Polsko-rosyjski konflikt tranzytowy: reorganizacja rynku?

transport

Dwukrotny wzrost liczby zezwoleń dla polskich obywateli oznacza odpowiednie zmniejszenie udziału rosyjskich przewoźników, powiedział wiceminister transportu Rosji Nikołaj Asaul nazywając żądanie Polski „nieprzyzwoitym”.

Strona polska domagała się od Federacji Rosyjskiej zwiększenia liczby zezwoleń dla swoich przewoźników na transport towarów do krajów trzecich ponad dwukrotnie — do 100 tysięcy, powiedział dziennikarzom wiceminister transportu Nikołaj Asaul.

Ministerstwo Transportu Federacji Rosyjskiej poinformowało, że Polska odmówiła Rosji konkretnych propozycji wymiany zezwoleń na rok 2016 na przewozy między krajami. Asaul przypomniał, że od pierwszego lutego strony nie wymieniały się żadnymi pozwoleniami i rosyjscy przewoźnicy nie mogą podróżować do Rosji przez Polskę, a polscy nie mogą przejechać tranzytem przez Federację Rosyjską.

„Mieliśmy 45 tysięcy rocznych zezwoleń na transport towarów do krajów trzecich. Polacy na pierwszym spotkaniu zażądali 100 tysięcy pozwoleń… Jest to kompletna reorganizacja rynku. To po prostu nieprzyzwoite zachowanie”, — powiedział Asaul.

Wyjaśnił on, że podwojenie liczby pozwoleń oznacza zmniejszenie udziału rosyjskich przewoźników. „Oznacza to, że połowa naszych przewoźników, tysiące samochodów zostałyby bez pracy… Oczywiście zrobiliśmy sobie przerwę i zadeklarowaliśmy gotowość do dyskusji na temat wielkości kwot, ale strona polska uznała, że poprzez szantaż i ultimatum może osiągnąć swego”, — powiedział wiceminister.

Asaul przypomniał również, że do Ministerstwa Transportu i Infrastruktury Polski po wyborach weszli nowi ludzie, w tym wiceminister Jerzy Schmidt, z którymi prowadzone są negocjacje w sprawie przewozów drogowych. „On być może może w pełni nie oszacował własnych sił i wydawało mu się, że w ten sposób, poprzez język ultimatum, on będzie w stanie zwiększyć (liczbę kwot — red.)”, — rozważał Asaul.

Wiceminister Transportu Rosji wyraził nadzieję, że strona polska w tym czasie przeprowadziła wiele konsultacji, w tym także ze swoim profilowym stowarzyszeniem przewoźników samochodowych.
Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20160201/1971908/rosja-polska-transport.html#ixzz3z0OPQfTP

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “Polsko-rosyjski konflikt tranzytowy: reorganizacja rynku?

 1. jeb ...Henryka Ptasznika

  Panie dr pan o tym nie pisze , bo własnie dziś syjonista o tym wspominał i dostawał szału opluwając Putina . Natomiast mój pogląd krótko :
  BRAWA WŁADZE ROSJI!!!!!!!!

  Polubienie

 2. paziem

  Władzom Rosji sie nie dziwię, ale jest druga strona medalu, tj. kondycja polskich firm transportowych. Tutaj juz nie podzielam pana „radości”, że im jest im gorze,j tym lepiej. Tam pracują jednak Polacy i wiele firm, to jednak firmy polskie. Inną sprawą jest: jak to środowisko toleruje antypolską politykę warszawskich, żydowskich władz. . To jednak juz temat na oddzielną rozmowę, bo to tolerowanie i brak skutecznej reakcji dotyczy naszej nacji w szerszym wymiarze, i to dopiero jest smutne. Nie poprawia mi humoru, ze my sobie pogadamy, a nawet poprzeklinamy. Jestem zdecydowanym zwolennikiem pozytywnych działań, a nie jedynie klawiaturowej wojny- chociaż i ona jest ważna.

  Polubienie

  • Całą winę za zaistniałą sytuację zwali się oczywiście na Rosję, bo na nią można zwalić dziś wszystko, to taki chłopiec do bicia, przy okazji podszczuje się też Polaków na „zagrażający Europie reżim Putina”…

   Polubienie

 3. jeb ...Henryka Ptasznika

  Panie dr zdanie , które pan napisał jest ważne i to klucz do mojej radości :
  Inną sprawą jest: jak to środowisko toleruje antypolską politykę warszawskich, żydowskich władz. .

  Polubienie

 4. Re Artykul.
  (taki komentarz umiescilem w Gajowce dotyczacego problemu)

  2016-02-01 (poniedziałek) @ 19:32:47
  Re: Artykul…
  Czy wszyscy sadownicy w Polsce sa idiotami?
  Czy wszyscy producenci zywnosci rowniez sa idiotami?
  Czy wszyscy kierowcy tez sa idiotami???…
  Wprost niewiarygodne !!!
  Czy nikt z nich nie wyciga wnioskow ze „szczekania” na Rosje poprzez „osrodki masowego razenia” na terenie (fasadowej) RP???.

  Zwracam po raz kolejny uwage: Jak skonczylo sie „szczekanie” kalkstaina na Majdanie? (I kukiza rowniez)…
  Embargiem Rosji na polskie jablka !!!

  Jak skonczylo sie „szczekanie” na Rosje w TVP?
  Embargiem na mieso !!

  Jak skonczylo sie „szczekanie” na Rosje w „kneSejmie???”…
  Podwyzka I zmiejszeniem o 40% dostaw gazu przez Rosje…

  Jak skonczy sie szczekanie na ministra u sakiewiczowej I nie tylko???
  Skonczy sie przewozenie towarow (uslug przewozowych z Zachodu na Wschod) przez polskich kierowcow…I beda ze zlosci wsadzac zeby w sciane….

  Czekam, az ktos jeszcze „poszczeka” na Rosje, to Warszawka bedzie palic weglem w kuchenkach gazowych…Az wreszcie wszyscy sie udlawimy wlasna glupota gotujac „zelowki” w pobliskich koksownikach… I tak sie skonczy „babci sranie”…(tragiczna w skutkach „zabawa” z Rosja)…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Przepraszam, ale lopatologiczniej nie potrafie wyjasnic naszej sytuacji (polozenia) majac na uwadze 30% bezrobocia, bez fabryk, hut, stoczni, kopalni itd., itd., itd.,

  Polubienie

  • jeb ...Henryka Ptasznika

   gajówki gajowego Maruchy nie czytuje podobnie jak Neon24 . Jakby co umieszczaj tutaj posty . Jasieńku takiej głupoty nie tylko ty nie pojmujesz .

   Polubienie

   • jeb ...Henryka Ptasznika

    Odpowiadając na twoje pytanie . Drukowane :
    1. SADOWNICY IDIOCI
    2. PRODUCENCI ŻYWNOŚCI IDIOCI.
    3. KIEROWCY IDIOCI .
    BO CZY NORMALNY CZŁOWIEK BIŁ BY BRAWO I WYBIERAŁ LUDZI DO WŁADZY WIEDZĄC ,ŻE JEST TO DLA NIEGO ZGUBA ?.

    Polubienie

 5. Re: jeb…Henryka Ptasznika…
  Problem w tym, ze nie chcialbym, abysmy byli idiotami…I dlatego umieszczam swoje wpisy rowniez I w Gajowce…

  Niewiedza nie jest glupota, ale bardzo kosztowna (w skutkach)…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

 6. jeb ...Henryka Ptasznika

  Oto kolejny przykład opluwania Rosjan i szaleństwa PEJS TV .
  Mamy taki filmik dla matołków – TVP PEJS . godz 20.10 – Barwy szczęścia .
  Biznesmeni rosyjscy przedstawieni są tak jako kanalie oszuści , którzy robią nieczyste interesy w Polsce i szantażują polską dziennikarkę . Dziwię się jeszcze ,że ta aktorka jeszcze nie popuściła w majty tak ją ci podli Rosjanie niszczą .
  Drugi wspaniały programik – Policjanci i Policjantki . Tutaj wielka miłość do Niemców . Jakiś Niemiec zaginął w Polsce a bohaterscy przyjaciele policjanci ( musi byc kobitka i mężczyzna ) odważnie go wszędzie szukaja po polach lasach itp i tak się martwią jego losem .
  Hurra
  Wreszcie go znajdują w hotelu półnagiego i Niemiaszek nie wie o co chodzi . Oczywiście nie wykluczałbym ,ze zamówił polskie kór…. do hotelu i na nie czekał a tu zonk wielce zmartwiona polska policja , która go szuka cały dzień .
  Powstrzymuje się od napicia się wódki , bo po pijaku wypierd… telewizor i ta cała pejs tV przez okno .
  Kiedyś sprzedawali paczki bukiety programów niemieckich Premiere . Koszt 10 euro czy marek na miesiąc . Trzeba było kupić przynajmniej byłoby co pooglądać .

  Polubienie

 7. jeb ...Henryka Ptasznika

  Oczywiście ta policjantka szprecha z Niemcem po niemiecku hu…. ,że bez akcentu , ale szprecha no bo gdzie by policjantka nie znała niemieckiego .

  Polubienie

 8. przecież to działanie jest celowe i ma uderzyć wprost w polskich przewoźników! to nic innego jak dogaszania resztek polskiej gospodarki

  Polubienie

 9. polak maly

  To, ze Wojtyla i Pilsudzki w piekle sie smaza a Polacy: Wladyslaw Gomulka i Edward Gierek do Nieba poszli, jest dla mnie oczywistym.
  Dzisiaj ma ludzkosc bardzo duzy problem, szybkie ocieplenie zbyt gleboka ingerencja w nature w powiazaniu z obecnymi zrodlami energii, dla zaboru
  i mozliwosci dystrybucji ktorych szczute na siebie i mordowane sa cale narody.

  Polubienie

 10. paziem

  Z powodu zawieszenia tranzytu drogowego poprzez terytorium Polski kaliningradzcy przewoźnicy szukają alternatywy dla dostaw towarów.
  Władze obwodu kaliningradzkiego uzgodniły z Ministerstwem Transportu Rosji zakup linii promów transportowych na trasie Bałtyjsk-Sassnitz, co pozwoli na częściowe rozwiązanie problemu transportu towarów do Europy z pominięciem Polski.
  — Uzgodniliśmy z Ministerstwem Transportu Rosji udostępnienie na trasie Bałtyjsk-Sassnitz dodatkowych promów. Umożliwi to transport towarów do Europy z pominięciem Polski – napisał szef obwodu kaliningradzkiego na Twitterze.
  ak poinformował przewodniczący Komitetu ds. Transportu i Polityki Celnej Kaliningradzkiej Izby Handlowo-Przemysłowej Leonid Stepaniuk, decyzję o uruchomieniu promu kolejowego podjęto w czwartek na podstawie prac specjalnej komisji w Bałtyjsku i Kaliningradzie, do której należeli przedstawiciele Ministerstwa Transportu Rosji, rządowej agencji Rosmorport i Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych. Zbadali oni na miejscu możliwość otwarcia połączenia promowego.
  — W piątek w rządzie obwodu omówimy szczegóły techniczne tej decyzji. Planujemy, że prom będzie kursował dwa razy w tygodniu. Mowa jest o promie, który będzie brać na pokład 80 pociągów towarowych – powiedział Stepaniuk.
  Szef Komitetu ds. Transportu i Polityki Celnej Kaliningradzkiej Izby Handlowo- Przemysłowej zaznaczył, że jest to bardzo ważna kwestia dla kaliningradzkich przewoźników, bo przypada na nich 30% pozwoleń, które wcześniej wydawała strona polska. Obecnie kaliningradzcy przewoźnicy z powodu zawieszenia tranzytu poprzez Polskę musza szukać innego rozwiązania.
  1 lutego zawieszono przewozy drogowe między Polską a Rosją. Ministerstwa transportu obu krajów nie zdołały porozumieć się co do wielkości kwot zezwoleń przewozowym w bieżącym roku. Jedną z przyczyn jest to, że Polska nie zgadza się na zmiany w rosyjskich przepisach transportowych, które wprowadzono w tym roku. Strona polska uważa, że ograniczają one dostęp polskich przewoźników z towarami z Europy do Rosji.

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160212/2060413/polska-rosja-kaliningrad-tranzyt.html

  Polubienie

 11. Re: paziem..
  Tak to jest Panie Pawle, jak name „steruja” k…rwa I zlodziej zydowskiej masci z kneSejmu. Zalatwiaja nas od ponad 600 lat na „cacy” kradnac, oszukujac, otumaniajac I oglupiajac…Jak dlugo jeszcze ten zydowski pomiot bedzie nami manipulowal?…
  Musze przyznac, ze juz jestem zmeczony na widok realnie lezacej wladzy na ulicy. Tak Panie Pawle, nasza Narodowa sila lezy w doslownym tego slowa znaczeniu na ulicy od conajmniej 60 lat I jak do tej pory nikt jej nie zauwaza…Przykre to, ale niewiedza (lub jej brak) jest bardzo kosztowna…

  Dam Panu przyklad I prosze go wykorzystac: Dzsiaj pol swiatem rzadzi 10 osob (fizycznych osob), a czy Polska nie moze rzadzic 12 osob???…Tylko 12 sprawiedliwych Polakow???…
  Przyzna Pan, ze to paradoks…
  Milego dnia zycze
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

  • jeb henryka ptasznika

   Podziekował jaśku za wpis . Podziwiam ciebie za walkę . Tyle lat coś tym durniom otułmanionym próbujesz mówić , a tu groch o ścianę . Dla mnie jesteś wielki przyjacielu jak mogę tak napisać .

   Polubienie

 12. paziem

  Banderowscy szowiniści przystapili do blokady na zachodniej Ukrainie ciężarowego transportu z Rosji na Zachód. Jak widać żydowsko-polski rząd w Polsce ( Szydło, Waszczykowski, Macierewicz, Morawiecki i ska) oraz padro padrone J.Kaczyński koordynują dyrektywy żydowskich central w USA i Europie i prą do wojny z Rosją nawet po trupie Polski.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2720133&cid=8

  Polubienie

  • jeb henryka ptasznika

   Dla mnie panie dr to normalna sprawa . Moja wnuczka 10 letnia już to rozumie i tu jest dla mnie jakies pocieszenie ,ze po mojej smierci lizać Żydom brudnych dup nie będzie .
   Może pan nie uwierzy , lale ona juz czyta WPS .

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s