Coś jest nie tak z tym Neonem – ?

krotkie_nogi

Przedwielkanocne refleksje

 

Wiadomo od dawna, że każdy nieuczciwy handlarz samochodów – a mówiąc wprost złodziej – kręci licznikiem do tyłu, cofa rzeczywiste wskazania przejechanych kilometrów. Oczywiście jego działanie jest swego rodzaju zabiegiem „marketingowym”, bo licznik kilometrów z małą liczbą jest dobrą reklamą auta, wskazuje na mały przebieg i zachęca do jego zakupu.

Odwrotnie jest z licznikiem poczytności tekstów np. na internetowych stronach. Niska liczba wejść oznacza małe zainteresowanie publikacją, co może sugerować Czytelnikowi, że nie jest ona godna większej Jego uwagi, a autorowi podpowiada dość logiczny wniosek, że nie warto się trudzić dla znikomej grupy Czytelników.

Jednak w obydwu przypadkach, tym z handlem autami i tym z internetową publicystyką, mamy do czynienia z taką samą nieuczciwością, z oszustwem. Jedno ma podłoże materialne, drugie polityczne, ale za każdym razem jest to takie samo świństwo względem społeczeństwa.

Tak się jakoś dziwnie składa, że teksty prezentowane na Neon24.pl przez członków WPS, „stanislav” – Prezesa WPS i mnie – muszę uczciwie przyznać, że także i przez innych Autorów -, niespodziewanie straciły zainteresowanie Czytelników, co widać po drastycznie niskiej liczbie wejść. Wynikałoby z tego, że nagle, z wtorku na środę „stanislav” i ja (także i inni Autorzy) zaczęliśmy pisać głupoty, brednie. Ale jeśli jest to konkluzja błędna, to należy się domyślać, że z jakichś powodów z wtorku na środę intelektualna niemoc dopadła nie Autorów, a Czytelników. Czy istnieje trzecia możliwość? W normalnych warunkach oczywiście nie, ale problem w tym, że warunki nie muszą być normalne – o czym za chwilę.

Pewną konsternację u obserwatora neonowych macherów od licznika może wywołać fakt, że drastycznemu spadkowi ilości Czytelników, nie koniecznie towarzyszy ograniczenie ilości komentujących i ilość oceniających oraz wysokość ocen. Jednym słowem coś tu nie gra.

Na uwagę zasługuje także mimowolny, uboczny skutek działalności neonowych macherów, a mianowicie spadek poczytności strony – bo jest oczywiste, że niskie wskaźniki wejść przy publikacjach wielu autorów wskazują na utratę Czytelników przez Neon24.pl. Czy takie było zamierzenie neonowych macherów – ?

Zastanawiające jest, że owe zabiegi z licznikiem pojawiły się natychmiast po tym, gdy zamieszczone przeze mnie 20.03.2016r. wystąpienie w sejmie IIIŻydo-RP dr Nabila Al Malaziego, Przewodniczącego Klubu Syryjskiego w Polsce, w którym obnażył prawdziwych, syjonistycznych winowajców światowego terroryzmu, uzyskało wciągu doby 16 tys. wejść.

(Podobnie wysoki wynik uzyskał zamieszczony 11.03.2016r. przez „stanislav”  tekst „Żołnierze wyklęci …przez Macierewicza (2)”, który w ciągu niecałej doby uzyskał 10 tys. wejść – niestety, więcej nie zdołał zdobyć, bo został zepchnięty ze strony przez jej neonowych administratorów.)

 

Nie twierdzę, że za kręcenie licznikiem odpowiadają neonowi spece, ponieważ jestem zbyt daleko od ewidentnego przestępstwa, choć wątpliwości nie rozwiewają zadowolone komentarze niektórych Neonowców. Manipulacja przy liczniku może się odbywać u właściciela serwera, na którym funkcjonuje strona Neon24.pl. W każdym razie, ani jednej, ani drugiej możliwości nie wykluczam.

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

46 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

46 responses to “Coś jest nie tak z tym Neonem – ?

 1. Jestem przekonany, że Neon manipuluje, natomiast oprócz tego jest też prawdopodobieństwo „specyficznego” zaindeksowania niektórych adresów stron przez pejsbuka, który niestety zdobył monopol na sterowanie oglądalnością poszczególnych treści.

  Polubienie

 2. Reblogged this on Pekok Antylichwiarz and commented:
  Jestem przekonany, że Neon manipuluje, natomiast oprócz tego jest też prawdopodobieństwo „specyficznego” zaindeksowania niektórych adresów stron przez facebooka, który niestety zdobył monopol na sterowanie oglądalnością poszczególnych treści.

  Polubienie

 3. Korczma

  Pierdziele ten cały pejsaty Neon24 i mam go w zadku . Cieszę się ,że pisze tutaj nana super wpisy i tutaj moge ja czytać . Na Neonie 24 pejsatym dostała bana . Neon24 to badziewie z pejsami wielkimi na kilka km .

  Polubienie

  • nana

   Bardzo dziękuję, cieszę się. Z moim pisaniem to jest tak, że albo mi niejako samo wychodzi z klawiatury albo nie. Oczywiście, rozważam też wiele spraw, ale po opracowaniu przez mózg są one co prawda poprawne, ale martwe. To tak jak z doskonałym obrazem malarza – gdy nie ma tam miejsca dla widza, jest on nudny. Chwilowo zajmuję się głównie wyprowadzaniem naszych dwóch szczeniaków na spacer, ale i tak nieustannie wycieram ich siki i zbieram kupki. Ile to z takiego małego psa wychodzi, wprost nie do wiary! i cały czas mam przekonanie, że one tak niewiele jedzą :))) Usiłuję sprawę kontrolować patrząc na zegarek i już, już wydawało mi się, że znam ten myk, ale nic z tego. Więc opracowuję wciąż nowe metody usuwania psich śladów i może dojdę do perfekcji zanim one dorosną i sprawa rozwiąże się sama z siebie.
   Co do neon24, to uważam, że są tam osobniki osadzone przez szkopów – nie wiem na pewno, ale tak mi wychodzi. Bardziej przechodzi atakowanie żydów niż Niemców. Niemcom zależy, by Polacy uznali swoją winę za II. wojnę światową. W tym to celu głupcy wypisywali androny, jakoby Rodzice Ulmowie byli winni śmierci swoich dzieci, w sytuacji gdy całą rodzinę zabili Niemcy. Padło tam nawet stwierdzenie, że Ulmowie byli mordercami swoich dzieci. Jaką więc manipulację zastosowano wobec tych głupców, że coś takiego mogło powstać w ich głowach? A może nie powstało w ich głowach i może nie są to głupcy, lecz osoby „pracujące na etacie Polaka”?

   Więc napiszę raz jeszcze: Ulmowie kierując się wyższymi, ludzkimi uczuciami

   (słyszałam wersję, że od tych żydowskich rodzin brali pieniądze i to miało by ich dyskredytować. Możliwe, ale przecież nie jedynie chęć zysku była u nich sprężyną działania. Kara bowiem była najwyższa – śmierć. Poza tym ludzie – ci żydzi, też musieli coś jeść, więc konieczne było posiadanie pieniędzy na jedzenie. Czy Ulmów stać było na to, by utrzymać swoje dzieci i wyżywić przy tym dwie żydowskie rodziny?)

   przechowywali u siebie dwie rodziny żydowskie i za to Niemcy zamordowali zarówno małżeństwo Ulmów jak i wszystkie ich dzieci.
   Z punktu widzenia Polaków uważam, że powinniśmy wykazać Rodzinie Ulmów należny im szacunek. Po prostu dla Polaków to lepiej, że mieli wśród siebie osoby pomagające zaszczutym i prześladowanym, niż gdyby nasz Naród miał składać się z samych szmalcowników, uległych Niemcom.
   Wiadomo, że kościół katolicki chce Rodzinę Ulmów wpisać do grona „świętych”. Jest to sprawa wewnętrzna tegoż kościoła.
   Natomiast dla Polaków ważne jest, że byli wśród nas ludzie odważni. Można spekulować, czy na pewno i na ile, bo może byli tylko naiwni i nie wyobrażali sobie skutków swojego postępowania. Może. Ale biorąc fakty wiemy, że Ulmowie żydów ukrywali i za to Niemcy zamordowali całą ich Rodzinę.
   Niemcom pasuje, gdy Polacy sami siebie krytykują, szkalują, pomniejszają własny dorobek i zaniżają własny poziom.
   I niech im pasuje.
   My, Polacy, natomiast mamy obowiązek wyszukiwać w naszej historii momenty, w których Rodacy wykazali się cechami wyższego rzędu i mamy obowiązek takie osoby eksponować.
   Jest to konieczne dla zachowania zdrowia psychicznego naszego Narodu.
   Kto, jeśli nie my sami, będzie dbał o nasz wizerunek? o nasz właściwy, dobry wizerunek?
   W każdym innym narodzie jest oczywiste, że przemilcza się wydarzenia niekorzystne a eksponuje te dobre.
   Polakom chcą wszczepić jakieś odwrotne działanie.
   Tymczasem – jeżeli Polacy sami siebie nie zgnoją, nie zgnoi ich nikt inny. Jeżeli Polacy sami siebie nie unicestwią – nie będzie mógł zrobić tego nikt inny. I tak dalej, i tak dalej.
   Dlatego właśnie jesteśmy świadkami takiego zmasowanego i bezpardonowego ataku na naszą psychikę, na naszą pamięć historyczną i naszą kolektywną świadomość.
   Oni niech robią co chcą. Nie nasz problem.
   Ważne, żebyśmy my, Polacy, zachowywali się uczciwie, pielęgnowali szlachetne odruchy i praktykowali uczucia wyższe.
   Zamiast walczyć z nimi, co jest bez sensu, powinniśmy wzmacniać naszą narodową świadomość i wrócić na drogę uczciwości i cnoty.
   Kiedyś mawiano: „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”. I jest w tym niezaprzeczalnie uniwersalna prawda.

   Polubienie

 4. kempes

  a po co nam tacy bohaterowie jak ulmowie?? liczy przezycie substancji biologicznej narodu. a ratowanie pejsatych to narazanie sie na kary okupanta. i to… DLA KOGO?? dzisiaj mamy wplywy opartej na korzeniu zydowskim religii . mamy zydow wszedzie . w polityce i kulturze. mamy ich roszczenia i mamy ich narzekania o antysemityzm. i ksiazki grossa . coz rzecz gustu. ja tam za ulmami nie przepadam.a to trabienie to dla mnie jest takie same – jak w sprawie wykletych. interesuja mnie tylko skutki i owoce. a gdyby tak polacy byli zagrozeni?? ciekawe czy zydzi by ich ratowali?? ciekawe np. czy np.jakichs rabin wystaralby sie- tak jak kosciol o np. swiadectwa chrztu itd??

  Polubione przez 1 osoba

  • Generalnie lepiej że Polacy żydom pomagali niż mieliby im nie pomagać i w dodatku uczestniczyć w „prześladowaniu” żydów przez Niemców. Nie wyobrażam sobie nagonki jaka rozpętałaby się po wojnie na Polaków, „sojuszników” Hitlera, to by dopiero było wycie! A że żydostwo pięknie nam „podziękowało” po wojnie i „dziękuje” do dziś dnia na różne sposoby to już świadczy tylko o nich…

   Polubienie

 5. kempes

  a niech sobie i zydzi wyja. zachod wyje a prezydent łukaszenka byl madry . swietny wywiad z ta amerykanska dziennikarka. i co mu zachod – łukaszence teraz moze? natrukac . dopoki ma sojusz z rosja. poza tym .. uwazam ze polakow w stosunku do zydow powinna cechowac obojetnosc. bronimy swoich praw jak nam wleza- gdzie nie trzeba. ale nie idziemy do nich . nie czcimy ich religii ,swiat ani kultury. poza tym.. zydzi maja swojego jahwe. to co – nie umie im pomoc?? coz… ja ratowac moge ale przyjaciol. ludzi potrzebujacych pomocy. ale nie lichwiarzy. moze i… przyszłych katow swiata i polakow. i co z tego ze nie strzelaja. ?? a podatek katastralny ?? a te rewelacje ??typu: telefon zydowki – do radia maryja ze :was polakow juz tu NIE BEDZIE . ratowac ja moge ludzi. majacych ludzkie uczucia. smiech,placz . a nie hieny myslace tylko o zysku . gotowe spalic caly swiat -BYLE TYLKO IM BYLO DOBRZE. ja mam do nich – taki stosunek-jak pan opolczyk. ktoremu od nich- robi sie juz niedobrze. co na blogu pokazal wielokrotnie. jezus mawiał podobno w biblii – po owocach. to ja patrze. wlasnie. po owocach.stale tylko ryki,histerie jakies i paszkwile . i „polskie obozy”. i.. filmy i wypowiedzi ANTYPOLSKIE. ludziska . kto wie czy…domow wam nie zabiora. krwawice waszych rodzicow i dziadow. a polacy beda patrzec czy – nie ratowali. no kupa smiechu po prostu. uwazam ze sa w koncu pewne granice. a jak ktos wyje to sugeruje mu leczenie. mozemy zaprowadzic do lekarza by sie – nie wstydzil. badzmy madrzy. a kto chce niech wyje do rozpuku. badzmy madrzy jak pan łukaszenka.

  Polubione przez 1 osoba

 6. kempes

  ps. taki sam stosunek mam i do rozruchow glupich i powstan jak np. powstanie warszawskie. nie skalkulowanych politycznie. a niech nazywaja zdrajca. i wyja. i gina. my za walizeczke . jak w filmie- godzina w. dlatego dla mnie to…. zydzi ,niemcy inni i kosmici nawet – to moga wyc ile chca. robimy swoje dalej. a oni niech sobie wyja. sobie i swoim nerwom szkodza. a dzume – nad jordan.

  Polubione przez 1 osoba

 7. nana

  Jesteś tym/kim, co robisz, czyli twoje działanie determinuje to, kim/czym jesteś. Zaniechanie pomocy osobom prześladowanym tylko po to, by ratować własny zadek stawia takiego człowieka w rzędzie nieprzydatnych kreatur niższego rzędu.

  Polacy zachowali się właściwie pomagając żydom.

  Zaś co do tego „kempesa” to pewnie niedługo życie go pouczy co to znaczy, gdy kasuje po gębie i nikt nie staje w jego obronie.

  Polacy w czasie II. wojny weszli na wyżyny współczucia i poświęcenia dla bliźniego. Dlatego po wojnie możliwa była odbudowa kraju i aż tyle nowych Polaków się urodziło. W kraju szubrawców i zdrajców żadne nowe dusze nie chcą przyjść na Ziemię.

  Rodzina Ulmów to Bohaterowie. Za pomoc prześladowanym zapłacili życiem.

  Do piachu wszyscy pójdziemy tak czy siak. Z tym, że jedni jako ludzie, LUDZIE, a inni jako fabryki gówna, które do Ewolucji nie wniosły nic.

  Wybór należy do każdego z nas. Nie każdy musi być bohaterem. Widać można wegetować jako odpad ewolucyjny i też jakoś jest. Co prawda te nędzne kreatury ciągną całą ludzkość na dno, ale miłosierdzie nie pozwala człowiekowi zutylizować tego śmiecia. Niech sam sobie zrobi krzywdę, jak mu tak na tym zależy. I wiemy, co się stanie, gdy takie „kempesy” odejdą z tego świata – plusem ich życia będzie, że ich spadkobiercy się ucieszą :))))))))))

  Substancja narodowa złożona z zaprzańców, zdrajców i szmalcowników to żadna substancja narodowa, lecz pożywka dla demonów. Taki „naród” nigdy nie miał, nie ma i nie będzie miał racji bytu i szybko odchodzi ze sceny świata.
  Dlatego Rosjanie tak bardzo pielęgnują cechy wyższego rzędu, pielęgnują szczytną tradycję i nie mogą zrozumieć, dlaczego polaczkowie, zawdzięczający kraj i życie Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej opluwają Ich Groby i bezczeszczą Ich Dobre Imię.

  Widzimy, że Rosja rozkwita, jest coraz bogatsza i ludzie coraz wyżej w strukturach Ewolucji.

  Natomiast Polska praktycznie nie istnieje, Polacy zredukowali się do roli parobków europy zachodniej.
  Czy to nikomu w Polsce nic nie daje do myślenia?

  WIECZNA CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ !
  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

  Polubienie

  • Jagienka

   Dobro płynące z etycznego zachowania nie zawsze bywa nagrodzone, a wielokrotnie czyniąc dobro stajemy się ofiarą przykrych dla nas okoliczności. Gdyby za altruizm i poświęcenie dla innych istniała zapłata na ziemi, to wszyscy bylibyśmy bohaterskimi narodami. Wielu ludzi wierzy w karmę, czyli automatyczny powrót „dobrej energii” do tych, w których sercach ona się narodziła i została przekazana światu. Rzeczywistość wskazuje, że ta szlachetna wiara jest iluzją, a narody egoistyczne, bezwzglęne i okrutne mają się na naszym globie bardzo dobrze, a nawet prosperują i otwarcie głoszą swoją pogardę dla nacji „naiwnych”.

   Czy zatem nie należy cenić i gloryfikować uczuć wyższych? Ależ oczywiście, że należy takie uczucia pielęgnować w narodzie a jednostki, ktore oddały życie w imię tych szlachetnych uczuć powinno się dażyć największym respektem. Co jednak robić nie należy, to bezwzględnie potępiać jednostki, które egoistycznie wybrałby życie swoich -niewinnych i nie mających w tej materii prawa głosu- dzieci zamiast życia obcej im rodziny. Należy również zrozumieć logikę osób odrzucających supremację wartości etycznych w procesie postępowania z adwersarzami, którzy w stosunku do nich nigdy wartościami etycznymi się nie kierowali.

   Ewolucja to dziwny i bezwzględny proces. Zwycięzcami w procesie ewolucji są albo jednostki najsilniejsze fizycznie, albo jednostki najbardziej oportunistycznie, a to zazwyczaj nie ma nic wspólnego z etyką. Z głębokim smutkiem stwierdzam, że historia ludzkości została napisana językiem zwycięzców, z punktu widzenia zwycięzców i dla dobra zwycięzców. Dowody pani Nany na istnienie karmicznych zależności, jakie rzekomo zadziałały w naszym narodzie, są wyjątkowo zacne i świadczą o jej szlachetnym charakterze, jednak absolutnie nieprawdziwe. Podam przykład:

   „Polacy w czasie II. wojny weszli na wyżyny współczucia i poświęcenia dla bliźniego. Dlatego po wojnie możliwa była odbudowa kraju i aż tyle nowych Polaków się urodziło. W kraju szubrawców i zdrajców żadne nowe dusze nie chcą przyjść na Ziemię.”

   Po wojnie pełnej okrucieństwa i mordu wszyscy pragneli spokoju, normalnego życia, rodziny, prostych radości dnia powszedniego. Po II Wojnie bardzo wiele narodów, nawet tych najbardziej szubrawych (NIemcy), przeżywało okres odbudowy i ogromnego przyrostu naturalnego. A więc przyrost narodowy i rozkwit Polski nie był zapłatą – dobrą karmą- za „wyżyny współczucia i poświęcenia dla bliźniego”.

   Tutaj na myśl przychodzi pytanie, czy to możliwe, że myśmy nagle, po roku 1989, przestali współczuć i poświęcać się dla bliźniego?

   Polubienie

   • lucyper

    Ewolucja to dziwny i bezwzględny proces. Zwycięzcami w procesie ewolucji są albo jednostki najsilniejsze fizycznie, albo jednostki najbardziej oportunistycznie, a to zazwyczaj nie ma nic wspólnego z etyką. Z głębokim smutkiem stwierdzam

    Nieprawda. Ewolucyjnego procesu NIE wygrywa silny i bezwzględny, a tylko
    gatunek najbardziej wrażliwy na zmiany vide: super doskonałe i bezwzględne maszyny biologiczne – dinozaury, a stosunkowo miękkie i słabe ssaki.

    Polubienie

   • Jagienka

    „Nieprawda. Ewolucyjnego procesu NIE wygrywa silny i bezwzględny”

    Lucyperze, nie zrozumiałeś mnie. Ja pisałam o jednostkach należących do jednego gatunku i o rywalizacji jednostek jednego gatunku pomiędzy sobą, np: homo sapiens.

    Polubienie

   • lucyper

    Ewolucja w swym szerokim pojęciu również tak samo odnosi się do ras, grup i jednostek homo sapiens. Wygrywa ten kto potrafi wyczuć w pore zmiany, wyciągnąć właściwe wnioski, a
    następnie w tym zaistniałym wirze zdarzeń sie odnaleźć.

    Polubienie

   • Jagienka

    Raczej ewolucja w tym wąskim pojęciu, a „wyczucie w porę zmiany i ustawienie się z wiatrem a nie pod wiatrem” jest formą oportunizmu.

    Polubienie

   • Lucyper

    Jednak w szerokim, bo ewolucja działa podobnie dla wszystkich gatunków
    na wszystkich poziomach.

    Zaś zmiany na ziemi zachodzą niezależnie od nas, bo samo życie jest nieustanną zmianą, czyli PROCESEM , a nie stanem, jak niektórzy sądzą .
    Jeżeli ktoś tej prostej prawdy nie rozumie to znaczy że jest już martwy.
    Ps. Jeżeli ktoś w trakcie tych zmian kieruje się dodatkowo etyka to ma dużo większe szanse na przetrwanie, i nie mam tu na myśli transcendentnego wpływu Jahwe, a raczej czystą psychologię wynikającą z Natury.

    Polubienie

   • Jagienka

    NIe róbmy piekła myślowego, Lucyperze.
    Dla jasności wyjaśniam, że omawiam jeden gatunek – ludzki. Moje refleksje nawiązują do bardzo wąskiej dziedziny, tzn. wolnorynkowych, kapitalistycznych teorii darwinizm socjalnego. Darwinizm socjalny, pomimo że oparty na klasycznym ewolucjonizmie, wyznaje trochę inne zasady. Dlatego, o ile mnie cytujesz, to powinien to być cały akapit. Chciałabym wymienić więcej informacji na temat dinozaurów i bezkręgowców, ale to wyjątkowo zbacza z omawianego tematu.

    Polubienie

   • Lucyper

    Srała baba mak. Ewolucja to proces rozłożony w czasie, i wszystko co żywe mu podlega bez wyjątku . Taka jest prawda.
    Bez znajomości Praw Natury nigdy ludzkość nie wejdzie w XXI wiek, bo niby z czym? Z podręcznikiem opartym na bibli hebrajskiej przerobionej na potrzebę „nauki” przez pastora Darwina?
    Heh, a co powiesz o Darwinizmie feudalnym?
    Ps.Lepiej se poczytaj o odkryciu dr. Hamera (Germanische Heilkunde)
    zamiatanym zręcznie pod dywan przez sługi współczesnych wypchanych bogiem feudałów .

    Polubienie

   • Lucyper

    Jaśniej – Gatunkowi ludzkiemu grozi wymarcie!

    Polubienie

   • Jagienka

    Dialog J. z Lucyperem, cd.

    „Bez znajomości Praw Natury nigdy ludzkość nie wejdzie w XXI wiek, bo niby z czym?”

    Ludzkość już weszła w XXI wiek. Nawet mieszkając od nowa w jaskiniach i polując z dzidą ludzkość byłaby w tym XXI wieku. Bo czym jest XXI wiek, jak nie jakimś przedziałem czasu umownie określownym przez ludzi „XXI wiek”. Różne cywilizacje posługiwały się różnymi kalendarzami. Gdyby ludzie na ziemi zadecydowali, że zaczynają od nowa i należy odrzucić przeszłość, to być może rozpoczeliby od wieku I. Jakie to ma znaczenie?

    „(…) Z podręcznikiem opartym na bibli hebrajskiej przerobionej na potrzebę „nauki” przez pastora Darwina?
    Heh, a co powiesz o Darwinizmie feudalnym?”

    Darwinizm feudalny, znany również jako darwinizm socjalny i neo-darwinizm – oparty na teorii selekcji naturalnej Darwina, prawach genetyki Mendla, filozofii Spencera, Maltusa i ostanio Ayn Rand – stanowi punkt centralny tzw. laissez- faire, czyli kapitalistycznego wolnego rynku.
    Tą właśnie koncepcję krytykuję w moim tekście.

    „Ps.Lepiej se poczytaj o odkryciu dr. Hamera (Germanische Heilkunde)..”

    Moje lektury wybieram sobie sama.
    Nie znajduje jednak bliższego zwiąku pomiędzy medycyną nietradycjną a poruszanym tutaj tematem.

    „Jaśniej – Gatunkowi ludzkiemu grozi wymarcie!”

    Wszystko zależy od punktu widzenia. Wiadomość ta, o ile prawdziwa, może być przerażająca dla jednych. Dla innych, mniej skoncentrowanych na własnej ważności, może to być odpowiedzią jak uratować planetę Ziemię przed zniszczeniem. Zarówno wielbiciele ludzkości jak i krytycy rodzaju ludzkiego nie zaprzeczą, że człowiek jest najbardziej twórczym i jednocześnie najbardziej okrutnym, pasożytniczym i destruktywnym gatunkiem jaki istniał.

    „Srała baba mak”????
    „Substancja narodowa”(określenie pani Nany) zawsze wyjdzie na wierzch jak oliwa na powierzchnię wody. Do diabła jednak szanownego adwersarza nie wysyłam.

    Polubienie

 8. kempes

  zachowali sie NIEWŁASCIWIE. czego DOWODEM – SA OWOCE. ja nie jestem przeciwko pomaganiu innym. popieram to. tylko widzi pani .. problem w tym ze … nieskromnie mowiac -nie jestem tez IDIOTA. z zydami zawsze jest problem. wieczny. lichwuja i nikt ich nie lubi. i.. zamiast zmienic swoje postepowanie .TO ZYDZI – CO ROBIA?? sa dalej TACY SAMI. i.. EFEKT MAJA TEZ – TAKI SAM .ciagle to samo. -niemcy ,hiszpanie i inne narody. tez maja ciemne sprawki w historii . i polacy maja . inne narody na roznych kontynentach. ale nie ma z nimi takiego problemy jak z zydami. wiecznie pluja i bluja. np. wypowiedzi mlodszego stuhra niedawno. po co to?? narod pomagal zydom pomagał i ich ratował . a taki jeden z drugim – jak szuja jakas- bluje i pluje ? I WIDZI TYLKO – SAMO ZŁO.?? I.. brak jakiegokolwiek -DOBRA??? no cóż.. ja takich ludzi ratował-NIE BEDE. bo ja sie kieruje rozumem i wyciagam nauki z przeszlosci. ratowali. polacy ratowali. ha ha ha. to ci im „odpowiednio podziekowali ” . szczuciem ,bluciem i antysemityzmem. a przede wszystkim wykupem i roszczeniami. a AK nazwali – bandycka organizacja ,antysemicka. noo. podziekowali polakom -ODMOZDZAJACA KULTURA i telewizornią – zwaną czasem tez – telavizornia. . MALO KTO CO DZIS CZYTA. ale wie za to gdzie celebrytka(ta) – taka a taka byla i jakie majtki miala i pokazala. .SKORO pani chce takich ratowac – na kark swoich potomkow . pani sprawa. ja szubrawcom i łobuzom nie pomagam , nie jadam z nimi i.. nie chce miec nic do czynienia.z jakiegokolwiek narodu by nie byli. i wypraszam takich- jesli musze . w razie potrzeby zas – trzeba bronic sie . idiotyzmu zas nie bronie. pomoc popieram .ale takim jak oni- NIGDY!!!! i.. sami sa sobie winni – droga pani. dlaczego?? PRZECIEZ W KONCU… JA IM TAK CZYNIC I POSTEPOWAC – NIE KAZAŁEM. podobalo mi sie jak pan łukaszenka mowi w tym wywiadzie np. ze chrzescijanskich demokratow za rozruchy nie zarejestrujemy . bo to nie sa chrzescijanscy demokraci – tylko BANDYCI POD PRZYKRYWKA CHRZESCIJANSKICH DEMOKRATOW. nie bede ratował tych – co na nas szczuja. a pani… nie robi co chce. ja zaś ..mam takie zdanie wlasnie.

  Polubienie

 9. kempes

  poza tym pani myli jedno z drugim. gdyby rosjanie – to zadnych polakow by tu nie było. bo fuhrer dla polakow – miał tylko 1 miejsce. POD ZIEMIA. ale ja pomagac moge czlowiekowi. CZŁOWIEKOWI!!! MAJACEMU LUDZKIE ODCZUCIA. NAWET PSU KOTU . ale nie takiej hienie. NAWET TA NAZWA – OBRAZA HIENY. bo to zwierzeta . bo jak nazwac- taka osobe ….??ktora plucie na ciebie – gdy jej pomozesz ?. polecam mickiewicza wiersz – O CHŁOPU I ŻMIJI. i moze pani pisac co CHCE . historia i wszystkie ptaszki cwierkajace dowodza ze TO JA MAM RACJE – A NIE PANI. bo .. PO OWOCACH .a jakie sa te owoce – to chyba pisac juz – nie musze. pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 1 osoba

  • nana

   Nic nie mylę. Nie ma pan racji choćby z tego powodu, że pan żyje a Ulmowie nie żyją. I to nie pana zamordowali Niemcy a zamordowali Niemcy Ulmów. Więc wkracza pan w regiony absolutnego tabu dla żywych, jako że nie ma pan pojęcia, co to znaczy umrzeć.

   Zaś owocami działania Ulmów jest i pozostanie to, że uratowali oni swoje człowieczeństwo, a tym samym człowieczeństwo Polaków.

   Sama masa biologiczna, ulepiona na kształt człowieka nie ma znaczenia. Żadnego znaczenia. Dopiero to, co można przy pomocy tej masy zrobić nadaje sens istnieniu.

   Polacy dlatego przetrwali, bo mimo terroru niemieckiego zachowali ludzkie uczucia i ludzkie odruchy.

   Własne zdanie każdy powinien posiadać, lecz z posiadania własnego zdania wynikają konsekwencje.
   Ja, stawiając Ulmów na piedestał stawiam siebie w szeregu ludzi, czczących odwagę i poświęcenie dla ratowania życia bliźniego.

   Natomiast pan, rozwijając wątek wyłącznie wokół własnego zadka i rozpatrując zamordowanie Ulmów przez Niemców wyłącznie w kategoriach własnych korzyści jest samolubem, egoistą i osobnikiem opluwającym ludzi, których ani pan nigdy nie widział, ani nic oni panu nie zrobili, ani nikt panu prawa nie dał by grał pan rolę sędziego wydającego wyroki na zmarłych.

   Przedział, w jakim pan operuje to przedział prymitywów. Rządzą tam prawa silniejszego zaś dla słabych miejsca nie ma. Już pisałam – w momencie, gdy czuje się pan taki silny, taki upoważniony do wydawania wyroków to właśnie w tym momencie wydał pan na siebie wyrok: stanie się panu to, czego życzy pan innym lub to, w jaki sposób pan innych skrzywdził.

   A mnie? cóż może mi się stać? Co najwyżej jakiś niewielki cokolik, na którym ktoś zechciałby mnie umieścić. Jednak ja, świadoma losu tych z cokołów i cokolików z wszelkich wyróżnień rezygnuję zachowując sobie tym samym niezależność.

   Nie ma pan prawa wydawać żadnej oceny czynów Ulmów. Po prostu pan – to żadna kategoria, a Ulmowie – to bohaterowie.

   I niezależnie od ich motywów, Niemcy z Ulmów bohaterów zrobili. To jest jedyna i właściwa wykładnia, jeżeli nie chce się pan przekonać, że jest pan nikim i niczym.

   Polubienie

   • kempes

    a daj pani spokoj . nie ma pani ze mna zadnych szans. BO JA SIE OPIERAM NA – FAKTACH. FAKTACH!! a one sa dla pani BEZLITOSNE .oto kolejne . zydzi -lubia niemcow. potomkow tych ktorzy zrobili im auschwitz i sobibór. a co zrobili polakom? ktorzy im pomagali. ? pani wie na jakie rzeczy stac przecietnego niemca ,w porownaniu z polakiem…? teraz niemiec ma gorzej ale…. JAK NIEMIEC MA GORZEJ – TO ZARAZ CALA EUROPA MA GORZEJ. przyklad emigranci. w latach 70 tych – niemcy mieli prawie raj. u nas mowi sie o gierku.i słusznie . ALE JAKI BYŁ ICH WTEDY POZIOM ZYCIA W RFN?? o niebo wyzszy. a kto za tym stoi – jak nie finansjera i jej banki. do kogo one naleza?? a kto zada od polski odszkodowan. TO SA FAKTY . KONKRETY. a kto olał swoich rodakow – mimo ostrzezen ??(karski i te sprawy) co -nie wiedzieli bidoki?? BO NIE CHCIELI WIEDZIEC. i co pani na to ? za kase co pani im da. drzewko sprawiedliwych.?? a kto teraz kaze w polsce budowac bazy nato?? na czyje polecenie?? finansjery tej. normalni to.. CHCA SPOKOJNIE ZYC .MIEC RODZINY I ZONY. SZCZESLIWE ZYCIE .a nie baz nato -wojnow i propagand i bzdur – gloszonych przez kraskow i tadlow i ich nastepcow.. a pani – ratowanie człowieczenstwa (jak pani pisze ) NIC NIE DAJE. dlaczego? bo szkodzi polsce to raz.(co widac po owocach) a dwa – ratowani i tak maja nas gdzies. i wg nich i ich potomkow- chyba ludzmi – nie jestesmy, pewnie widac. niech pani robi co chce. ja jak wyzej . złych unikam. nie siadam przy jednym stole i bojkotuje. i ratował ich nie bede. bo nie widze sensu. i nie chce najpierw- medalu czy drzewka . a potem pozwu o majatek. pani robi co chce. i ja tez.

    Polubienie

   • kempes

    po pierwsze to a) udowodnilem jaki stosunek maja uratowani i ich potomkowie do polakow . i chce widziec te korzysci ,ktore dzieki temu mamy . b). pani za to wydaje wyrok na ZYWYCH . mamy teraz same problemy przez to – jakby to napisac „miłosierdzie”.

    Polubione przez 1 osoba

   • @ nana
    Pisze Pani, że Ulmowie uratowali swoje człowieczeństwo ratując Żydów. Zgoda. Ale jak w takim razie ma się to samo człowieczeństwo do świadomego narażenia własnych dzieci na śmierć? Ulmowie wiedzieli, co grozi za udzielanie Żydom pomocy.
    Oczywiście można snuć tutaj długie wywody etyczne za i przeciw i załóżmy, że „za” za postawą Ulmów by zwyciężyły. Ale one mogłyby mieć jedynie sens w rozważaniach teoretycznych, ogólnych, gdzie nie mają znaczenia takie drobiazgi jak narodowość. Problem jednak w tym, że narodowość ma tu znaczenie bardzo istotne.
    Czy możemy zapominać o tym, że Żydzi w 1939r. witali kwiatami wojska okupacyjne Niemiec i ZSRR – o czym Ulmowie z pewnością słyszeli, a może byli świadkami? Czy możemy zapomnieć, że toczyły się rozmowy Żydów z IIIRzeszą o przyznanie Żydom autonomii i stworzenie ich państewka ze stolicą Lublinie na trupie Polski?
    A warto także pamiętać, że Żydzi robili wszystko – zarówno światowa finansjera, jak i żydostwo na terenach polskich -, żeby Polska nie powstała w 1918r. Żydzi byli i są, naszym wewnętrznym wrogiem.

    Owszem, trzeba być człowiekiem – można pomóc nawet wrogowi, ale bez narażania życia własnych nieletnich dzieci.

    Polubienie

 10. Korczma

  W tym temacie moje poparcie dla pana Kempesa . Z naną się nie zgadzam . Widzę ,ze kempes dostał także plusy od pana Dariusza . to dobrze . Piątka i dobre piwo dla pana Kempesa . Pełna zgoda .

  Polubienie

  • Korczma

   Moja babcia mieszkała przed wojną w mieście a raczej miasteczko 90 %
   Żydów . Oto co mi opowiadała . Dziś ma 92 lata .
   Odzywki Żydów do Polaków :
   ” Nie podchodz do tego śmierdzącego goja i nie bierz od niego kiełbasy – to mama żydówki mówi do żydówki koleżanki mojej babci .
   Który goj rozpali mi piec w sobotę . Zarobicie trochę smierdzące gnoje . To odzywka do biednych przedwojennych Polaków mieszkańców tego miasteczka .
   Reszty juz nie pisze .

   Polubione przez 1 osoba

   • Korczma

    Dodam , ze za urwanie jednego jablka z sadu od Żyda moja babcia prawie zostala zatakowana przez Żyda . Co małe dziecko rozumiało . Nic

    Polubienie

 11. nana

  No i tak to wygląda, że jednak Niemcom udało się zrobić z Polaków paranoików.
  Po pierwsze – Ulmowie mieli prawo decydować, czy chcą pomagać żydom czy nie i nikt nie jest władny im tego prawa odebrać.
  Po drugie – wydarzenie miało miejsce ponad pół wieku temu, czyli w czasie, gdy większości z nas, tu piszących, nie było wcale na świecie a może nawet w planie.
  Po trzecie – to nie Ulmowie zabili ale Ulmów zabili.
  No i po czwarte, to Ulmowie nie mogli zasięgnąć opinii żyjących obecnie Polaków, ponieważ tych Polaków wcale na świecie nie było.
  Więc osądzanie przeszłości z pozycji teraźniejszości to czysta paranoja.
  Można powiedzieć, że ewentualnie będąc samemu na miejscu Ulmów to by się tym żydom nie pomagało.
  Ale nie można twierdzić, że osoby obce i nieznane powinny postępować tak, jak się niektórym pięćdziesiąt lat później wyda właściwe.
  Polacy to przypadek dla psychiatry.
  Bo zamiast rozumieć sytuację, przeżywają ją emocjonalnie i to pod kątem własnej użyteczności. Totalny bezsens.

  No i poza tym żydzi nie byliby żydami, gdyby Polacy im się nie wysługiwali a to zapalając im świece a to biorąc u nich kredyty.
  Podkreślałam to już wielokrotnie, ale widać nie dociera: to nie żydzi są silni, to Polacy są słabi.
  Skąd bierze się ta słabość Polaków? z braku poczucia rzeczywistości, z braku myślenia w kategoriach kolektywnych, z braku narodowej solidarności.
  Te cechy mają żydzi i dlatego odnoszą sukces. Opowiadała mi sąsiadka z naszej wsi, że na targowisku żydzi ustalali między sobą, ile chcą dać np. za konia i żaden z nich nie dał nawet grosza więcej.
  Natomiast Polacy nie czują więzi ze sobą i jeden Polak chętnie oszukuje drugiego Polaka. Na przykład za granicą to gdy Polacy stoją pod urzędem pracy i czekają na naganiaczy do pracy na czarno, to taki naganiacz proponuje jakąś kwotę jako stawkę i czeka, kto zgodzi się pracować za mniej. Polacy się w tym przebijali i pracowali za grosze.
  Więc gdzie tu wina żydów?
  Ulmowie mieli prawo podjąć decyzję, jaką podjęli i doprawdy trzeba być skrajnie pozbawionym rozsądku by im to prawo odbierać, szczególnie że już od dawna są oni trupami.

  Wcale nie chodzi o to, kogo oni przechowywali ani nawet, kto ich za to zabił. Chodzi o sam fakt posiadania przez nich odwagi cywilnej i nie zgadzania się na warunki dyktowane przez okupujących Polskę Niemców.
  Jeżeli Polacy tego nie zrozumieją, to będzie nauczka – następne nieszczęście jakie spadnie na nasz kraj, by Polacy oprzytomnieli.

  Co znaczy „odżydzić Polskę”? I kogo na ich miejsce dać? czy osobniki szkalujące Bohaterów? czy osobniki słabe, nie potrafiące panować nad czymkolwiek i zajmujące się tylko doraźnym zarabianiem pieniędzy? I u kogo te osobniki te pieniądze zarabiają? – a no, u żydów.
  No więc jak to? Dlaczego więc Polacy pracują u żydów i narzekają na żydów?
  Otóż, Polacy pracują u żydów, ponieważ w czasie, gdy żydzi się organizowali to Polacy zajęci byli kłótniami i trupami z odległej przeszłości. No więc teraźniejszość nie była dla nich ważna i dlatego żydzi mogli wziąć, co chcieli.

  Teraz ludzi wyrzucają z domów, zbudowanych wysiłkiem całego Narodu polskiego, bo ponoć jest to własność żydowska. Dlaczego tak się dzieje? A no dlatego, ze Polacy uważają dekrety Bieruta za niezgodne z prawem! No to jakim cudem chcieliby utrzymać faktyczną własność narodową w polskich rękach?
  Przecież korzystniej byłoby dla strony polskiej uważać Ulmów za bohaterów i stawiać im pomniki, niż szczuć na żydów, bo oni w Polsce rządzą.
  Gdyby Polacy czcili Ulmów jako bohaterów, bo pomogli prześladowanym żydom i zapłacili za to życiem, to wówczas żydzi wyrzucając Polaków z domów byliby jawnymi nikczemnikami.
  Natomiast, gdy Polacy twierdzą, że Ulmowie nie powinni byli żydów ukrywać i niechby żydzi byli nawet na ich oczach mordowani, to tym samym Polacy zajmują pozycję ludzi wyzutych z ludzkich cech i należy im się złe traktowanie ze strony żydów.
  Przecież to jest proste do zrozumienia, tylko zmanipulowane mózgi nie są w stanie tego pojąć.
  To jest już odległa historia i jaki sens ma emocjonalne rozdzieranie szat nad faktami z przeszłości, szczególnie gdy rzuca to złe światło na teraźniejszość i przyszłość?
  Ja rozumiem, że Pan Kosiur to by patrzył z okna zza firanki jak Niemcy żydów zbijają. I byłoby to jego prawo.
  Ale Pan Kosiur nie ma prawa krytykować Rodziny Ulmów, że podjęła ona inną decyzję niż Pan Kosiur by to zrobił i wylewać łzy nad dziećmi Ulmów, rzekomo zabitych z winy rodziców. Nic podobnego! Rodzina Ulmów zginęła, bo była wojna i Niemcy mogli bezkarnie zabijać kogo chcieli.
  Wiele osób zostało przez Niemców zamordowanych także wówczas, gdy ani nie uczestniczyli w ruchu oporu, ani żadnych żydów nie ukrywali.

  Jeżeli komuś nienawiść przesłania rozum, to są takie właśnie wyniki.
  Nienawiść jest niszcząca dla nienawidzącego. Nienawidzonemu nie sprawia ona żadnych szkód. Nienawidzący się spala i staje się niewolnikiem tego, kogo nienawidzi. Cała uwaga, cała energia nienawidzącego zasila konto nienawidzonego.
  W tym celu skłócono Polaków z każdego możliwego powodu i praktycznie nie znam Polaka, który by kogoś tam za coś tam nie nienawidził.
  I nasz kraj spada na dno.
  Jeżeli ktoś nie może mieć szacunku dla Ulmów, w porządku. Ale nie może to oscylować poza strefę neutralną i w żadnym razie nie może budzić negatywnych emocji i powodować oskarżeń – bo to już przypadek dla psychiatry.
  Cały zachód to banda obłąkańców. I Polacy jak widać uparli się ich naśladować.
  Jest to dla Polski i Polaków bardzo szkodliwe.
  Dobrą akcją jest „POLA” – czyli aplikacja informująca o pochodzeniu produktów, czy są polskie, w jakim procencie itd. To jest promocja patriotyzm gospodarczego i może dać natychmiastowe wyniki bez szczucia na żydów.
  I tak jak w przypadku „POLA” należy rozpocząć działanie także w innych dziedzinach, zacieśniając współpracę między Polakami. I nie zajmować się zwalczaniem żydów, bo z punktu widzenia bezsilnego i skłóconego Polaka jest to walka z wiatrakami.
  Gdyby żydzi nie byli od Polaków sprytniejsi, to by nie opanowali Polski. Co więc powinni zrobić Polacy? Polacy powinni uczyć się działać wspólnie i nie szkalować Rodaków, oraz szanować własną przeszłość.
  Czy Ulmowie zrobili dobrze, czy źle, nie ma to od dawna żadnego praktycznego znaczenia. Nabiera to takiego znaczenia wówczas, gdy Polacy zamiast zająć się naprawą państwa polskiego dają się wciągać w emocjonalne przepychanki ustawiając się w roli sędziów sądzących trupy.
  Gdyby Niemcy nie napadli na Polskę, to by jej nie okupowali. Gdyby Polacy zawarli układ ze Stalinem i Związkiem Radzieckim, przebieg wojny byłby inny. Wówczas Ulmowie nie ukrywali by żadnych żydów – bo sytuacja byłaby inna, Niemcy by ich nie zabili za ukrywanie żydów i potomkowie Ulmów żyli by dziś w zdrowiu i szczęściu.
  Ulmowie nie zrobili nic złego ani Panu Kosiurowi, ani „Korczmie” ani „kempesowi” a jednak wszyscy trzej uważają za właściwe pastwić się nad trupami tylko dlatego, że oni sami by zostawili żydów na pastwę Niemcom. Panowie, czy nie macie wrażenia, że ktoś wam namieszał w głowach a wy jak naiwne dzieci poszliście na ten numer?
  Nie byliście na miejscu Ulmów i nie wiecie, dlaczego Oni tak postąpili. Jesteście na swoim miejscu i Polska się stacza w niebyt.
  Swoją nieudolność wobec poradzenia sobie z teraźniejszością kompensujecie sobie wykopywaniem trupów i ich osądzaniem. Uważacie, że macie takie prawo i nie widzicie w tym nic niewłaściwego.
  Otóż, ani nie macie tego prawa, ani nie jest to zachowanie normalne.
  Przyglądacie się, jak Polska ginie, zwalacie winę na żydów i pastwicie się nad zmarłymi. Tak to wygląda w rzeczywistości.
  Natomiast to wasze chciejstwo, te wasze oceny cudzego zachowania mają tylko przykryć waszą bierność i waszą słabość. Mają zagłuszyć to, że sami sprzedaliście się żydom za cenę przeżycia w obecnych warunkach. Korzystacie z pieniędzy danych wam przez żydów – bo to żydzi zarządzają finansami. Dlaczego? – widać dlatego, że Polacy tego nie potrafili zrobić lepiej. I zamiast się kształcić w byciu lepszym i mądrzejszym, szafujecie ocenami zmarłych ludzi – Polaków i potulnie dalej pracujecie na żyda i u żyda.
  Dla kogo i po co to przedstawienie? No, huzia na mnie, bo przecież piszę prawdę! Kłamać można, jest to mile widziane, Ale prawdę? a po co komu prawda? – przecież ona wymusiła by stawienie czoła faktom i należało by zacząć działać – a nie tylko gadać.
  No więc po do komu prawda? Przecież pod żydem też się jakoś żyje. Czyż nie?
  Polacy kiedyś byli ludźmi szlachetnymi. Mierzyli wysoko. Teraz tylko by „likwidowali żydów” niczym hitlerowcy i byłaby to zemsta za to, ze Polakom brak było uczciwości i inwencji, by przejąć odpowiedzialność za własny kraj w swoje ręce.
  Polacy pracowali u żydów = pomnażali ich majątek.
  Polacy współpracowali z żydami = wzmacniali pozycję żydów w Polsce.
  Polacy kłócili się między sobą, a żydzi ze sobą współpracowali, co pozwoliło im przejąć w Polsce władzę, zarówno przed wojną jak i obecnie. Po tzw. obaleniu komuny.
  Była własność państwowa, ale Polacy chcieli, by była własność prywatna, czyli niemal każdy Polak chciał się wzbogacić kosztem innego Polaka, bo gdyby podzielono po równo, to nie byłoby sensu zmieniać socjalizmu na kapitalizm. I to wykorzystali żydzi, bo to oni posiadali zarówno kapitał jak i kadry.
  Polacy powinni byli o tym wiedzieć.
  Ale Polakom wydawało się, że są taaaacy mądrzy i teraz szukają usprawiedliwienia własnej głupoty winiąc za wszystko żydów.
  Przyjmując, że żydów by w Polsce nie było, to nie byłoby wcale w Polsce lepiej. Dlaczego? a no dlatego, że Polacy nie znają się na finansach, nie mają właściwych kadr i niemal każdy z Polaków chce sam dobrze żyć rodaka mając za nic. Czyli byłaby bieda, byłaby nędza, ale własna. Czy to o to chodzi?
  Może to komuś nie pasować, ale na świecie są żydzi i ludzie powinni tak kształtować własne charaktery by być odporni na żydowskie sztuczki. Ale chciwość nie ma narodowości, prawda?
  Polacy powinni praktykować patriotyzm i tym samym ograniczyło by to wpływy żydów na wiele poziomów życia społecznego. Ale Polacy chcą dobrze żyć i patriotyzm nie jest im do niczego potrzebny.
  Więc to jest tak, że nie kapitalizm ludziom przeszkadza, ale to, że to nie oni są tymi kapitalistami.
  I nie żydzi tak naprawdę przeszkadzają Polakom ale to, że nie są oni tymi żydami.
  O czym więc można tu jeszcze mówić?
  Jeżeli chcesz coś naprawdę zmienić, to zmień siebie. Ale Polacy chcą zostać takimi, jacy są, ale za to chcą się „pozbyć żydów”. A po co? Odpowiedzialność za Polskę spoczywała i spoczywa na Polakach. Polacy okazali się nieodpowiedzialni i władzę w Polsce oddali obcym. I teraz wielki krzyk. A co to da?
  Do pracy trzeba się wziąć i to na rzecz kraju. A nie siedzieć przed telewizorem i wyszydzać czyny społeczne z czasów Polski Ludowej, gdy ludzie własnymi rękami wypracowali tyle dobra.
  Polacy są słabi i niezorganizowani, dlatego nie rządzą w Polsce. I tylko Polacy ponoszą za to winę.
  A nie Ulmowie, bo chcieli uratować przed śmiercią rodziny żydowskie.

  Polubienie

 12. kempes

  znowu pani nie masz ze mna szans ZADNYCH . NAWET W PRZEDBIEGACH. to czy polacy wykorzystywali szanse czy nie .. nie usprawiedliwia ,szczucia i oskarzen i domagania sie odszkodowan. jezeli nawet zydzi MAJA RACJE W DANYM PRZYPADKU – TO od tego powinny byc sady i prawnicy. a nie placic ma cały narod. za ich jakies wymysły w dodatku. i cyrki i hucpy jakies i ryki. to ze polacy to głaby – jako masa – to zydow nie usprawiedliwia. a nawet OBCIAZA . bo nich naleza media i tv. na swiecie. a i w polsce. trzeba by tu badac spolki koncerny medialne itd . ale ja -nie o tym. to te tresci ogłupiły polakow. przyklad ? a prosze bardzo . a kampania z okazji referendum do ue. tak truto o tych pozytywach az to bylo nienaturalne. jakby w ue zadnych wad nie bylo. pani nic nie rozumie w ogole. ja jestem za pomoca bliznim ale nie ZYDOM.poniewaz pokazali SWOJA POSTAWA…ze NIE ZASLUGUJA NA TAKA POMOC. TAKIE JEST MOJE ZDANIE. pani ma prawo do innego. poza tym znow dam pani dowod. pan kosiur potwierdzi ze tak jest jak pisze. otoz ZYDEM SIE JEST WG masoneriow i innych takich tylko ze strony MATKI. MATKI. poniała pani czy nie? jesli pani ,nie jest zydowka – to nawet pani- zaden dla nich blizni. tylko goj. gojka. goj- a CO to jest w ogole zreszta za pojecie?? OHYDA.a teraz kapitalizm. o kapitalizmie nie masz pani zielonego pojecia. kapitalizm droga pani to jest KONCENTRACJA KAPITAŁU. przezytek z XIX WIEKU. kapitalizm to ustroj- w ktorym – jeden ma 100 domow a 2 zdycha. nawet posiadanie marketu na wlasnosc nic nie daje. dlaczego ? bo obok moga np. wybudowac 3 ,nalezace do 1 wlasciciela. i nie wygra pani takiej konkurencji . poza tym kapitalizm to produkcja tony niepotrzebnych smieci . to kult hien w garniturkach. zreszta sa moje poprzednie wpisy. na innych tematach. gdzie udowodnilem- ze to NIC DOBREGO. poza tym wychodzi z pani ziołko. zmiji pani broni … a chlopa co ja przyniosł -pani skazuje. i widzi pani jak z pani ten niby humanitaryzm wychodzi. chyba wszyscy panstwo tu to widza – prawda?

  Polubienie

 13. Jagienka

  Nana: „Polacy są słabi i niezorganizowani, dlatego nie rządzą w Polsce. I tylko Polacy ponoszą za to winę.”

  Polacy to rzeczywiście niezorganizowany naród, dlatego nie ma co się dziwić, że ” żydzi zarządzają finansami.” Co jednak budzi zdziwienie, to fakt, że podobnie jak Polacy, niezorganizowani i słabi są Amerykanie. Po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, że wiele jest słabych i niezorganizowanych narodów i to pomimo posiadanego przez te narody doskonałego szkolnictwa i najlepszych w swiecie programów z dziedziny ekonomii i businessu. Czyżby światowe monopole finansowe miały coś z tym wspólnego? A tutaj dodam jeszcze, że po piramidalnych żydowskich machlojach finansowych w roku 2007, wielu Amerykanów poszło na bruk i żadne hołdy regularnie oddawane wyżej wspomnianym nie miały wpływu na bankierską wrażliwość. Kapitalistyczny rząd, zamiast pokrzywdzonych, wspomógł z podatków żydowskie banki, bo sie przeliczyły w kalkulacjach. A później bankierzy z tych właśnie pieniędzy nagrodzili się premiami. Czy Amerykanie rządzą w USA? Nic na to nie wskazuje. Powszechna korupcja i sprzedajność systemu jest widoczna gołym okiem. Służalcy prześcigają się w usługach dla Izraela, a globalna finansjera kupuje polityków, jak się dawniej kupowało konie na jarmarku. Amerykanie za to ponoszą winę – bezwzględnie – i do głowy nawet by mi nie przyszło obwiniać żydów. Zydzi są bardzo zorganizowani, silni, rzadko patriotyczni, ale zawsze etniczni, dlatego wina nie może być po ich stronie.
  Globalni bankierzy potrzebują wolnego rynku i liberalnej demokracji aby bez problemu umacniać swoją władzę (rola KOD-u); oni nie zaprzątają sobie głowy jakimś abstrakcyjnym poczuciem winy. Winy? Co też ja piszę. To co my w naszych nieskomplikowanych umysłach widzimy jako przestępstwo -kradzież, oszustwo na ogromną skalę – cnotą jest najwyższą dostępną wybranym; tymczasem wartości etyczne i konieczność dostosowania życia do zasad moralnych pozostawiona jest głównie jednostkom „niezorganizowanym”.

  Polubione przez 1 osoba

  • „Polacy są słabi i niezorganizowani, dlatego nie rządzą w Polsce. I tylko Polacy ponoszą za to winę.” – a jest tak dlatego że generalnie Polacy mają gdzieś kto tu rządzi, byle brzuchy pełne były, najnowsze gadżety w salonie, najnowsze buty, telefony czy szmaty w szafie i willa na 1000 metrów kwadratowych i kretyńskie seriale w tv a wokół niech dzieje się co chce. Ponarzekają najwyżej trochę na jakąś partię, taki czy inny rząd czy polityka, od czasu do czasu popsioczą na żyda, plotąc przy tym niewyobrażalne kretynizmy i wrzucą kartkę do urny(a czemu nie trumny?) wyborczej z krzyżykiem przy nazwisku jakiegoś żyda na którego wcześniej psioczyli z myślą że coś to da i że spełnili „patryjotyczny łobowionzek”. Ale to nie żyd i manipulowany przez niego polityk jest winny, bo ci korzystają jedynie z ludzkiej głupoty, bierności, niewiedzy a właśnie społeczeństwo, które tylko udaje zatroskanie losami kraju a w rzeczywistości wszystko ma gdzieś i jak tylko trochę bieda przyciśnie to po kredyt do żydowskiego banku albo walizy i za granicę, ostro przeklinając przy tym „zacofany” kraj a tych którzy tam jeszcze pozostali określając jako „głupców”, chociaż sami nie są mądrzejsi.

   Polubienie

   • Zbyszek

    Kilka faktów w odpowiedzi na herezje wypisywane pzrzez panią nanę :
    1. Zażydzanie trwało kilkaset lat głównie elity rządzącej Polski.
    2. POP
    3. Wyniszczenie całkowite polskiej inteligencji przez żydostwo i współpracujących z nimi gojów.
    Pani nano proszę poczytać o Cegielskim .Dowie się pani , że Polacy mają także rozum w mózgu .
    Wczoraj dwóch cwanych Żydów kupiło kontener za 13 tysięcy USD . Był on wart jedynie 3 tysiące . Żydzi stracili 10 tys zielonych . Jednak Żydki też robią błędy prawda ? niewiarygodne ale prawdziwe .
    Zródło kanał Discovery – walka o kontener .

    Polubienie

  • Korczma

   Niech to Jagienka przeczyta toronciarz . Od razu cię wyzwie od dziwek .

   Polubienie

 14. Korczma

  Dziś postanowiłem sobie pójść do Kościóła posłuchać przez chwilę co tam ksiądz katolicki mówi na kazaniu dla swoich owieczek . Nie powiem zżerała mnie ciekawość .
  Niczym się nie zdziwiłem . Nihil novi jakby powiedzieć :
  Dużą część kazania poświęcona Jezuitom . Jacy to oni byli wielcy patrioci i wychowywali tam cudowną patriotyczną młodzież .
  Następnie spojrzałem na wiernych . Też Nihil nowi .
  Niektórzy zaglądali co 5 minut na zegarek kiedy ksiądz skończy . Jeszcze inni bawili się ze swoimi pociechami wogóle nic nie słuchając . Stałem na zewnątrz – taki duży plac , a młodzież co chwila rozmawiała ze sobą – pewnie o kazaniu .
  Wyglądało to nikogo nie obrażając , ale na stado bezmyslnych baranów . . Po 20 minutach wyszłem – tyle mniej więcej trwało kazanie.

  Polubienie

  • Ludzie nie umieją, nie potrafią wytrzymać na mszy nawet 5 minut a „życie wieczne” im się marzy. Tam najwyżej kilka osób idzie z przekonania a reszta na ploty czy dla rewii mody lub pokazania się że w ogóle przyszli…

   Polubienie

 15. Jagienka

  Nana: „Polacy to przypadek dla psychiatry.”

  Już Donald Tusk to zauważył i dlatego określił polskość jako „nienormalność”. Aby w pełni zrozumieć, co jest nienormalne, trzeba wpierw określić, co jest przyjętą normą. Dla Tuska, który pochodził z rodziny niemieckiej, normą jest społeczeństwo kosmopolityczne. Tusk, jak by nie było, jest w pierwszej kolejności Europejczykiem, a dopiero póżniej obywatelem Polski.

  Pani Nana, na szczęście, widzi to odwrotnie. Dla niej patriotyzm jest normą, a nie kosmopolityzm. Co jednak łączy wypowiedzi pani Nany z wypowiedziami Donalda Tuska to pogardliwe zaakcentowanie polskiej „nienormalności”, czyli „przypadku dla psychiatry”.

  Pani Nana, nie mogąc powstrzymać uczucia wzgardy i potępienia dla Polaków, nazywa ich „polaczkami” w odróżnieniu od „Rosjan”. Pani Nana broni tutaj słusznej sprawy, to muszę jej przyznać, jednak zdanie : „Dlatego Rosjanie tak bardzo pielęgnują cechy wyższego rzędu, pielęgnują szczytną tradycję i nie mogą zrozumieć, dlaczego polaczkowie, zawdzięczający kraj i życie Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej…. ” pozostawia niesmak w Polakach zamieszkujących w USA, gdzie słowo „polak” to epitet i wzgardliwe przezwisko. Zapewne tylko bardziej wtajemniczeni obywatele Polski wiedzą, czyja propaganda i czyja nienawiść wykreowały symbol Polaka jako prymitywnego głupca, który za wszelką cenę powinien się zmienić, bo nie pasuje do otaczającego go świata. Efekty tego rodzaju psychologii widzimy w ciągłym polskim dążeniu przypodobania się temu „normalnemu” światu, który niezmiennie patrzy na nas z lekceważeniem.

  A czy Rosjanie naprwdę tak pieczołowicie pielęgnują cechy wyższego rzędu i szczytną tradycję? Ogólnie można powiedzieć, że tak. Rosjanie są na wyższym poziomie duchowym, mają poczucie patriotyzmu i wierności ideałom. Jednak należy tutaj zadać dodakowe pytanie. Czy ten poziom świadomości Rosjan był taki sam za Jelcyna jak jest za Putina? W tym miejscu przychodzi jasna odpowiedź, że nie. A więc świadomość Rosjan jest pielęgnowana i podsycana przez będące przy władzy „Rosyjskie”(piszę celowo wielką literą) a nie „obce” narodowo elity. Jest również efektem sytuacji politycznej Rosji i wyjątkowo namacalnego zagrożenia z zewnątrz. Porównajmy tutaj poziom duchowy Rosjan i poziom duchowy Ukraińców post-majdanowych i od razu wszystko staje się jasne. Zadaniem liberalnej demokracji jest destrukcja wszelkich uczuć patriotycznych w narodach, otworzenie granic w sensie przenośnym i dosłownym i stopniowe usunięcie patriotyzmu jako czynnika dla globalnego biznesu niebezpiecznego. Rosja i jej przywódcy odrzucają liberalną demokrację, czyni to również premier Węgier, a nam KOD miesza w głowach, że liberalnej demokracji w Polsce jest za mało. Łatwo jest krytykować polską „nienormalność”, ale czy Rosjanie, będąc w podobnej sytuacji – tzn, bez suwerenności, bez ogromnej dobrze uzbrojonej armii, państwowych rosyjskich mediów i przywódcy Putina – też nie staliby się przedmiotem tego rodaju łajania?

  Polubienie

 16. nana

  Pani Jagienko, polaczek to nie Polak, co Pani błędnie założyła. Polak to człowiek związany z Polską. polaczek to sprzedajna kreatura, której żadna ojczyzna nie jest potrzebna.
  Nie po to piszę „polaczek” żeby kogoś obrażać – bo jak wiadomo, każdy może obrazić się zawsze i to o wszystko – lecz chodzi mi bardziej o wstrząśnięcie Polakami, by się opamiętali.

  Sytuacja, jaką mamy w Polsce jest wynikiem postawy Polaków, którzy polaczkom pobłażali sądząc, że to ich nie będzie dotyczyć .

  Ja piszę w ten sposób, ponieważ sprawdziłam, iż odnosi to jakiś skutek. Nie chodzi mi o poklask, nie chodzi mi o żadne zgadzanie się ze mną. Chodzi mi o wywołaniu w czytelniku jakiegoś poruszenia, bo to zmusza do zajęcia stanowiska. A to już jest pierwszy, ważny krok.

  Więc niechże Pani Jagienka razy wybaczyć, ale stosuję celowo taki styl i po Pani Jagience widzę, że jest on skuteczny.
  Mogłabym pisać o pierwszych, wiosennych kwiatkach, o trzmielu, który samotnie oblatuje przebiśniegi, o coraz liczniejszym ptactwie śpiewającym w bezlistnych jeszcze drzewach; mogłabym pisać o godach żurawich, o kluczach dzikich gęsi przelatujących nad naszym domem, o gwieździstym niebie w atramentowo ciemną noc… ale nie czas na to.

  Nie czuję się specjalnie do jakiegoś ważnego zadania powołana, lecz reaguję na otrzymane sygnały, że moje pisanie ma oddźwięk. A nawet powiedziano mi, że mam dar pisania i powinnam to robić.Wiedziałam, że pisanie przychodzi mi lekko, samo z siebie,ale nie miałam pojęcia, że dla innych jest to jakiś większy wysiłek.

  Istnieją prawdy uniwersalne i uniwersalne zasady, które umożiwiły ludzkości przetrwać do czasów dzisiejszych. Lecz obecnie ludzie od tych uniwersalnych zasad odeszli wymyślając na ich miejsce zasady własne, na własny użytek. To powoduje wiele zamieszania i niemożność znalezienia wspólnego języka.

  Co do Rodziny Ulmów – to najpierw Polacy zaakceptować by mieli wersję pt.rodzice Ulmowie to mordercy własnych dzieci – choć wiemy, że morderstwa dokonali Niemcy, bo tak chcieli, a nie dlatego, że musieli.

  Następnym etapem opracowywania świadomości Polakom będzie dyskredytowanie polskich Żołnierzy walczących w kampanii wrześniowej przeciw Niemcom.

  Jest to wynikiem prostego algorytmu: jeżeli Umowie sprzeciwili się nakazom Niemców i ukrywali żydów chcąc uratować im życie i dlatego zginęli, to jako logiczny ciąg zostanie pod to podczepione, że gdyby Polacy we wrześniu 1939 roku nie walczyli z Niemcami, to nie mieli by takiej brutalnej okupacji, a także Polacy mieli by większą szansę na przeżycie – przy czym wiemy, że był realizowany plan eksterminacji Polaków! i żadnej taryfy ulgowej dla Polaków Niemcy nie przewidywali. Więc kolejnym krokiem będzie pozbawianie czci Obrońców Poczty Gdańskiej, Bohaterów broniących się na Westerplatte i innych.

  Proces będzie kontynuowany sukcesywnie tak, że Polacy zupełnie zatracą poczucie świadomości nie tylko narodowej, ale i ludzkiej, tracąc grunt pod nogami, czyli punkty orientacyjne, jakimi są fakty historyczne. Te fakty historyczne są wymazywane z pamięci indywidualnej i zbiorowej Polaków i na miejsce tego wszczepiane są poglądy typu „Ulmowie to mordercy własnych dzieci”, bo przecież te dzieci by przeżyły wojnę i potem to byłyby taaaaakimi wspaniałymi Polakami!

  Czyli naturalnym ciągiem myślowym byłoby, że gdyby Polacy nie stawiali Niemcom oporu, to by wojnę przeżyli i potem to byliby taaaaakim wspaniałym materiałem na rodziców dla przyszłych dzieci w wielkiej Polsce. Co jest totalnym zakłamaniem, bo wojnę Niemcy wywołali po to, by Polaków pokonać, wymordować i niedobitki zniewolić dla niemieckiej rasy panów.

  Na końcu Polak miałby może myśleć, że Niemcy kolonizując Polskę Ludową wyświadczyli Polakom przysługę, ponieważ Polacy ani nie chcieli Polski Ludowej, ani nie chcieli pracować w Polsce Ludowej i dla Polski Ludowej, ale za to od początku Polacy rzekomo chcieli być parobkami u zachodnich panów – jak to ma miejsce obecnie.

  A takie zabiegi są po to, żeby w Polakach unicestwić Ducha Narodowego tak, by się on nie mógł już odrodzić. Dlaczego bowiem Polak urodzony w Polsce Ludowej miałby się z tą Polską utożsamiać, jeżeli ani jej nie chciał ani nie był z niej zadowolony? Więc wynikiem takiego myślenia mogło by być, że Polak powinien być zadowolony pracując u zachodnich panów, bo te pany to nie „komuchy”. I co najgorsze, większość Polaków mieszkających z granicą tak uważa.
  Czyli „Niemcy” cel tam osiągnęli i teraz przy pomocy np.. Rodziny Ulmów opracowują świadomość Polakom mieszkającym na terenie zwanym jeszcze Polską.

  To są poważne sprawy i lepiej o jeden raz za dużo bronić Polski niż jeden raz za mało.

  Ja żyję zgodnie z własnym sumieniem – na ile jest to możliwe. I jestem za siebie odpowiedzialna. Ja ani nikogo nie zbawię ani nie uratuję jego duszy bo to każdy musi zrobić sam za siebie.

  Oceniać sytuację można tylko i wyłącznie z własnego punktu widzenia. Zapytać można – który punkt widzenia jest lepszy, ale to przecież bez sensu. Stosując prawdy uniwersalne i uniwersalne zasady można znaleźć punkty styczne. Ale w sytuacji, gdy nie ma już żadnych zasad i prawd uniwersalnych ludzie mogą tylko się kłócić.

  Ja się w to nie bawię. Nikogo nie namawiam do czytania moich komentarzy. Każdy robi to na własną odpowiedzialność i z własnej woli. I każdy myśli sobie przy tym tylko to, do myślenia czego jest zdolny. Co to oznacza? A no, oznacza to, że mnie nie musi obchodzić, co kto na ten temat myśli, bo i tak nie ma możliwości zrobić z tym cokolwiek.
  A więc czytać i rozumieć można tylko na własny użytek.

  Polacy okazali się niegotowi do posiadania własnego, niezależnego państwa.

  W sojuszu ze Związkiem Radzieckim, gdy RWPG umożliwiał każdemu krajowi stały rozwój, funkcjonowanie Polski było przewidywalne i łatwe. ZSRR prowadził politykę także w interesie Polski Ludowej, bo wówczas były to interesy zbieżne.

  W sytuacji, gdy Polacy zdradzili sojusz, Polska wpadła w ręce wrogów. Zlikwidowali oni nam rodzimy przemysł i uzależnili Polaków totalnie od potrzeb zachodniego rynku pracy, doprowadzając tym Polskę do upadku.
  Zaznaczyć tu należy, że nie może upaść coś, co leży i nie może upaść coś, czego nie ma. A więc gospodarka polska mogła upaść ponieważ istniała i durne gadanie o tym, że Polska Ludowa była zacofana jest kłamstwem wierutnym.

  Świadomość Polakom wrogowie opracowują na różnych płaszczyznach. Najłatwiej idzie na tej „bogoojczyźnianej”, bo jest to czysta abstrakcja i podpiąć można pod to co kto chce dowolnie.

  Ulmowie to bohaterowie – sprzeciwili się nakazom Niemców i chcieli ratować życie ludziom prześladowanym. Szlachetne to postępowanie i godne naśladowania.

  Polubienie

 17. kempes

  nie zgadzam sie. niemcy to prawda. ale… za finanse na swiecie pociagaja zydzi . ZYDZI. a nie niemcy. zyd biedny czy bogaty – jest roznosicielem swojej filozofii poartej na religi i talmudzie. A TEN JEST SZKODLIWY. NIE TYLKO -dla narodow słowianskich ale i dla całego swiata. zydzi to narod szczegolny. nie widze zadnej roznicy pomiedzy nimi a niemcami. I ZYDZI I NIEMCY – CHCA BYC- UBER ALLES .ponad wszystkim i wszystkimi. a jesli nawet taka roznice widze – to raczej na korzysc niemcow. . bo niemcy poza epizodami kolonialnymi – robili rejwach tu u nas. a zydzi??NA CALYM SWIECIE. wiecznie tylko o nich . a to antysemityzm,a to jakichs pseudoartysta ,a to cos powiedzieli a to zbroili a to zmalowali. zygac sie juz chce. to finansjera – wiadomego pochodzenia finansuje wojny i takich jak hitler. jak pisał pan kosiur – zydzi witali armie czerwona. handlowali z niemcami. i lubili to robic za okupacji hitlerowskiej. pisze o tym np. pan kotula z rzeszowa. zawsze tylko kasa . zawsze jak sie ustawic. i szerzenie ducha zbrodniczego kapitalizmu. tylko to ze w polsce przed wojna byl analfabetyzm – a ulmowie byli prostymi ludzmi – tlumaczy ich do pewnego stopnia. ale dzisiaj jest myslenie ,internet ,blogi .kto chce ten znajdzie. wiec? TAKICH POSTAW -JUZ NIE MOZNA TOLEROWAC. poza tym duch kultu ulmow to kult tragedii i martyrologii . nie potrzeba polakom juz tego. trzeba czic sukcesy a z bledow wygiagnac wnioski. a polacy sa glabami m. in. przez media i przez chrzescijanstwo .. a głownie katolicyzm oparty na zydowskim duchu. trzeba wiec zwiekszyc propagande , pokazywac historie kosciola. TE PRAWDZIWĄ!! wykazywac błedy duchownych . wszelkimi srodkami az ..osiagniemy cel. I ODESLEMY DZUME NAD JORDAN. wg mnie wiec czyn ulmow byl szkodliwy. i to podwojnie. a nawet poczwórnie. 1.- ratowali zmije – te przysłowiowa. 2. – narazili swoje dzieci. 3. – taka postawa to – szkodliwy moim zdaniem wzor dla przyszłych pokolen polakow . W OGOLE CAŁEGO SWIATA – POZA ZYDAMI. 4. – kult martyrologii – tkwi w ogóle wokół cierpienia. a takie myali powoduja koncetracje na cierpieniu. co powoduje swoiste cierpietnictwo. a poniewaz- zazwyczaj dzieje tak jak myslisz – stad cierpienie powoduje – JESZCZE WIECEJ CIERPIENIA. mam nadzieje ze.. W PRAWDZIWIE WOLNEJ POLSCE – TAKIE POSTAWY I KULTY ZOSTANA ZAKAZANE . i napietnowane jako SZKODLIWE. taki jest mój poglad na te sprawe. i napisze jeszcze raz i podkresle – pomagac TAK.ALE NIE – ZMIJI. czy znad jordanu czy tej z ukrainy. skoro bandera to ich wzor.

  Polubienie

 18. nana

  No to się nie zgadzaj. Co to ma za znaczenie? Ważne jest wyłącznie, co jest dla Polski korzystne, a nie co kempes uważa za słuszne. Lepiej dla Polski będzie, gdy kempesy będą silne i mądre. Gorzej dla Polski będzie, gdy kempesy będą szczuć na żydów i inicjować pogromy. Jasne?

  Polubienie

 19. Pingback: Coś jest nie tak z tym Neonem? | Pokój na Ziemi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s