Nie było jeszcze tak zbrodniczej organizacji jak rząd USA

Rząd Stanów Zjednoczonych, jako jedyny na świecie, uparcie twierdzi, że jego prawo i dyktat stoją ponad suwerennością innych państw.

 

tekst pochodzi ze strony:  https://pracownia4.wordpress.com/

Paul_craig_roberts

autor: Paul Craig Roberts
paulcraigroberts.org

 

Waszyngton narzuca władzę amerykańskich sądów nad obcokrajowcami i rości sobie prawo do narzucania eksterytorialnej jurysdykcji swoich sądów na działalność prowadzoną poza granicami kraju, której nie aprobuje Waszyngton bądź amerykańskie grupy interesu.

Najpoważniejszym skutkiem waszyngtońskiego lekceważenia suwerenności krajów jest prawdopodobnie rozciąganie przez Waszyngton swojej władzy nad obcokrajowcami na bazie zupełnie bezpodstawnego oskarżenia ich o terroryzm.

Rozważmy kilka przykładów:

Najpierw Waszyngton zmusił rząd Szwajcarii do pogwałcenia własnego prawa bankowego, zmuszając ten kraj do uchylenia gwarancji poufności zawartej w prawie bankowym. Szwajcaria jest rzekomo demokracją, jednak jej prawo ustalane jest w Waszyngtonie, przez ludzi, których Szwajcarzy nie wybrali na swoich reprezentantów.

Weźmy „skandal piłkarski”, spreparowany przez Waszyngton, najwyraźniej w celu skompromitowania Rosji. Siedzibą organizacji piłkarskiej jest Szwajcaria, nie powstrzymało to jednak Waszyngtonu od wysłania tam agentów FBI i aresztowania obywateli tego kraju. Wyobraźcie sobie, że Szwajcaria wysyła swoich agentów federalnych do USA, by aresztowali amerykańskich obywateli.

Przypomnijcie sobie grzywnę w wysokości 9 miliardów dolarów, jaką Waszyngton nałożył na francuski bank, bo ten nie uznał w pełni sankcji Waszyngtonu narzuconych na Iran. Takie narzucenie przez Waszyngton kontroli na zagraniczną instytucję finansową jest nawet bardziej bezczelne i nielegalne, kiedy wziąć pod uwagę fakt, że narzucone na Iran sankcje oraz żądanie, by inne kraje również je respektowały, same w sobie są bezprawnymi czynami.

W istocie mamy do czynienia z potrójną nielegalnością, ponieważ sankcje zostały narzucone w oparciu o zmyślone i sfabrykowane oskarżenia, które były kłamstwem.

Albo zwróćcie uwagę, jak Waszyngton dowodzi swojej władzy nad realizacją kontraktu pomiędzy francuską firmą stoczniową a rządem Rosji, zmuszając francuską firmę do zerwania umowy, co kosztowało ją miliardy dolarów, a francuską gospodarkę – ogromną liczbę miejsc pracy. Była to kolejna waszyngtońska nauczka dla Rosji za niezastosowanie się do poleceń USA w sprawie Krymu.

Wyobraźcie sobie świat, w którym każdy kraj deklaruje stosowalność swojego prawa za granicą. Na takim świecie panowałby ciągły chaos, a walki prawne i zbrojne wojny pochłonęłyby światowy PKB.

Zdominowany przez neokonserwatystów Waszyngton uważa, że żadne inne kodeksy prawne nie mają znaczenia, jako że to sama historia wybrała Amerykę, by ta narzuciła światu swoją hegemonię. Liczy się tylko wola Waszyngtonu. Nawet prawo nie jest potrzebne, gdyż Waszyngton często zastępuje prawo rozkazami, jak to miało miejsce, kiedy Richard Armitage, zastępca sekretarza stanu (mianowane, a nie wybieralne stanowisko) powiedział prezydentowi Pakistanu, by ten robił, co mu się każe, bo inaczej „zbombardujemy was tak, że wrócicie do epoki kamienia łupanego”.

Spróbujcie sobie wyobrazić, że prezydent Rosji albo Chin wydaje takie polecenie innemu krajowi.

W rzeczywistości Waszyngton faktycznie zbombardował spore obszary Pakistanu, mordując tysiące kobiet, dzieci i starszyznę. Usprawiedliwiał to twierdzeniem o ekstraterytorialności działań militarnych USA w innych krajach, z którymi nie znajduje się on w stanie wojny.

Choć wszystko to brzmi przerażająco, najgorsze przestępstwa Waszyngtonu, popełniane przeciwko innym narodom to te, gdy Waszyngton porywa obywateli innych krajów i umieszcza ich w Guantanamo na Kubie albo w tajnych kazamatach w takich przestępczych państwach, jak Egipt czy Polska, gdzie są przetrzymywani i torturowani z pogwałceniem zarówno prawa USA, jak i prawa międzynarodowego. Te skandaliczne zbrodnie dowodzą ponad wszelką wątpliwość, że rząd Stanów Zjednoczonych jest najstraszliwszym przestępczym przedsiębiorstwem, jakie kiedykolwiek istniało na Ziemi.

Kiedy neokonserwatywny reżim Georga W. Busha rozpoczął nielegalną inwazję na Afganistan, ten bandycki reżim w Waszyngtonie desperacko potrzebował „terrorystów” dla usprawiedliwienia nielegalnej inwazji, która w świetle prawa międzynarodowego stanowi zbrodnię wojenną. Jednak nie było żadnych terrorystów. Zatem Waszyngton rozrzucił ulotki nad kontrolowanymi przez odpowiednie siły terytoriami, oferując za „terrorystów” nagrody warte tysiące dolarów. Tamtejsi przywódcy lokalnych bojówek albo band najemników, trzymający region pod butem, skorzystali z okazji i łapali każdego bezbronnego człowieka, po czym sprzedawali go Amerykanom za dary.

Jedynym dowodem, że „terroryści” byli terrorystami jest to, że ci niewinni ludzie byli sprzedani Amerykanom jako „terroryści”.

Wczoraj Faez Mohammed Ahmed al-Kandari [Kuwejtczyk] został zwolniony po 14 latach tortur stosowanych przez „Amerykę wolności i demokracji”. Oficer wojskowy USA płk Barry Wingard, reprezentujący Al-Kandari’ego powiedział, że „nie ma żadnych dowodów poza faktem, że jest on muzułmaninem, który znalazł się w Afganistanie w złym miejscu i czasie, wspieranym pogłoskami i pogłoskami opartymi na pogłoskach (opartych na pogłoskach…). Nigdy nie spotkałem się z wykorzystaniem czegoś takiego jako podstawy do wsadzenia kogoś za kratki”. Jeszcze mniej – powiedział płk Wingard – było powodów do wieloletnich wymyślnych tortur, mających na celu wymuszenie przyznania się do rzekomych przestępstw.

Nie łudźcie sie, że zachodnie media przedstawią wam te fakty. Żeby się o tym dowiedzieć, musicie zajrzeć na RT, na stronę Stephena Lendmana lub tutaj.

Zachodnie presstytutki są elementem zbrodniczych operacji Waszyngtonu.

 

 

Tłumaczenie: PRACowniA
Artykuł na SOTT.net: The US Government is the most complete criminal organization in human history

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Nie było jeszcze tak zbrodniczej organizacji jak rząd USA

 1. Myśliwiec rosyjskich sił powietrznych Su-27 zbliżył się na niebezpieczną odległość do amerykańskiego samolotu zwiadowczego RC-135, który wykonywał lot planowy nad Morzem Czarnym – poinformowało dowództwo Stanów Zjednoczonych.

  „25 stycznia samolot RC-135 wykonywał lot planowy w przestrzeni powietrznej nad Morzem Czarnym, gdy raptownie i w sposób nieprofesjonalny został przechwycony przez rosyjski myśliwiec Su-27 — „Washington Free Beacon” cytuje oświadczenie przedstawiciela europejskiego dowództwa Stanów Zjednoczonych kapitana Daniel Hernandez.

  „Badamy okoliczności zdarzenia” – dodał.

  Polubienie

 2. partyzant

  Panie Darku u was zawsze ciekawe materiały

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 3. BEN

  Czy Wy to w ogóle czytacie przed opublikowaniem?

  Choć wszystko to brzmi przerażająco, najgorsze przestępstwa Waszyngtonu, popełniane przeciwko innym narodom to te, gdy Waszyngton porywa obywateli innych krajów i umieszcza ich w Guantanamo na Kubie albo w tajnych kazamatach w TAKICH PRZESTĘPCZYCH PAŃSTWACH, jak Egipt czy Polska, gdzie są przetrzymywani i torturowani z pogwałceniem zarówno prawa USA, jak i prawa międzynarodowego.

  ???

  Polubienie

 4. zydozerca

  League of United Latin American Citizens
  League of Women Voters Education Fund
  Lynne Stewart Defense Committee
  MADRE
  Malcolm X Grassroots Movement
  Massachusetts Immigrant and Refugee Advocacy Coalition
  Media Fund
  Media Matters for America
  Mercy Corps
  Mexican American Legal Defense and Education Fund
  Meyer, Suozzi, English and Klein, PC
  Midwest Academy
  Migration Policy Institute
  Military Families Speak Out
  Million Mom March[4]
  MoveOn.org
  Ms. Foundation for Women
  NARAL Pro-Choice America
  NAACP Legal Defense and Education Fund
  National Abortion Federation
  National Coalition to Abolish the Death Penalty
  National Committee for Responsive Philanthropy
  National Committee for Voting Integrity
  National Council for Research on Women
  National Council of La Raza
  National Council of Women’s Organizations
  National Immigration Forum
  National Immigration Law Center
  National Lawyers Guild
  National Organization for Women
  National Partnership for Women and Families
  National Priorities Project
  National Public Radio
  National Security Archive Fund
  National Women’s Law Center
  Natural Resources Defense Council
  Pacifica Foundation
  Peace and Security Funders Group
  Peace Development Fund
  People for the American Way
  Physicians for Human Rights
  Physicians for Social Responsibility
  Planned Parenthood
  Ploughshares Fund
  Presidential Climate Action Project
  Prison Moratorium Project
  Progressive States Network
  Project Vote
  Pro Publica
  Proteus Fund
  Public Citizen Foundation
  Rebuild and Renew America Now (a.k.a. Unity ’09)
  Secretary of State Project
  Sentencing Project
  Shadow Democratic Party
  Sojourners
  Southern Poverty Law Center
  The American Prospect, Inc.
  The Nation Institute
  Think Progress
  Thunder Road Group
  Tides Foundation and Tides Center
  U.S. Public Interest Research Group
  Universal Healthcare Action Network
  Urban Institute
  USAction Education Fund
  Wikimedia Foundation, Wikipedia
  Working Families Party
  World Organization Against Torture
  YWCA World Office, Switzerland…
  and more, and more

  AMNESTY INTERNATIONAL=SHAMNESTY INTERNATIONAL
  TRANSPARENCY INTERNATIONAL
  HUMAN RIGHTS WATCH
  FREE PRESS
  HUFFINGTON POST
  GREENPEACE
  WWF

  Polubienie

 5. zydozerca

  komentarz powyżej to ucięty fragment listy organizacji Georga Sorosa w USA

  PIRAMIDA MAFII ŻYDOWSKIEJ W BIZNESIE z UDZIAŁEM SKORUMPOWANYCH DO CNA POLITYKÓW USA,WYKONAWCÓW ŻYDOWSKICH POLECEŃ
  ŻYDOWSCY BANKSTERZY=WŁAŚCICIELE KONCERNÓW
  POD WODZĄ ROTHSCHILDÓW Z RODZINAMI
  NETANYAHU I RZĄD IZRAELA
  KNESSET Z RODZINAMI
  ,MOSSAD I INNE SPECSŁUŻBY,ARMIA,…
  RZĄDZĄCE MARIONETKI-POLITYCY USA ,UDZIAŁOWCY KONCERNÓW Z RODZINAMI,
  SKORUMPOWANI CZŁONKOWIE RZĄDU,KONGRESU, SPECSŁUŻB,DOWÓDZTWA ARMII…

  BANKI +FIRMY UBEZPIECZENIOWE
  HANDEL BRONIĄ
  HANDEL ROPĄ
  HANDEL GAZEM
  HANDEL SAMOCHODAMI,SAMOLOTAMI,….
  HANDEL ELEKTRONIKĄ +INTERNET
  HANDEL LEKAMI
  HANDEL ŻYWNOŚCIĄ
  HANDEL WODĄ
  HANDEL DREWNEM
  HANDEL ŻYWYM TOWAREM
  POZOSTAŁY HANDEL
  NIERUCHOMOŚCI
  NARKOTYKI
  NAJEMNICY
  PRYWATNE WIĘZIENIA

  NA LIŚCIE PŁAC GOLDMAN SACHS -ADMINISTRACJA OBAMY:
  ALTMAN, ROGER.
  BERKOWITZ, HOWARD P.
  BIDEN, JOE.
  BRAINARD, LAEL.
  BUFFETT, WARREN.
  CLINTON, HILLARY.
  CRAIG, GREGORY. (revolving door)
  DONILON, THOMAS.
  DUDLEY, WILLIAM C.
  EFFRON, BLAIR W.
  ELMENDORF, DOUGLAS.
  EMANUEL, RAHM.
  FARRELL, DIANA.
  FRIEDMAN, STEPHEN.
  FROMAN, Michael.
  FUDGE, ANNE.
  FURMAN, JASON.
  GALLOGLY, MARK.
  GEITHNER, TIMOTHY.
  GENSLER, GARY.
  GEPHARDT, RICHARD (aka “DICK”) A.
  GREENSTONE, MICHAEL (revolving door to Hamilton Project)
  HAMILTON PROJECT, THE
  HORMATS, ROBERT.
  KAGAN, ELENA.
  KASHKARI, NEEL.
  KORNBLUH, KAREN.
  LEW, JACOB (AKA “JACK”) J.
  LIDDY, EDWARD MICHAEL.
  LIPTON, DAVID A.
  MINDICH, ERIC
  MURPHY, PHILLIP.
  NIEDERAUER, DUNCAN.
  OBAMA, BARACK H.
  ORSZAG, PETER.
  PATTERSON, MARK.
  PERRY, RICHARD.
  RATTNER, STEVE.
  REISCHAUER, ROBERT D.
  RIVLIN, ALICE.
  RUBIN, JAMES.
  RUBIN, ROBERT.
  SHAFRAN, STEVEN.
  SPERLING, GENE.
  STORCH, ADAM.
  SUMMERS, LARRY.
  THAIN, JOHN.
  TYSON, LAURA D’ANDREA.

  Military Industrial Complex & Industry
  Lockheed Martin Corporation
  Airbus Americas, Inc.
  Boeing Company,
  DynCorp International
  General Electric Company
  Northrop Grumman
  Raytheon Company
  Hitachi, Ltd.
  Caterpillar
  BASF Corporation
  Alcoa, Inc.

  klan Bushów itp. ma udziały m.in.w :
  CARLYLE GROUP
  ELI LILLY
  handel ropą ,gazem,bronią,lekami,….

  ŻYDOWSCY SPONSORZY AMERYKAŃSKICH KAMPANII WYBORCZYCH:
  GEORGE SOROS,
  BRACIA KOCH
  AIPAC

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s