Do Przyjaciół, w pilnej potrzebie

logo-wpsSzanowni Przyjaciele i Sympatycy portalu WPS.

Nie tak dawno, bo dwa miesiące temu zwróciliśmy się do Was z apelem o finansowe wsparcie działań portalu i studia radiowo-telewizyjnego WPS. Takie prośby, to zawsze nieco krępująca sytuacja, ale wyszliśmy z założenia, że nie można chować głowy w piasek, i tak jak jesteśmy realistami politycznymi, tak i realistami musimy pozostać w kwestiach codziennych warunków funkcjonowania -narodowych, anty systemowych inicjatyw medialnych i politycznych, podobnych do naszej.

Odzew części Państwa na nasz apel sprzed dwóch miesięcy, to dowód na to, że doceniacie naszą pracę, a również, że uznajecie się za część wspólnoty ducha i czynu, jaką staramy się zbudować z pożytkiem dla Polski oraz z przekonaniem, że zwycięstwo w końcu będzie należeć do ludzi i inicjatyw nam podobnym, wyrastających ze zdrowego pnia – narodowego i suwerenistycznego myślenia o Polsce.

Kilka lat temu odbyliśmy kilka podróży na terytorium niepodzielonej jeszcze wówczas Ukrainy. Mieliśmy okazję przebywać zarówno w środowiskach Polaków zamieszkujących we Lwowie i na Podolu, a także spotkać się ze społecznością Tatarów Krymskich. Doświadczyliśmy bezpośrednio czym jest oligarchiczna Ukraina, jak wielkiego hartu ducha jest wielu naszych Rodaków zamieszkujących Ukrainę oraz jak cynicznie manipuluje się środowiskiem Tatarów Krymskich, aby wykorzystać ich do antyrosyjskich działań i prób dezintegracji Ukrainy pod kuszącym hasłem „europeizacji”.

Przez ostatnie dwa lata doświadczamy realnie niezwykle tragicznych wydarzeń za naszą południowo-wschodnią granicą. Co gorsze, antypolskie „elity”- zarówno te rządzące Polską, jak i te w chwili wybuchu wojny udające opozycję, a obecnie sprawujące władzę – w pełni poparły i popierają syjonistyczno-banderowski przewrót na Ukrainie. Jest to nie tylko autoryzacją i współsprawstwem tego barbarzyńskiego chaosu, ale i w konsekwencjach prowokowaniem bezpośredniego niebezpieczeństwa dla Polski oraz frymarczeniem życiem i dorobkiem materialnym Polaków.

Miesiąc temu, my, publicyści i realizatorzy programów studia WPS, zostaliśmy zaproszeni w gronie innych dziennikarzy i działaczy politycznych do odwiedzenia w najbliższym czasie Krymu. Jest to dla nas spore wyróżnienie, ale i okazja do dokończenia prac jakie rozpoczęliśmy kilka lat temu, kiedy odwiedzaliśmy Ukrainę i Krym w innej rzeczywistości politycznej i społeczno-gospodarczej. Będziemy w trakcie podróży korzystać z gościnności gospodarzy, ale nie możemy tam jechać nie zabezpieczeni w pełni technicznie i na warunkach „ubogich krewnych”.

Dlatego wybaczcie, ale postanowiliśmy raz jeszcze zwrócić się do Was z prośbą o ewentualne wsparcie finansowe naszego wyjazdu w formie darowizny, na dostępne na portalu konto.

Informujemy także Państwa, że nosimy się z zamiarem powołania do życia fundacji, której celem byłaby edukacja historyczna, polityczna i szeroko rozumiana kulturalna. Z funduszy i dochodów fundacji chcielibyśmy stworzyć m.in. stałe źródło finansowania portalu i studia WPS. Bylibyśmy zaszczyceni, gdy z grona autorów i komentatorów portalu wiernipolsce1.wordpress.com zgłosiły się osoby gotowe stworzyć grupę fundatorów, założycieli i członków rady programowej fundacji.

 

Z życzeniami zdrowia, wytrwałości w realizacji wytyczonych sobie planów w nowym roku 2016

oraz zwycięstwa w najbliższej przyszłości idei narodowej w życiu Polaków

i ziszczenia się programu suwerennej Polski

Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

i Studia WPS Production

 

Paweł Ziemiński,

Dariusz Kosiur,

Andrzej Skorski

Reklamy

45 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

45 responses to “Do Przyjaciół, w pilnej potrzebie

 1. Popieram pomysł. To ważna inicjatywa, bo brakuje medium mówiącego głosem narodowym. Jest kupę mediów lewackich, a także prężnie rozwijających się „prawicowo-syjonistycznych” czy judeokatolickich (nie muszę wymieniać jakie). Jestem za.

  Polubienie

 2. janekk

  Piszecie dużo prawdy, ale wszystko to mieści się w granicach ścierania się interesów globa!nych graczy i w tym znaczeniu nie różnicie się od tych co służą zachodnim interesom. Skoro lobbujecie na rzecz Rosji to czego tu się wstydzić – podanie do Putina i kasa się znajdzie. Po co robić łaskę za darmo.

  Polubienie

  • Je... Henryka Ptasznika .

   spierd.. baranie z powrotem do Szechtera czy tam niezależnej . My tu wszyscy sramy na ciebie . My wesprzemy WPS i pieniądze rosyjskiego prezydenta nie są potrzebne . Ponjał ćwoku . To ten facet co tak wspieral toronto czy tam autostrade .

   Polubienie

 3. Andrzej

  Popieram Państwa postulaty i formułę tej strony www. Ale czemu w tak poważnej inicjatywie jak powołanie bytu prawnego, poszukujecie Państwo członków rady programowej wśród osób, jakich na oczy nie widzieliście? Przecież jeśli ta rada będzie organem formalnym, zgłoszonym do Krajowego Rejestru Sądowego, to raz w roku, na sprawozdaniu z działalności, te wszystkie osoby będą musiały zamieścić swój podpis wraz z podpisami zarządu. Ponadto piszecie „…grupę fundatorów, założycieli i członków rady programowej fundacji”. Świadczy to o nieznajomości przepisów dotyczących powoływania fundacji, założyć można bowiem jedynie stowarzyszenie, fundację zaś się powołuje. Niby niuans, ale przepisy znać warto porywając się na takie przedsięwzięcie. I ostatnia kwestia-skoro teraz nie stać Was na samodzielne działania i prosicie kolejny raz o wsparcie finansowe, to jak i za co zamierzacie utrzymac i prowadzić tę fundację? Apelujecie bowiem:” Z funduszy i dochodów fundacji chcielibyśmy stworzyć m.in. stałe źródło finansowania portalu i studia WPS”. Skoro jednak teraz istnieje i Państwa strona www (ponieważ jest to strona, nie zaś portal, powszechny błąd, ale jednak błąd) i studio, tzn że należą one do jakiegoś bytu. Inaczej zresztą nie moglibyście zgodnie z prawem apelować za ich pośrednictwem o wpłaty finansowe na ich działalność, a przeciez to robicie. Skoro więc i strona i studio mają należeć do fundacji, to w akcie założycielskim musi być to przekazane jako majątek wchodzący w skład nowo połowanej fundacji, lub też przekazane później jako darowizna. Takie sprawy muszą być postawione jasno każdemu, kogo zapraszacie Panowie do współpracy, aby ludzie zdawali sobie sprawę, że działacie zgodnie z prawem. Trzeba też poinformować, czy rada do której zapraszacie, ma być formalna, czy nie, bowiem w pierwszym przypadku wiąże się to z odpowiedzialnością i figurowaniem w KRS. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  Polubienie

  • paziem

   Szanowny panie, jak już pan zdecyduje się na współpracę, a nie jedynie na „pouczanie”, to zapewne spotkamy się w realu ( to dotyczy także pozostałych osób, których dotychczas nie znamy bezpośrednio) i omówimy wiele spraw, m.in. także te , o których pan nas tak ex katedra „poucza”.

   Polubione przez 1 osoba

  • Je... Henryka Ptasznika .

   Facet już przestań tutaj robić za prof i uczonego co to mówi ojcu jak dzieci robić . Takich kużwa uczonych jak ty to pełno w Judeopolonii . Pan dr Ziemiński , Kosiur i inni dokładnie wiedzą co robią i pana wykłady nie są im potrzebne albo potrzebne są im jak kiła czy rzeżączka .

   Polubienie

 4. socjalnacjonalista

  A czy będzie można wtedy (po powołaniu fundacji) przekazać 1 % z podatku?

  Polubienie

  • Je... Henryka Ptasznika .

   dobre pytanie , bo bym chętnie przekazywał ten 1 % .

   Polubienie

   • socjalnacjonalista

    Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że każda fundacja może zgarniać 1 procent. Ja nie tylko sam bym przekazał, ale namówił sporo osób.

    Polubienie

  • paziem

   Tylko jak wystąpimy o status tzw. organizacji pożytku publicznego, ale nad tym musimy się zastanowić.

   Polubienie

   • socjalnacjonalista

    Niekoniecznie. Też prowadzę stronę (a nie jest ona, delikatnie mówiąc, poprawna politycznie) – ostatnio dostałem maila z propozycją od firmy, która niejako pośredniczy w tym procesie. Wystarczy, że mam stronę i biorę na siebie „namawianie” ludzi na dobrowolnie wsparcie jej z tego 1 procenta. Biorą 20 procent.
    Ale najłatwiej i korzystniej założyć org. poż. publicznego – nie ma chyba żadnych przeszkód ku temu?

    Polubienie

   • paziem

    Organizacja pożytku publicznego ma zarówno zalety, jak i wady i dlatego musimy rozważyć na spokojnie status Fundacji. Ewentualne deklaracje do grona Fundatorów i Założycieli prosimy kierować na wskazane na stronie adresy emailowe do korespondencji.

    Polubienie

 5. Je... Henryka Ptasznika .

  super . ja nikogo nie namówię , bo moi znajomi , rodzina to 100% katole , wyznawcy PIS-dy i Papy , ale sam jestem chętny .

  Polubienie

 6. Andrzej

  To nie było pouczanie panie „Paziem”, tylko słusznie zwrócona uwaga w dobrej wierze. Ponownie popełnia Pan błąd pisząc „Fundatorów i Założycieli”, ale zapewne dalej Pan nie wie, że go popełnia. A poziom komentarzy mówi sam za siebie.Pierwszy raz, a mam już swoje lata, widzę, by ktoś tak umniejszał idei pracy społecznej w formie fundacji, szukając fundatorów poprzez ogłoszenie wśród obcych ludzi.

  Polubienie

  • Franz

   Andrzej
   Musi się Pan przyzwyczaić niestety do tego że na tym portalu posiadanie odmiennego zdania bądź własnego poglądu jest nie do przyjęcia, sfora przybocznych i kundli forumowych przekrzyczy i naubliża nie wnosząc niczego do rozmowy poza chamstwem i arogancją a na końcu oskarży o prowokowanie bądź przynależność do żydowskich organizacji(wystarczy poczytać komentarze osoby o nicku je.. henryka ptasznika). A już broń Cie Boże co byś się przyznał do bycia tzw „krystalwiercą”, to juz jest koniec, nie masz prawa nic wiedzieć ponieważ jesteś odmóżdżonym jahwistą. Na koniec usłyszysz że „oni” są słowianie a ty ciemnogród.

   Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    Warto twoje posty poczytać szanowny panie Franz . Pełen agresji katoliku.Moje posty to tylko obrona na atak takich typów jak ty .

    Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    A fałszywych ludzi szybciutko rozpoznaje nawet w sieci .

    Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    Franz człowieku – katoliku nie rozpłacz się , bo faceci podobno nie płaczą . Człowieku ty i twoje wypowiedzi to klasyczny przykład jak ci katolicy kreują się na męczenników i strasznie prześladowanych . Opolczyk zniszczył się w merytorycznej dyskusji , a ty w odpowiedzi do niego szlochasz i rządzasz przeprosin , bo ktoś ci prawdę w oczy powiedział . Panie Franz powtarzam ci po raz 10 zejdz ze mnie i nie prowokuj , gdyż wasze działania katolików na tym polegają sprowokowac kogoś , a potem jak ktoś ci strzeli w gebę w e własnej obronie to beczysz jak 5 letnie dziecko , bo na WPS taka krzywda ci się dzieje . Chłopie ile ty masz lat ?
    Nie prowokuj . Szanuj innych to i dyskusja będzie miła . Twoje posty do Przemexa w odpowiednim temacie to oczywiście nie agresja . To miłość bliżniego . I więcej juz do tematu nie wracam.

    Polubienie

  • socjalnacjonalista

   Co do języka. Przeglądając ostatnie komentarze – rzeczywiście obecni tu – moim skromnym zdaniem – powinni powściągnąć trochę ten natłok wulgaryzmów. Nie jest dobre dla wizerunku portalu, którego z łatwością zdefiniują jako wulgarny, „hejterski” itd.
   Ludzie którzy cenią sobie kulturę wypowiedzi będzie to odstraszać i mogą nawet nie zacząć się zastanawiać nad wartościowymi materiałami na stronie.

   Polubienie

   • Socjalnacjonalisto
    Zwróć uwagę na to, kto zaczął używać wulgaryzmów – zrobił to Franz, który wyraźnie pod moim agresem napisał – „ostatnia kurwa”. To katolik z wulgaryzmami zaczął. A ja tylko odpowiedziałem pięknym za nadobne. Bo mam prawo się bronić, gdy ktoś mnie tak nazywa.
    Druga sprawa – napisałeś niedawno naprawdę b. dobry tekst o Polakach na fałszywych barykadach. No i właśnie – od wieków już najbardziej szkodliwą fałszywą barykadą, na jaką Polaków zaciągają obce wrogie siły jest „obrona wiary”, „obrona kościoła” czy „obrona wartości chrześcijańskich”.
    Jak myślisz – czym była śmierć Wareńczyka w 1444 roku? Była śmiercią na fałszywej barykadzie. Z podpuszczenia legata papieskiego Cesariniego. A czym była „konfederacja barska”? Była katastrofalną dla Rzeczypospolitej i dla Polski fałszywą barykadą „obrony wiary”. Bo to było jej hasło naczelne. „obrona wiary” czyli obrona supremacji katolicyzmu przed narzuconym przez Rosję równouprawnieniem religijnym, co ostatecznie mogło być dla Rzeczypospolitej nawet korzystne.
    I stąd katolików uprawiających ich propagandę należy po prostu demaskować, tępić, a najlepiej po prostu banować. Bo ciągle próbują zaciągać ludzi na ich fałszywe religijne barykady „obrony wiary”.

    Polubienie

   • Jeszcze odnośnie zwalczania katolików, ciekawi kto i gdzie to ich tak rzekomo zwalcza, masa portali, blogów, stron w internecie to ich własność, zdominowana przez komentujących głównie katolików. Mają media publiczne, gazety, radia, w radiu i telewizji publicznej leci regularnie msza i inne programy o wiadomo jakiej treści, ciekawi mnie jakby wprowadzić do telewizji transmisję z choćby obchodów jakiegoś święta pogan, nie wyobrażam sobie ich reakcji, kolejna fala tumultów przetoczyła by się przez Polskę. W innych mediach, niekoniecznie katolickich też bywa że ględzą i rozprawiają różnej maści mądrale o chrześcijaństwie, często doszukując się w nim domniemanej prawdy. Mają religię w szkołach, dotację z państwa i samorządów, ciekawi mnie co by było jakby do szkół wprowadzić nauczanie o słowiańskich tradycjach, kulturze czy bogach, to by dopiero było lamente! Cała przestrzeń publiczna została opanowana przez konsorcjum syjonistyczno-katolickie, ale nie, bo oni wciąż są przez kogoś „prześladowani”, „tępieni”, wszędzie węszą „agresję” i „atak”, „walkę z kościołem” i „chrześcijańskimi wartościami”, „pogaństwo”, „zabobon”(większego zabobonu od ich własnego już nie ma), „bezbożnictwo”, „komunizm”, „masonów” i żydów i nie wiadomo jeszcze co. A reszta społeczeństwa przygląda się bezradnie, nie mając wpływu na nic, nie mając nawet porządnej narodowej i świeckiej reprezentacji politycznej i narodowych, w miarę neutralnych światopoglądowo mediów.

    Polubione przez 1 osoba

   • Je.. Henryka Ptasznika

    Kilka programów rzekomo tak gnojonych katolikow :
    1. Ziarno program katolicki dla dzieci . Przynajmniej kiedyś taki był .
    2. Msza Święta co niedzielę w TVP 1 . Skupienie totalne na twarzach katolików . Wiadomo mamy kamery . Żaden nie spogląda na zegarek co 5 minut podczas kazania . Jakby to wyglądało w TVP1.?
    3. 6 sytcznia transmitowany orszak prawie 2 godziny w TVP1 i wywiad 10 minutowy z Dudą jak chwalił sie jakim super jest katolikiem .
    4. Co czwartek piękny film ok księdzu łapiacym bandziorów . Pojazd jakim się porusz to rower. Taki biedny .
    Itd ….itd o reszcie juz nie chce mi się pisać …
    Zdarza się , aby być obiektywnym z rzadka robienie sobie jaj z katolików , ale to jest wąski margines , a potem ogromne protesty jak się ich opluwa.

    Polubienie

 7. wole przeznaczyć kilka zł na WPS niż na owsiaka

  Polubione przez 1 osoba

 8. Je.. Henryka Ptasznika

  Przemexie daleś 50 groszy? . Musiałes być po kilku browarach dlatego dałeś na WOSP . Na tzreżwo bys w życiu takiej głupoty nie zrobił . Browary szkodzą tak sobie żartując . Pozdrawiam cię .

  Polubienie

  • To było w czasach kiedy jeszcze o pewnych sprawach pojęcia nie miałem, a z puszkami stały ładne dziewczyny, do których mam słabość i zbierały…

   Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    Jak ładne dziewczyny to jesteś usprawiedliwiony . Szkoda że zimą wyganiają tam dzieciaków , bo gdyby z tymi puszkami stały dojrzałe dorodne kobiety piękne takie przedział 40 – 50 lat to by było dopiero branie tez był coś wrzucił do puszeczki nawet 100 PLN.
    Oczywiście żartuje . Mam żonę juz 30 lat i bez najmniejszej zdrady.

    Polubienie

 9. Je.. Henryka Ptasznika

  a okazji było w grom , ale jak się kocha to jest i trwały związek bez zdrad.

  Polubienie

  • To też jest kolejny temat rzeka jeśli chodzi o małżeństwa i rodziny katolickie, taki to niby dobry jest ten model katolickiej rodziny a ile tam zdrad, przemocy, często alkoholizmu, awantur, oszukiwania jeden drugiego, iluż pobożnych katolickich ojców miało dzieci z sąsiadkami 😉 A ile pobożnych katoliczek kochanków po bokach, bo mąż pijak i sadysta, nie potrafił się zająć własną żoną tylko wolał cudzą lub wolał obalić flaszkę z kumplami. 😉 Eh ta katolicka moralność…
   Oczywiście tak dzieje się też i w niekatolickich rodzinach żeby mi ktoś nie zarzucił że jestem nieobiektywny i jeżdżę tylko po katolikach. Ale tak niestety bywa jak często jeden z drugim żyję na siłę, bo „co bóg złączył, niech człowiek nie rozłącza”(a raczej co kościół złączy, niech bóg nie odważy się rozłączyć) i choćby się nie kochali, nie rozumieli kompletnie i mieli się pozabijać, to muszą żyć na siłę ze sobą, bo ich cierpienie jest miłe bogu…

   Polubienie

   • Re: przemex…
    Wszedzie sa „czarne owce”… Wsrod swieckich i duchownych, ale problem polega na tym, aby byc w stanie „je” moc rozpoznac… I na tym wlasnie sztuka polega….
    =====================
    jasiek z toronto

    http://polskawalczaca.com

    P.S. Panie Pawle (Admin), prosze zwracac uwage, aby z WPS nie zrobiono „sciepy”…

    Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    jasiek jakiej ściepy? . Tutaj jest wolność słowa na WPS więc każdy niech sobie popisuje . Co chcesz robić za pejsatą demokrację ? . To chyba nie tu .

    Polubienie

 10. Je.. Henryka Ptasznika

  i nie tzreba do tego 10 przykazań .

  Polubienie

  • Re: Je..Henryka Ptasznika…
   Ano wlasnie potrzeba tych 10 Przykazan, ktore jednak stanowia podstawe Etyki i Moralnosci oparta rowniez i na Slowach wypowiedzianych przez Syna Boga Najwyzszego (w 3 jezykach)…
   Polecam F.Konecznego „Cywilizacja Lacinska” – ksiazka jest w wersji elektronicznej zupelnie bezplacnie…

   ==================
   jasiek z toronto

   http://polskawalczaca.com

   P.S. W Narodowej Bibliotece (jesli potrzebny bedzie adres strony internetowej, to niezwlocznie zapodam z prawie 300 pozycjami w wersji elektronicznej)..

   Polubienie

   • Wciąż zastanawia mnie polityka adminów WPS w sprawie moderacji dyskusji. Dlaczego pozwalają produkować się takim dezinformatorom jak jasiek z toronto? Dopiero co jednego katolika udało się zdemaskować, że sieje bzdurną jahwistyczną propagandę i zaraz na jego miejsce wskakuje jeszcze gorszy i bardziej żydokatolicko załgany jasiek. Otóż owe 10 przykazań to zwykłe oszustwo. Nawet na gorliwie katolickich stronach publikowany był tekst pt: „Pierwsze żydowskie kłamstwo: fabrykacja Starego Testamentu o tym, że Izraelici byli niewolnikami w Egipcie”. Opublikowały go m.in. „wolnapluskwa” i „przedsoborowy” Marucha/Wiechowski. I tam było napisane (zgodnie zresztą z prawdą). że nie było niewoli egipskiej, Mojżesza, wyjścia z Egiptu i wędrówki po pustyni. Publikacją tego tekstu katodebile sami strzelili sobie w kolano. Bo skoro nie było Mojżesza, to skąd wziął się dekalog wręczony rzekomo jemu tuż po wyjściu z Egiptu. Tak więc dekalog to nie „przykazania” boże” a wymysł żydowskich kapłanów – autorów żydo-biblii. No i natychmiast nasuwa się pytanie – dlaczego mamy słuchać dekalogu żydowskich kapłanów? I czy on rzeczywiście jest podstawą moralności i etyki? Są to oczywiste brednie. Dekalog mówił np – nie zabijaj. Ale po jego domniemanym wręczeniu Mojżeszowi psychopata Jahwe wielokrotnie nakazywał masowe rzezie i czystki etniczne. To po co dawał dekalog a potem zapędzał do mordowania i do rzezi? Albo było przykazenie „nie kradnij”. A Jahwe zapędzał wyznawców do rabunku całych miast i królestw. Tu przypomnę zapisek jednego katolickiego kronikarza o Słowianach:
    “…taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając u siebie zupełnie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają niezamknięte. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce się dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.”

    No i właśnie – Słowianie nie mieli dekalogu i byli uczciwi i nie kradli. Jahwiści mieli dekalog a mimo to oszukiwali, kradli i rabowali na potęgę.
    Po co więc był im ten „dekalog”. Zresztą aby pozbyć się plagi złodziejstwa wystarczy w prawie karnym wprowadzić amputację ręki za kradzież i konsekwentnie złodziejom obcinać rękę. Zobaczycie, że b. szybko plaga złodziejstwa by znikła. Bez dekalogu. A jeszcze lepiej wychowywać ludzi tak, jak to było u Słowian.
    Jasiek propaguje wymysły i brednie Konecznego, dla którego najbardziej zbrodniczy z całego żydo-chrześcijaństwa totalitarny katolicyzm był najwspanialszą cywilizacją. Tylko ostatni idiota albo świadomy dezinformator może zalecać czytać takie brednie. Przeraża mnie, że takie propagandowe kłamstwa i brednie znajdują się w „bibliotece narodowej”. Powinna zmienić nazwę na „bibliotekę żydowską”.
    Aby móc prowadzić sensowne dyskusje należałoby jednak takich żydo-katolickich agentów jak jasiek z toronto po prostu banować.

    Aha – jeszcze jedna rzecz – pierwsze przykazanie dekalogu zwrócone było do żydów – nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Przede wszystkim nie stwierdza ono, że jest tylko jeden żydowski bóg, a mówi jedynie do żydów, aby obcych nie czcici. Aby obcych bogów nie czcili przed Jahwe. Tyle, że przypominam – dekalog był napisany tylko dla żydów. Trzymając się zasady nieczczenia obcych bogów musimy przyznać, że biblijny Jahwe jest dla nas, Słowian, obcym bogiem. A dekalog zakazuje czczenia obcych bogów. I tak w zgodzie z żydowskim dekalogiem powinniśmy wrócić do naszych bogów. Zapewniam w tym miejscu, że nie ma wśród nich ani jednego zwyrodnialca, psychopaty i ludobójcy jak żydowski Jahwe.

    Polubienie

   • paziem

    Panie Janie,

    może podałby pan link do elektronicznej bibloiteki narodowej, to umięścilibysmy go na stałe na naszej stronie

    PZ

    Polubienie

   • Je.. Henryka Ptasznika

    Jasiek to fajny chłopina od wielu lat piszący w sieci . Jego posty ekonomia , polityka palce lizać . Gdy pisze o wierze nie czytam tego . Chociaż z jasiekiem nie jest tak żle . Rąbał na WPS toronto vel autobahn że az miło i wióry leciały. Ponadto wolę jego niż przeszytych nienawiścią od TRWAM i Maryja a że poznał się na tych mediach to też dla jaśka plus .

    Polubienie

 11. PS
  Aby nie było wątpliwości, do kogo był skierowany „dekalog” – zaczynał się on tak: „Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną…”
  Wyraźnie widać, że dotyczył tylko owych rzekomo „wyprowadzonych z niewoli egipskiej”. Egipcjan już nie dotyczył. Słowian tym bardziej nie – oni nie byli w niewoli egipskiej. Po co więc nam dekalog żydowski, skierowany tylko do nich?

  Polubienie

 12. Wiem, że Jasiek z toronto to fajny chłop. Też znam go z sieci od lat i cenię jego posty o ekonomii i bankach. Gdyby na tym poprzestał byłby naprawdę cenny. Ale zachwalanie żydowskiego dekalogu czy „cywilizacji łacińskiej” to już niestety szkodliwa propaganda.

  Polubienie

 13. Pingback: Cnota uciśniona – handlarze nadzieją | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 14. Re: opolczykpl

  No skoro zydzi w Egipcie byli niewolnikami (na co tak strasznie ubolewali w holly-judzkich wydumkach filmowych), to jesli juz, (w/g owczesnego prawa rzymskiego), to zaden niewolnik nie mial prawa posiadac czegokolwiek, a tymbardziej zlota I kosztownosci…
  No I pewnie zydzi „ulepili” tego „zlotego cielca” ze zlota odzyskanego z wod pustynnych….:)))
  A moze zydzi byli zniewoleni swoja ciemnoscia (byli niewolnikami wlasnej ciemnoty), a nie prawami Egiptu???
  Ach, szkoda gadac….
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  PS. ZAPODAJE strone internetowa z bezplatnymi ksiazkami w wersji elektronicznej.

  http://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

  Polubione przez 1 osoba

 15. paziem

  Dziękujemy

  PZ

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s