Media w III RP, czyli między hasłem a syjonistyczną rzeczywistością

Taktyka postępowania jest prosta. W przestrzeń medialną wrzuca się hasła, stanowiące tytuły prasowych wypocin agenturalnych „dziennikarzy”. Przeciętny zachodni odbiorca nie czyta nic ponad nagłówki tych publikacji.

autor: dr nowopolski 

za stroną: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/129324,media-w-iii-rp-czyli-miedzy-haslem-a-rzeczywistoscia

 

W rosyjskich mediach szerokim echem odbił się niedawny skandal[i] dotyczący wywiadu rosyjskiego ministra kultury Władimira Medinskiego dla „Studio Wschód” polskojęzycznego kanałuTVP Info.

 

Poranek 230113 002Maria Przełomiec

Abstrahując od oczywistych różnic w interpretacji historii, sprawa dotyczyła zachowania Żydówki (Marii Przełomiec – D.K.) prowadzącej wspomniany wywiad, stwierdzającej na falach eteru, że sowiecki generał, o którym była w wywiadzie mowa „zabił jej dziadka”.  Zaraz po tym bulwersującym stwierdzeniu, program zszedł z wizji, a Medinski  zapylał się, gdzie znajduje się grób jej dziadka , który chciałby nawiedzić.  Żydówka odparła z uśmiechem, że dziadek zmarł gdzieś na Syberii, a jej stwierdzenie zamykające wywiad było po prostu kłamstwem.

W imieniu TVP, za cały incydent przeprosił stronę rosyjską, szef prowadzącej, producent TVP, Marek Czunkiewicz, za co został natychmiast zwolniony z TVP. (Otrzymał propozycję pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia z siedzibą w Moskwie. – D.K.)

 

Sprawa ta świetne ilustruje mechanizmy funkcjonowania „wolnych mediów” w „demokratycznych” krajach Zachodu.  Polskojęzyczni „europejczycy”, nigdy nie poznają kulisów całej sprawy i utwierdzą się w przeświadczeniu o jednoznacznie zbrodniczym charakterze wszystkiego co pochodzi z Rosji.

 

Również ostatnio, sekretarz prasowy Białego Domu stwierdził oficjalnie, że administracja amerykańska jest zaniepokojona stopniem skorumpowania rosyjskiego prezydenta Putina. Prawdziwie szokujący jest fakt, że to oskarżenie wychodzi z ust przedstawiciela najbardziej skorumpowanego i zbrodniczego reżimu w całej dotychczasowej historii świata, jakim niewątpliwie jest dzisiejszy rząd USA[ii].

 

Taktyka takiego postępowania jest prosta. W przestrzeń medialną wrzuca się hasła, stanowiące tytuły prasowych wypocin agenturalnych „dziennikarzy”.  Przeciętny zachodni odbiorca nie czyta nic ponad nagłówki tych publikacji.  A nawet gdyby zdobył się na przeczytanie „artykułu”, to i tak nie stać by go było na jego merytoryczną analizę i zrozumienie.  Tak więc dzisiejsza machina propagandowa zatytułowana „ wolne zachodnie media głównego nurtu”, nie wysila się nawet na fabrykowanie dowodów, czy choćby poszlak, faszerując ewentualnego czytelnika stekiem gołosłownych stwierdzeń.  To całkowicie wystarczy do stworzenia i utrzymania w świadomości obywateli kłamliwego obrazu świata.

 

Tak więc następujące slogany kształtują zbiorową zachodnią świadomość:

„Putin jest skorumpowany”

„Agresja rosyjska na Donbasie”

„Putinowskie KGB otruło Litwinienko”

„Rosja zestrzeliła malezyjski samolot nad Donbasem”

„Chiny są odpowiedzialne za globalny kryzys gospodarczy”

„Zbrodnie rosyjskie w Syrii”

„Rosja jest odpowiedzialna za kryzys emigracyjny w Unii”

 

Ale równocześnie:

„Z otwartymi ramionami przyjmujmy muzułmańskich uciekinierów”

„Dla dostatniej przyszłości naszych dzieci zaciskajmy dziś gospodarczego pasa”

„Naszym niezbywalnym prawem i obowiązkiem jest szerzenie  zachodniej wolności i demokracji po krańce świta”.

„Wielokulturowość jest dowodem mądrości i tolerancji”

„Nie ma tolerancji dla nietolerancji!”

 

Wracając na koniec do wstępnego wątku, obszerny wywiad z ministrem Medinskim w głównych Wiadomościach publicznej rosyjskiej telewizji, zakończono stwierdzeniem, że pomimo dużych różnic w interpretacji wspólnej historii, powinniśmy zacząć się autentycznie przyjaźnić, zostawiając historykom dyskusje nad rozbieżnościami w tych poglądach.

 

Osobiście uważam, że wszechsłowiański sojusz , a w szczególności Polsko-Rosyjski jest imperatywem w obliczu śmiertelnego zagrożenia ze strony Zachodu (NWO).  Bez niego wszyscy jesteśmy skazani na zagładę, lub w najlepszym przypadku na nędzne niewolnicze bytowanie.  Fakty są bezwzględne i nawet największa porcja żydowskiego jadu wzajemnej nienawiści wtłoczona do słowiańskiej świadomości, nie może  tego zmienić.

 

[i] http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Rosyjski-minister-kultury-zaskoczony-przez-dziennikarke-TVP-Ten-general-zabil-mojego-dziadka,wid,18131078,wiadomosc.html?ticaid=11665e

[ii] http://www.paulcraigroberts.org/2016/01/27/38395/

_______________________________________

Komentarz Redakcji WPS

Nasze poglądy i intencje w tej materii są bardzo podobne.
Musimy sobie jednak uświadomić, że każdy sojusz jest swego rodzaju polityczną inwestycją – oczywiście inwestycją wspólną.
Rosja posiada środki na taką inwestycję. A Polska, a raczej my, Polacy, nie posiadamy żadnych politycznych środków, które moglibyśmy na wspólny polityczny sojusz przeznaczyć.
Nie posiadamy nawet kilkusetosobowej narodowej organizacji, co lokuje nas na pozycji przedmiotu politycznych działań różnych sił – niestety, w tym także i Rosji.
Polityczna świadomość Polaków i organizacyjna destrukcja polskiego społeczeństwa są wielkim sukcesem naszych wrogów zewnętrznych i wewnętrznych (mniejszości żydowskiej i czy to się komuś podoba, czy nie, także instytucji Kościoła w Polsce). – D.K.

 

Reklamy

6 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

6 responses to “Media w III RP, czyli między hasłem a syjonistyczną rzeczywistością

 1. sceptyk

  Żydowiny robią politykę skłócania Polaków z Sąsiadami – głównie Rosją.
  Polska cierpi za swą naiwność, łatwowierność, i głupotę a raczej sprzedajność szabasgojów. Mądry polityk szuka przyjaciół blisko a wrogów daleko. Mądry gospodarz z najbliższymi sąsiadami żyje w przyjaźni i koleżeństwie. Choć w przypadku Polski zarówno Wschodni jak i Zachodni
  wiele krzywd uczynili i tych nie można zakamuflowywać i wypaczać faktów.
  Faktem jest, że politykę polską kreują OBCY, czyli Polska jest pod okupacją obcej nacji.

  Polubienie

 2. paziem

  Producent Marek Czunkiewicz, zwolniony z telewizji TVP po tym, jak przeprosił ministra kultury Federacji Rosyjskiej Władimira Medinskiego, napisał list do ambasady Rosji w Warszawie.

  Marek Czunkiewicz, który odmówił przyjęcia pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia, jaką złożył mu wcześniej dyrektor Centrum Jurij Bondarenko, podkreślił, że nie może być „w tej chwili powodem do konfliktu”.

  Poniżej publikujemy treść listu red. Marka Czunkiewicza do ambasady Rosji w Polsce:
  „Bardzo dziękuję za płynące z Rosji wyrazy wsparcia i otuchy. Nie zrobiłem nic niezwykłego. Po prostu uważam, że należy w życiu być uczciwym. Zawsze starałem się zbliżyć nasze kraje, znaleźć nić porozumienia. Nie mogę więc być w tej chwili powodem do konfliktu. Przy tak wielkim napięciu należy porzucić sprawy osobiste. Proszę przekazać moje podziękowanie kolegom z rosyjskich Redakcji i Telewizji, którzy chcieli bym pracował razem z nimi.

  Szczególnie zaś proszę podziękować Panu Jurijowi Bondarenko za to że docenił moją wiedzę i chciał bym był ekspertem w Centrum Dialogu. Rzeczywiście razem moglibyśmy zrobić wiele dla zbliżenia Polski i Rosji. Nie mogę jednak otrzymywać pieniędzy od rosyjskiego podatnika. To by było nieuczciwe. Nie ma przyjaźni gdy się płaci. Nie mógłbym mówić Wam o sprawach trudnych czy gorzkich, bo przecież nie kąsa się ręki, która karmi. Wolę żyć skromniej, ciszej ale za to godnie i zawsze mówić prawdę.
  Marek Czunkiewicz
  P.S. Proszę o upublicznienie tego listu”.

  W trakcie wizyty w Polsce minister kultury Federacji Rosyjskiej Władimir Medinski udzielił wywiadu polskiej telewizji. Podczas wywiadu prowadząca przerywała ministrowi, nie dawała mu odpowiedzieć na zadawane pytania i ostro przerwała rozmowę, gdy poruszono temat Armii Czerwonej, nie dając Medinskiemu możliwości wypowiedzenia się.
  Po skandalicznym wywiadzie Marek Czunkiewicz wysłał do rosyjskiej ambasady w Polsce list z przeprosinami. Jak pisze gazeta Rzeczpospolita, powołując się na kierownictwo TVP, list z przeprosinami był osobistą inicjatywą producenta i nie stanowił oficjalnego stanowiska TVP. Następnie kierownictwo kanału postanowiło rozwiązać umowę z Markiem Czunkiewiczem.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160201/1972148/Czunkiewicz-Medinski-TVP-zwolniony.html#ixzz3yw235vZE

  Polubienie

 3. kowal

  garbonosy rządzą Polską

  Polubienie

 4. klimek

  Wolne media ? Nie, to zydowskie szczekaczki opanowane prez zydowskich pismakow uprawiajacych hitlerowsko -goebelsowska propagande ! Tak ta syjonistyczna wscieklizne nalezy nazwac ! Ten zydowski bełkot , nie ma, nic a nic wspolnego z jakakolwiek informacja ! Tego nie zmienia syjonistyczne parchy z PYYYSSS nazywajac ,,Tel -Awizje ,, Narodowa

  Polubienie

 5. Mirka kobieta antysolidarnościowa .

  Debaty o Bolku nie będzie . Boluś , ale wielka szkoda już płaczę . Bolesławie , Bolku tyś bohater ? czyj ? . Podła gęba , która Żydzi wywindowali na sam szczyt . Mnie ciekawi jedno Bolku ; jesteś Kohne czy nie ?
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nie-bedzie-debaty-ws-kontrowersyjnej-przeszlosci-lecha-walesy/z2hrly

  Polubienie

 6. Mirka kobieta antysolidarnościowa .

  Panie Bolku . Popatrz na to zdjęcie . Żyd nawet takiego nieuka wywinduje na prezydenta czy premiera dlatego jest Żydem : Dyzma to jesteś właśnie ty Bolku:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s