Żydowskie gadzinowe media i polityka w IIIŻydo-RP

z8074475Q,Jaroslaw-Kaczynski-i-premier-Wielkiej-Brytanii-Dav

Potomek odeskich Żydów, J.Kaczyński i praprawnuk Żydów z Niemiec, D.Cameron, robią europejską, a właściwie jew-ropejską, politykę.

 

J.Kaczyński po wczorajszych rozmowach z D.Cameronem – jak sam stwierdził – był bardzo usatysfakcjonowany. Kaczyński powiedział: Uzyskaliśmy pełne zabezpieczenie praw socjalnych dla Polaków, którzy są w tej chwili w Wielkiej Brytanii.

Oczywiście, jak przystało na wzorowego katolika IIIŻydo-RP, Kaczyński powiedział samą prawdę – tyle, że nie całą, ale to już drobnostka, na którą polska katolicka gawiedź z pewnością nie zwróci uwagi.

z15241649Q,Jaroslaw-Kaczynski--David-Cameron--Donald-Tusk

Warto jednak wiedzieć, że ten niebywały „sukces” J.Kaczyński zawdzięcza byłemu premierowi IIIŻydo-RP, obecnie przewodniczącemu Rady UE, Tumanowi z Gdańska, czy też z Sopotu.

 

Otóż, to właśnie ten jew-ropejski geniusz ustalił kilka dni wcześniej z D.Cameronem, że zmiana socjalnych zabezpieczeń będzie dotyczyła nowych, przymusowych emigrantów ekonomicznych z Polski, którzy nie dostaną przez cztery lata żadnych zasiłków rodzinnych. Dopiero po tym okresie zasiłki będą wypłacane – a może i nie będą, tego nie wiemy – w wysokości uwzględniającej poziom życia w IIIŻydo-RP lub w innym żydo-reżimowym państwie Europy środkowo-wschodniej, które dostarczą do Albionu półdarmowych słowiańskich niewolników.

 

Jak stwierdziła premier żydo-rządu PiS, B.Szydło, w Wlk.Brytanii pracuje ponad milion Polaków. Nic zatem dziwnego, że już kilka lat temu w samym Londynie urodziło się więcej Polaków niż w całej Polsce, o czym informowały nawet żydo-reżimowe Wiadomości TVP1.

Taką właśnie politykę realizują kolejne żydowskie rządy w Polsce, które zmusiły do zarobkowej emigracji ponad 8 milionów młodych Polaków. W ich miejsce przybyło z Ukrainy – oficjalnie – ponad 1 mln uchodźców, a nieoficjalnie od 1,5 do 2 mln, którzy otrzymują w IIIŻydo-RP zasiłki, a młodzież studiująca otrzymuje stypendia.

Policja IIIŻydo-RP posiada nawet specjalne, dobrze wyszkolone, jednostki prewencyjne złożone z samych Ukraińców – to zapewne na wypadek, gdyby zachwiała się żydo-reżimowa demokracja i system żydowskiego kapitalizmu, a żydowskie eldorado IIIŻydo-RP znalazłoby się w niebezpieczeństwie.

 

Nie sposób nie wspomnieć o innym politycznym sukcesie nowej żydo-władzy. Zaraz po objęciu rządów przez PiS wszystkie urzędy administracji publicznej odstąpiły od obowiązkowej prenumeraty żydowskiej gadzinówki Michnika. Zastąpiła ją inna żydowska gadzinówka: katolicki organ o.T.Rydzyka – Nasz Dziennik, niezmiennie wspierający opcję żydostwa anglosaskiego, czyli PiS.

Prawdziwego ducha medialnej katolickości Naszego (żydowskiego) Dziennika odnajdziemy z łatwością niemal w każdej publikacji dotyczącej polityki zagranicznej. I tak np. w Naszym Dzienniku z 3 lutego 2016r. na str. 8 czytamy:

„Jak informuje „New York Times”, decyzja amerykańskich władz o znaczącym zwiększeniu ciężkiego uzbrojenia, pojazdów opancerzonych i innego sprzętu w krajach Europy Środkowej i Wschodniej ma powstrzymać Rosję przed atakami agresji w regionie. (…) Putin chętnie wykorzystuje wojsko do rozszerzania rosyjskiej strefy wpływów poza granicami swojego kraju.” – Twierdza Europa, MBZ, NYT

Czytaj Nasz Dziennik, tylko media katolickie prawdę ci powiedzą. A gdybyś wątpił w uczciwość polityków PiS i ich polityki spójrz na zdjęcie poniżej:

Parlamentarzyści PiS na Jasnej Górze

zdjecieNowe.php

„Poseł T.Jaskóła z Częstochowy w rozmowie z Biurem Prasowym Jasnej Góry podkreślił, że warto korzystać z przykładu wielkich poprzedników, którzy swoją posługę na rzecz Narodu i Ojczyzny powierzali Jasnogórskiej Pani.” – ND 3.luty 2016, str.10

 

Ze swej strony chcę PT Czytelnikom przypomnieć, iż rezultaty zawierzenia Ojczyzny Jasnogórskiej Pani jakoś specjalnie na dobre nam raczej nie wyszły. Chyba, że źle odczytuję okres opanowania całego życia gospodarczego w RP w XVIIw. przez Żydów, wyniszczające Polskę wojny ze Szwecja i z Rosją w intencji nawrócenia ich na katolicyzm, potem okres zaborów i teraz przynależność do żydowskiego obozu UE, co może skutkować ostateczną likwidacją państwa i narodu i nawet nie koniecznie w wyniku wojny.

__________________________________________

D.Cameron o swoich korzeniach

Elijahu Lewita – http://www.jhi.pl/psj/Elijahu_Lewita

 

Dariusz Kosiur

 

Reklamy

26 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

26 responses to “Żydowskie gadzinowe media i polityka w IIIŻydo-RP

 1. Je..henryka Ptasznika

  Godzinę temu rozmawiałrm z PIS-owcem kolegą – stary kolega ze szkoły . Pokazałem mu tą stronę WPS.
  Po 5 minutowej lekturze jego odpowiedz:
  Wy sobie szczekajcie sługusy Moskwy i Putina , a karawana i nasz wódz Jarosław Kaczyński jadą dalej i to jest nasz bohater .
  Nie dało mu nic przetłumaczyć . Wszyscy jesteśmy zmarnowanym pokoleniem . Być może , kiedyś żydostan padnie , ale kiedy z takim myśleniem ludzi . Szkoda słów.

  Polubienie

  • Pokazałeś mu tą stronę? To masz szczęście że cie nie ukatrupił po lekturze pierwszych kliku zdań, pierwszego lepszego artykułu…

   Polubienie

  • staram się uświadamiać ludzi o faktycznej sytuacji i zagrożeniu ze strony judeosatanistów czy III żydoRP ale faktycznie część ludzi w ogóle nie chce słyszeć o takich rzeczach. Widać straszne zaślepienie, wręcz fanatyzm elektoratu PISS. Nie przemawiają do nich żadne argumenty.

   Polubienie

   • jeb... henryka ptasznika

    Masz rację hubal . Nawet już z nimi wódki nie pije , bo kosztowało mnie to limo pod okiem . Oczywiście w samoobronie 2 na 1 jednego PIS-dzielcowi troszki nos uszkodziłem to mnie potem pół roku straszył policją i sądami żydostanu , chociaż ja sie tylko broniłem . Żeby się ode mnie odczepił kupiłem koniak . Od tamtej pory wódki z nimi nie pije.

    Polubienie

 2. klimek

  NAsz Dziennik jest wyjatkowo plugawa i odrazajaca gazeta ! Brzydze sie katolicyzmem uprawianym przez tych nawiedzonych glupkow i idiotow ! To katoilcyzm prymitywow i agresywnych chamow ! Tego plugawstwa nie idzie czytac Niezaleznie co sadze o zgnilkow Michniku, to juz wole przejrzec nawet scierwo Michnika ,przynajmniej znajda tam cos poza polityka na odpowiednim poziome co u kretynow w tzw Naszym Dzienniku jest w zasadzie niemozliwe ! Nalezy takze zaznaczyc łajdacka działanosc tzw ,,łojca ,,Rydzyka psa łancuchowego zydowskich łajdakow z PYYSSS ! Wali on po lbie POlakow i nagania bezczelnie chamowato i bandtcko Polakow w ramiona zydowskich oszustow ! KAtolickie zydowskie scierwo w kazdym polskim domu – tak mozna okreslic ta wrecz kryminalna dzialnosc tego pseudokatolickiego radyjka

  Polubienie

  • Żydowską perfidią z waszej strony jest nazywanie katolicyzmem tego co nim nie jest:

   „NAsz Dziennik jest wyjatkowo plugawa i odrazajaca gazeta ! Brzydze sie katolicyzmem uprawianym przez tych nawiedzonych glupkow i idiotow !”

   …uśmiałem się – według ciebie ile istnieje rodzajów katolicyzmu? Nienawiść do Boga odebrała wam rozum – oto jej pokłosie:

   „KAtolickie zydowskie scierwo w kazdym polskim domu – tak mozna okreslic ta wrecz kryminalna dzialnosc tego pseudokatolickiego radyjka”

   …to w końcu katolickiego czy pseudokatolickiego??

   Polubienie

   • kempes

    ja panu… wytlumacze – jednym przykladem. dlaczego katolicyzm- to durnota.. oto ten przyklad.. 2 kolezanki zalozmy zyly dobrze. ale.. pokłociły sie. padly ostre słowa : jedna ty szmato ,druga ty swinio. zalozmy ze.. to grzech smiertelny. . i.. teraz.. wg doktryny katolickiej … zalozmy ze jedna wyspowiadala sie . ale druga NIE ZDAZYŁA. TYMCZASEM… JAKAS MLODZIEZ WRACALA AUTEM Z DYSKOTEKI – PO ALKOHOLU. i spowodowala WYPADEK. druga kolezanka – ZGINEŁA. I TERAZ… wg doktryny katolickiej.. NIE LICZY SIE ZYCIE… PRZYCZYNY ,SKUTKI – A TYLKO… JEDEN . JEDEN!!! – PRZYPADKOWY MOMENT. co by pan sadzil o … TAKIM BOGU???? A TERAZ?? wchodzi tu jeszcze to… CO WIEMY O HISTORII KOSCIOLA. ROZPUSCIE,PEDOFILII ,LICZENIU KASY ,FAŁSZOWANIU DOKUMENTOW (NP. W SREDNIOWIECZU).. slowem tez o.. zamiataniu przez kosciół- SWOICH GRZESZKOW POD DYWAN. no chyba sie tu ze mna wszyscy myslacy zgadza ze :a) – trudno takiego boga nazwac milosiernym . b) – przeciez to jawna kpina – ze sprawiedliwosci. bo jak to tak.. to jeden moment jest wazniejszy niz.. taka przeszlosc kosciola? gdy natura ludzka- jest jaka jest? i.. ja ma, niby w cos takiego uwierzyc?? no.. taka doktryne glosi kosciól.

    Polubienie

   • whizz

    Kempes, nie masz racji. Nie jest powiedziane, ze ktoras z dziewczyn pójdzie do nieba, a druga nie. Dużo więcej czynników ma tu znaczenie, a najmniej odbebnienie spowiedzi. Vide: przypowieść o modlącym sie faryzeuszu. Jedna chwila moze miec znaczenie, lecz nie musi. Zbawienie jest łaską. W odniesieniu duszy do kochającego Boga nie przeszkodzi postepowanie księży, co w żadnym wypadku ich nie usprawiedliwia. Z Bogiem!

    Polubienie

 3. Od ponad pół roku walczę u „patriotycznych posłów PiS” o parę ważnych dla nas postulatów, i nic. Zwyczajnie mają nas w d*pie, oni będą realizować „obietnice”. A te obietnice niech sobie wsadzą w d*pę, bo mi nic z 500 PLN na dziecko. Twórzcie miejsca pracy głąby, amię z poboru, edukację szkolącą do pracy i idącą po linii oraz walczcie z bezrobociem, a nie tam jałmużny dla ustawionych rozdawać.

  Polubienie

 4. Jeden z komentarzy na interia.pl – http://www.interia.tv/wideo-turcy-w-rosji-przyjaciele-czy-wrogowie,vId,2007602,vAId,98519,vSort,5,vTime,1

  max
  Patrząc po wpisach to bydła ukraińskiego tu dużo!!!Od dzisiaj zmieniam zdanie co do PIS!!!PIS uważam za neobandorowską partię w Polsce która sponsoruje banderowską Ukrainę!!!PRECZ Z PIS!!!W miastach i miasteczkach dolnego śląska sami Ukraińcy!!!Kto to jest wojewoda dolnośląskim HRENIAK????

  Polubienie

 5. kempes

  a co do – rydzyka to.. jest material na you tube pt. „dlaczego katolicy i polscy patrioci nie powinni glosowac na pis”. jest tam o macierewiczu jak kłamał. i o tym np. – jak rydzyk potraktował- jerzego roberta nowaka. .bardzo ciekawe. ja dodam tylko swoj komentarz mały – dla mnie to NIC DZIWNEGO. to material z konca sierpnia ubieglego roku ale ciekawy. i WAZNY. pokazuje – jak pis traktuje SWOICH. i jest to materiał zwolennika byłego pis – u . zeby nie bylo krzyku potem ze… to niby -agenci putina tak mowia. WARTO TO OBEJRZEC.

  Polubienie

 6. Chutor

  Imperium brytyjskie kaput ale jeszcze nie pochowane

  La Rouche,amerykanski politolog, analizujac bierzace
  wydarzenia polityczne wyrazil sie bardzo zgrabnie
  odnosnie bierzacego stanu gospodarczego po obu stronach
  Atlantyku, ze upodobnil sie on do nieboszczyka
  lecz nie nalezy z tego faktu wyciagac zbyt pochopnych
  wnioskow bo ten system nie zostal jeszcze pogrzebany.
  Jak zwykle pod pojeciem imperium rozumie on bankierskie
  koligacje po obu stronach Kanalu pomiedzy Europa i Anglia.
  I Polska bedac w EU stala sie czescia tej przypadlosci.
  Tak wiec to co jutro moze wydarzyc sie na naszym podworku
  zalezec bedzie w duzej mierze od decyzji politycznych
  poza granicami kraju. Gdyby w resultacie swiat wlaczajac
  w to Europe zamienil sie w pobojowisko to wedlug polskiej
  tradycji mlodzi i zdrowi moga stac sie martwymi bohaterami
  walczac nie o swoje interesy. Zaciag rekrutow z Afryki i
  Azji do Niemiec to nic innego jak przygotowanie do wojny!

  Polubienie

 7. Polak

  Tym razem kolejna swiatowa wojna nie zacznie sie w Polsce ale w glebi Niemiec .
  Bog „stracil cierpliwosc”.
  Podobnie bedzie z Bliskim Wschodem i marzeniami o wielkim izraelu,z ktorego juz co madrzejsi wieja gdzie tylko moga .
  Czy wiecie ilu wsrod niby to uchodzcow jest mlodych zydkow „na dorobku” w przebraniu i wygladajacych na tych co im sie robic nie chce ?
  Zydowski „misiag” trwa trzeci rok.
  Holokaust w innej skali zostal nakreslony dawno (biedni Zydzi zawsze przeszkadzali bogatym Zydom i wzajemnie sie likwidowali).
  Z Turcji padnie iskra ktora wznieci ogien ,a ten rozleje sie na caly swiat.

  Polubienie

 8. Polak

  To ze nabor Ukraincow do wojska i policji w Polsce zaczal przyspieszac to nie odkrycie (dawno to bylo w planach i nawet wspolne koszary w Przemyslu,cwiczenia w Nowej Debie lub inne dostrajania),nowoscia jest tworzenie ukrainskich samorzadow przy dolnej wladzy od gminy,powiatu do wojewodztw przeznaczonych na jewroregion „polski” przy scianie wschodniej.
  Tu szczegolnie winien zwrocic na to uwage wlasnie ten portal .
  Nie zapominajcie o dawnych planach EUROREGIONOW na mapie JEWROPY !

  Polubienie

 9. Polak

  O jakim tu Chutor piszesz kaput „brytyjskim” ?
  Kaput bedzie wszedzie ale z korporacjami zydowskimi,bowiem nikt juz nie chce wchodzic do sadzawki z glodnymi rekinami !
  Mieszkasz w US-jewrejskim skomasowaniu i chyba widzisz co sie dzieje chocby z rudym Trumpem i babcia Clintonowa ale to juz inna beczka prochu niz ta,ktora od dawna lezy w jewropie.
  Strateg Putin i jego zydowscy doradcy z pewnej barykady nie na darmo zwlekali i znosili nerwobole ,teraz kiedy „zmarlo sie” Asadowej matjuszce,sprawa ruszy z kopyta ,tym bardziej,ze „turek turka w du.. szturka” i posuwa sie az do zoladka !
  Czlowiek glodny jest zdolny do wszystkiego ,bol glodowy to jest dopiero bol nad bolami !!!

  Polubienie

 10. jeb henia ptasznika

  Dziś TV PEJS gdacze od rana o 500PLN na dziecko . Zwracam się z prośbą do młodych jurnych chłopów o płodzenie dzieci ( nie dotyczy z oczywistych względów panów ( Kosiura i Ziemińskiego – oni juz rady nie dadzą ) zarobicie 500PLN od jednego dzidziusia . Naprawdę warto z żoną pobaraszkować tym bardziej , że patronuje temu chłopisko , które gołej baby na oczy nie widziało , chciałoby wsadzać za kraty za oglądanie porno i bez prawa jazdy .
  Wczoraj w pejsatym filmie ” klan ” pewna no oko 12 letnia dziewczynka krzyczała ,że chciałaby miec 10-oro dzieci . Na pytanie jak je utrzyma? , skąd wezmie pieniążki? jej odpowiedz autentyk:
  „za jedno dziecko płacą 500pln ja będę miała 10 to dostanę 5 tysięcy pln . To dużo pieniążków.”
  Po co ja mam ogladać Benny Hilla. przeciez w tym kraju pod rządami pejsatych jest 1000 razy śmieszniej niż w filmach tego komika .

  Polubione przez 1 osoba

  • „Zwracam się z prośbą do młodych jurnych chłopów o płodzenie dzieci ( nie dotyczy z oczywistych względów panów ( Kosiura i Ziemińskiego – oni juz rady nie dadzą ) zarobicie 500PLN od jednego dzidziusia” – nie jestem dzieciorobem 😉

   Polubienie

 11. jeb henia ptasznika

  Zabawa Kalksteina z jego kumplem z Węgier Orbanem w Polsce podobno miała kosztować polskiego podatnika , a więc także i mnie blisko 16 tys PLN .W zasadzie to gów… nie pieniądze jeżeli ktos wie ile Kalkstein wydaje na swoją ochronę .
  Liczę teraz na rewanż ze strony wegierskiego brata i niech sobie prezesunio pojedzie do Węgier i tam na koszt węgierskich podatników sobie panowie poucztują . Co na to Węgrzy . Będą zadowoleni ?

  Polubienie

  • Kochani rodacy,Kalkstein choc maly,ale chce sie czuc wielki,wazny,
   i potrzebny.Komu?,wiadomi.
   Znalazlam,kiedys nagranie z J.Kalksteinem jak grzmial do mikrofonu.
   „dotad bedziemy wyprowadzac na ulice,ten oglupialy narod,az dopniemy swego”.A,o jakim narodzie myslal,nie musze pisac.

   Polubienie

 12. Prosze, wpisac w wyszukiwarke Matthew Perry(aktor),i zobaczyc co laczy tego osobnika,z niejakim Davidem Cameronem..Przeciez,mowia nam publicznie i glosno,ze „maja wszedzie obsadzonych
  swoich ludzi”..

  Polubienie

 13. zydozerca

  /PO WIELU LATACH UDRĘKI W RWANIU PORZĄDNEJ PANIENKI NA SWOJE SZPETNE WDZIĘKI ,ŻYD Z UKRAINY :SZECHTER-JĄKAŁA Z MISS PIGALAKA ZESPOLIŁ CIAŁA: W PORYWIE ŻĄDZY Z POMOCĄ VIAGRY SPŁODZIŁ MUTANTA NA CZEŚĆ PODAGRY; DRUGI POTOMEK RE-EE-DA-KTORA/ ? /DOSTANIE W SPADKU GW-AZETĘ W WORACH I CZASOPISMO „TALMUD/TORA W OBORACH” ORAZ ” ZAPISKI ŻYDA-CENZORA”:
  KULISY DZIWNEJ OJCA KARIERY POZNA LUSTRUJĄC JEGO PAPIERY I DONATORÓW-ŻYDOWSKIE HIENY :CIA,MOSSAD,SOROS,BRZEZIŃSKI…. / ORAZ SEKRETY UWŁASZCZENIA I CUDOWNEGO POMNOŻENIA /MAJĄTKU/ PRZEZ FORSĘ Z REKLAM I ŁAPÓWKI ZA BRAK URODY I CZAR GNOJÓWKI,KTÓRĄ NAPEŁNIA ELIT PÓŁ-GŁÓWKI

  Polubienie

 14. zydozerca

  HEJ-_KTO-POLAK „DEMIURG III RP” fragment
  W kolejności: DATA, POZWANY, PRZEDMIOT POZWU, ROSZCZENIA

  1. V 2005, Roman Giertych, poseł na Sejm

  W czasie publicznej debaty w krakowskim klubie Rzeczpospolitej nazwał Adama Michnika „byłym partyjnym aparatczykiem”

  Przeprosiny i 50 tys. zł na cel społecznyiv

  2. VII 2007, Jarosław Gowin, senator RP,

  W wywiadzie dla Dziennika stwierdził: ?Pamiętam, jak wiele lat temu za poparcie idei lustracji zostałem przez Michnika nazwany faszystą?

  Przeprosiny i 50 tys. zł na cel społeczny

  3. X 2008, Instytut Pamięci Narodowej

  W publikacji IPN zatytułowanej „Marzec 1968 w dokumentach MSW” o ojcu Adama Michnika Ozjaszu Szechterze napisano, że w 1934 roku był ?aresztowany i skazany za szpiegostwo na rzecz ZSRR?

  Brak dokładnych danych. Roszczenia obejmowały żądanie wpłaty 50 tys. zł na cel społeczny

  4. Słowa będące przedmiotem pozwu padły w 2005 r., proces zakończony ugodą miał miejsce w 2006 r., Anna Jarucka, była asystentka Włodzimierza Cimoszewicza

  Zgodnie z informacjami przedstawianymi w prasie oraz przez Polską Agencję Prasową pozew dotyczył przypisania Michnikowi udziału w -grupie trzymającej władzę? oraz stwierdzenia, że „Gazeta Wyborcza” -była dyspozycyjna?. Słowa te znalazły się w zacytowanych niżej wypowiedziach Anny Jaruckiej: „z przykrością muszę stwierdzić, że po 16 latach przemian nadal nie żyjemy w demokratycznym państwie, tylko żyjemy w państwie totalitarnym, w którym teraz kolejna grupa trzymająca władzę – i moim zdaniem jest to Cimoszewicz, Barcikowski, Michnik – realizuje własny scenariusz obsadzenia stanowiska prezydenta Rzeczypospolitej”. „Pan marszałek i dyspozycyjna wobec niego gazeta [Gazeta Wyborcza], której redaktor naczelny [Adam Michnik] był zawsze na Szucha częstym gościem, zrobili wszystko, żebym ja tutaj dzisiaj stanęła jako osoba niewiarygodna, jako osoba niezrównoważona psychicznie”
  Przeprosiny oraz 1000 zł na cel społeczny

  5. Październik 2007, Robert Krasowski, redaktor naczelny „Dziennika”

  W artykule „O rycerzach lustracyjnej wojny”, opublikowanym w Dzienniku, padło stwierdzenie: „Michnik poświęcił jedną trzecią życia na obronę byłych ubeków, wikłając się w wojnę, w której z roku na rok tylko tracił”

  Przeprosiny i 10 tys. zł na cel społeczny

  6. Wezwane przesądowe – 2007/2008, Andrzej Nowak, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Arcana”

  W wywiadzie dla „Dziennika” stwierdził: „Z mojej perspektywy pominięta została w pańskiej diagnozie bardzo ważna część rzeczywistości: niezwykle silna presja mediów, które – na czele z Michnikową Wyborczą ? wmawiały innym mediom i polskiej szkole (a za ich pośrednictwem setkom tysięcy młodych wkraczających w życie Polaków), że polskość to nie jest ofiara, tylko oprawca, polskość to jest coś, czego trzeba się wstydzić i od czego trzeba się odciąć”

  Przeprosiny w wezwaniu przedsądowym

  7. 12 października 2005, Jerzy Targalski (Józef Darski), Tomasz Sakiewicz, p.o. redaktora naczelnego ?Gazety Polskiej? oraz wydawca tego czasopisma Zarząd Niezależnego Wydawnictwa Polskiego Sp. z o.o.

  W artykule „Gry i zabawy Ubekistanu” opublikowanym w Gazecie Polskiej stwierdził: „Oczywiście można powiedzieć, że redaktor Michnik w niespodziewanym napadzie uczciwości postanowił zlikwidować w Polsce korupcję, którą poprzednio usprawiedliwiał jeśli korzystali na niej komuniści”

  Przeprosiny w „Gazecie Polskiej” i wpłata 30 tys. zł cel społeczny

  8. IX 2006, Wojciech Wierzejski, poseł na Sejm

  We wrześniu 2006 r. Wierzejski powiedział w programie „Teraz My” w telewizji TVN, że: „Michnik – jako członek KOR – był częścią „koncesjonowanej opozycji”, bo wcześniej był w PZPR, a potem się z tą
  partią „dogadał””
  Przeprosiny i 30 tys. zł na cel społeczny

  9. XII 2001, Rafał Ziemkiewicz, dziennikarz

  Napisał w Życiu w artykule z 14.11.2001, że „Michnik wmawiał nam uparcie – gdy leżało to w interesie jego formacji – że nic w tym złego, jeśli były konfident SB jest ministrem, dyplomatą i posłem?
  Brak danych
  10. 2006, Ziemkiewicz, dziennikarz, wydawca „Newsweeka” Axel Springer

  W tekście „Nie nadążam” opublikowanym przez Newsweek z 18.09.2005 Ziemkiewicz napisał: „Adam Michnik robił wszystko, abyśmy nawet nie poznali nazwisk komunistycznych zbrodniarzy”
  Przeprosiny oraz 50 tys. zł na cel społeczny

  11. 26 III 2007 – wezwanie przedsądowe, 27 IV 2007 – pozew, Andrzej Zybertowicz, profesor UMK

  W artykule opublikowanym w Rzeczpospolitej napisał:”?Adam Michnik wielokrotnie powtarzał: ja tyle lat siedziałem w więzieniu, to teraz mam rację”

  Przeprosiny na łamach Rzeczpospolitej w wezwaniu przedsądowym. Przeprosiny na łamach Rzeczpospolitej oraz wpłata 15 tys. zł na cel społeczny w pozwie

  12. 17 III 2008 ? pozew Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP
  W wypowiedzi dla Rzeczpospolitej stwierdził: „Swoją drogą to ciekawe, kto mnie dotychczas pozwał do sądu: dwóch agentów i jeden ich zaciekły obrońca”
  Przeprosiny na łamach Rzeczpospolitej oraz wpłata 20 tys. zł na cel społeczny

  13. 30.IV.2003, Ad Novum Sp. zo.o., wydawca dziennika „Trybuna”

  Brak cytatu. Według informacji z Rzeczpospolitej: ?Trybuna sugerowała, że Agora niezgodnie z prawem odsprzedała swoje udziały w Canal+ oraz, że była winna Lwu Rywinowi pieniądze?. Brak danych

  14. V 2002, Andrzej Lepper, poseł na Sejm

  Brak pełnych danych. Chodzi m.in. o wypowiedź z sejmowej trybuny: „Weźmy pana Michnika i Agorę. Przecież to jest tak wszystko pomieszane, są spółki, spółeczki, a pan Michnik za 2000 r. – o czym też piszę w książce – dostał ulgę podatkową w wysokości tylko 1800 mln zł, gdy w tym roku Wysoka Izba głosami lewej strony i PSL zatwierdziła zabranie emerytom, rencistom, studentom dopłaty do biletów, obniżyła zasiłki porodowe, skróciła urlopy macierzyńskie, zabrała opiekuńcze, tłumacząc, że w ten sposób zaoszczędzi się 1 mld zł. Magnat prasowy Michnik dostaje ulgę w wysokości prawie 2 mld zł, a emerytom, rencistom i biednym zabiera się 1 mld zł, bo to ma być
  oszczędność”

  Przeprosiny na łamach Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej oraz 50 tysięcy zł na cel społeczny

  15. IX 2007, Jarosław Kaczyński, Prezes Rady Ministrów

  „Państwo chyba nie czytają Gazety Wyborczej. To, co się tam wyprawia, to Trybuna Ludu z 1953 r. Atak na nas przekracza wszelką miarę. Barańskiego (Marek Barański, dziennikarz TVP w PRL, później w NIE i Trybunie – red.) potrafią zostawić w tyle. Agora nie może nie mieć związków z oligarchią, jeżeli jest wydawnictwem na dużą skalę, a w Polsce gospodarka w niemałej części jest w rękach postkomunistycznych oligarchów. I w związku z tym zamówienia na ogłoszenia, reklamy, promocje są w ich rękach”

  Przeprosiny i wpłata 50 tys. zł na cel społeczny

  16. 2005, Teresa Kuczyńska, Jerzy Kłosiński – redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” oraz jego wydawca – spółka TYSOL

  Teresa Kuczyńska w sierpniu 2005 r. w tekście „To była nagonka” opublikowanym w Tygodniku Solidarność napisała, że ?GW woła o inwigilację ugrupowań prawicowych, o delegalizację ich partii?

  Brak dokładnych danych. W orzeczeniu Sąd nakazał pozwanym umieszczenie w „Tygodniku Solidarność”, przeprosin oraz wpłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia na cel społeczny

  17. 2005 Teresa Kuczyńska, Jerzy Kłosiński – redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność” oraz jego wydawca – spółka TYSOL

  Teresa Kuczyńska w sierpniu 2005 r. w tekście „To była nagonka” opublikowanym w Tygodniku Solidarność napisała, że „GW woła o inwigilację ugrupowań prawicowych, o delegalizację ich partii”

  W orzeczeniu Sąd nakazał pozwanym umieszczenie w „Tygodniku Solidarność”, przeprosin oraz wpłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia na cel społeczny

  18. IV – XI 2005, Antoni Macierewicz, poseł na Sejm, członek komisji śledczej

  Według „Gazety Wyborczej”: ?Macierewicz na konferencji prasowej cytował fragmenty pisma Czyżewskiego: ?W procesie budowy i finansowania nowej siedziby Agory były zaangażowane firmy należące do grupy J. Kułakowskiego i A. Grochulskiego zarejestrowane w Wiedniu. (…) Przez jedną z tych spółek formalnie budowlanych (jej nazwa brzmiała Wera GmbH) przepłynęły znaczne pieniądze na rzecz Agory. Zasłoną do tej operacji był proces uczestniczenia tej spółki w budowie siedziby imperium pana Michnika?. A od siebie Macierewicz dodał: „To jest przez świadka pokazane jako mechanizm związków korupcyjno-mafijnych?. Andrzej Grochulski kierował kilka lat temu szczecińską spółką BGM Petrotrade Poland, której wspólnikom prokuratura zarzuca pranie brudnych pieniędzy i oszustwa podatkowe na 280 mln zł. Inni posłowie z komisji opowieści Czyżewskiego o powiązaniach mafii paliwowej z prokuratorami, służbami specjalnymi i mediami traktowali wstrzemięźliwie. Macierewicz ocenił, że „zeznania Czyżewskiego uzyskały zasadnicze potwierdzenie w innych źródłach dowodowych”

  Przeprosiny oraz 50 tys. zł na cel społeczny

  19. 21 IX 2010 ? wezwanie przedsądowe, Jarosław Marek Rymkiewicz, profesor nauk filologicznych

  W komentarzu dla „Gazety Polskiej” w artykule Pamięć i Krzyż z 11 sierpnia 2010 roku miał stwierdzić o redaktorach „Gazety Wyborczej”: „rodzice czy dziadkowie wielu z nich byli członkami tej organizacji, która była skażona duchem „luksemburgizmu”, a więc ufundowana na nienawiści do Polski i Polaków. Tych redaktorów wychowano tak, że muszą żyć w nienawiści do polskiego krzyża. Uważam, że ludzie ci są godni współczucia – polscy katolicy powinni się za nich modlić”, nazwał ich: „duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski”, zauważył też, że „Polacy, stając przy nim [krzyżu na przed Pałacem Prezydenckim], mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść – na przykład w redaktorach „Gazety Wyborczej”, którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami?
  Pełnomocnik prawny Agory wezwał Rymkiewicza do opublikowania przeprosin „w związku z naruszeniem dóbr osobistych wydawcy „Gazety Wyborczej”

  20. 1) 17 III 2011, 2) 7 VII 2011, 3) 21 VII 2011, Jarosław Marek Rymkiewicz, profesor nauk filologicznych

  W komentarzu dla „Gazety Polskiej” w artykule Pamięć i Krzyż z 11 sierpnia 2010 roku miał stwierdzić o redaktorach „Gazety Wyborczej”: „rodzice czy dziadkowie wielu z nich byli członkami tej organizacji, która była skażona duchem „luksemburgizmu”, a więc ufundowana na nienawiści do Polski i Polaków. Tych redaktorów wychowano tak, że muszą żyć w nienawiści do polskiego krzyża. Uważam, że ludzie ci są godni współczucia – polscy katolicy powinni się za nich modlić”, nazwał ich: „duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski”, zauważył też, że „Polacy, stając przy nim [krzyżu na przed Pałacem Prezydenckim], mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść – na przykład w redaktorach „Gazety Wyborczej”, którzy pragną, żeby Polacy wreszcie przestali być Polakami”. Pierwsza rozprawa (17 III 2011) miała charakter pojednawczy stron, do ugody nie doszło. Następną rozprawę wyznaczono na dzień 7 lipca 2011 roku. Wyrok ogłoszono 21 lipca 2011
  roku.

  Sąd nakazał zamieszczenie przeprosin na łamach „Gazety Polskiej” oraz wpłatę 5 tys. zł na cele społeczne. Zasądzono od pozwanego na rzecz Agora SA 1210 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

  21. 2006 Zbigniew Wasserman, minister koordynator ds. służb specjalnych

  Według „Gazety Wyborczej”: „Były minister koordynator ds. służb specjalnych w styczniu 2006 r. zarzucał Gazecie, że toczy „zawziętą wojnę w celu ochrony układu ludzi władzy, biznesu, mafii i służb specjalnych” oraz że „działania i praktyki „Gazety Wyborczej” wskazują na instrumentalną manipulację polityczną”

  Sąd nakazał Z.W. zamieszczenie przeprosin na łamach „Gazety Wyborczej” oraz wpłatę 15 tys. zł na cel społeczny

  Ponadto: Wrzesień 2011. Agora S.A. kontra Antoni Klusik o naruszenie dóbr osobistych za nazwanie „Gazety Wyborczej” „organizacją przestępczą i wrogą naszej cywilizacji”. Sąd w Opolu nakazał przeprosiny, należy je zamieścić na łamach „GW” i w audycji Radia Opole, „Loża radiowa”, której fragment skazany ma wykupić. Sąd nakazał zapłatę Agorze kwoty 600 zł tytułem zwrotu opłaty sądowej, oraz 360 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa
  procesowego. W uzasadnieniu wyroku sąd orzekł, że pozwany nie wskazał, ani nie udowodnił przestępczej działalności powódki oraz jej wrogości w stosunku do naszej cywilizacji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s