Klęska planu modernizacji technicznej polskich sił zbrojnych.

Siły Zbrojne

Klęska planu modernizacji technicznej. Ekspert: „Wisła” za droga, może niepotrzebna.

Sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki poinformował, że wkrótce zostaną przedstawione wyniki audytu Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych na lata 2013-2022. Stwierdził: „wynik tego audytu jest przykry”.

 

Jak poinformował sekretarz stanu w MON, wyniki audytu, które mają zostać wkrótce ujawnione nie będą optymistyczne. Bartosz Kownacki podczas konferencji prasowej mówił również o swojej niedawnej wizycie w USA. Jak dodał kluczową kwestią podczas tej wizyty była sprawa obrony przeciwrakietowej systemu Patriot.

Kownacki poinformował ponadto o znacznej rozbieżności pomiędzy pierwotnymi planami finansowymi resortu w zakresie systemu obrony powietrznej, a wartością oferty Stanów Zjednoczonych. Koszt propozycji USA miał być trzykrotnie wyższy od pierwotnych planów MON. „Kwota pierwotnie zakładana do wydatkowania na system w analizach ministerstwa była trzykrotnie niższa od tego, co Amerykanie proponowali. To jest różnica pomiędzy tym co byśmy chcieli mieć a naszymi możliwościami” – stwierdził wiceminister.

Pozostaje jedynie pytanie, czy naprawdę system przeciwrakietowy jest nam potrzebny?

Zdaniem eksperta wojskowego Tomasza Hodorenoka, „to nasze puste chęci i brak znajomości określenia sił na zamiary. Jeden z głownych powodów przez które cała Europa nie traktuje nas poważnie. To przykre lecz prawdziwe. Obywateli informowano o tkz. Modernizacji Armi. Poniewaz jej poziom jest co najwyżej żenujący. Decyzje,terminy itp. Powodują że człowiek ma ochote zacząć krzyczeć z bezradności każdego kolejnego rządu który powiela błedy swych poprzedników. W tym wszystkim szkoda tylko naszych żolnierzy. I wypada ich tylko przeprosić za ten cały szambo spowodowany przez polityków którzy jak zwykletylko dużo mówić potrafią.

– Mam nadzieję, że MON „uwali” Wisłę. Ten program miałby kosztować 45 mld zł. za tą kasę można kupić 50 śmigłowców wielozadaniowych a 30 uderzeniowych, 4 łodzie podwodne z rakietami manewrującymi, 200 Leopardów. Pewnie wystarczyłoby jeszcze na 20-30 nowych F16. Polski przy obecnym budżecie nie stać na Patrioty. A jeśli do wydania mamy 120 mld zł w najbliższych 10 latach, to rezygnując z Wisły można zrealizować wszystkie inne niezbędne zakupy i modernizacje, o których się mówi – starczyłoby na drugie 48 F16 (może amerykanie daliby jakieś uzywane za darmo). Starczyłoby też na nowe czołgi i Rosomaki.

Cała ta hucpa to nic innego jak szantaż USA. Jak nie dacie do nas swoich żołnierzy w stałych bazach to nie chcemy waszych „Patriotów”.

Amerykanie na to pójdą i przyślą kilkuset otyłych żołnierzy z zabezpieczenia tyłów i porobią magazyny z fasolą i frytkami mrożonymi. I ciemny lud będzie spał spokojnie.”

JAKUB MOŹNIAK

za:http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/4110-kleska-planu-modernizacji-technicznej-ekspert-wisla-za-droga-moze-niepotrzebna

Reklamy

1 komentarz

Filed under Bez kategorii

One response to “Klęska planu modernizacji technicznej polskich sił zbrojnych.

 1. zydozerca

  BANDO ŻYDOFILI ,OKUPANTÓW MON –
  JAZDA WRAZ Z PARCHAMI DO PIEKŁA NA ZŁOM !
  WSZYSCY ZDRAJCY I AGENCI MOSSADU/CIA/STASI …POD ŚCIANĘ !!!

  NIE MA GORSZEJ PROFANACJI OD PIS-OWSKIEJ ŻYDOKRACJI !!!

  MON sprawdzi żołnierzy biorących udział w prorosyjskich ceremoniach! „W grę może wchodzić nadużywanie munduru”
  opublikowano: 23 lutego 2016, 15:21

  Resort obrony chce ukrócić rusofilom w mundurach posługiwanie się polskimi symbolami podczas ceremonii organizowanych w Polsce przez Rosjan ku czci sowieckich zbrodniarzy.
  Chodzi o działaczy polskich stowarzyszeń, podzielających rosyjską wersję historii, a grupujących żołnierzy, którzy odeszli z czynnej służby wojskowej.
  „Rzeczpospolita” przypomina, że przedstawiciele Stowarzyszenia Spadkobierców Polskich Kombatantów II Wojny Światowej, brali niedawno udział w zorganizowanej przez rosyjską ambasadę uroczystości pod pomnikiem gen. Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie. Z monumentu został jedynie przeznaczony do rozbiórki cokół, ale to uczestnikom nie przeszkadzało.
  CZYTAJ WIĘCEJ: Czysta prowokacja! Rosjanie czczą pamięć sowieckiego kata, którego pomnik likwidują władze Pieniężna. Rosjanie myślą, że są u siebie? ZDJĘCIA
  Podczas tego typu uroczystości działacze stowarzyszenia występują w mundurach polskich żołnierzy.
  Przeprowadzimy ocenę prawnokarną działalności tego stowarzyszenia. W grę może wchodzić nadużywanie munduru
  — zapowiada w „Rz” wiceminister obrony Bartosz Kownacki.
  Jak podkreśla gazeta, zgodnie z rozporządzeniem ministra obrony żołnierze niebędący w służbie czynnej mogą nosić mundury, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach, m.in. podczas świąt narodowych albo uroczystości organizowane przez organy państwa. MON ma stanowczo egzekwować ten przepis wobec rusofilów w mundurach.
  Te osoby ocierają się o zdradę stanu. Posługiwanie się polskimi symbolami pod byłym pomnikiem kata AK jest ich profanacją
  — komentuje w „Rz” dr Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.
  JUB/”Rz”
  Zespół wPolityce.pl

  PRECZ Z RZĄDEM AGENTÓW I ŻYDOWSKICH MĘTÓW !
  CZYSTKA W SEJMIE,RZĄDZIE,ARMII,SĄDACH I PROKURATURZE,
  MEDIACH,NAUCE,OŚWIACIE,MEDYCYNIE= ŻYDÓW CHÓRZE

  SOWIECCY ZBRODNIARZE =85% ŻYDÓW
  żyd lenin,trocki,kaganowicz,…
  ALEKSANDER SOŁŻENICYN-200 lat razem
  IGOR BUNICZ-Poligon szatana,Złoto dla partii.

  lista macierewicza oraz lista wildsteina-
  czemu nie gnije w pierdlu kupa g..wna i łajna ?

  trzeba wam w d…wsadzić teczki,w mig zmienicie się w owieczki !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s