Zmarła Pani Aniseh Machluf, matka prezydenta Syrii, Baszara el-Asada.

Syria_śmierć matki Assada

W wieku 86 lat, w sobotę 6 lutego 2016r,  zmarła w Damaszku Pani Aniseh Machluf, matka prezydenta Syrii Baszara el-Asada, wdowa po prezydencie Hafezie el-Asadzie zmarłym w 2000 roku.

Aniseh Machluf urodziła się w 1930 r. we wpływowej i zamożnej rodzinie z prowincji Latakia. Poślubiła Hafeza el-Asada w 1957 roku i rzadko pokazywała się publicznie, od kiedy w 1971 roku został on prezydentem. Pani Machluf, nazywana często „matką narodu”, w ciągu całej drogi życiowej wspierała swego męża, a po Jego śmierci była z kolei podporą swego syna, Baszara el-Asada, w wykonywaniu funkcji prezydenta Arabskiej Republiki Syrii. Pani Aniseh Machluf gwarantowała dobre kontakty ze środowiskiem Alawitów syryjskich i jego elitą, a z kolei żona prezydenta Baszara el-Asada byla łącznikiem ze środowiskami sunnickimi. Dzięki temu możliwa była i jest równowaga społeczna i polityczna, tak ważna dla sprawowania funkcji prezydenta Syrii.

Aniseh Machluf

 

logo-wps

Ambasada Syryjskiej Republiki Arabskiej

ul. Świeradowska 38A

02-662 Warszawa

 

W związku ze śmiercią Pani Aniseh Machluf składamy Panu Prezydentowi Syrii, Baszarowi el-Asadowi i  najbliższej rodzinie – pełne żalu i głębokiego współczucia kondolencje.

Przyłączamy się do żałoby Narodu Syryjskiego i  przekazujemy zarazem wyrazy solidarności w walce o wolność swojego kraju, życząc zwycięstwa , w które nigdy nie wątpiliśmy.

Deklarujemy także w imieniu wielu środowisk w Polsce gotowość pomocy i współpracy w odbudowie wolnej i niepodległej Syrii,  w imię przyjaźni polsko-syryjskiej i międzyludzkiej solidarności.

Zarząd Stowarzyszenia 

Wierni Polsce Suwerennej

Paweł Ziemiński

Dariusz Kosiur

Andrzej Skorski

Warszawa – Łodź, 9 lutego 2016 r.

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Zmarła Pani Aniseh Machluf, matka prezydenta Syrii, Baszara el-Asada.

 1. Pingback: Zmarła Pani Aniseh Machluf, matka prezydenta Syrii, Baszara el-Asada. | Pekok Antylichwiarz

 2. ave-amico

  WPS

  Dzięki za to.

  Polubienie

 3. jeb henia ptasznika

  Moje kondolencje , ale na pocieszenie czytelników podaję gorące informację . Ucieszy ona każdego na WPS
  teraz drukowane:
  UKRAINIEC SENCOW WŁAŚNIE ROZPOCZĄŁ ODSIADYWANIE KARY W ŁAGRZE NA SYBERII , GDZIE TEMPERATURA NAWET DOCHODZI DO – 60 STOPNI W ZIMIE .
  ZA CO KARA ?
  PLANOWANIE ZAMACHÓW TERRORYSTYCZNYCH NA PRZYLĄCZONYM DO ROSJI KRYMIE .
  AKURAT JEST ZIMA TO TROSZKĘ DUPA PRZYMARŻNIE TEMU UKRAIŃCOWI HA HA HA W LECIE TEŻ NIE LEPIEJ BO TAM TEMPERATURY SĄ W GRANICACH 45 STOPNI , A WIĘC UPAŁ .
  DOBRA WIADOMOŚĆ DLA SENCOWA ;
  JAK BEDZIE MIAŁ FARTA TO SPOTKA NA SYBERII ROSYJSKIE CIPECZKI PUSSI RIOT I BEDZIE SUPER ZABAWA BU BU BU HA HA HA .
  NIECH MATKA ZMARŁEGO PREZYDENTA – DOBREGO CZŁOWIEKA SPOCZYWA W POKOJU.

  Polubienie

 4. jeb henia ptasznika

  Zabawa Kalksteina z jego kumplem z Węgier Orbanem w Polsce podobno miała kosztować polskiego podatnika , a więc także i mnie blisko 16 tys PLN .W zasadzie to gów… nie pieniądze jeżeli ktos wie ile Kalkstein wydaje na swoją ochronę .
  Liczę teraz na rewanż ze strony wegierskiego brata i niech sobie prezesunio pojedzie do Węgier i tam na koszt węgierskich podatników sobie panowie poucztują . Co na to Węgrzy . Będą zadowoleni ?

  Polubienie

 5. jeb henia ptasznika

  W cenę tych 16 tys wchodził posiłek ? , bo jeżeli tak to ośmiorniczki były pierwsza klasa i wino też na pewno te najlepsze francuskie . Palikot ze swojej piwniczki sprzedaje swoje za butelkę bierze 1000 euro . To taka informacja gdyby znowu Orban przyleciał do Polski i był gościem wiadomo kogo .

  Polubienie

 6. jeb henia ptasznika

  Podsumowujac temat :
  Te rosyjskie kociaczki czy pipeczki nie wiem jak to tłumaczyć są już podobno wolne , ale nic ich to nie nauczyło , bo znowu leją moczem na Putina . Oj nie ładnie , bo jak prezydent Rosji drugi raz pipki zamknie na Syberii to juz listy błagalne Bolka – kapusty do Putina nie pomogą , ani nawet apele wszystkich pejsów świata.
  Ten Ukrainiec też podobno znany artysta . Także kto wie apele pejsów i Bolka kapusty też niewykluczone , aby wypuścić pewnie znanego demokratę i wyzwoliciela świata tylko na USraelską modłę .

  Polubienie

 7. jeb henia ptasznika

  Jezusziczku mój ukochany cud się stał!!!!!!! . Kilka tygodni temu Singer pozbył się swojego doradcy i kazał mu wypier… do USRAELA . Przecież to nie do uwierzenia . Taki był ten doradca przystojny , młody , amerykański . Baby dostawały orgazmu jak wybuch Wezuwiusza na jego widok . Ministrze Obrony panie Singer coś pan zrobił ? . Przeciez jak do herbaty nie dodał panu ten przystojniak cytryny to nie powód ,żeby go wykopać do USA i pozbawić pracy . Nie do uwierzenia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s