia zwolnila od podatkow kolonie angielska we wschodnich Indiach skad pochodzila herbata dostarczana do Bostonu i na znak protestu kolonisci zniszczyli transport herbaty przybyly z Indii do portu w Bostonie.
  Z tego powodu Anglia zamknela port w Bostonie i wydala zakaz handlu dla Bostonu i jednoczesnie przyslala wiecej wojska do Ameryki, zeby wzmocnic kontrole i wyegzekwowac podatki od swoich kolonii w Ameryce oraz ustanowila gubernatora wojskowego w Bostonie generala T.Gage, ktory byl rowniez dowodca wojsk angielskich w Ameryce.
  W wyniku zaostrzajacej sie sytuacji, kolonie wyslaly swoich delegatow na specjalny zjazd do Filadelfii w 1774r i uformowaly wspolny Kongres, ktory od tej chwili wystepowal w imieniu wszystkich kolonii Ameryki.
  Jeszcze w tym samym 1774r Kongres wydal polecenie bojkotowania przepisow angielskich i wyslal listy protestacyjne do krola Anglii Jerzego III odmawiajac placenia podatkow.
  W te sprawe wmieszal sie rowniez gubernator wojskowy gen. T.Gage z Bostonu reprezentujacy krola Anglii w Ameryce i probowal zlagodzic decyzje Anglii w sprawie wysokich podatkow, poniewaz znal napieta sytuacje w koloniach Ameryki, ale Anglia uznala jego dzialania za zdrade i odwolala go ze stanowiska gubernatora.
  Londyn potraktowal listy protestacyjne Kongresu jako rebelie i tak doszlo do wojny miedzy Ameryka (wspomagana przez Francje) i Anglia w 1775r.

  Dodatkowe wyjasnienie.
  Wspomniani wczesniej kupcy z Anglii (glownie zydostwo powiazane z zydowskimi bankierami i zydowscy bankierzy) domagali sie zaplaty w funtach, poniewaz funty mialy pokrycie w zlocie i stanowily wazny i stabilny srodek platniczy w tamtym czasie, podczas gdy pieniedze papierowe w koloniach Ameryki mialy rozna wartosc i nie byly stabilne.

  Z kolei zniesienie w 1773r przez krola Anglii zakazu uzywania pieniedzy papierowych z 1764r i ponowne zezwolenie na drukowanie pieniedzy papierowych w koloniach Ameryki jest dowodem, ze D.Kosiur PROPAGUJE KLAMSTWA, m.inn. dotyczace sfabrykowanych przyczyn wybuchu rewolucji w Ameryce w 1775r.
  Na marginesie dodam, ze powstaly w 1774r Kongres, ktory reprezentowal wszystkie kolonie Ameryki, drukowal wlasne pieniadze papierowe, zeby pokryc wydatki na wojne z Anglia.

  Toronto, Kanada

  Polubienie

 5. Pingback: Jewish Word Order – hubalblog

 6. Pingback: System bankowy czyli największe oszustwo w historii ludzkości | hubalblog

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.