Ukraina: maski rewolucji „Ukraine: les masques de la révolution / 2016”

Przedstawiamy film „Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira, wyświetlony na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+. Emisja filmu spowodowała nerwową reakcję ambasady Ukrainy w Paryżu, która zwróciła się z sugestia o zablokowanie emisji filmu i zastąpienie go propagandowym substytutem wyprodukowanym według życzeń żydobanderyzmu z Kijowa.

 

” Ambasada Ukrainy we Francji zwróciła się do telewizji Canal+, by  nie emitowała 1 lutego filmu dokumentalnego o Majdanie.  Zdaniem ukraińskich dyplomatów „Maski rewolucji” francuskiego reżysera  Paula Moreira przedstawiają „wypaczony i fałszywy obraz o sytuacji na Ukrainie”.

— To nie jest pluralizm w mediach, a oszustwo. Radzimy telewizji Canal+, by rozważyła możliwość rezygnacji z emisji – czytamy w oświadczeniu ukraińskiej placówki dyplomatycznej, które opublikowano na Facebooku.

Ambasada Ukrainy poinformowała również, że zaproponowała stacji swój wybór filmów dokumentalnych na temat wydarzeń w kraju „w nadziej, że pewnego dnia zostaną one wyemitowane przez Canal+”.

W opisie „Masek rewolucji” na stronie Canal+ czytamy, że film jest śledztwem w sprawie wydarzeń na Ukrainie, które miały miejsce w lutym 2014 roku. Przede wszystkim chodzi o  skrajnie prawicowe organizacje wspierane przez Stany Zjednoczone, tragedię w Odessie, do której doszło w winy ukraińskich nacjonalistów.

— Paul Moreira zrywa maski z dzisiejszej Ukrainy i prowadzi śledztwo na pierwszej linii nowej zimnej wojny między Wschodem a Zachodem – podkreślono w opisie filmu.

Autor filmu, znany dziennikarz telewizyjny Paul Moreira powiedział w rozmowie z RIA Novosti, że chciał poznać przyczyny tragedii w Odessie: „Zupełnie milczy się o tym w Europie, nikt dokładnie nic na ten temat nie wie, wraz ze mną. Kiedy przyjechałem tam, to byłem porażony. W centrum Europy zamordowano 45 osób i nikt o tym nie wspomniał!”. Podczas zdjęć dziennikarz rozmawiał z członkami batalionu „Azow”, „Prawego Sektora” i badał wpływ Stanów Zjednoczonych na wydarzenia w kraju.”

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160131/1966287/majdan-ukraina-film.html#ixzz3z6pnVX1B

Режиссер, рассказывая о съемках фильмах говорит, что его целью было показать всему миру кровавую историю Украины и Одессы в частности. „В самом центре Европы сжигают заживо людей и все об этом молчат.” ( Reżyser, opowiadając o zdjęciach do filmu mówi, że jego celem było pokazać całemu światu krwawą historię Ukrainy i Odessy w szczególności ” W samym centrum Europy palą żywcem ludzi, a wszyscy o tym milczą”)

 

Wersja z tłumaczeniem rosyjskim:

Reklamy

32 Komentarze

Filed under Bez kategorii

32 responses to “Ukraina: maski rewolucji „Ukraine: les masques de la révolution / 2016”

 1. jeb ...Henryka Ptasznika

  Pamiętam dokładnie , że kiedyś w Polsce CANALOWI + szefował Żyd Rywin przed aferą . Nie widze tu logiki :
  Żydowska stacja atakuje władze na Ukrainie . Gdzie tu sens ? To tak jakby nasza pejsata opluwała Jaceniuka a przecież kreuje go niemal na Boga w Polsce i zaprzęga głupich dzieciaków co mają sieczkę w głowie na zbiórki pieniędzy dla banderowskiej Ukrainy . Styl Owsiaka – tylko cel inny.

  Polubienie

 2. jeb ...Henryka Ptasznika

  A już tego grubaska co prowadzi we wtorki programy publicystyczne po 20.00 sławiące Ukrainę banderowską byłoby mi bardzo trudno sobie wyobrazić plujacego na Jaceniuka . Dodam grubaska z brodą .

  Polubienie

 3. jeb ...Henryka Ptasznika

  chociaż chyba teraz te programy są w czwartki

  Polubienie

 4. jeb ...Henryka Ptasznika

  Swoją drogą typ mi sie piekielnie nie podoba . Przejście na dietę wskazane tak jak bolkowi dieta by sie przydała.
  ttps://www.google.pl/imgres?imgurl=https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/83/Tomasz_Sekielski-tsekielski.jpg/218px-Tomasz_Sekielski-tsekielski.jpg&imgrefurl=https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sekielski&h=240&w=218&tbnid=TcPRmLnFu8OfXM:&tbnh=186&tbnw=168&docid=cO3IZbms-fb50M&itg=1&usg=__18ftS-fpnrRgsXh9CuA9hylNRm0=

  Polubienie

 5. Polak

  Zal mi Polakow,ktorzy nie potrafia dostrzegac wrogow a ulegaja propagandzie.
  Dobrze,ze sa portale,ktore nie obawiaja sie MIEDZYNARODOWYCH ZYDOW !
  Czlowiek,ktory nie odroznia prawdy od klamstwa zawsze bedzie niewolnikiem.

  Polubienie

 6. paziem

  Przy okazji przypominamy:

  Polubienie

 7. partyzant

  Parchaty PIS chciał parchatą „Dominika Wielowieyska” z parchatego GW w TVP zatrudnić ale odmówiła, może do parch gazetka „polska” przystąpi?
  http://pikio.pl/dziennikarka-gw-odrzucila-oferte-pracy-w-tvp/

  Polubienie

 8. jeb ...Henryka Ptasznika

  Dla przypomnienia nowa władza i nowi bohaterowie do nagród . Po prostu syf i wodorosty przemieszane z gównem :
  Nowi bohaterowie :
  Kalkstein – laureat Wprost i Gazety Polskiej za uwielbienie demokracji no i oczywiście uruchamianie wszystkich swoich łapaczy jakich miał do dyspozycji , aby ścigać menela z dworca za obrażanie brata .
  Dudosław I wielki wspaniały prezydent – również nagroda GP , bo wielki z niego patriota i demokrata pażący niegdyś kawę i herbatę cudownemu bohaterowi prezydentowi . Ciekawe czy się Kalkstein wkurwił , gdy w herbacie zabrakło cytryny . Oj Duda dostałby za brak cytrynki kopa w dupę .
  Dodatkowo wręczenie nagrody transmitowane przez PEJS TV . Całe 30 minut .Najlepsza oglądalność .
  Ten kraj to już całkowita żenada .

  Polubienie

 9. Piszecie o żydo-banderyźmie finansowanym przez zachód a nie wspomnicie ani słowem o drugiej stronie medalu. Międzynarodowy Żyd także i Noworosję ma pod kontrolą tym razem agentów podesłał z zażydzonej Federacji Rosyjskiej. Zobaczcie jak żydowski antysłowiański reżim z Kremla morduje rosyjskich patriotów w tzw republice donieckiej i ługańskiej:

  Cały świat jest trzymany w ryzach przez żydowskich judeosatanistów łącznie z Rosją i Watykanem:

  jeżeli ktoś twierdzi że ONZ to dobroczynny twór proszę sprawdzić czym zajmują się poszczególne agendy tej zbrodniczej organizacji. Wojna na Ukrainie to wojna przeciwko Słowianom którzy zostali na siebie zaszczuci przez Żydów. Więc przestańcie pisać bajki że Rosja jest niepodległa, jej niepodległość zakończyła się w 1917 roku – definitywnie wraz z morderstwem cara i jego rodziny.

  Polubienie

  • Miejsce na takie bajki jest na „wolnej polsce” (czytaj: wolnej pluskwie), nie tutaj…

   Polubienie

   • jeb ...Henryka Ptasznika

    Przemex a niech sobie tam baja i wypali jeszcze ziele indyjskie to zamiast Putina zobaczy smoka wawelskiego i karambe .

    Polubienie

  • Re :przemex jeb …Henryka Ptasznika
   …..a białe jest czarne a czarne białe. Pan Dariusz wytyka gajowemu językowe chamstwo i brak argumentów a sam na swoim podwórku toleruje takie hultajstwo.

   Polubienie

   • jeb ...Henryka Ptasznika

    Szanowny panie proponuje mniej marychy i ziela z Indii w przeciwnym razie wyobrażenie o złym Putinie nie będzie dla pana problemem . Prawdziwym ogromnym problemem będą poniższe zwidy i wizyta u psychologa a w żydostanie chyba ze 100PLN za jedną wizytę . Ma tyle pieniążków :
    Oto te zwidy . Nie bierz pan ziela to panu przejdą . Taka moja dobra rada:    Polubienie

   • jeb ...Henryka Ptasznika

    Polubienie

 10. paziem

  Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prosbą o emisję filmu pt. ” Ukraina :maski rewolucji” w polskiej telewizji
  Oto e-mail w tej sprawie wysłany do adresata w dniu 4 lutego 2016 r:

  Jacek Kurski
  Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
  do wiadomości : media

  Prośba o emisję filmu pt. „Ukraina :maski rewolucji”

  Szanowny Panie Prezesie !

  Informuję Pana Prezesa , iż we Francji w poniedziałek tj. 1 stycznia 2016 r. na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+ wyświetlony został film pt. „Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira. Film cieszył się ogromnym powodzeniem francuskich telewidzów.

  Według posiadanych informacji w/w francuska telewizja Canal+ powtórzy emisję filmu „Maski rewolucji” o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Informację o emisji można znaleźć w programie telewizyjnym na 8 lutego.

  W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezesa o spowodowanie emisji tego filmu w polskiej telewizji, gdyż tematy dotyczące naszych sąsiadów z Ukrainy są Polakom bardzo bliskie i cieszą sie – co widać – na forach internetowych bardzo dużym zainteresowaniem.

  Oto wersja internetowa tego filmu : https://www.youtube.com/watch?v=EdBz25im0Nw

  z poważaniem

  Łódź , dnia 4 luty 2016 r. Michał Jarzyński

  Polubienie

  • To raczej pozostanie bez odpowiedzi…

   Polubienie

  • jeb ...Henryka Ptasznika

   Panie dr wie pan jaka będzie odpowiedz :
   Kopniak w dupę . Do kogo pan pisze ? i z kim pan rozmawia ? . Szkoda czasu . Głowę daje ,że całkowicie pana ciepłym moczem oleje i odpowiedzi nie będzie . Oni tam mają to WPS za wariatów , albo wogole nie wiedzą ,że coś takiego jest .

   Polubienie

   • paziem

    To nie ja piszę, bo ja nie mam złudzeń, ale każdy pisać może zatem nie zabraniam tego Michałowi Jarzyńskiemu. On zresztą też realista, ale lubi nieraz mieć dowód zakłamanej polityki i mentalności tzw. „decydentów”

    Polubione przez 1 osoba

   • Je..henryka Ptasznika

    Przepraszam panie dr przeoczyłem a pisać może każdy jak i spiewać też mogą wszyscy jak kiedyś śpiewał Żyd Stuhr ” Śpiewać każdy może jeden lepiej drugi gorzej ” . Michał równy gość ,ale jak ma czas niech pisze.

    Polubienie

 11. jeb ...Henryka Ptasznika

  Bo jak by wiedzieli to już by to dawno wyj… w powietrze was do ciupy i codzienne naloty ABW , więc po co się wychylać? . Oni mają cały aparat państwowy w ręku my co najwyżej gów…

  Polubienie

 12. paziem

  Mamy liczne dowody, że na pewno o nas wiedzą i nawet nas „doceniają” :)))

  Polubienie

 13. Je..henryka Ptasznika

  Panie dr jeżeli wiedzą to dlaczego tolerują? . Wystarczyłby jedno pstryknięcie palcami Kalksteina i WPS nie ma , chociaż ja życzę WPS jak najlepiej , bo was kocham i piszę szczerze.

  Polubienie

  • Je..henryka Ptasznika

   Dobrze pamiętam jak Kalksteiny ścigały menela z dworca . Jarosław I zZbaw Polskę krytyki nie lubi , a jakby wiedział co tu wypisuje się o jego braciszku rozwaliłby WPS jak Laden wieże .

   Polubienie

 14. partyzant

  Włoski film dokumentalny o Donbasie
  „Pokazać okropności wojny w Donbasie”
  Interaffairs.ru 2 lutego 2016

  Eliseo Bertolasi, włoski korespondent był świadkiem i pracował intensywnie w Donbasie. We współpracy z włoskim reżyserem Sarah Reginella zakończył pracę nad filmem dokumentalnym „Donbass Seasons”.

  (napisy angielskie)

  http://www.fort-russ.com/2016/02/from-italy-documentary-film-about.html

  Polubienie

 15. partyzant

  kpt. Michał Jarzyński napisał do ParchTV
  -> http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/02/05/co-sie-dzieje-w-syrii-05-02-2016/comment-page-1/#comment-4814

  Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o emisję filmu pt. ” Ukraina :maski rewolucji” w polskiej telewizji

  Oto e-mail w tej sprawie wysłany do adresata w dniu 4 lutego 2016 r:

  Jacek Kurski
  Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
  do wiadomości : media

  Prośba o emisję filmu pt. „Ukraina :maski rewolucji”

  Szanowny Panie Prezesie !

  Informuję Pana Prezesa , iż we Francji w poniedziałek tj. 1 stycznia 2016 r. na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+ wyświetlony został film pt. „Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira. Film cieszył się ogromnym powodzeniem francuskich telewidzów.

  Według posiadanych informacji w/w francuska telewizja Canal+ powtórzy emisję filmu „Maski rewolucji” o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Informację o emisji można znaleźć w programie telewizyjnym na 8 lutego.

  W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezesa o spowodowanie emisji tego filmu w polskiej telewizji, gdyż tematy dotyczące naszych sąsiadów z Ukrainy są Polakom bardzo bliskie i cieszą się – co widać – na forach internetowych bardzo dużym zainteresowaniem.

  Oto wersja internetowa tego filmu : https://www.youtube.com/watch?v=EdBz25im0Nw

  z poważaniem

  Łódź , dnia 4 luty 2016 r. Michał Jarzyński

  Polubienie

 16. Lwowianie

  O czym wogóle piszecie szanowni państwo?! łatwo teraz dużo opowiadać, ale warto by było na początek zapytać tych, kto przeżył to na własnym doświadczeniu. Morderstwa w Odesie? 45 osób zginęło? Tak to straszne. Atak terorystów w Paryżu – cały świat płacze – tak to tragedia. Ale ile osób zastrzelili na samym Majdanie w lutym 2014? A ile osób zostało zamordowanych za prorosyjskiego rządu w ciągu nie jednego roku? Młodzi, idealiści, najlepsi. żydo-banderyzm to mit. Wszystcy o nim słyszeli, ale nikt nie widział. Czy polski patriotyzm też trzeba kwalifikować jako faszyzm? Dlaczego Moreira nie zrobi film o prawym nacionaliźmie w Rosji, film będzie jeszcze ciekawszy. Nikt o tym nie wspomina. Czy to jest zło, że chcemy swobodnie się czuć w swoim domie? Dlaczego ktoś ciągle uważa się za pana Boga? Dla rosjan polacy nie znaczą nic. Wiemy o tym bardzo dobrze we Lwowie, bo nie jeden raz słyszeliśmy od moskali, że spokrewniliśmz się z tymi polakami. Nie ukraińskiego nacjonalzmu warto się bać polakom, a rosyjskich ambicji, bo marzą w Kremlu o tym, że znikną z map takie państwa jak Ukraina, Polska; Litwa, Mołdowa, Łotwa, Estonia i ta lista jest długa.
  Szkoda nam takich osób, którzy odbierają historie tzlko na krótki dystans.
  Może i dużo nam jeszcze trzeba pracować, żeby zrobić chociaż mały porządek, ale wiemy napewno, to co odbyło się 20-23 lutego 2014 roku na Majdanie nie powinno było się wydarzyć w 21 wieku w centrum Europy.

  Polubienie

 17. antybanderowiec

  Kochani Lwowianie a wynocha w piz….. u , bo wasze teksty wydrukuje i podetrę sobie tym zadek .

  Polubienie

 18. jeb... henryka ptasznika

  Przeciez ukraińscy nacjonaliści to baranki boże , wspaniali ludzie zwłaszcza prawy sektor odwołujacy się do Bandery i Szuchewycza . Dmytro Jarosz ten kocha Polaków . Razem napijmy się wódki . Ci wasi nacjonaliści jakby mogli i mieli ostre siekiery to by nam łby poucinali przy pierwszej okazji jak na Wołyniu . Tylko jeszcze Putina się boicie nacjonalistyczne psubraty .
  Pewnie oszczędziliby tylko Żydów co to w Polsce od 89 r do korytka się przykleiły . Banowac ten syf na WPS.
  SERDECZNE PODZIEKOWANIA ZA ROSJI ZA CUDOWNE WYPIERD…..W POWIETRZE MORDERCY BANDERCY BANDERY UKRYWANE PRZEZ USRAEL W MONACHIUM . BRAWA ZA POMYSŁ I WYKONANIE , NALEZAŁO SIĘ SKURWIELOWI , NIE MYŚLCIE SOBIE BANDEROWCY ,ZE JAK RZĄDZĄCY POLSKĄ ZYDZI WCHODZA WMA W DUPĘ , DAJA MILIARDY USD JAK DUDA – OBŁUDA TO KAŻDY POLAK WAS KOCHA . ZAPEWNIAM ZE WIEKSZOŚC JEST MĄDRA I WAS NIE ZNOSI . PONJALI ? I NIE PISAC TU WIĘCEJ BO KOPNIAKA DOSTANIECIE W BANDEROWSKIE DUPY .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s