Przemówienie Przewodniczącego „Klubu Syryjskiego w Polsce” w Sejmie RP dnia 19.03.2016 r.

Zdjęcie użytkownika Nabil Al Malazi.

Wojna z „Państwem Islamskim” w Syrii jest w istocie wojną Zachodu z legalną władzą.

 

 

 

Przemówienie Przewodniczącego „Klubu Syryjskiego w Polsce” ,współorganizatora Konferencji która odbyła się w Sejmie RP dn. 19.03.2016r.

________________

Dziękuję wszystkim Uczestnikom , obecnym na tej Konferencji w imieniu współorganizatora „Klub Syryjski w Polsce” którego mam zaszczyt być Przewodniczącym od chwili jego powstania w 2011 roku

.

Wojna z „Daesh” tzw. państwem islamskim w Syrii, jest w istocie wojną Zachodu z legalną władzą. Chodzi o gaz i ropę jak również o władze nad światem. Terroryści będący ekstremistami Wahhabickimi są tylko pretekstem dla zbrojnej interwencji USA i ich sojuszników we wprowadzeniu nowego porządku – jednobiegunowego świata.

 .
Już kilka lat temu firmy poszukiwawcze z Norwegii, znalazły w Syrii złoża ropy naftowej i gazu, które pozwoliłyby, aby ten kraj osiągnął znaczące miejsce na świecie w eksporcie węglowodorów. Norwegowie znaleźli ponoć 14 obszarów bogatych w ropę naftową, w tym cztery największe pola naftowe miały się znajdować w pobliżu nadmorskiego miasta Banias obok granicy z Libanem. Gdyby doszło do eksploatacji samych tych pól można by było utrzymać produkcję ropy, równą Kuwejtowi. Kolejne cztery pola potwierdziły rezerwy równe Cyprowi, Libanowi i Izraelowi razem wziętych. Tak, więc, Damaszek teoretycznie powinien być w stanie wyprodukować 6,7 mln baryłek ropy dziennie, w sumie tylko dwa razy mniej niż Arabia Saudyjska.
.
Nie jest tajemnicą, że Daesh w istocie zostało stworzone przez USA, z pomocą innych państw zachodnich. To jest fikcja, że oni z nimi walczą. To jest brudna geopolityczna gra, podobna do tej, w wyniku której powstała organizacja terrorystyczna Al-Ka’ida ! To przecież Amerykanie ją stworzyli w Afganistanie, aby walczyła z Rosjanami. To oni swymi działaniami wykreowali Osamę bin Ladena i jego następców, a później sfingowali zamach na World Trade Center – który w rzeczywistości był wewnętrzną robotą Mossadu i CIA .
 .
– Uchodźcy syryjscy, to jest skutek, a nie przyczyna. Przyczyną jest zagraniczna interwencja, spowodowana przepływem obcych najemników z ok. 82 krajów świata. Ta międzynarodowa zbieranina, kierowana jest przez wahabitów mających wsparcie w Arabii Saudyjskiej. Ci terroryści niby „islamscy” nie mają nic wspólnego z islamem! A państwo Saudyjskie powstało przy pomocy służb Brytyjskich, których agent Muhammad ibn Abd al- Wahhab zawarł przymierze z żydem i mordercą Muhammadem ibn Saudem, którzy na gruzach prawdziwego Islamu, zwalczając wszystkie uznane szkoły muzułmańskie: sunnickie, szeickie, sufickie, posądzając ich przy tym o herezje, zbudowali swoje własne sekciarskie państwo wahabicko – saudyjskie ,którym rządzą do dziś. To w Arabii Saudyjskiej znane fakty.
.
W naszym kraju nie jest prowadzona żadna walka o demokrację – tylko o zachodnie interesy. Chodzi o kontrolę nad ogromnymi złożami ropy i gazu. Chodzi o destabilizację Rejonu Bliskiego Wschodu i podziału jego państw na mniejsze państewka, którymi Zachodowi będzie łatwo sterować i podporządkowywać je sobie. To jest prawdziwa przyczyna zachodniej interwencji w Syrii!
 .
Syria wspięła się na wysoki poziom rozwoju społeczno-gospodarczego za czasów prezydenta Hafiza al-Asada. Nie byłem jego zwolennikiem, z powodu tego co mówiono o jego dyktatorskich zapędach, ale to samo mówiło się i mówi o każdym niewygodnym polityku jak i obecnym Prezydencie.
 .
Za czasów obecnego prezydenta Syria stała się bardziej liberalna, on sam mówił w wywiadach, że demokracja w Syrii będzie narzędziem dla lepszego jutra. Dla przeciętnego Syryjczyka ważne jest to, że może żyć swobodnie, np. bawić się do rana z przyjaciółmi w restauracji. Kobiety chodzą po ulicach ubrane jak chcą – tradycyjnie lub spódniczkach mini. Nikomu to nie przeszkadza.
 .
Syria to kolebka cywilizacji, ma niezwykle bogatą kulturę. Od czasów starożytnych była pośrednikiem pomiędzy kulturami północnej Afryki, Europy i Azji. To tutaj m.in. powstał najstarszy alfabet na świecie. To tutaj swoje stopy stawiali m.in.: Mojżesz, Abraham, Jezus, Muhammad, Aleksander Wielki. To w Syrii powstawały i upadały wielkie imperia, tutaj narodziło się chrześcijaństwo.
 .
Wizerunek Syryjczyka jest bardzo pozytywny na całym świecie, jesteśmy wyjątkowi, mamy przecież niezwykle bogatą kulturę. Syryjczycy są bardzo pracowici, mocno przywiązani do swojej Ojczyzny, do swoich korzeni, mają silne poczucie własnej tożsamości arabskiej, tożsamości narodowej.
 .
Syria jest krajem laickim, krajem tolerancji. Zanim przyszedł do nas Islam, byliśmy chrześcijanami, To są słowa Wielkiego Muftiego* Syrii Ahmad Badr Al-Din Hassoun kiedy przemawiając w Kościele w Damaszku w Święta Wielkanocne w ubiegłym roku także przestrzegł przed próbami narzucania własnej wiary innym.
 .
Z kolei w zeszłym roku Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej szejk Abdul Aziz bin Abdullah ponowił swój apel o zburzenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Te dwa przykłady świadczą o poziomie swobód i tolerancji religijnej w moim kraju i np. w Arabii Saudyjskiej.
.
Moje rodzinne miasto Aleppo, jest uznane przez UNESCO za najstarsze miasto świata mające 12 tysięcy 800 lat, w pierwszej piątce najstarszych miast świata znajdują się także kolejne trzy syryjskie miasta w tym Stolica Syrii Damaszek. W święta w muzułmańskich domach świecą się choinki. Wolne od pracy mamy święta zarówno muzułmańskie jak i chrześcijańskie. W każdej uroczystości religijnej, społecznej, ekonomicznej czy politycznej są obecni przedstawiciele wszystkich społeczności. Syria jest państwem świeckim, tolerancyjnym. Syryjczyków nie trzeba uczyć ani tolerancji, ani demokracji!
 .
To miasto było do niedawna otoczone przez uzbrojone bandy terrorystów. Mieszkańcom brakowało wody i żywności. Pozostała tam moja rodzina, która nie chce opuścić miasta. Syrię opuszczają ludzie z terenów zajętych przez te bandy, bo tam nie ma już życia. Już na początku tej wojny pierwsza fala takich uchodźców dotarła do Turcji. Wyglądało to tak, że do danej miejscowości przy granicy z Turcją „ Jisr Al-Shughur” wkraczali uzbrojeni bandyci, bestialsko mordowali urzędników oraz funkcjonariuszy państwowych, np. policjantów i ochraniarzy budynków publicznych. Grozili, że w rewanżu wojsko syryjskie dokona zemsty. Podstawiano autokary dla mieszkańców, zmuszając ich do opuszczenia kraju. To było dwa tygodnie po tym, jak Turcja postawiła u siebie namioty dla naszych uchodźców.
 .
Gdyby nie bandy terrorystów, Syryjczycy nie mieliby powodu do emigracji. Ok. 9 milionów Syryjczyków musiało przemieścić się wewnątrz kraju, bo ich domy wskutek wojny zostały zniszczone, a im groziła śmierć. Część która została zmuszona do opuszczenia kraju i emigracji do Turcji czy Jordanii miała zablokowane drogi na tereny bezpieczne znajdujące się pod kontrolą Legalnego Rządu .
 .
Obecna emigracja Syryjczyków do Europy jest wymuszona. To efekt politycznych gier, także tureckich tęsknot za Imperium Otomańskim. Ich prezydent Recep Tayyip Erdoğan chciałby rządzić imperium od Grecji po Chiny. Już szkoli przyszłych emirów* tych rejonów!
 .
W Syrii krzyżują się różne interesy wielu państw: USA, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Kataru, Turcji i innych. Im więcej zbrojnych band terrorystycznych oraz zamieszania w moim kraju, tym łatwiej będzie zachodnim państwom podejmującym interwencję podzielić nasz kraj na małe państewka.
 .
To, co ludzie słyszą o sytuacji w Syrii niewiele ma wspólnego z prawdą. Do Polski docierają relacje ocenzurowane lub wręcz kłamliwe. Przekazem wiadomości sterują ośrodki syjonistyczne, zainteresowane mnożeniem podziałów na Bliskim Wschodzie. Im nie jest na rękę gospodarczy rozwój państw arabskich. Dlatego rozpowszechnia się kłamstwa o Syrii, np. mówiło się o użyciu przez Asada broni chemicznej, co nie miało i nie mogło mieć nigdy miejsca, i co potwierdzono w utajnionych raportach Komisji ONZ i niezależnych ekspertów . Twierdzono również, że trzeba chronić rzekomo prześladowanych syryjskich chrześcijan. To manipulacja – przecież tam są wszyscy Syryjczycy prześladowani przez to tzw. Państwo Islamskie i przez ponad 300 obcych organizacji terrorystycznych . Państwo syryjskie nikogo nie prześladuje! Ci, co są zmuszeni do ucieczki, uciekają nie przed syryjskimi władzami – ale przed bandami wahhabickich terrorystów i to na tereny pozostające pod kontrolą Legalnego Rządu. Nie ma znaczenia, w co uciekający uchodźcy wierzą albo nie wierzą. Każdemu, kto nie popiera terrorystów, na terenach przez nich zajętych grozi okrutna śmierć.
 .
Sheikh Hassan Nasrallah w jednej ze swoich wypowiedzi powiedział, że według statystyk, które posiada, do tej pory zostało zamordowanych więcej sunnickich duchownych, niż szeickich czy chrzescijanskich ! Co jest również logiczną konsekwencja tego, że w Syrii ponad 70% ludności stanowią sunnici.
 .
Pan, prezydent Assad dowiódł, że jest człowiekiem inteligentnym, odważnym i ma dobrą wolę. I podobnie jak większość osób publicznych wyposażonych w takie cechy, jest nieustannie dyskredytowany i oczerniany przez zachodnie rządy i media
.
Do Europy, głównie do Niemiec, trafia mnóstwo udających Syryjczyków osób, z innych krajów, na fałszywych paszportach syryjskich wystawianych przez Turcję są to obywatele Turcji, Libanu, Egiptu , Afganistanu , Czeczeni , Jordanii , Libii a nawet Somalii ! . Dla nich wojna w Syrii to pretekst do emigracji ekonomicznej, przepustka do lepszego życia. Tworzy się zatem coraz większy chaos. I nie jest tajemnicą , że wiele z tych osób podszywających się pod Syryjczyków dostała nową tożsamość od swoich organizacji w ramach uznania, i jako premia za swoja działalność terrorystyczną . Wiele z nich zapewne musiało się popisać wyrżnięciem Syryjczyków i obcinaniem ich głów zanim zostali oddelegowany do Europy w celu wykonania konkretnej misji? Świat także obiegło zdjęcie oryginalnego Paszportu i Syryjskiego Dowodu Osobistego ze zdjęciem obecnego Premiera Holandii ( oczywiście pod innymi danymi personalnymi ) ? to kosztowało jednego z redaktorów Holenderskich 40 godzin czekania i tylko 825 dolarów amerykańskich ? Brytyjski fotoreporter Jeroen Oerlemans, który przez tydzień był przetrzymywany przez rebeliantów, twierdził, że wśród opozycjonistów było dużo ochotników z regionów takich jak Pakistan, Bangladesz i Czeczenia. Dodał, że żaden z przetrzymujących go bojowników nie był Syryjczykiem, a połowa z nich znała angielski.
 .
W czerwcu 2014 r. w drugi dzień po ogłoszeniu przez Pana Marszałka oficjalnych wyników wyborów prezydenckich w Syrii w których Prezydent Asad uzyskał ponad 74% głosów uprawnionych do głosowania co stanowiło ok. 86% głosujących, zrodził się wtedy pomysł zorganizowania przyjazdu do Syrii grupy Europarlamentarzystów, Polityków i obserwatorów reprezentujących prasy międzynarodowe i media. Wyrażono opinię , że trzeba zmobilizować wszystkie siły aby ujawnić kulisy wydarzeń w Syrii i podjąć wspólną walkę ze światowym terroryzm i przeciwko ekstremizmowi religijnemu , wtedy podjąłem inicjatywę zorganizowania takiej konferencji która odbyła się w Damaszku na przełomie listopada i grudnia 2014 roku. Udało nam się powołać Komitet, z udziałem międzynarodowych autorytetów prawnych. Jego zadaniem jest m.in. dokumentowanie działań różnych osób, organizacji i krajów przeciwko stabilizacji w Syrii. Udało nam się także rozpocząć międzynarodową współpracę z europarlamentarzystami, amerykańskimi kongresmenami i innymi osobami zaangażowanymi w sprawę syryjską. Chodzi o to, aby przeciwstawiać się prawdziwemu terrorowi, także temu któremu nadano miano opozycji umiarkowanej . Chodzi nam też o to, aby prawda o tym, co dzieje się w Syrii dotarła do międzynarodowej opinii publicznej.
 .
Rosja wie, że błędem było pozwolenie na to, by Amerykanie zdestabilizowali Irak, podejmując interwencję zbrojną pod fałszywym pretekstem posiadania broni chemicznej przez Saddama Husajna. Dzisiaj wiadomo, że pokazywane przez Colin’ a Pauel’ a – Ówczesnego Sekretarza Stanu USA w ONZ na fotografiach lotniczych rzekome kontenery z bronią chemiczną to były zwykłe kuchnie polowe wojsk irackich co później wyjaśnił Prezydentowi Kwaśniewskiemu , że to była fałszywka i co nas kosztowało – niezłym – udziałem w interwencji w Iraku i kilkudziesięciu poległych polskich żołnierzy i setki milionów dolarów …
 .
Rosja miała dobrą nauczkę w Libii która kosztowała świat utratę stabilizacji w tamtym rejonie w wyniku wstrzymania się od głosu i niestosowania weta dla Rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, uchwalająca zakaz lotów nad Libią , ale skąd Rosja mogła przewidzieć , że ten zakaz zostanie wykorzystany przez Amerykanów, Włochów , Francuzów i Anglików do ataków lotniczych na pozycje rządowe Kaddafiego w wyniku których jego kolumna samochodów także została zaatakowana . Udział Rosji jak i Chin w konflikcie syryjskim jest wyważony , i zaczęło się od zastosowania weta po raz pierwszy przez te dwa Państwa przeciwko uchwaleniu podobnego zakazu lotów nad Syrią i na pewno ostatnie wydarzenia i konkretnego zaangażowania Rosji po stronie Legalnej Syrii spowoduje przyhamowania aspiracji niektórych krajów opowiadających jawnie po stronie destabilizacji sytuacji w Syrii i regionie i wzmocni wizję odrodzenia i odbudowy zniszczonego kraju.
.
Wszystkie amerykańskie interwencje kończą się chaosem oraz pojawieniem się uzbrojonych band. W moim kraju, na terenach zajętych przez terrorystów, trwa grabież fabryk, wywożonych w całości za granicę. Terroryści wahhabiccy finansują się m.in. syryjską ropą kradzioną z zajętych terenów, także przez sprzedaż zagrabionych dzieł sztuki. Zachód twierdzi, że zwalcza ISIS . To dlaczego kupuje od nich kradzioną ropę i dzieła sztuki? Przecież to jest jawne finansowanie terroryzmu! Amerykanie chcą, ich rękami obalić legalną władzę w Syrii, bo już nie mogą posłużyć się taką manipulacją i jawną inwazją jak w Iraku. Syria staje się świadectwem kompromitacji zachodniej polityki, wskutek której cierpią zwykli ludzie.
.
Znajdujemy się na niebezpiecznym gruncie. Przyznany sobie przez Stany Zjednoczone monopol na posiadanie jedynej racji, na wolność i na godność ludzką prowadził do nieprawości, ucisku i cierpienia na globalną skalę. Zachodnia mentalność, jaka przejawia się w Libii i Syrii, jest naprawdę nieludzka – psychopatyczna– i ucieleśnia najniższe, najpodlejsze aspekty ludzkiej natury.
 .
Jak długo światowi przywódcy będą wciąż podporządkowywać się woli politycznych psychopatów, ludzkość nie osiągnie pokoju na świecie. Ufamy, że więcej ludzi zacznie mówić językiem prawdy, postępować zgodnie ze swoimi silnymi przekonaniami i nie będzie kierować się strachem i ignorancją. Mamy nadzieję, że w ten sposób każdy z nas zdoła przyczynić się do stworzenia prawdziwie wielobiegunowego świata, wolnego od destrukcyjnego wpływu psychopatów i fanatyków oraz tworzonych przez nich niszczących struktur politycznych, uniemożliwiających utrzymanie pokoju.
.
Daesh tzn. ISIS jest konsekwencją podległości naszych marionetkowych polityków wobec interesów Izraela, i pragnienia osłabienia, destabilizacji i obalenia suwerennych rządów, które nie są przyjazne Izraelowi i jego ekspansywnej polityce. Nasze rządy i polityczne prostytutki ,finansowały i uzbrajały tak zwane grupy rebelianckie, które zaatakowały państwa z zamiarem wymuszenia zmiany tzn. „reżimów” nawet najechali państwa, a inne zbombardowali, … mają krew tysięcy na swoich rękach ! włączając w to krew naszych żołnierzy !. Irak, Libia i Syria pogrążyły się w chaosie dokładnie z tego powodu, a ISIS zostało zrodzone z tego chaosu.
 .
Nie tylko rozmyślnie stworzyli bałagan na Środkowym Wschodzie, ale kontynuowali proces niszczenia Europy poprzez masową imigrację i popełnianie oszustwa „różnorodności”. Ci ludzie, którzy udają polityków, są aktorami, przedstawiają wam fałszywą rzeczywistość, bo służą ukrytej ręce, która wypełnia ich portfele krwawymi pieniędzmi. Mówią wam, że multikulturalizm i różnorodność są „siłą”, a później mówią wam, że multikulturalizm zawiódł, wypełniają wasze państwa muzułmanami, a później mówią, że musicie iść na wojnę do państw islamskich, aby usunąć tych, o których mówią że są to „bezwzględni dyktatorzy”, podczas gdy ci bezwzględni dyktatorzy tak właściwie rządzą WASZYMI krajami. Usunięcie tych tak zwanych ‚dyktatorów’ doprowadziło do stworzenia ISIS i niestabilnego regionu Środkowego Wschodu.
.
Później mamy „kryzys emigrancki”, który nie tylko służy celowi demograficznego niszczenia Europejskich narodów, ale oznacza, że niezliczeni terroryści mogą przekraczać granice do Europy, a to wszystko jest umożliwione przez te dziwki globalizmu, które ciągną świat ku katastrofie.
 .
Konwencja z 1933 r. Ona obowiązuje do dzisiaj, została potwierdzona w 1974 r. i jest nadal aktualna, a w art. II i III zawiera definicję wojny, z czego wynika, że Udział jakichkolwiek wojsk w Syrii czy w Iraku może być możliwy, tylko wtedy jeżeli o to poproszą legalne władze Syrii i Iraku!, w każdym innym razie – choć ten udział może być symboliczny – stanowi to niezgodne z prawem międzynarodowym wypowiedzenie wojny.
 .
Pokoju nie osiągnie się przemocą i bronią, każda wojna jest porażką ludzkości. Tzw. neo-konserwatyści amerykańscy i ich poplecznicy chcą doprowadzić do zderzenia cywilizacji łacińskiej z islamem, do fizycznego zderzenia cywilizacji religijnych, a czyni się to z obozu globalistów nie mających nic wspólnego ani z chrześcijaństwem, ani z cywilizacją łacińską. To Izrael i Turcja oraz Stany Zjednoczone mają interes w Syrii , Iraku, Jemenie i Libii. Każdy przecież wie, że chodzi o ropę i okupacje Palestyny przez Twór Syjonistyczny, w którą jest zaangażowana Ameryka po stronie Chazarskich Syjonistów .
 .
Rzeczypospolita Polska działając na rzecz pokoju w Syrii, powinna dążyć do zdjęcia restrykcji gospodarczych i handlowych nałożonych bezprawnie na Syrię, które uderzają przede wszystkim w zwykłych Syryjczyków. Powinnyśmy przywrócić naszej Ambasadzie w Damaszku dawną świetność. Należy powołać bilateralną Komisję Polsko-Syryjską w Sejmie, która zajęła by się przywróceniem poprawnych relacji z Syrią . Polska nie jest agresorem, mimo że zdarzały się nieprzemyślane decyzje polityczne, kierowane instrukcjami z zachodu do naszych sprzedajnych polityków, jak chociażby przesłanie naszych wojsk do Afganistanu czy Iraku ze szkodą dla naszych interesów w tym kraju.
 .
Żadna wojna nie jest naszą wojną ,chyba że wojna przeciwko Terroryzmowi w Imię Pokoju.
 .
Nabil Al Malazi
Przewodniczący Klubu Syryjskiego w Polsce
Prezes Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowego „Orient”
Wiceprzewodniczący Partii „Zmiana” ds. Stosunków Międzynarodowych
Członek „Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych”

___________________________________

syria1

syrd3mWspólny syryjsko-polski protest przed ambasadą USA w Warszawie 06.09.2013. Stowarzyszenie WPS także było obecne. 

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Przemówienie Przewodniczącego „Klubu Syryjskiego w Polsce” w Sejmie RP dnia 19.03.2016 r.

 1. julius

  Eksterminacja białej rasy przez żydów trwa.
  W 1942 roku żydowscy socjaliści z terenów okupowanej przez Niemców Polski wezwali w raporcie wysłanym do rządu londyńskiego aby wpłynął on na państwa alianckie ażeby postępowali z Niemcami tak samo jak dzieje się to z nimi. Od parudziesięciu lat próbują zniszczyć narody aryjski.

  Polubienie

 2. paziem

  LIBERTE,

  albo uszanujesz merytoryczne zasady tego portalu, albo znajdź sobie inna trybunę do zamieszczania spamu !

  Polubienie

 3. Pingback: Przemówienie Przewodniczącego “Klubu Syryjskiego w Polsce” w Sejmie RP dnia 19.03.2016 r. | Pekok Antylichwiarz

 4. LIBERTE

  Panie dr Ziemiński więcej luzu . Troszkę żartu . Mniej nerwów . Specjalnie dla pana rządy żydowskie w pigułce kabaretowej :
  Polska służba zdrowia po 26 latach rządów żydostwa wygląda właśnie tak czyli kabaret i hu… dupa i kamieni kupa .
  Wizytę tej pani u lekarza sponsoruje NFZ

  Polubienie

 5. paziem

  Chwila szczerości
  .
  „Niemiecki rząd jest też bezradny, ogłupiony swoją własną propagandą multi-kulti. ”

  Bądźmy szczerzy, ten tzw. „rząd” to jedynie zarządzający w imieniu władz okupacyjnych

  http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/oszaamiajaca-demokracja.html#CzegoPolacy

  on nie ma własnej propagandy tylko tę, którą otrzyma od władz, dotyczy to szczególnie otoczenie tzw. urzędu kanclerskiego, tu cytowany oryginalny dokument tzw. „Bundesregierung”

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/teksty-zablokowane-przez-cenzure-1.html#Merkel

  kilku uczestników stara się w tym forum od dłuższego czasu uświadomić.

  „Eksperci szacują, że co najwyżej 2% migrantów znajdzie jakąkolwiek pracę, ” są też oszacowania o składzie tzw. „uchodźców”

  http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#Zaled

  jak z tekstów w powyższym linku wynika, nie chodzi tu o pracę, to jest inwazja bojowników, przerzuconych z frontów z BW.

  W linku jak niżej

  http://votan9.neon24.pl/post/128016,syryjka-wyjasnia-dlaczego-nwo-nienawidzi-syrii#comment_1258548

  można znaleźć też taką wypowiedź:

  Wyobrażenie, że elita władzy takich krajów jak Arabia Saudyjska (salafiści), czy Katar ma coś wspólnego z islamem, wydaje się dość dużą naiwnością.

  @Kula Lis 65 13:29:42

  Inwazja 2015 miliona tzw. „migrantów” na UE jest operacją służb specjalnych przeciwko UE przygotowywaną od lat, wyposażenie sił inwazyjnych w sfałszowane dokumenty

  http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html#D_

  należy do podstawowych elementów operacji inwazji. ”

  O tym, że USA (dolar) prowadzą zażartą wojnę przeciwko euro (UE) nie trzeba chyba nikogo przekonywać, także link powyżej na to wskazuje. Relacje o zaangażowaniu Sorosa i jego sieci instalacji dywersyjnych w UE, które mają stanowić infrastrukturę dla inwazji, są wysoce prawdopodobne i zgodne z logiką w tym kontekście.

  „Merkel jeździ pancerną limuzyną, ale co mają robić zwyczajne kobiety? ”

  Merkel nie jest wieku, który w/w bojowników nie interesuje, oni napadają młode kobiety, które można zapłodnić. Szkoda, że tak mało uwagi poświęca się w Polsce Kalergiemu.

  http://balder.org/coudenpo ;

  i nikt nawet nie kwestionuje, że to jest fałszerstwo, jak w przypadku „Mędrców Syjonu”.

  Już Nałkowska pisała: Ludzie ludziom zgotowali ten los.
  nadużycie link skomentuj
  Laznik 06.01.2016 14:58:16
  Zabawne porównanie
  .
  @Nibiru 21:17:22

  obawiam się, że gwiazdki gwiazdkami, ale Merkel, Obama, … to raczej rodzaj zdalnie sterowanych pajaców, automatów mówiących, które są nakręcane przez ich oficerów prowadzących. Przykład dla Merkel w jednym z moich linków powyżej.

  „namiestnicy Imperium Syjonistyczego” (IS), to nie musi być przypadek z tym skrótem, to jest wcale niezłe określenie, w podobnym duchu

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  za niezłe wprowadzenie do tematu można uznać I. Wallerstein – World-Systems Analysis: An Introduction

  http://www.amazon.com/World-Systems-Analysis-Introduction-Immanuel-Wallerstein/dp/0822334429

  dość zręcznie opisuje strukturę systemu.
  Laznik 06.01.2016 15:11:25

  za:http://monsieurb.neon24.pl/post/128647,niemcy-to-dziki-kraj#comment_1265788

  Polubienie

 6. paziem

  Francuski dysydent Thierry Meyssan analizuje z Damaszku sytuację Syrii po odejściu Rosjan. Tekst datowany na 19.03.2016

  Zapowiedź częściowego wycofania się armii rosyjskiej z Syrii wywołała lawinę komentarzy – bardziej odzwierciedlających, kto po której stronie stoi, niż obrazujących rzeczywistość. Thierry Meyssan zwraca uwagę, że fakty świadczą o tym, że kwestie sporne między Moskwą i Damaszkiem zostały rozwiązane, a Moskwa, której udało się wciągnąć Zachód do obozu anty-terrorystycznego, chce pozwolić Syryjczykom samym sobie wyzwolić swój kraj.
  Zapowiedź prezydenta Putina, że Rosja “wycofuje główną grupę swojego kontyngentu wojskowego”, stała się źródłem kolejnej kampanii dezinformacyjnej. Według prasy Zachodu i Zatoki Perskiej Władimir Putin miałby być „poirytowany” nieustępliwością prezydenta Baszara al-Assada i w związku z tym zdecydować się na opuszczenie Syrii po to, żeby postawić go przed konsekwencjami takiej postawy. Ci sami komentatorzy dodają również, że Assad, nie mając już sojuszników, będzie musiał w Genewie poczynić ustępstwa i zgodzić się na opuszczenie swojego kraju. Moskwa miałaby tym samym podarować Waszyngtonowi prezent w podziękowaniu za pięć lat wojny „domowej”.
  To wszystko zakrawa jednak na absurd.
  1. Interwencję wojskową Rosjan w Syrii wynegocjował w 2012 r. syryjski generał Hassan Turkmani. W praktyce doszło do niej dopiero po trzech latach, ponieważ Moskwa chciała przed wysłaniem wojsk zakończyć prace nad swoim najnowszym uzbrojeniem do ewentualnego testowania. Siły rosyjskie zaczęto więc rozmieszczać w lipcu 2015 r. i Sieć Voltaire’a [medialna tuba Meyssana – BJ] doniosła o tym fakcie jako pierwsza; informacja ta następnie została podchwycona przez prasę izraelską, a w końcu – przez media międzynarodowe. Strony przyjęły założenie, że kampania bombowa rozpocznie się po spotkaniu państw-członków Rady Bezpieczeństwa podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ i potrwa aż do prawosławnych świąt Bożego Narodzenia, czyli 6. stycznia 2016. Zakładano też, że po przywróceniu pokoju, w Syrii zostaną rozmieszczone jednostki OUBZ jako siły pokojowe – do tego jednak dotąd z pewnych przyczyn nie doszło.
  2. Tymczasem, ze względu na kłopoty Waszyngtonu w kontrolowaniu poczynań swoich sojuszników, bombardowania przedłużyły się aż do wznowienia rokowań w Genewie, których termin wyznaczono ostatecznie na 15. marca. Rozumie się samo przez się, że Rosja nie przyjęła tej daty dla uczczenia rocznicy wybuchu pseudo-rewolucji, ponieważ wszystko rozpoczęło się już 12. grudnia 2003 r. wraz ze złożeniem przez George’a W. Busha deklaracji wojny wobec Syrii (Syria Accountability Act), a następnie postępowało z roku na rok (szczyt Ligi Państw Arabskich w Tunisie w 2004 r. w sprawie przymusowej „demokratyzacji” Libanu i Syrii, zabójstwo Rafika Haririego w 2005 r. i oskarżenie o zlecenie go przez prezydentów – Lahouda (Libanu) i al-Assada (Syrii), napaść na Liban w 2006 r. celem sprowokowania zbrojnej interwencji Syrii, utworzenie Frontu Ocalenia Narodowego przez Bractwo Muzułmańskie w 2007 r., zniszczenie instalacji komunikacyjnych i zaopatrzeniowych Hezbollahu w 2008 r. itd.), aż w końcu, w 2011 r. doszło do działań wojennych na terenie Syrii, które trwają do dzisiaj.
  3. Moskwa sygnalizowała od początku ograniczony czasowo charakter interwencji i zamiar możliwie rychłego wycofania swoich wojsk. Harmonogram lotów wszystkich maszyn, transportujących personel i wyposażenie z powrotem do Rosji składano regularnie, z czterodniowym wyprzedzeniem. Sam termin także nie był niespodzianką – szef sztabu armii Jordanii, generał Miszal al-Zaben został o nim poinformowany w Moskwie w styczniu przez rosyjskiego ministra obrony, Siergieja Szojgu, oraz jego syryjskiego odpowiednika – generała Faheda Dżasema al-Fredża. Śmiechu warte jest więc doszukiwanie się podłoża tej decyzji w rzekomych, nagłych nieporozumieniach.
  Polityczne punkty sporne wyjaśniono. Pierwszy z nich wiązał się z rosyjską propozycją przejścia Syrii na system federalny, która wynikała z doświadczeń radzieckich. Propozycja ta została odrzucona zarówno przez Damaszek, jak i przez Rijad, ponieważ mniejszości Bliskiego Wschodu – w przeciwieństwie do tych w byłym ZSRR – są wymieszane, a ponadto posługują się jednym językiem. Drugim punktem spornym była data przeprowadzenia wyborów parlamentarnych – 13. kwietnia. Rosjanie chcieli ten termin przełożyć, tak aby był także przedmiotem negocjacji w Genewie, ale Damaszek, powołując się na konstytucję Syrii, nie wyraził na to zgody.
  4. Na płaszczyźnie wojskowej Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej wycofują się z pola bitwy, ale nie z kwatery głównej. Nie ma już potrzeby sprowadzania kolejnych samolotów, ponieważ nie ma już prawie celów do ataków bombowych: zarówno zbudowane przez dżihadystów fortyfikacje, jak i instalacje, służące do wywozu z Syrii skradzionej ropy naftowej, zostały zniszczone. Z drugiej strony na miejscu pozostaną systemy obrony przeciwlotniczej S-400 i Pancyr S-2. Będą kontynuowane dostawy broni i amunicji, podobnie jak dostęp do danych satelitarnych wywiadu rosyjskiego. Rosja odnowiła uzbrojenie Syryjskiej Armii Arabskiej i wyszkoliła jej żołnierzy, co przez dziesięć poprzednich lat uniemożliwiało embargo. Obecnie armia Syrii jest w stanie już nie tylko bronić ludności cywilnej przed dżihadystami, ale też – odzyskiwać terytoria okupowane, do czego też niezwłocznie przystąpiła. Pomoc rosyjska będzie odtąd polegała bardziej na wsparciu powietrznym ruchów armii lądowej, niż na bombardowaniach jako takich. Byliśmy tego świadkami w Palmyrze.
  Zainwestowawszy w Syrii setki miliardów rubli, Rosja nie wycofuje się z Bliskiego Wschodu w chwili, gdy Turcja, Arabia Saudyjska i Liban znalazły się na krawędzi wojny domowej. Pozwala za to Syryjczykom cieszyć się chwałą z ich Zwycięstwa

  /tłum. Euzebiusz Budka/

  za:http://jeznach.neon24.pl/post/130481,rosja-syria-zwyciestwo

  Polubienie

 7. Po

  AD2013
  USA w ramach NATO postawiły na granicy Syrii z Turcją sześć baterii rakiet wraz z około 1200 żołnierzy, według prasy z dnia 17 maja 2013.
  Rosja oficjalnie stwierdza, że wysyła do Syrii bardzo zaawansowany system pocisków rakietowych typu S-5,300, wcześniej zakupionych i zapłaconych przez Syrię jako broń obronna.
  Istnienie bazy w porcie Tartus jest zagrożone na wypadek upadku obecnego rządu, w Damaszku.

  Polubienie

 8. Pingback: Przemówienie Przewodniczącego „Klubu Syryjskiego w Polsce” w Sejmie RP dnia 19.03.2016 r. | Pokój na Ziemi

 9. Pingback: Michał Mazur: Walka z terroryzmem i propagandą medialną. Dlaczego Polacy powinni się zainteresować konfliktem syryjskim?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.