MSZ Syrii: jeśli zagraniczne oddziały wejdą do Syrii, wrócą do domu w trumnach

SyriaMSZSyryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallim ostrzegł, że jakakolwiek interwencja wojskowa w wewnętrzne sprawy jego kraju będzie aktem agresji.

— Jakakolwiek interwencja lądowa bez zgody syryjskiego rządu będzie aktem agresji, której stawimy opór.  Ci, którzy nas najadą, wrócą do swych krajów w trumnach — powiedział syryjski minister na konferencji prasowej.Jak powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji gen. Igor Konaszenkow, istnieją poważne obawy, że Turcja przygotowuje interwencję wojskową w Syrii. Ponadto Arabia Saudyjska poinformowała o gotowości do udziału w operacji lądowej przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii, jeśli na taką operację zdecydują się przywódcy koalicji pod wodzą Stanów Zjednoczonych. Do Syrii chce wysłać swoje wojska również Bahrajn.

Delegacja syryjskiej opozycji, utworzona na podstawie spotkania w Rijadzie, nie zamierza na razie kontynuować rozmów – powiedział szef MSZ Syrii.
Delegacja opozycji, utworzona po spotkaniu w stolicy Arabii Saudyjskiej, zdecydowała o zawieszeniu rozmów w Genewie ze względu na sukcesy syryjskiej armii – ocenił w sobotę na konferencji prasowej szef MSZ Syrii Walid al-Muallim.

— Delegacja opozycji z Rijadu zdecydowała o zawieszeniu dialogu po wiadomości o sukcesach syryjskiej armii – powiedział minister.

Rozmowy w Genewie miedzy przedstawicielami syryjskich władz i opozycji rozpoczęły się 29 stycznia. Są one przeprowadzane w zgodzie z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2254. Przewiduje się, że negocjacje potrwają pół roku. Wcześniej specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura oświadczył, że rozmowy w sprawie rozwiązania syryjskiego kryzysu będą kontynuowane 25 lutego.

Na spotkaniu w Genewie są obecne dwie grupy opozycji. Pierwsza została sformowana na podstawie wyników rozmów w Moskwie i Kairze, a druga – w Rijadzie.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160206/2009085/syria-opozycja-genewa-rozmowy.html#ixzz3zQbLINuu
Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

17 responses to “MSZ Syrii: jeśli zagraniczne oddziały wejdą do Syrii, wrócą do domu w trumnach

 1. Je..henryka Ptasznika

  Przepraszam panie dr , ale ta wypowiedz dla mnie miód na moje serce do syjonisty dlatego jeszcze raz wklejam tu ją w nowym temacie .
  Wielkie podziękowania opatrzności , że istnieje WPS pan Ziemiński , Kosiur i inni . Radość na moje już stare lata : oto wypowiedz
  Autostrado do żydowskiego nieba, twoja propaganda z neotrockistowskiej pralni mózgów w Stanford jest jak rozwolnienie. Wypróżnianie, to czynność niezbędna, ale bezustanne zagraża organizmowi i dlatego zalecam stoperan, albo z naturalnch środków suszone jagody. Inaczej nie da się ciebie tolerować. Zalecaj twoją twórczość różańcowym kółkom Jarosławowi , zgubie Polski, ale darczyńcy łojca dyrektora. O tym, że PRL był nieszczęściem pisali już Kuroń i Michnik ( ale sami upaśli dupy na tych niedogodnościach), o tym , że za Gomułki i Gierka nic nie zbudowano piszą od 30 lat różne gadzinówki ( ale do tej pory sprzedają i sprzedają to „NIC” i nie mogą jeszcze wszystkiego sprzedać. Twój wymarzony „narodowy system polityczny i gospodarczy” w Polsce – skłocony z Niemcami i przede wszystkim antyrosyjski- to wymarzona brednia capa Brzezińskiego ( to całopalne dla Polaków „międzymorze” jest wyrafinowanym scenariuszem likwidacji Polski). I ty stary pryku piszesz te swoje wypociny uznając się za Wernyhorę/! „A paszoł ty won k cziortowoj matieri”- jak mawiał jeden stary, niezapomniany Polak na Grodzieńszczyźnie, którego gościem miałem zaszczyt być.

  Polubione przez 1 osoba

  • mgr Maria z lubelskiego .

   Swoją drogą Rabin na tym forum u pana Maciejczyka co je tu mocno reklamuje pisze sam z sobą czyli na Berdyczów . Baja strasznie . Po prostu syjonistyczny bełkot jakiego dużo w mediach . Pewnie jeszcze na aparat cyfrowy nie zarobił i będzie panów j tu męczył . Pozdrawiam z Polski wschodniej

   Polubienie

   • szczecin

    Czy mgr Maria z Lubelskiego chce pomoc „doktorowi nauk ekonomicznych” odpowiedziec na 28 pytan n/t Rosji i zydo-bolszewika Putina ?
    1. Czy Putin nie zakladal mycy ?
    2. Czy Putin nie zapalal menory w synagodze ?
    3. Czy Putin nie przeznaczyl swojej pensji miesiecznej na muzeum holokitu w Moskwie ?
    4. Czy Putin nie odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judazimu w Rosji ?
    5. Czy Putin nie spotyka sie z rasistowska sekta zydowska Chabad-Lubawicz ?
    6. Czy Putin nie ufundowal popiersia szefowi KGB – zydowi J.Andropowowi ?
    7. Czy Putin nie jest synem zyda Epsteina i zydowki Szelomowej jak twierdza rodowici Rosjanie ?
    8. Czy ojciec Putina nie byl w zydowskim NKWD, a dziadek Putina nie byl kucharzem zyda Lenina i zyda Stalina ?
    9. Czy Putin nic nie wiedzial i nie ma nic wspolnego z:
    – zamordowaniem plk Litwinienki,
    – z zamordowaniem wice-szefa GRU (wywiadu wojskowego) generala J.Iwanowa,
    – z morderstwami ponad 100 dziennikarzy, ktorzy chcieli poznac uklady Putina z zydowskimi oligarchami w Rosji i szczegoly prowokacyjnych zamachow terrorystycznych w Moskwie przygotowanych przez FSB (dawne KGB) ?
    10. Czy nie toczy sie w Rosji walka pomiedzy KGB-FSB (tajna policja) a GRU (wywiadem wojskowym) o wplywy i pieniadze ?
    11. Czy Putin nie zerwal ukladu z Iranem na dostawe rakiet S300 i S400 po poufnych rozmowach z prezydentem USA ?
    12. Czy Putin nie poparl sankcji wobec Iranu nalozonej przez ONZ pod naciskiem NATO ?
    13. Czy Putin nie zezwolil na szkolenie oddzialow rosyjskich w bazach NATO ?
    14. Czy Putin nie zamowil Dronow (szpiegowskich samolotow bezzalogowych) w Izraelu ?
    15. Czy Putin nie podpisal tajnej umowy o wspolpracy militarnej z Izraelem ?
    16. Czy Putin nie wstrzymal procesu ujawniania szczegolow zbrodni katynskiej ?
    17. Czy Putin nie ustanowil swieta narodowego Rosji w rocznice wyrzniecia Polakow na Kremlu 4 listopada 1612r ?
    18. Czy Putin nie dogadywal sie po cichu z Niemcami w sprawie budowy linii gazowej po dnie Baltyku, ktora stworzyla problemy dla portu morskiego w Swinoujsciu ?
    19. Czy Putin nie uzyl szantazu i nie zablokowal eksportu polskich produktow rolnych i miesnych z Polski do Rosji w 2005r ?
    20. Czy Putin mowil prawde o inwazji Sowietow na Polske 17 wrzesnia 1939r podczas jego pobytu w Polsce w 70 rocznice wybuchu II wojny swiatowej ?
    21. Dlaczego Putin nie chce uznac zbrodni katynskiej za zbrodnie wojenna, pomimo, ze to jest faktem ?
    22. Dlaczego D.Kosiur krytykuje wylacznie USA, a nie krytykuje Rosji, komunizmu i ZSRR, ktore wyrzadzily wiecej szkody Polsce niz USA ?
    23. Czy Putin i Duma Rosji nie zezwolili na utworzenie bazy tranzytowej dla NATO w Uljanowsku ?
    24. Czy Putin nie wyslal zyczen urodzinowych swojemu koledze zydowi Mosze Kantorowi – miliarder z „Rosji” i przewodniczacy Europejskiego Kongresu Zydow w Brukseli ?
    25. Czy Putin nie spotkal sie z M.Kantorem na Kremlu 20 stycznia 2016r i nie zachecal europejskich zydow do przyjazdu do „Rosji” z powodu wzrostu „antysemityzmu” w Europie ?
    26. Czy Putin nie zainicjowal wprowadzenia nowego prawa przez Dume (parlament Rosji), ktore dotyczy zakazu komentowania anty-chrzescijanskich i rasistowskich nauk talmudu ?
    27. Czy KGB nie przekazywalo informacji do CIA w sprawie planowanych atakow terrorystycznych przez S.Husseina przeciwko USA ?
    28. Czy Rosja nie poparla sankcji nalozonych na Libie przez ONZ w marcu 2011r i czy byla przeciwna napasci NATO na Libie ?

    Polubienie

  • szczecin

   Z.Brzezinskiego nie bylo jeszcze na swiecie kiedy…

   Wspolpraca germansko-rosyjska zaczela sie za panowania cara Iwana IV „groznego” (bo pierdolnietego umyslowo i sadyste – osobiscie mordowal i torturowal swoich poddanych i zabil nawet swojego syna specjalna palka zakonczona metalowym obiciem, a pozniej modlil sie w cerkwi przed obrazem i prosil o przebaczenie na czym duzo skorzystala cerkiew prawoslawna, poniewaz za zabicie waznego przedstawiciela rodu szlacheckiego w Rosji, car Iwan budowal nowa cerkiew; sadow wtedy nie bylo, poniewaz car Iwan uwazal sie za cara i „boga”) w II-giej polowie XVI wieku, ktory bratal sie z „Prusami” (nazwa umowna) – obydwa panstwa dazyly do posiadania wspolnych granic kosztem Rzeczpospolitej obojga narodow (Polski i Litwy).
   Propaganda WPS pomija ten temat milczeniem.

   Propaganda WPS pomija milczeniem kolaboracje cara Rosji i masona Piotra I (car Rosji na przelomie XVII-XVIII wieku) z germanska zaraza i Anglia w celu podboju innych narodow Euro-Azji i stworzenia z nich kolonii rosyjskich oraz propaganda WPS pomija milczeniem bandytyzm cara Rosji Piotra I skierowany przeciw Rzeczpospolitej.

   We wczesnych latach XVIII wieku car Rosji Piotr I przymierzal sie wraz z germanska zaraza do ROZBIOROW POLSKI – carycy „Katarzyny” (Zofii Anhalt-Zerbst) nie bylo jeszcze na swiecie.
   Car Piotr I i „Prusy” osadzily SASOW na tronie Polski, a papiez Innocenty XII temu przyklasnal.

   Propaganda WPS milczy o tym, ze car Rosji Piotr I zaciagal pozyczki u ZYDOWSKICH BANKIEROW na wybudowanie armii – car pozwolil zydom zalozyc domy bankierskie w Moskwie.

   W 1732r Rosja, „Prusy” (umownie) i Austria zawarly tajny uklad „3 czarnych orlow” (czarne orly to symbole tych panstw) wymierzony w cala owczesna Europe, ktora chcialy sterowac spiskowcy i wplywac na losy calej Europy, ale papiez Klemens XII byl temu przeciwny.

   Polubienie

   • szczecin

    UZUPELNIENIE…

    Przed II wojną światową ukazała się książka wielkiego polskiego historyka Kazimierza Mariana Morawskiego pt. “Źródła rozbioru Polski”. Dowiadujemy się z niej, że już w końcu wieku XVIII powstał szczegółowy plan rozbiorów Polski. Głównym jego inicjatorem i wykonawcą miał być August II Mocny Sas, elektor brandenburski, którego elekcje finansowały stare domy bankowe z Wiednia – Lehmana, Samsona Wartheimera i Samuela Oppenheimera (wszyscy trzej Zydzi).

    August Mocny zaczął prowadzić rozmowy na temat rozbiorów Polski w 1703 r. z królami: Fryderykiem i Karolem (s. 141).
    Gotowy już projekt rozbiorów powstał w 1709 r.
    W 1710 r. pisał król pruski do swego posła w Warszawie, że punkt piąty podpisanej z królem polskim “pertraktacji” dotyczy rozbioru.

    Jak podaje historyk Konopczyński, w 1721 r. z planem rozbiorów zapoznawano poszczególne europejskie dwory królewskie.

    Odwiedzając Warszawę w 1733 r. August Mocny powiedział publicznie: “Trzeba Polaków nauczyć rozumu, a że nic ku temu nie posłuży lepiej niż rozbiór”. (s. 144).
    Rozbiory Polski opóźniła znacznie śmierć króla Augusta II Sasa, która nastąpiła w tym samym 1733 roku.

    Polubienie

   • szczecin

    p.s. Powinno byc „… w końcu wieku XVII powstał szczegółowy plan rozbiorów Polski”.

    Polubienie

   • jeb henia ptasznika

    oj Toronto , szczecin , autobahn i hu,,, wie kto jeszcze , aleś ty człowieku jesteś upierdliwy . Wszędzie juz cię wypierd…. tylko jeszcze na WPS mają do ciebie anielską cierpliwość .

    Polubienie

  • szczecin

   Tubo propagandowa „jeb-sie-sam”….

   Ta odpowiedz do „paziem” zostala usunieta z forum WPS

   enigma 7 Luty 2016 o 21:54
   re: paziem,
   Wasze SB-ckie metody dorabiania komus zyciorysow i powiazan z obcymi wywiadami zachodnimi to wasz staly repertuar na forum WPS, podobnie jak usprawiedliwianie komunistycznej i zbrodniczej dyktatury okresu PRL na czele z waszym towarzyszem „Wieslawem” (zdrajca Polski, agent Moskwy, zbrodniarz i zydowski kolaborant) i zydem Margulisem vel „gen.Jaruzelskim” (agent Moskwy, zdrodniarz, zdrajca Polski etc), ktorego bronili takie zydy jak Kuron i Michnik.
   Wy w niczym nie roznicie sie w uprawianiu propagandy od Rydzyka – on to robi pod szyldem KK i wspiera zydow w KK, a wy to robicie pod szyldem WPS i wspieracie zydow rosyjskich (Putin, Lawrow etc).

   Mnie nic nie wiaze z Z.Brzezinskim, ale jesli Z.Brzezinski twierdzi, ze Niemcy i Rosja to wrogowie Polski to musze jemu przyznac racje, poniewaz dowodow na to dostarcza HISTORIA POLSKI, ktora wy i wasi zwolennicy tak zaciekle falszujecie i przemilczacie BANDYTYZM Rosji i Niemiec wobec Polski i Polakow, w tym odwieczny niemiecki „DRANG NACH OSTEN” (od X wieku) i odwieczny rosyjski „POCHOD NA ZAPAD” (od XVI wieku).

   Polska od Baltyku do Adriatyku i morza Czarnego to Polska niezalezna od niemieckich i rosyjskich wplywow.
   Poza tym panstwa Europy srodkowo-wschodniej, ktore kiedys byly pod rosyjska i sowiecka okupacja tez sobie nie zycza u siebie „bydla ze wschodu”.
   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/04/czy-wps-walcza-z-katolikami/comment-page-1/#comment-9361

   Polubienie

 2. paziem

  Niemcy i ONZ przeciw Syrii

  Francuski dysydent Thierry Meyssan obnaża ciekawe kulisy niemieckiej (i w ogóle zachodniej) polityki wobec Bliskiego Wschodu

  Neokonserwatyści i liberalne jastrzębie, którzy długo – od 2001 r. – przygotowywali wojnę przeciwko Syrii, od 2005 zaczęli korzystać z pomocy innych państw NATO i Rady Współpracy Zatoki Perskiej. O ile jednak powszechnie znana jest rola generała Davida Petraeusa w rozpętaniu wojny i jej kontynuacji do dnia dzisiejszego, o tyle dwie postaci – Jeffrey Feltman (człowiek numer 2 w Organizacji Narodów Zjednoczonych) i Volker Perthes (dyrektor najważniejszego niemieckiego think-tanku) – pozostawały dotąd w cieniu. A to oni właśnie, razem i z poparciem Berlina od lat wykorzystują i manipulują ONZ celem zniszczenia Syrii.

  W 2005 r., kiedy Jeffrey Feltman – podówczas ambasador USA w Bejrucie – nadzorował wykonanie zamachu na Rafika Haririego, otrzymał wsparcie od Niemiec nie tylko w kwestii samej operacji (Berlin dostarczył broni) [1], ale też w ramach Międzynarodowej Komisji Śledczej ONZ, której zadaniem było przypisanie autorstwa prezydentom al-Asadowi i Lahoudowi (prokurator Detlev Mehlis, komisarz policji Gerhard Lehmann i ich ekipa). Wśród animatorów międzynarodowej kampanii przeciwko obu głowom Państw postacią szczególną był niemiecki politolog Volker Perthes [2].

  Volker Perthes zapoznał się z Syrią podczas studiów podyplomowych, które odbył dzięki niemieckiemu stypendium naukowemu w latach 1986-87 w Damaszku. Następnie podążał ścieżką kariery profesora nauk politycznych w Niemczech – z wyjątkiem lat 1991-93, kiedy wykładał na uniwersytecie amerykańskim w Bejrucie. Od 2005 r. jest dyrektorem Stiftung Wissenschaft und Politik [Fundacji Nauka i Polityka – tłum.] (SWP) – najpoważniejszego państwowego think-tanku w Niemczech, zatrudniającego ponad 130 specjalistów, z czego ponad połowa to pracownicy akademiccy.

  W 2006 r., organizując napaść Izraela na Liban, Feltman zdecydował się zamieszać w sprawę tylko Stany Zjednoczone, żywiąc nadzieję, iż w obliczu klęski Hezbollahu Syria przybędzie Bejrutowi z odsieczą i że to samo w sobie będzie stanowiło pretekst do amerykańskiej interwencji. Berlin ostatecznie zadowolił się wysłaniem swoich jednostek morskich w ramach sił ONZ (UNIFIL).

  Podczas dorocznego zjazdu Grupy Bilderberg w dniach 5-8 czerwca 2008 – pięć lat przed początkiem wojny – sekretarz stanu Condoleeza Rice przekonywała zebranych do konieczności obalenia rządu Syrii. Towarzyszyła jej dyrektor Arab Reform Initiative [Arabskiej Inicjatywy Reformatorskiej – tłum.] [3] – Bassma Kodani (przyszła założycielka Narodowej Rady Syryjskiej), oraz dyrektor SWP – Volker Perthes. Grupa Bilderberg jest inicjatywą NATO, bezpośrednio odpowiadającą za zagadnienia bezpieczeństwa [4].

  Według depeszy, opublikowanej przez Wikileaks, Volker Perthes doradzał pani Rice w sprawie Iranu. Twierdził na przykład, że byłoby niebezpiecznie rozpocząć przeciwko temu państwu operację wojskową o nieprzewidywalnych dla regionu skutkach. O wiele bardziej wydajny byłby natomiast sabotaż jego gospodarki. Rad Volkera Perthesa usłuchano i w 2010 r. dokonano zniszczenia plików komputerowych central irańskich ośrodków nuklearnych za pomocą wirusa Stuxnet [5].

  W marcu 2011 r. Volker Perthes opublikował w New York Times felieton, w którym naśmiewa się z mowy prezydenta al-Asada w Zgromadzeniu Ludowym, w której ten ujawnił „spisek” przeciwko Syrii [6]. Według Perthesa w Syrii zachodziła „rewolucja” i w związku z tym jej prezydent musiał odejść.

  W połowie 2011 r. rząd Niemiec doprowadził do przełomowych wystąpień Braci Muzułmanów w Tunezji i Egipcie. Pamiętał, że na żądanie CIA udzielał schronienia Bractwu, które w Akwizgranie miało swoje międzynarodowe centrum koordynacyjne. Berlin zdecydował się więc wspierać Braci, gdziekolwiek mieliby dojść do władzy – z wyjątkiem palestyńskiego Hamasu, żeby nie nastręczać kłopotów Izraelowi. Pod wpływem Volkera Perthesa niemiecki minister spraw zagranicznych – wówczas Guido Westerwelle – działając w przekonaniu, że Bractwo nie jest organizacją „islamistyczną”, ale „kierującą się zasadami islamu”, powołał do istnienia komórkę, której zadaniem było prowadzenie dialogu z ugrupowaniami „umiarkowanych islamistów” (sic!), oraz Grupę Zadaniową d.s. Syrii. W lipcu Perthes zorganizował wizytę w ministerstwie delegacji opozycji syryjskiej pod kierownictwem Brata Radwana Ziadeha.

  6. października 2011 r. Volker Perthes za zachętą Departamentu Stanu USA wziął udział w zamkniętej konferencji, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przedstawicieli Tureckiego Przemysłu i Biznesu (TUSIAD) i prywatną firmę wywiadowczą amerykańską Stratfor, na której przeprowadzono symulację rozmaitych scenariuszy, dotyczących tureckiej energetyki, oraz ewentualnych reakcji ośmiu państw obcych, w tym Niemiec [7]. W gronie uczestników znajdowało się ośmiu najbogatszych ludzi Turcji oraz Taner Yıldız – wówczas minister ds. energii i człowiek, który miał pomagać rodzinie Erdoğanów w organizacji finansowania wojny poprzez sprzedaż ropy naftowej, ukradzionej przez Daesz.

  W styczniu 2012 r. Jeffrey Feltman – podówczas odpowiedzialny w Departamencie Stanu za sprawy Bliskiego Wschodu – powierzył Volkerowi Perthesowi kierownictwo programu „The Day After” („Nazajutrz”), który miał na celu zawiązanie przyszłego rządu Syrii. Przez sześć miesięcy dochodziło do spotkań, które zaowocowały przede wszystkim raportem, upublicznionym po zakończeniu konferencji genewskiej.

  Uruchomienie programu „Nazajutrz” wiązało się z mobilizacją 45 opozycjonistów syryjskich, w tym Bassmy Kodmani, oraz Braci Muzułmanów. Jego finansowanie pochodziło od amerykańskiego Institute of Peace [Instytutu Pokoju – tłum.] – instytucji równoważnej National Endowment for Democracy (NED), ale ufundowanej przez Departament Obrony. O pomoc poproszono także Niemcy, Francję, Norwegię, Holandię i Szwajcarię.

  W ramach „Nazajutrz” sporządzono brudnopis planu całkowitej i bezwarunkowej kapitulacji Syrii – planu, który stał się obsesją Narodów Zjednoczonych, od kiedy Jeffrey Feltman został zaprzysiężony na dyrektora ds. politycznych ONZ w lipcu 2012.

  Oto podstawowe założenia planu Perthesa-Feltmana:
  *Narodowi syryjskiemu suwerenność zostanie odebrana;
  *Konstytucja zostanie anulowana;
  *prezydent zostanie odsunięty od władzy (zastąpi go wiceprezydent, pełniący jedynie funkcje protokolarne);
  *Zgromadzenie Ludowe zostanie rozwiązane;
  *przynajmniej 120 osób, piastujących dotąd stanowiska kierownicze, zostanie uznanych winnymi i pozbawionych prawa do sprawowania funkcji publicznych;
  *następnie zostaną one osądzone i skazane przez Międzynarodowy Trybunał;
  *Dyrektoriat Wywiadu Wojskowego, Dyrektoriat Bezpieczeństwa Politycznego oraz Dyrektoriat Bezpieczeństwa Ogólnego – zostaną zdekapitowane, albo rozwiązane;
  *więźniowie „polityczni” zostaną wypuszczeni na wolność, a szkolenia anty-terrorystyczne – odwołane;
  *Hezbollah i Strażnicy Rewolucji będą musiały się wycofać;
  wtedy i tylko wtedy społeczność międzynarodowa podejmie walkę z terroryzmem [8].

  Jednocześnie Volker Perthes zorganizował „Grupę Roboczą ds. Odbudowy Ekonomicznej i Rozwoju” „Przyjaciół Syrii”. W czerwcu 2012, pod przewodnictwem Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich Grupa ta przeprowadziła wśród państw członkowskich „Przyjaciół Syrii” dystrybucję koncesji na eksploatację syryjskiego gazu w zamian za poparcie dla obalenia rządu [9].

  Volker Perthes stworzył również „Grupę Roboczą ds. Planowania Przemian” Ligi Państw Arabskich. Na koniec ulokował w Stambule siedzibę organizacji „Syrian Transition Support Network” [Sieć Wsparcia Przemian w Syrii]. Od czasu konferencji w Genewie (30. czerwca 2012) i zjazdu „Przyjaciół Syrii” w Paryżu (6. lipca 2012) publiczny ślad działalności Volkera Perthesa ginie, z wyjątkiem artykułów, obliczonych na wzmocnienie niemieckiego poparcia dla Braci Muzułmanów. Niemcy nadal prowadziły politykę, którą on propagował i w związku z tym, po abdykacji emira Kataru i wzroście znaczenia Arabii Saudyjskiej, Berlin wyznaczył na ambasadora w Rijadzie Borisa Ruge – odpowiadającego dotąd za sprawy Syrii w ministerstwie spraw zagranicznych.

  Latem 2015 r., podczas wizyty Staffana De Mistury w Damaszku, rząd syryjski zażądał od niego wyjaśnień w sprawie planu Perthesa-Feltmana, o którego istnieniu właśnie się dowiedział. Głęboko zmieszany specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ stwierdził, że przedstawione mu dokumenty nie mają dla niego charakteru wiążącego i zapewnił, że zupełnie nie będzie się nimi kierował. Wydaje się, że to Moskwa zagroziła ujawnieniem ich na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa, korzystając z obecności głów państw na sesji Zgromadzenia Ogólnego we wrześniu 2015 r. Do ujawnienia nie doszło, ale gdyby te dokumenty upubliczniono, podważyłyby one sens istnienia ONZ. W tym też okresie Berlin odnowił kontakty z Damaszkiem, choć Syryjczycy nie mogli być pewni, czy ten krok oznaczał nowy kierunek w polityce kanclerz Merkel, czy też wiązał się z entą próbą infiltracji.

  Warto zauważyć, że w tym samym czasie Staffan De Mistura [10] i jego przełożony Jeffrey Feltman nominowali Volkera Perthesa na „negocjatora pokoju” (sic!) na kolejną rundę rokowań w Genewie. Jego zadaniem będzie kursować między delegacjami opozycji syryjskiej i rządu Arabskiej Republiki Syrii.

  Od trzech lat Narody Zjednoczone działają z pogwałceniem zasad, wyłożonych w ich własnej Karcie i będąc dalekimi od robienia co tylko w ich mocy dla przywrócenia w Syrii pokoju, oskarżają ją bez najmniejszego dowodu o stłumienie rewolucji, użycie broni chemicznej przeciwko własnej ludności, stosowanie na masową skalę tortur i głodzenie swoich przeciwników. Przede wszystkim jednak ONZ hamuje wszelkie inicjatywy pokojowe, tak aby NATO i Rady Współpracy Zatoki Perskiej miały czas obalić rząd rękami najemników zagranicznych, a dokładnie – organizacji terrorystycznych al-Ka’ida i Daesz.

  Do zapamiętania :
  * Od 2005 r. grupa odpowiedzialna za przygotowanie wojny w Syrii znajduje się pod kierownictwem dyplomaty USA Jeffreya Feltmana, któremu asystuje niemiecki akademik Volker Perthes.
  * W 2005 r. Feltman zorganizował zamach na Rafika Haririego (ponieważ Syria gwarantowała wówczas bezpieczeństwo Libanu); w 2006 brał udział w organizacji wojny Izraela przeciwko Libanowi (ponieważ Syria dostarczała wówczas Hezbollahowi broni); w 2011 ze swojego stanowiska w Departamencie Stanu kierował wojną czwartej generacji; od 2012 roku usiłuje wykorzystywać swoją pozycję w ONZ (a jest Numerem 2 Organizacji) w celu przedłużenia wojny o taki czas, jakiego potrzebują dżihadyści do odniesienia zwycięstwa.
  * Perthes związał się z Feltmanem i prywatną grupą Stratfor celem wywierania nacisku na bliskowschodnią politykę Niemiec. W 2008 r. przedstawił projekt zmiany władzy w Damaszku na posiedzeniu Grupy Bilderberg. W 2011 przekonał rząd Angeli Merkel do wspierania Bractwa Muzułmańskiego w czasie „wiosny arabskiej”. W 2012 przewodniczył grupie roboczej, której zadaniem było wyłonienie nowego rządu, a następnie sporządził plan całkowitej i bezwarunkowej kapitulacji Syrii. Obecnie ONZ wyznaczyła go prowadzenia negocjacji pokojowych w Genewie.

  Przypisy:

  [1] Według ONZ Rafik Hariri zginął wskutek wybuchu ładunku, umieszczonego w kamionetce. To jednak jest niemożliwe nie tylko ze względu na charakter zniszczeń na miejscu zamachu, ale przede wszystkim – rany odniesione przez ofiary. Wykazałem już, że zamachu tego można było dokonać tylko i wyłącznie nowym typem broni, którym wówczas dysponowały tylko Niemcy. W odpowiedzi na moje zarzuty Trybunał Specjalny dla Libanu za ciężkie pieniądze przeprowadził rekonstrukcję wydarzeń; w jednej z francuskich baz wojskowych odtworzono w całości scenę zamachu. Wyniki tej rekonstrukcji nigdy nie zostały ujawnione, a ONZ nadal głosi absurdalną tezę z kamionetką-pułapką w roli głównej.Par Thierry Meyssan, Оdnako (Russie), Réseau Voltaire, 29 novembre 2010

  [2] Dla przykładu : « Syria : It’s all over, but it could be messy », Volker Perthes, International Herald Tribune, October 5, 2005, p. 6.

  [3] Arab Reform Initiative [Arabska Inicjatywa Reformatorska] jest grupą roboczą, w skład której wchodzą eksperci z wielu, różnych think-tanków i uczelni. Za powstaniem Inicjatywy stał Henry Siegman (były dyrektor Amerykańskiego Kongresu Żydowskiego), działający z ramienia U.S./Middle East Project (USMEP) dla promocji postaci arabskich życzliwie nastawionych do Tel Awiwu.

  [4] Thierry Meyssan, Komsomolskaïa Pravda (Russie), Réseau Voltaire, 9 avril 2011.

  [5] Josh Halliday, The Guardian, September 18, 2011.

  [6] Volker Perthes, The New York Times, March 30, 2011.

  [7] «Küresel Enerji Stratejileri Simülasyonu: Türkiye’nin Gelecek 10 Yılı», Tusaid, 6 Ekim 2011.

  [8] “Draft Geneva Communique Implementation Framework”, “Confidence Building Measures”, “Essential Principles”, “Representativness and Inclusivity”, “The Preparatory Phase”, “The Transitional Governing Body”, “The Joint Military Council and Ceasefire Bodies”, “The Invitation to the International Community to Help Combat Terrorist Organizations”, “The Syrian National Council and Legislative Powers during the Trasition”, “Transitional Justice”, “Local Governance”, “Preservation and Reform of State Institutions”, “Explanatory Memorandum”, “Key Principles revealed during Consultations with Syrian Stake-holders”, “Thematic Groups” – dokumenty i aneksy autorstwa Jeffreya Feltmana, nieopublikowane.

  [9] German Foreign Policy, Horizons et débats (Suisse) ,Réseau Voltaire, 14 juin 2012.

  [10] Włoch Staffan De Mistura jest adiutantem Feltmana, odpowiedzialnym za Syrię. Jest następcą Algierczyka Al-Ahdara Al-Ibrahimiego (Lahdara Brahimiego), który, skądinąd, należy do grona byłych pracodawców Basmy Kodmani w Arabskiej Inicjatywie Reformatorskiej. Thierry Meyssan, El-Ekhbar(Algérie) , Réseau Voltaire, 28 août 2012

  Źródło: al-Watan

  Tłum. Euzebiusz Budka

  http://jeznach.neon24.pl/post/129475,niemcy-i-onz-przeciw-syrii

  Polubienie

  • enigma

   Niemcy i ONZ sa kontrolowane przez zydostwo, wiec nie nalezy oczekiwac innych decyzji w sprawie Syrii.

   Poza tym miedzynarodowe zydostwo przygotowalo wspolny plan, zeby zniszczyc Irak, Libie, Syrie, Iran etc i ta informacja krazyla po internecie od kilkunastu lat i przynajmniej dla mnie nie jest to nowosc.

   Potwierdzil to nawet amerykanski general W.Clark

   Polubienie

 3. szczecin

  MSZ Syrii straszy swoich przeciwnikow podobnie jak S.Hussein straszyl Ameryke.

  Polubienie

 4. Pingback: Interwencja lądowa, czyli kto kogo ratuje i co dalej? | Ripsonar News

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s