Czy „Zmartwychwstanie” Państwo Polaków?

gwiazda.dawida.okupacja.polski.2

Okres Świąt Wielkanocnych jest dobrą okazją do przypomnienia naszym Czytelnikom dramatu „Zmartwychwstanie” autorstwa Lusi Ogińskiej.

 

Treść „Zmartwychwstania” nawiązuje do znanego wszystkim „Wesela” S.Wyspiańskiego. Mamy więc w dramacie Lusi Ogińskiej nie tylko te same postaci co u Wyspiańskiego, ale i te same pytania o polityczną kondycję polskiego narodu i państwa, do którego aspirują Polacy od kilku stuleci. Niestety, te nasze próby restytucji Państwa Polaków po początkowych sukcesach kończą się jego likwidacją, jak w przypadku IIRP w 1939r. zlikwidowanej przez IIIRzeszę i ZSRR i podobnie stało się z PRL zlikwidowaną w 1990r. w wyniku żydowskiej – zachodniej okupacji.

Różni natomiast te dramaty czas akcji, „Zmartwychwstanie” osadzone jest w realiach IIIRP.

Natomiast sam tytuł dramatu L.Ogińskiej nawiązuje do ewangelicznego wydarzenia zmartwychwstania Jezusa. Tkwi w tym zamierzeniu autorki oraz w samej symbolice zmartwychwstania Jezusa pewna logika dotycząca realnych losów Jezusa i Polski oraz religijnego mistycyzmu wiary i nadziei, który w odniesieniu do rzeczywistego bytu, jakim jest państwo, może opuścić wymiar niebezpiecznej ułudy i stać się także rzeczywistością. Żeby tak się stało musimy wiedzieć – i nie dotyczy to tylko katolików -, dlaczego Jezus został zamordowany, bo w istocie był to mord sądowy, podobny do mordu na Saddamie Husajnie i Slobodanie Miloševiczu. Jezusa zamordowano dlatego, że przepędził żydowskich kupców ze świątyni w dniu święta Paschy, gdy mieli największe zyski – Jezus uniemożliwił im ich święty geszeft. Poncjusz Piłat, rzymski prefekt Judei, nie chciał żydowskiego tumultu, więc przystał na żądania Żydów zabicia Jezusa.

Zatem, jeśli my, współcześni Polacy pozwolimy na trwanie w naszym kraju żydowskiego geszeftu ekonomicznego i politycznego, możemy liczyć jedynie na ukrzyżowanie, a nie na Zmartwychwstanie Państwa Polaków.

 

Dariusz Kosiur

 

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu „Zmartwychwstanie”

autorka dramatu i scenariusza: Lusia Ogińska,

reżyseria: śp. Bohdan Poręba – (współtworzył i był wiceprezesem WPS)

zdjęcia: Andrzej Skorski – (współtwórca i członek zarządu WPS)

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “Czy „Zmartwychwstanie” Państwo Polaków?

 1. Chutor

  „Grupa zdecydowanych ludzi o mocnej wierze
  w swoje poslannictwo moze zmienic bieg historii.”

  Mohandas Gandhi

  Polubienie

 2. Polak stary

  Dobrze,ze przypominacie to dzieko L.Oginskiej lecz mniej zaslugi rezysera tej,sztuki teatralnej i filmu,ktorego nie ma juz wsrod zywych (dziwnie umieral Patriota polski Bohdan Poreba,nawet znajomy lekarz mu nie pomogl gdy jeszcze „byl do uratowania”).
  Co zaszlo miedzy Oginska i Poreba w trakcie wspolpracy ,jak i pozniej ?
  Dlaczego tej sztuki nie graly teatry istniejace we wszystkich wiekszych miastach w Polsce ?
  Pytam dlatego,ze to mi przypomina dalsze trwale sklocanie Polek i Polakow przez wrogow Polski czyli ZYDOW i NIEMCOW,umarla tez zasluga Sp.A.Leppera,ktory dopomogl by „Zmartwychwstanie ” ukazalo sie dla publicznosci,choc tylko w Polsce w Warszawie.
  Mozecie to wyjasnic dlaczego Polacy nie sa ze soba zgodni ,sa skloceni i to sie nasila z kazdym dniem ?!
  Takze i to pytanie :
  Dlaczego media tej sztuki obecnie ( z wyjatkiem Was) nie przypominaja ,teatry,kina tez nie wystawiaja,sa juz przeciez rzady PiS-u ?
  Nawet tvTrwam ,jest przeciez widownia katolicka i ma wsparcie obecnego rzadu a o tej sztuce w niej cicho ( w swieta lecialy „klechdy” zydowskie w roznych postaciach),o czyms to swiadczy.

  Polubienie

  • Piotr

   Daj spokój facet z tą TRWAM , gdzie codziennie gościem jest pejsacz Singer i stary kawaler Kalkstein . Rządy PISU to są rządy PIS- dy tylko w wydaniu anglosaskim .

   Polubienie

  • @ Polak stary

   Odpowiadam kolejno na pytania
   1. „nawet znajomy lekarz mu nie pomógł” – w sporządzonej przez lekarza E.Sendeckiego karcie zgonu jako prawdopodobną przyczynę zgonu podano: niewydolność krążenia, prawdopodobny zawał serca, krwotok brzuszny i zatrzymanie krążenia w wyniku nagłej śmierci sercowej.
   Jeśli wystąpiły powyższe przyczyny, to żaden lekarz bez specjalistycznego sprzętu nie jest w stanie udzielić skutecznej pomocy.
   http://davidicke.pl/forum/bohdan-poreba-kolejne-skrytobojstwo-w-judeopolonii-t13224.html
   Czy można podejrzewać, że wspomniane przyczyny śmierci zostały spowodowane celowo? Teoretycznie taka możliwość istnieje, ale nie przeprowadzono żadnych badań, które mogłyby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć.

   2. „Co zaszło miedzy Ogińską i Porębą?” – dzisiaj można o to spytać tylko panią L.Ogińską.
   My, WPS, nie czujemy się upoważnieni do komentowania prywatnych spraw między panią L.Ogińską a śp.B.Porębą.

   3. „Dlaczego tej sztuki nie grały teatry … Nawet tvTrwam …?” – wszelkie istniejące w Polsce media, cała kultura IIIRP, znajdują się w syjonistycznych żydowskich rękach i żadna polska twórczość dotykająca istoty spraw polskich nie ujrzy światła dziennego.
   ___________________________

   Kilka lat temu, w 2010r. zaproponowaliśmy Tv-trwam nieodpłatne wyemitowanie naszego filmu „Polacy na Białorusi” – nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

   Polubienie

  • Antyunijne płomienne wystąpienia posłów, antyunijne spotkania posłów z Polakami w wielu miejscowościach, akcja NIE dla UE, w której wielu posłów LPR i Samoobrony uczestniczyło … i rzecz zaskakująca, głosowanie w sejmie nad wejściem do UE: tylko jeden, jedyny poseł, Zdzisław Jankowski głosował przeciw, cała reszta, LPR, Samoobrona byli „za”.
   Ta hołota pracowała na zrobienie referendalnej frekwencji, bo tylko ona miała socjotechniczne znaczenie (w rzeczywistości nie przekroczyła 50%), sam wynik został ustalony już przed referendum.

   Wydruki z sejmowego głosowania dostępne w książkach posła Z.Jankowskiego, które można czytać (można także je kupić) w zapisie pdf – link po prawej „O rozkradaniu Polski” ze zdjęciem posła Z.Jankowskiego.

   Polubienie

 3. partyzant

  Aleksander Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził: „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski.

  http://niepoprawni.pl/blog/quasar/izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow

  Polubienie

 4. partyzant

  Mateusz Piskorski na „Wieczorze z z Sołowiowem”, atakowany przez ukraińskiego dziennikarza.
  Piskorski mówi „Rosja wielokrotnie przeprosiła za Katyń, to było oczywiście wojenne przestępstwo, czy wasz niby kraj, kiedykolwiek przeprosił za rzeźnię na Wołyniu?”
  Dlaczego z waszego ponoć wolnego , niezależnego kraju 2 mln Ukraińców już jest w Polsce? już nie mówię o tym ilu jest w Rosji, w Czechach, Niemczech. Wielu z nich to emigranci zarobkowi oczywiście. Rozmawiałem z tymi , którzy zajmowali się biznesem, mieli firmy i oni mówią że jest Ukraina na tyle skorumpowana , zgniła,że byli zmuszeni zając się swoimi biznesami w innych krajach w Polsce /niestety dop mój/ Rosji i innych krajach!”
  No i wracamy do twierdzenia ,dlaczego my boimy się takiego kraju w centrum Europy, Idea zbudowania zapory na granicy polsko ukraińskiej w związku z terroryzmem,m.in wzięła się stąd ,że my wiemy ile kosztuje nowiutki ukraiński paszport. Może go kupić każdy, terrorysta, ekstremista itp.
  My życzymy wszyscy i Polska i Rosja Ukrainie, żeby w końcu stała się normalnym krajem, na ale niestety tak nie jest”

  Polubienie

 5. partyzant

  My Słowianie – obyczaje, język, kultura

  „Rękawka to tradycyjne krakowskie święto obchodzone we wtorek po Wielkanocy. We Wtorek Wielkanocny mieszkańcy Krakowa tłumnie udają się na legendarną mogiłę Krakusa, po to aby celebrować zwyczaj Rękawki. Zwyczaj ten nawiązuje zapewne do prastarych pogańskich uroczystości zaduszkowych, Dziadów wiosennych, które dawni Słowianie obchodzili w trakcie celebrowania Jarych Godów. Wówczas to poganie odbywali obrzędowe uczty na grobach zmarłych (tzw. strawy), a także organizowali z tej okazji rozmaite zawody sportowe (tzw. tryzny)”….

  Dalej–>> https://www.slawoslaw.pl/krakowska-rekawka-chwala-krakowi-i-zmarlym/

  Polubienie

 6. partyzant

  Siuda Baba – baba grasująca po podkrakowskich wsiach

  jak-widac-siuda-baba-nie-taka-straszna-jak-ja-maluja
  Siuda Baba w Wieliczce, fot. Archiwum CKiT Wieliczka

  Siuda Baba jest to dawny zwyczaj ludowy obchodzony w Poniedziałek wielkanocny. Tradycja ta nawiązuje do wiosennych słowiańskich obrzędów wypędzania zimy, który współcześnie zachował się jedynie w podkrakowskich wsiach. Siuda Baba to mężczyzna przebrany za usmoloną kobietę w podartym ubraniu. Chodzi od domu do domu w towarzystwie Cygana i kilku krakowiaków, zbierając datki i szukając młodych panien by wysmarować je sadzą. Skąd się wzięła Siuda Baba i zwyczaj z nią związany?

  Zapraszam do lektury->> https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/03/28/siuda-baba-baba-grasujaca-po-podkrakowskich-wsiach/

  Polubienie

 7. partyzant

  Śmigus-Dyngus – słowiański zwyczaj

  Śmigus-dyngus zwany też Poniedziałkiem Wielkanocnym lub też Lanym Poniedziałkiem był to zwyczaj początkowo związany z obrzędami Słowian praktykowanymi poprzez radość po odejściu zimy i nadejściu wiosny. Polegał m.in. na oblewaniu dam wodą, któremu towarzyszyło ich chłostanie. Dzisiaj zwykle polega na oblewaniu innych wodą. Skąd się wzięły te zwycza i wygląda jego historia?

  Czytaj dalej → https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/03/28/smigus-dyngus-slowianski-zwyczaj/


  Dziady śmigustne

  Dziady śmigustne to słomiane maszkary, które od wieków w nocy z Niedzieli na Poniedziałek Wielkanocny chodzą po wsi Dobra koło Limanowej (Małopolskie). Ten jeden z najstarszych polskich zwyczajów ludowych, związany z legendą o Tatarach, wciąż jest żywy w wiosce.

  Skąd się wziął ten zwyczaj i jak wygląda?
  –>> https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/04/05/dziady-smigustne/

  Polubienie

 8. partyzant

  Powrót Gdańska i wyzwolenie Gdyni w marcu 1945 roku

  28 marca 1945 roku – polscy czołgiści z 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte wyzwolili Gdynię oraz zdobyli Gdańsk. W Gdyni odbyły się uroczystości zaślubin Polski z morzem, z kolei w Gdańsku dwaj polscy czołgiści podporucznik Bronisław Wilczewski i chorąży Zbigniew Michel zatknęli biało-czerwoną flagę na Dworze Artusa. Gdańsk wraca po ponad 150 latach do Polski.Jak przebiegały uroczystości?

  Czytaj dalej → https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/03/28/powrot-gdanska-i-wyzwolenie-gdyni-w-marcu-1945-roku/

  —-
  Polska flaga na Dworze Artusa

  Krótki film z walk w Gdyni Gdańsku w marcu 1945, roku, pomiędzy broniącymi oddziałami niemieckim, a radzieckimi wojskami 2. Frontu Białoruskiego oraz polskiej 1. Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Pod koniec filmu moment zawieszanie 28 marca na gdańskim Dworze Artusa biało-czerwonej flagi przez podporucznika Bronisława Wilczewskiego i chorążego Zbigniewa Michela.

  ->>> https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/03/28/polska-flaga-na-dworze-artusa/

  Polubienie

 9. zydozerca

  PiS= pasożydy i sprzedawczyki
  ŻYDOWSKIE PROSTYTUTY OBCIĄGAJĄCE DRUTY
  I W RAMACH PROPAGANDY PIEJĄCE JAK KOGUTY,
  NAKRĘCANE PAJACE DO PRZEROBU NA MACĘ,
  DEWOCI I DEWOTY WYWOŁUJĄCE WYMIOTY,
  KURWISZONY OBAMY POGARDZANE JAK CHAMY
  POPYCHADŁA UNIJNE PRZEGANIANE ZA BRAMY
  UKRAIŃSKIE WYWŁOKI,RUSOFOBY I ZBOKI,
  PARCHY,GUDŁAJE,ŻYDZISKA,
  RYŻE ŻULE PO ZMIANIE NAZWISKA
  ODPADY Z WYSYPISKA:

  A.DU..A -C..ELI CHLUBA
  WRAZ Z RESZTĄ HOŁOTY Z KLUBA:
  SŁUGI,PAROBKI,LOKAJE
  KTÓRYM SIĘ G..WNO PODAJE,
  ADORATORZY NATO
  ZAPRAWIENI W BYCIU SZMATĄ,
  SPRZEDAJNE K..RWY I ŚCIERY,
  ZŁODZIEJE W PARODII KARIERY

  Gdy niespodzianie
  śmierć cię dopadnie
  kara za zdradę
  na łeb twój spadnie

  Mózg ci zamroczy,
  czerwonym strachem,
  zasypie oczy,
  drobniutkim piachem.
  Potem jak glista
  gruba i tłusta,
  okrągła, śliska,
  zatka ci usta.

  Krwi tętna skrzepną
  dusznością wsparte
  oczy oślepną,
  strasznie rozwarte.
  Oniemieć, zgłuchnąć
  Zmartwieć ci przyjdzie
  puchnąć i cuchnąć
  w nagim bezwstydzie.

  Kadłub twój zmarły
  opłaczą płaczki
  będą cię żarły
  małe robaczki.
  Tak się zaroją
  jak czarne mrowie,
  zeżrą pierś twoją
  zgniły mózg w głowie
  głodem się wdłubią
  w oczy nabrzękłe,
  chciwie wyskubią
  mięso rozmiękłe
  Zeżrą wnętrzności,
  stoczą je całe
  Zostaną kości
  suche i białe

  żyd Julian Tuwim

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s