Jak prezydent A.Łukaszenka wykładał zasady suwerennej polityki zagranicznej ministrowi Waszczykowskiemu.

ŁukaszenkaWaszcz

W drugim dniu oficjalnej wizyty na Białorusi minister spraw zagranicznych Polski, W.Waszczykowski, został przyjęty przez prezydenta Aleksandra Łukaszenkę.

” Chwała Bogu, że pan przyjechał”, ” Najgorzej, jak sąsiedzi rozmawiają ze sobą przez płot”( A.Łukaszenko do W.Waszczykowskiego)

Kiedy słucha się wypowiedzi prezydenta Łukaszenki, to odnosi się wrażenie jakby ten – w sposób taktowny, ale jednoznaczny – wykładał ministrowi Polski zasady suwerennej polityki zagranicznej.

Pan Waszczykowski jak zwykle impregnowany na rozsądek i polityczną rozwagę nie omieszkał spróbować „zasugerować” władzom Białorusi „solidarność w dziejowym ucisku ze strony imperium” ( w domyśle rosyjskiego),  na co uzyskał  w trakcie spotkania z prezydentem Łukaszenką jasną odpowiedź, że stawianie Białorusi przed koniecznością wyboru między Wschodem i Zachodem, między Rosją a UE jest zupełnie kontrproduktywnym i nieprzyszłościowym podejściem w dwustronnych stosunkach polsko-białoruskich.

Równocześnie A.Łukaszenka nie tylko kurtuazyjnie, ale szczerze zadeklarował, że szanując partnerstowo i suwerenność obu krajów, nasze sąsiedzkie państwa i narody mogą razem odegrać znaczącą rolę w polityce europejskiej. Jednakże pod warunkiem, że same będą stabilne i powstrzymają się od pouczania o zasadach demokracji i prawach obywateli.

PZ

 

 

23 марта, Минск /Татьяна Полежай – БЕЛТА/. Беларусь и Польша могут сыграть значительную роль в Европе и повлиять на многие процессы. Такое мнение высказал сегодня Президент Беларуси Александр Лукашенко на встрече с министром иностранных дел Польши Витольдом Ващиковским, передает корреспондент БЕЛТА. „Живем рядом, история вроде одна и та же, часто переживаем одни и те же проблемы, у кого-то их больше, у кого-то меньше, а путь министра из Варшавы в Минск оказался таким долгим”, – заметил Александр Лукашенко.

По его словам, сторонам есть о чем поговорить. „Не скажу, что есть проблемы, которые нам трудно оценить. Даже не скажу, что эти проблемы или вопросы трудно решаемы. При наличии воли с двух сторон мы их можем решить, притом любые проблемы. Главное – договориться о критериях. И тут, я думаю, проблем не будет”, – сказал глава белорусского государства. Он подчеркнул, что белорусская сторона будет исходить из тех критериев выстраивания отношений, на которых основывается польская внешняя политика. „Как вы защищаете свой суверенитет и независимость, так и мы будем защищать. Тут у нас абсолютно нет расхождений. Даже иногда подсматриваем у вас, как это делать. Как вы осуществляете социально-экономическую политику внутри страны, так и мы будем делать. При этом будем стараться делать так, чтобы никто нас никогда не упрекнул в малой демократии, в отсутствии ее. Мы будем так делать, чтобы ее было не меньше, чем в Польше”, – сказал Президент. „Если вас такой формат устраивает, то мы очень быстро договоримся. Отвергнуть такой формат, думаю, вам будет сложно, потому что мы действуем именно по вашим правилам”, – добавил белорусский лидер. Александр Лукашенко поблагодарил польскую сторону за то, что там видят Беларусь суверенной и независимой. „Если партнеры, с которыми мы ведем диалог, будут настаивать на том, вы с Востоком или с Западом – выбирайте, то есть вы с Россией или Евросоюзом, ставить нас перед таким выбором, нам такая позиция не подходит. Я абсолютно убежден, что и вам она сегодня не нужна. Думаю, что Польша больше, чем кто-либо, заинтересована, чтобы Беларусь была не только независимым государством, но и стабильным. Думаю, вам нестабильное еще одно государство на западе после Украины не нужно. Это не на пользу будет Польше”, – отметил глава белорусского государства. При этом он заметил, что Польша никогда не ставила так вопрос. „А вот вместе с вами мы можем сыграть значительную роль, находясь в эпицентре европейского континента. И вместе мы можем значительно повлиять на многие процессы, которые здесь происходят. В наших интересах, в интересах Польши и Беларуси, но ни в коем случае не в ущерб нашим соседям”, – подчеркнул Президент. „Но и своего мы не отдадим. Это ваша позиция, это и наша позиция”, – добавил белорусский лидер.-0-

Читать полностью: http://www.belta.by/president/view/belarus-i-polsha-mogut-sygrat-znachitelnuju-rol-v-evrope-i-povlijat-na-mnogie-protsessy-lukashenko-186507-2016/
При любом использовании материалов активная гиперссылка на belta.by обязательна

 

 

 

Reklamy

11 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

11 responses to “Jak prezydent A.Łukaszenka wykładał zasady suwerennej polityki zagranicznej ministrowi Waszczykowskiemu.

 1. Korczma

  Prosta zasada : bez żydowskich walut ani rusz . One potrzebne jak powietrze . Każdy kiedyś zmięknie i będzie skomlał o USD czy Euro .
  Przykłady proszę :
  Jeszcze kilka lat temu powiedzmy 5 – 6 taka wizyta nie do pomyślenia . Łukaszenka równo rugał żydostwo w Polsce . Dziś nawet z ministrem pejsatego rządu polskiego robi grabulę .
  Dlaczego tak jest ?
  Chcę się pejsatych Euro Łukaszence , choćby pożyczki a taki sojusznik członek UE i panienka do robienia USA loda zawsze się przyda . Wspominam , że rok temu minister finansów Białorusi starał się o pożyczkę z MFW , ale pejsy pokazały fakolca z oczywistych względów ( nie spełnianie przez państwo białoruskie warunków ) , aby uzyskać kredyt .
  Apel do prezydenta Rosji :
  WŁADIMIRZE DAJ TEMU ŁUKASZENCE CZĘŚCIEJ SSAĆ TEGO ROSYJSKIEGO CYCKA , BO FACET ZROBI TAKi SAM BLĄD JAK NASZ GIEREK I SKOŃCZY TAK JAK GIEREK .
  Przeczytałem wszystkie wypowiedzi Łukaszenki na niemieckich forach i takiego słodzenia i wchodzenia do dupy polskim syjonistom nie slyszałem dawno nawet z ust zachodnich sojuszników .
  Następny Fidel tak czule podawał rękę Obamie . Pokazał to CNN . Też chce się tych amerykańskich USD po latach posuchy . Nawet w USA nie można pohandlować cygarami kubańskimi ze względu na embargo .
  Cóż bez pejsatej waluty każdy zmięknie . Kwestia kiedy ? czy po 5 , 10 , 40 latach , ale zmięknie .
  DLATEGO NAJWIĘKSZY SZACUNEK NALEŻY SIĘ PUTINOWI .

  Polubienie

  • Korczma

   Na zakończenie dodam ,że na Białorusi można zaobserwować coraz częstsze wizyty chórów wojskowych z USRAELA . Łukaszenka wcale aż tak mocno nie popiera Putina w sprawie Ukrainy . Pszipadek ? pewnie tak .Zaraz mnie tu szanowny dr zruga bo mam wątpliwości i to coraz większe w sprawie wielkiego człowieka Łukaszenki . Swoja drogą chciałbym zobaczyć Dudę – obłudę podczas zniw z kosą w ręku np z Krysią Jandą obok niego .
   Panie Duda bierz pan przykład z prezydenta Białorusi . Głosów PIS -dzie przybędzie .

   Polubienie

   • Jagienka

    Kim jest ten drugi mężczyzna obok Lukaszenki? Koszula na nim nowa, czysta, prosto z plastikowego opakowania wyjęta – widać na niej trudne do usunięcia załamania.
    Zbytnio się ci panowie przy koszeniu siana nie napracowali. A może te kosy to tylko dla ozdoby? Mimo wszystko wygląda pięknie. Pejzaz bukoliczny i za serce chwyta, bo przypomina Polskę.

    Polubienie

   • To francuski aktor Gerard Depardieu.

    Polubienie

  • Crucesignatus

   Putinowi pieskowi Chabadu należy się dożywotni łagier. Być może gdyby Łukaszenka rządził w Polsce bogatej w zasoby naturalne z dostępem do Bałtyku położonej w jednym z kluczowych miejsc na świecie wtedy nikomu zbytnio nie musiał by się łasić. W ubogiej w zasoby otoczonej z wszystkich stron przez żydowskie reżimy Białorusi musi prowadzić taką politykę(z każdym rozmawiać na poziomie interesów) bo innego wyjścia nie ma.Gdyby prowadził taką politykę jak sugerujesz to w Mińsku miałby już drugi majdan.

   Polubienie

  • Zenon

   Wyjdź z tego przybytku uciech cielesnych, bo od tego „robienia laski” myli ci się już głowa z fiutem…

   Polubienie

 2. jack

  TYM POWINNIŚMY MÓWIĆ GŁOŚNO: Ukraińcy wymordowali w latach 40-tych około 200 TYSIĘCY (!) Polaków – mężczyzn i kobiet, starców i dzieci, w BESTIALSKI sposób ZARZYNAJĄC ich, WYPRUWAJĄC WNĘTRZNOŚCI, PALĄC ŻYWCEM, ROZRYWAJĄC NIEMOWLĘTA I ROZBIJAJĄC JE O ŚCIANY DOMÓW. Siekierą odrąbywali jedną dłoń lub stopę lub 2 stopy po czym puszczali „wolno”. Dzieci, na oczach ich rodziców wrzucali do studni. Kobietom obrzynali piersi. W vaginę, a mężczyznom w odbyt wpychali na siłę szyszki specjalnie w taki sposób aby rozchylające się łuski uniemożliwiały ich wyjęcie. Wpychano butelki po czym kopali i bili po brzuchu tak aby szkło w środku pękło. Cała lista UPAińskich WYCZYNÓW jest dostępna w sieci. Było to systematyczne ludobójstwo, starannie zaplanowane i przeprowadzone ze ZWIERZĘCĄ NIENAWIŚCIĄ do Polski, POLAKÓW I WSZYSTKIEGO CO POLSKIE !!! Te zbrodnie NIGDY NIE zostały przez Ukraińców POTĘPIONE a sprawcy pozostają bezkarni ! Co więcej na Ukrainie OFICJALNIE (!) GLORYFIKUJE SIĘ (!) inspiratorów i wykonawców ludobójstwa na Polakach, uznaje ich za bohaterów narodowych, buduje się im pomniki, STAWIA ZA WZÓR dzieciom i młodzieży !!! Ukraińska administracja OD LAT konsekwentnie UTRUDNIA, a GDZIE TYLKO MOŻE (!!!!) udaremnia dokładne policzenie ofiar tej potwornej zbrodni, ich identyfikację i ustalenie miejsc, gdzie zostały zakopane, bo nie można tu mówić o pochówku należnym ludzkim istotom. Tam, gdzie udało się upamiętnić ofiary, na tabliczkach wolno wspomnieć tylko, że to „zmarli w 1943 roku” – mówienie wprost o ukraińskim ludobójstwie jest zabronione. Ukraina twierdzi, że zmierza do demokracji i wspólnoty cywilizowanych państw, ale SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ BUDUJE NA ZBRODNI I KŁAMSTWIE. To NIE SĄ podstawy, na których można stworzyć cywilizowane państwo, BEZPIECZNE DLA SĄSIADÓW, zwłaszcza (!) dla Polski. Dopóki te sprawy nie zostaną uregulowane, dopóki Ukraina oficjalnie nie przyzna się do ludobójstwa na Polakach, nie ukarze żyjących sprawców, nie przestanie ich gloryfikować i STAWIAĆ IM POMNIKI, WSZELKIE stosunki z UPAiną czy jakakolwiek ukrainą są dla Polski HANIEBNE I NIEBEZPIECZNE (!), a dla Ukrainy NIE MA (!) MIEJSCA w cywilizowanym świecie ! Dopóki nie uznają swej ludobójczej przeszłości za złą, nie wyrażą szczerej skruchy i nie przeproszą, a rodziny ich ofiar nie otrzymają zadośćuczynienia, Ukraińcy ze strony Polaków POWINNI spodziewać się JEDYNIE pogardy ! KOPIOWAĆ TEN TEKST I WKLEJAĆ GDZIE SIĘ DA, bo ogłupianie Polaków przez naszych polityków “przyjaźnią” z banderowcami musi się skończyć, bo inaczej będzie powtórka z Wołynia

  Polubienie

  • Korczma

   Pisałem tutaj kilka tygodni temu w odpowiednim temacie jak moja babcia będąc dzieckiem byla świadkiem urwania główki i następnie grania sobie ta niemowlęcą główką w pilkę nożną . Czemu dziecko zginęło ? za glosno płakało . wszystko odbyło się w obecności matki dziecka . nikt wątku nie pociągnął .

   Polubienie

   • Korczma

    Dzieki jack za wpis . W Polsce rządzi piepszone pejsactwo i dopóki oni będą rządzić to będzie temat tabu . Zobacz jak postępował zmarły Kalkstein w tej sprawie i masz jasność

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s