Prawda was … obżydzi, oszwabi, oduraczy.

magdalenka

Nie byłoby tej notki, gdyby nie apele Kornela Morawieckiego o to, aby Wałęsą się pokajał. Wszystko będzie dobrze, dalej będzie wielki, tylko aby się pokajał. O co tu kuźwa chodzi?

 

Wałęsa mi ani swat ani brat i raczej nie jest to człowiek z mojej bajki. Często dawałem temu wyraz oskarżając go o pełnienie roli użytecznego idioty w benksterskim ataku na polską złotówkę. Stawiam go w rzędzie takich patriotów inaczej jak:

– Józef Piłsudski, który zagrzewał żołdactwo do ataku na Warszawę podczas przewrotu majowego okrzykami „idziecie po swoje pieniądze, my wiemy gdzie one są, to Zdziechowaki je schował”. No może nie robił tego osobiście, ale posłuszni ku pułkownicy, wszak wileński proces oficera, który ponoć to z głodu podrobił 500 zł, stał się powodem ruchawki w armii.

– Lech Wałęsa, który też wiedział gdzie są pieniądze i je znalazł i hojnie strajkami kupował uwielbienie dla siebie.

– Jarosław Kaczyński, który kupił bydełko hodowane do celów wyborczych zapowiedziami programu 500+, podniesienia progu podatkowego i obniżenia wieku emerytalnego. Jak zwykle w takich przypadkach Jarosław wie, że pieniądze są, tylko rząd je gdzieś schował, a on wie gdzie.

Naród się już trochę połapał, zaczyna mówić, że kolejnym podatkiem inflacyjnym ograbić się nie da – więc trzeba wywiesić kolejną flagę na fałszywej barykadzie. Sposobność spadłą z nieba za sprawą żony gen. Kiszczaka.

Kiedyś w rodzinie wyraziłem taki żal, że nie wydobyłem od ojca więcej informacji o konspiracji wojennej i powojennej. Usłyszałem, że i tak zbyt wiele bym się nie dowiedział, bo wtedy obowiązywała taka zasada, że im mniej się wie, to ma się większą szanse na przeżycie. Prawdziwi konspiratorzy w ten sposób starali się chronić swoje rodziny. Podobnie jest w wielu państwach. Już kiedyś Bismarck mówił, że społeczeństwo nie powinno wiedzieć dwóch rzeczy: jak się robi parówki i jak się robi politykę. Jeśli chcesz coś pogrzebać w archiwach angielskich to się okaże, że wszystko zostało spalone, albo że akurat wczoraj klauzule tajności przedłużono na kolejne 50 lat. Podobnie jest w USA i Rosji.

Nie byłoby tej notki, gdyby nie apele Kornela Morawieckiego o to, aby Wałęsą się pokajał. Wszystko będzie dobrze, dalej będzie wielki, tylko aby się pokajał. O co tu kuźwa chodzi?

Jak dotychczas mam dwie odpowiedzi:

– pierwsza, to taka, aby się nie okazało, że ta cała przemiana ustrojowa była „ubeckim bękartem” i że ta cała narracja o tym, że „raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy” – jest funta kłaków warta. Żyłem wtedy i mogę potwierdzić, że wśród tej „ubecji” było więcej patriotów niż szacowane przez Wałęsę 70%. Byłem wtedy dość przytomny aby widzieć, że konieczność zmiany ustrojowej staje się koniecznością uświadamianą powszechnie. Niektórym niedowiarkom polecałbym książkę ówczesnego rektora Wyższej Szkoły Nauk Społecznych prof. Dariusza Gulczyńskiego „Kreowanie demokracji”. Pisze nie tylko dlatego, że przewija się tam także moje nazwisko. Pamiętam kolejne spotkania w ramach organizowanych przez CBOS warsztatów opiniopoznawczych, w których podstawowym pytanie było: czy już? Trwało to trochę, bo trzeba było czekać na pochówki Breżniewa, Andropowa i Czernienki. Może zatem więcej zrobił dla suwerenności Polski Andrzej Rosiewicz rozweselając Gorbaczowa tym „… Michaił, Michaił, eto piesnia dla tiebia...” niż specjaliści od układania list proskrypcyjnych dla komuchów.

Owszem. Trudne to wszystko jest do przełknięcia utrwalaczom nitu solidarności, tym bardziej rozwścieczonym, że nie ubroczyliśmy Polski we krwi.

– druga to taka, że jego syn uczestniczy w ewidentnym ataku na walutę i robi to w sposób jak najbardziej przytomny. Jest zadaniowcem, który ma Polakom wytłumaczyć, że każda myśl o suwerennej złotówce zostanie utopiona w morzu krwi, i lepiej będzie jak spokojnie zapłacimy ten, szacowany na około 130 mld zł rocznie, trybut banksterom. Trzeba zatem bydełku hodowanemu dla celów wyborczych dać Wałesę na pożarcie. Tylko kto następny?

Do Wałesy nie mam pretensji. Ówczesna władza nie ufała na tyle społeczeństwu, aby puścić procesy polityczne na żywioł. Wałęsa był potrzebny, Tak. Wałęsa był potrzebny i, jako prostemu robotnikowi, można wybaczyć brak znajomości zawiłości architektury monetarnej. Ale panowie Morawieccy. Wy macie doktoraty, Wy macie certyfikaty i powiedzcie w co gracie?

Proszę mi wierzyć, że moje dzieci mogą nie rozumieć o czym piszę i po co to piszę. Kolejne okupacje mamy dawno za sobą i powinniśmy być normalni. Kto więc dalej obrzydza, oszwabia i oduracza. W czyim interesie? – pytam.

za:http://nikander.neon24.pl/post/129861,prawda-was-obzydzi-oszwabi-oduraczy

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “Prawda was … obżydzi, oszwabi, oduraczy.

 1. PiS to bada zarozumiałych dupków taka sama jak PO. Zamiana z POprzednikami jest tylko wymianą gówniarzy na wysokich stołkach. Wiedziałem, że tak będzie. Smarkacze w wieku 22 lat (bez licencjatu) zatrudnieni w ich biurach, czy tam sztabach, biorą 2 pensje inżynierów, lub 1,5 pensji inżyniera w niemieckiej firmie. Chodziłem z postulatami, a oni jedynie zamiatają sprawę pod dywan. Jeśli ktoś jeszcze twierdzi, że to „partia zmiany”, to jest debilem. Nic nie zrobią, takie same typy jak poprzednia ekipa. Poszedłem, zobaczyłem i wyrobiłem sobie opinię.

  Polubienie

 2. hubal

  Kolejny krok do przejęciu Polski przez polskojęzyczną oligarchię żydowską. Przemysł zniszczony, handel i banki w obcych rękach, siły resortowe pod ich zarządem, wojsko zniszczone ( polska generalicja wymordowana w zamachu na samolot Casa i Tupolew w Smoleńsku), 5 mln młodych Polaków wygnanych na emigrację, teraz przyszła kolej na przejęcie ziemi ( od 1 maja obcokrajowcy będą mogli bezkarnie kupować polską ziemię!) i nieruchomości ( odwrócona hipoteka, planowany podatek katastralny). Od 1989 rozpoczął się V rozbiór Polski.
  PiS kontynuuje antypolską, zbrodniczą politykę PO i SLD!!!
  Polsko obudź się wreszcie!

  W ubiegłym roku, ustępujący Parlament, przygotowując pole dla nowej władzy, wprowadził bandycką ustawę o rewitalizacji:
  https://www.mr.gov.pl/media/12652/Ustawa_o_rewitalizacji_DzU_2015_poz_1777.pdf
  Jak wyczytałem na stronie Ministerstwa Rozwoju (tak tak, z Superministrem Morawieckim na czele),
  Ze ustawa ta ma charakter „fakultatywny”, ale jeszcze nie rozumiem co to za dziwoląg prawny.
  Cyt: „Ustawa, zachowująca fakultatywny charakter, ma na celu wprowadzenie ram formalnoprawnych przygotowania
  i prowadzenia procesów kompleksowej rewitalizacji obszarów zdegradowanych.”
  link:https://www.mr.gov.pl/strony/zadania/polityka-rozwoju-kraju/rewitalizacja/#Rewitalizacja%20w%20projekcie%20Krajowej%20Polityki%20Miejskiej
  Ustawa została przyjęta głosami PO/PSL, przy wstrzymaniu się od głosu całego PiS-u. Nie pojmuję, jak cały klub głównej opozycji w Parlamencie może wstrzymywać się od głosu?
  Dla mnie jest to ciche poparcie, ale tak, by potem powiedzieć – „to nie nasza wina, to oni…”
  Bandytyzm tej ustawy nabiera swojego wyrazu w połączeniu z nowelizacją ustawy o podatkach lokalnych, gdzie od stycznia 2016 roku wprowadzono nowy podatek od nie realizowania na nieruchomości ustaleń Planu Rewitalizacji.
  Wynosi on 3 zł za 1m2 gruntu!
  Nietrudno sobie wyobrazić skutki takiego podatki i kogo one dotkną:
  będą to właściciele nieruchomości, którzy nie załapali się do klasy plutokracji. Ci (kasta bogatych) natomiast będą lekko przejmowali wartościowe nieruchomości w centrach miast!
  Nie dziwi więc mowa Mateusza Morawieckiego: „otwieramy nasze drzwi i serca dla kapitału zagranicznego” Kapitału narodowości banksterskiej!
  (Morawiecki jest sercem z bankierami, a drzwi do polskich nieruchomości są wyważane!)
  Ustawa o rewitalizacji przewiduje procedurę przejmowania niezagospodarowanych nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa oraz w poczet mienia komunalnego.
  Będzie to rodzić falę protestów i postępowań administracyjnych i sądowych, bo głupota urzędnicza i niekompetencje, a przy tym zachłanność „polytyków” – szybko się pojawią.
  W takiej sytuacji załamie się rynek nieruchomości, gdyż pojawia się na rynku tanie grunty. Spadek wartości nieruchomości spowoduje zmniejszenie wartości zabezpieczeń kredytów hipotecznych.
  To da bankom możliwość wypowiadania umów kredytowych i ich natychmiastową spłatę.

  Polubione przez 1 osoba

 3. zydozerca

  Wysokość przeciętnej emerytury dla byłego członka SB wynosi około 5 tys. złotych. Największe z nich dochodzą jednak nawet do 22 tys. złotych miesięcznie. Wysokie świadczenia na rzecz byłych esbeków trafiły już pod lupę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  „To wielka dziejowa niesprawiedliwość. (..) Na świadczenia dla nich wydajemy rocznie około 8 miliardów złotych” – mówi o emeryturach esbecji wiceminister sprawiedliwości, Jarosław Zieliński. Politycy PiS zwracają bowiem uwagę na fakt, że emerytury katów SB są dziś nawet 20 razy większe niż te, które otrzymują ich ofiary.

  Polubienie

 4. citizen

  po pierwsze wałsa współpracował z reżymem komunistyczny 2. był bolkiem 3. nie przyznał się do tego, mataczył, kłamał i najważniejsze 4. robił wszystko by komuniści nie zostali odsunięci od stanowisk publicznych a SB, UB, stalinowscy sędziowie i prokuratorzy mieli wyjątkowo wysokie emeryturki do konca swych lat po 80 tys złotych gdy zwykli ludzie egzystować musza za 1200 zł

  Polubienie

 5. Prawda was … odżydzi

  Inaczej nic z tego nie będzie.

  Polubienie

  • Daniel

   Panie Dariuszu,Albin Siwak w książce „Chciałbym dożyć takich dni’ już półtora roku temu pisze że Kaczyński jest żydem,a wiedział to od matki Boniego,która wyrzekła się żydostwa. M,Boni za to wyrzekł się jej,nawet nie był na jej pogrzebie.

   Polubienie

 6. partyzant

  SB stworzyło maszynę do pisania imitującą odręczne pismo Wałęsy !!! 😉
  http://theoniondaily.com/sb-stworzylo-maszyne-do-pisania-imitujaca-odreczne-pismo-walesy/

  Polubienie

 7. partyzant

  Kaczyński, Bandera, Jan Paweł II, Konowalec – nowi patroni ulic w Żytomierzu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/kaczynski-bandera-jan-pawel-ii-konowalec-nowi-patroni-ulic-w-zytomierzu

  Polubienie

 8. jeb... henryka ptasznika

  Co tym pis – dzielcom konie złego zrobiły . Wymieniono dyrektorów w 2 stadninach . Podobno nie potrafia odróżnić konia od kucyka czy od krowy bu bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 9. zydozerca

  DOBRE ZMIANY WG PIS :

  DEMONSTRACYJNA NATO-FILIA I RUSOFOBIA W WYKONANIU ZDRAJCÓW POLSKI ,AGENTÓW ŻYDOWSKICH W RANDZE PREZYDENTA, MINISTRÓW,ITD. SŁUGUSÓW,LOKAI,PAROBKÓW ,CIOT ,ŚCIER

  4 MLD ZŁ NAGRODY DLA UKRAINY ZA LUDOBÓJSTWO POLAKÓW I ZAPOWIEDŹ KOLEJNYCH DAROWIZN-KUZYNI STOLZMANA I SZECHTERA W LICZBIE PONAD 1 MILIONA ZAPROSZENI DO INWAZJI NA POLSKĘ

  WALORYZACJA EMERYTUR I RENT -1,54 ZŁ

  PRZYMUSOWY ABONAMENT RTV WLICZONY DO ZŁODZIEJSKIEGO RACHUNKU ZA PRĄD -ZAMIAST KODOWANEGO SYGNAŁU I DOBROWOLNYCH WPŁAT /1% Z PODATKU/ PRZEZ KONSUMENTÓW PIS-OWSKIEJ ŻYDOPROPAGANDY I ŻENUJĄCEJ OFERTY PROGRAMOWEJ ŻYDOMEDIÓW POD NADZOREM PIS-DZIELCÓW

  PODWYŻKA SKŁADKI ZDROWOTNEJ Z 9 NA 15 %, BO MASON RADZIWIŁŁ SIĘ NIE WYRABIA Z DEPOPULACJĄ

  KOLEJNE ULGI DLA LEMINGÓW I ROLNIKÓW -RODZINA NA SWOIM ,KRUS,.ZWOLNIENIE Z PŁACENIA PODATKU

  KONTYNUACJA ZWOLNIEŃ Z OPŁACANIA SKŁADEK -SĘDZIOWIE,PROKURATORZY,…..

  ODMOWA LIKWIDACJI PRZYWILEJÓW RZĄDZĄCEJ /PATOLOGII/ WŁADZY ,KOMINOWYCH EMERYTUR SB-KÓW,MAFII SĄDOWNICZO-PROKURATORSKIEJ,POLICJANTÓW,,ITP.

  BRAK ROZLICZEŃ AFERZYSTÓW,ZDRAJCÓW,DONOSICIELI

  CELOWY DRENAŻ KIESZENI NAJUBOŻSZYCH OBYWATELI I WSPIERANIE ULGAMI NAJBOGATSZYCH
  SKANDALICZNA WYSOKOŚĆ KWOTY WOLNEJ OD PODATKU
  SKANDALICZNE WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ
  SKANDALICZNA JAKOŚĆ OPIEKI ZDROWOTNEJ,NAUKI,OŚWIATY,KULTURY
  SKANDALICZNY NEPOTYZM W PIS
  SKANDALICZNY BEŁKOT PIS-OWSKIEJ HOŁOTY NA KAŻDY TEMAT-ŚWIŃSKIM TRUCHTEM DO OLEJNIK LECI BANDA CHWALIĆ SEJMIK

  SKANDALICZNY POZIOM BEZKARNOŚCI SPRAWCÓW TEGO SKANDALU-
  DO CZASU !!!

  Polubienie

 10. zydozerca

  NOWE SAMOLOTY DLA VIP-ów z PIS :

  PiS-DZIELCE NA MIOTŁACH -JAZDA STĄD DO KOTŁA !!!

  Zebrać z Rosji wszystkie wraki i powsadzać w nie pokraki !

  waszczykowski,macierewicz,duda,kalkstein,gowin,szydło,szałamacha, radziwiłł,….- strachem na wróble latać po pudle !!

  Polubienie

 11. jeb... henryka ptasznika

  Swoja drogą Waszczykowski wrócił strasznie smutny z USRAEL i o Smoleńsku ani słowa czemu ?
  Bo gdy zaczął Obamie Smoleńskiem dupę zawracać ten mu prezio USRAELA po prostu przyładował kopa w dupę i tyle w temacie . Pejsy popierajcie republikanina Trumpa . On wam pomoże w temacie bajania o zamachu .

  Polubienie

 12. ja

  polska to nie zsrr to żGGp/zyd goja gojem pogania.nie pozwolcie goje na w/w

  Polubienie

 13. Pingback: Prawda was … obżydzi, oszwabi, oduraczy. | forumemjot dla Polski

 14. A swoją drogą to trzeba by im pejsy podkręcać, podkręcać i jeszcze raz podkręcać, a jak nie mają to dokleić.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s